open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Попередня

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

17.08.2017  № 80

Про затвердження Положення про порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків

{Назва в редакції Постанови Національного банку № 25 від 29.01.2019}

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 114 від 15.11.2017
№ 109 від 16.10.2018
№ 25 від 29.01.2019
№ 50 від 26.03.2019
№ 128 від 06.11.2019
№ 60 від 08.05.2020
№ 168 від 24.12.2020
№ 46 від 09.06.2021
№ 11 від 02.02.2022}

Відповідно до статей 7, 15, 56 Закону України "Про Національний банк України", статті 21 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" та з метою удосконалення порядку видачі Національним банком України небанківським фінансовим установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Положення про порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків (далі - Положення), що додається.

{Пункт 1 в редакції Постанови Національного банку № 25 від 29.01.2019}

2. Колонку 3 "Найменування послуг" послуги під номером 52 Тарифів на послуги з реєстрації та ліцензування, що надаються Національним банком України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 12 серпня 2003 року № 333, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 10 вересня 2003 року за № 787/8108 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 15 червня 2017 року № 53) (зі змінами), викласти в такій редакції:

"Розгляд пакета документів щодо видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків небанківській фінансовій установі, а також переоформлення ліцензії".

3. Небанківським фінансовим установам, які отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків відповідно до вимог Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 26 лютого 2013 року № 57, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 березня 2013 року за № 407/22939 (зі змінами):

протягом двох місяців із дати набрання чинності цією постановою подати до Національного банку України анкету (додаток 3 до Положення) та відомості про свою структуру власності відповідно до вимог розділу VI Положення. Небанківські фінансові установи, які мають ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій, відомості про свою структуру власності згідно з цим пунктом не подають;

протягом шести місяців із дня набрання чинності цією постановою забезпечити приведення своєї діяльності, структури власності, фінансового стану та ділової репутації у відповідність до вимог Положення та подати до Національного банку України письмове запевнення про їх відповідність вимогам Положення.

4. Департаменту фінансового контролінгу (Стринжа О.В.) і Департаменту ліцензування (Бевз О.О.) у строк до 31 грудня 2017 року привести тарифи на послуги з реєстрації та ліцензування у відповідність до вимог Положення.

{Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 114 від 15.11.2017}

5. Небанківські фінансові установи до затвердження тарифу на послугу з розгляду пакета документів щодо видачі дубліката ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків копію платіжного документа, що підтверджує здійснення оплати за цю послугу, не подають.

6. Визнати такими, що втратили чинність:

1) постанову Правління Національного банку України від 26 лютого 2013 року № 57 "Про затвердження Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків", зареєстровану в Міністерстві юстиції України 13 березня 2013 року за № 407/22939;

2) пункт 2 постанови Правління Національного банку України від 04 лютого 2014 року № 43 "Про затвердження Положення про порядок реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05 березня року за № 348/25125;

3) підпункт 1 пункту 1 та пункт 3 постанови Правління Національного банку України від 24 липня 2015 року № 480 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України";

4) пункти 2 та 3 постанови Правління Національного банку України від 25 листопада 2015 року № 815 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України";

5) постанову Правління Національного банку України від 01 вересня 2016 року № 379 "Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків".

7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови Національного банку України Смолія Я.В. та заступника Голови Національного банку України Рожкову К.В.

8. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

В. о. Голови

Я.В. Смолій

ПОГОДЖЕНО:


Голова Державної служби
фінансового моніторингу України







І.Б. Черкаський


ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
17.08.2017  № 80
(у редакції
постанови Правління
Національного банку України
24.12.2020  № 168)

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків

{У тексті Положення посилання на додатки 17, 18 замінено посиланнями відповідно на додатки 8, 9 згідно з Постановою Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{У тексті Положення посилання на додатки 8, 9 замінено посиланнями відповідно на додатки 7, 8 згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

I. Загальні положення

1. Це Положення розроблено відповідно до пункту 27 статті 7, статей 15, 56 Закону України "Про Національний банк України", статей 10, 42 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", статей 5, 21, пункту 1 статті 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

2. Це Положення визначає умови, за яких видається ліцензія на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків Національним банком України (далі - Національний банк), порядок видачі ліцензії, а також підстави, за яких Національний банк має право відмовити у видачі ліцензії, зупинити, поновити або відкликати/анулювати її.

3. Вимоги цього Положення поширюються на заявників, які мають намір стати платіжними організаціями та/або учасниками платіжних систем та надавати послуги з переказу коштів у національній валюті без відкриття рахунків (далі - переказ коштів), а також на небанківські фінансові установи та операторів поштового зв'язку, які отримали ліцензію.

4. У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:

1) день одержання заяви про видачу ліцензії та повного пакета документів (дата одержання пакета документів) - дата реєстрації в Національному банку повного пакета документів, передбаченого в розділі III цього Положення, який містить усю інформацію, передбачену цим Положенням, у якому немає розбіжностей між відомостями, викладеними в документах та/або отриманими з публічних джерел, та який відповідає вимогам законодавства України і цього Положення;

{Підпункт 2 пункту 4 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

{Підпункт 3 пункту 4 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

4) заявник - юридична особа, яка відповідно до законодавства України має право звернутися до Національного банку за отриманням ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг із переказу коштів;

{Підпункт 5 пункту 4 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

6) кваліфіковане бюро кредитних історій - найбільше за кількістю наявних у відповідній країні кредитних історій бюро кредитних історій (інший суб'єкт, до функцій якого належать збирання, обробка, зберігання і використання інформації, що становить кредитну історію), яке поширює свою діяльність на країну, в якій постійно проживає фізична особа/зареєстровано головний офіс юридичної особи. Якщо фізична особа постійно проживає/зареєстровано головний офіс юридичної особи на території України, то кваліфікованими бюро кредитних історій є Перше всеукраїнське бюро кредитних історій, Українське бюро кредитних історій та Міжнародне бюро кредитних історій;

7) керівник із ліцензування - керівник структурного підрозділу Національного банку, відповідального за ліцензування надавачів фінансових послуг, його заступник, керівник підрозділу в складі зазначеного структурного підрозділу Національного банку, його заступник або особи, які виконують їх обов'язки;

{Підпункт 7 пункту 4 розділу I в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

8) керівники заявника/небанківської установи - одноособовий виконавчий орган або члени колегіального виконавчого органу та члени ради (наглядової, спостережної ради - за наявності) заявника/небанківської установи;

{Підпункт 9 пункту 4 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{Підпункт 10 пункту 4 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{Підпункт 11 пункту 4 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{Підпункт 12 пункту 4 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{Підпункт 13 пункту 4 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

14) ліцензія - ліцензія, що видається Національним банком на провадження діяльності з надання фінансових послуг із переказу коштів у національній валюті без відкриття рахунків;

15) небанківська установа - небанківська фінансова установа або оператор поштового зв'язку, що має чинну ліцензію;

16) небанківська фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до законодавства України не є банком та внесена до Державного реєстру фінансових установ (далі - Реєстр фінансових установ) у порядку, установленому законодавством України;

{Підпункт 16 пункту 4 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

17) оператор поштового зв'язку - юридична особа, яка внесена до Єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку (далі - Реєстр операторів) у порядку, установленому законодавством України, а також національний оператор поштового зв'язку;

{Підпункт 17 пункту 4 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

{Підпункт 18 пункту 4 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{Підпункт 19 пункту 4 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

20) реєстр осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги (далі - Реєстр осіб, які не є фінансовими установами) - система одержання, накопичення, зберігання, захисту, використання та поширення адміністративної інформації (даних) про юридичних осіб - суб'єктів господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але надають фінансові послуги;

{Підпункт 21 пункту 4 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

22) структурні підрозділи - відокремлені підрозділи (пункти надання фінансових послуг, каси, філії, відділення, інші підрозділи) заявника/небанківської фінансової установи або об'єкти поштового зв'язку та інші підрозділи оператора поштового зв'язку, в яких планується здійснювати/здійснюється надання фінансової послуги з переказу коштів;

{Підпункт 22 пункту 4 розділу I в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

23) уповноважена особа Національного банку - член Правління Національного банку або інша особа, на яку покладені повноваження щодо прийняття визначених цим Положенням рішень.

{Підпункт 24 пункту 4 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

Інші терміни в цьому Положенні вживаються в значеннях, наведених у Законах України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", "Про поштовий зв'язок" та інших законодавчих актах України і нормативно-правових актах Національного банку, які стосуються діяльності небанківських установ.

{Абзац шістнадцятий пункту 4 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 46 від 09.06.2021}

5. Рішення про видачу ліцензії або відмову в її видачі, а також зупинення, поновлення, відкликання ліцензії приймається Правлінням Національного банку або колегіальним органом, який створений відповідно до статті 15 Закону України "Про Національний банк України" та якому Правлінням Національного банку делеговані окремі повноваження щодо регулювання діяльності та нагляду на ринках небанківських фінансових послуг (далі - Комітет).

Національний банк видає заявнику ліцензію шляхом унесення запису про це до Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами.

Національний банк у разі прийняття рішення про видачу ліцензії оператору поштового зв'язку вносить інформацію про нього до Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, одночасно з видачою йому ліцензії.

Ліцензія набирає чинності з дня внесення до Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, запису про видачу ліцензії. Строк дії ліцензії є необмеженим.

Небанківська установа має право розпочати надання послуг із переказу коштів із дня внесення до Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, запису про видачу ліцензії та за умови участі небанківської установи в платіжній системі, відомості про яку внесені Національним банком до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.

6. Небанківська установа не має права передавати ліцензію третім особам.

7. Заявник зобов'язаний:

1) унести плату за розгляд пакета документів, поданого для видачі ліцензії в розмірі, передбаченому нормативно-правовими актами Національного банку з питань затвердження тарифів на послуги (операції) Національного банку;

2) подати копію платіжного документа, що підтверджує здійснення оплати за відповідну послугу, разом з відповідним пакетом документів. Неподання копії відповідного платіжного документа є підставою для залишення Національним банком заяви про видачу ліцензії без розгляду.

Повторне подання заявником заяви про видачу ліцензії, яка була залишена Національним банком без розгляду згідно з пунктом 61 розділу VII цього Положення, не потребує здійснення заявником повторної оплати, якщо повторне подання заяви здійснюється протягом трьох місяців із дня залишення попередньої заяви про видачу ліцензії без розгляду.

Національний банк повертає заявнику сплачені ним кошти за послугу з розгляду пакета документів щодо видачі ліцензії, якщо заявником протягом трьох місяців із дня залишення Національним банком заяви про видачу ліцензії без розгляду не було повторно подано до Національного банку документів щодо видачі ліцензії або в разі надходження від заявника відповідного клопотання (якщо послуга не була надана).

{Абзац п'ятий пункту 7 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

Послуга щодо розгляду пакета документів, поданого для отримання ліцензії, уважається наданою, а плата за розгляд пакета документів не підлягає поверненню, якщо за відповідним пакетом документів Національний банк прийняв рішення про видачу/відмову у видачі ліцензії.

8. Оператор поштового зв'язку зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дати припинення надання послуг поштового зв'язку або виключення з Реєстру операторів інформації про оператора поштового зв'язку припинити надання послуг із переказу коштів та письмово повідомити про це Національний банк.

{Пункт 8 розділу I в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

9. Небанківська установа зобов'язана в разі прийняття нею рішення про припинення надання послуг із переказу коштів письмово повідомити про це Національний банк протягом п'яти робочих днів із дня прийняття такого рішення.

II. Умови для отримання ліцензії та здійснення діяльності з переказу коштів

10. Національний банк видає ліцензію заявнику за умови дотримання таких вимог:

1) наявність інформації про заявника в Реєстрі фінансових установ/Реєстрі операторів;

11) наявність у заявника статутного капіталу в розмірі, установленому в пунктах 30 - 31 розділу IV цього Положення, та сформованого відповідно до вимог Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг;

{Пункт 10 розділу II доповнено новим підпунктом 11 згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

2) відповідність фінансового стану заявника вимогам розділу IV цього Положення;

3) відповідність структури власності заявника вимогам нормативно-правового акта Національного банку, яким установлюються вимоги до структури власності надавачів фінансових послуг;

{Підпункт 3 пункту 10 розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 46 від 09.06.2021}

4) не було протягом року, що передує даті одержання пакета документів, застосованих до заявника заходів впливу за порушення вимог нормативно-правових актів Національного банку, законодавства України з питань регулювання ринків фінансових послуг (тільки для небанківських фінансових установ), у сфері надання послуг поштового зв'язку в частині поштового переказу (тільки для операторів поштового зв'язку), у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, валютного законодавства, які не були виконані до дати одержання пакета документів;

{Підпункт 4 пункту 10 розділу II в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

5) відповідність умов та порядку надання послуг із переказу коштів законодавству України з питань переказу коштів.

Умови та порядок надання послуг із переказу коштів визначаються в документі, зазначеному в підпункті 6 пункту 18 розділу III цього Положення;

6) відповідність заявника, його керівників, ключових учасників, власників істотної участі в ньому, головного бухгалтера, ключових осіб вимогам щодо ділової репутації, визначеним у розділі V цього Положення;

{Підпункт 6 пункту 10 розділу II в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

61) професійна придатність керівників, головного бухгалтера, ключових осіб заявника відповідає вимогам цього Положення та Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 24 грудня 2021 року № 153 (далі - Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг);

{Підпункт 61 пункту 10 розділу II в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

62) відповідність відповідального працівника заявника за проведення фінансового моніторингу (далі - відповідальний працівник) вимогам щодо ділової репутації та професійної придатності, визначеним у Законі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" та Положенні про здійснення установами фінансового моніторингу, затвердженому постановою Правління Національного банку України від 28 липня 2020 року № 107 (зі змінами);

{Підпункт 62 пункту 10 розділу II в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

7) наявність в оператора поштового зв'язку не менше 50 структурних підрозділів, в яких планується здійснення діяльності з переказу коштів, розташованих на території не менше 50 відсотків областей України (крім території, визнаної тимчасово окупованою відповідно до законодавства України, та території, на якій тимчасово не здійснюють свої повноваження органи державної влади України);

8) наявність в оператора поштового зв'язку не менше ніж 50 відсотків доходів за попередній звітний рік/на останню звітну дату, що отримані від діяльності у сфері надання послуг поштового зв'язку, що підтверджується аудиторським звітом суб'єкта аудиторської діяльності з інформацією про структуру цих доходів.

9) фінансовий/майновий стан учасників, які здійснили внески до статутного (складеного) капіталу заявника (незалежно від його розміру), та всіх власників істотної участі в заявнику відповідають вимогам законодавства України, уключаючи вимоги Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг.

{Пункт 10 розділу II доповнено новим підпунктом згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

11. Небанківська установа зобов'язана протягом трьох місяців із дня внесення до Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, запису про видачу ліцензії, але до дня проведення першої операції з переказу коштів, розробити та затвердити керівником небанківської установи або іншим уповноваженим органом згідно зі статутом такі внутрішні документи:

1) внутрішні правила про переказ коштів відповідно до узгоджених Національним банком умов та порядку надання послуг із переказу коштів, положень правил платіжної системи, учасником якої є або планує бути небанківська установа, та з дотриманням вимог законодавства України з питань переказу коштів;

2) порядок внутрішнього контролю за наданням послуг із переказу коштів;

3) внутрішні документи з питань фінансового моніторингу з урахуванням вимог законодавства України у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та Положення про здійснення установами фінансового моніторингу, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28 липня 2020 року № 107;

4) внутрішні документи з питань реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) з урахуванням вимог законодавства України у сфері реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій);

5) внутрішні документи, які мають визначати порядок розрахунку ліміту залишку готівки в касі пунктів надання фінансових послуг й періодичність проведення інкасації готівкових коштів у пунктах надання фінансових послуг й платіжних пристроях (для небанківських установ, які мають намір надавати послуги з приймання готівки для подальшого її переказу).

12. Внутрішні правила про переказ коштів мають містити такі положення:

1) перелік та опис видів послуг щодо переказу коштів, які надаватимуться небанківською установою [із зазначенням способів ініціювання переказів, їх цільового призначення, користувачів (фізичні особи/суб'єкти господарювання), платіжних інструментів, які використовуватимуться (для документів на переказ має бути наведений перелік їх реквізитів), порядку перевірки користувачем реквізитів переказу перед його ініціюванням та порядку надання користувачу документа, який підтверджуватиме здійснення переказу];

2) опис виконання всіх зазначених послуг та перелік залучених сторін під час їх надання (для кожної послуги окремо), а також щодо кожної окремої послуги:

схему руху коштів під час переказу з моменту ініціювання до його завершення;

порядок проведення небанківською установою розрахунків з іншими учасниками переказу коштів;

час оброблення операцій та строки проведення переказу коштів;

3) строки та порядок зберігання інформації про здійснення переказу коштів;

4) порядок повернення коштів ініціатору переказу в разі неможливості їх зарахування на рахунок або виплати в готівковій формі одержувачу, а також відкликання переказу ініціатором;

5) порядок вирішення спорів між небанківською установою та користувачами (платниками та отримувачами коштів);

6) опис вимог до порядку надання послуг через структурні підрозділи (із зазначенням переліку видів послуг, які надаватимуться структурними підрозділами, підпорядкованості таких структурних підрозділів, порядку проведення їх виїзних та безвиїзних перевірок), а також опис користування послугами зовнішніх виконавців та участі небанківської установи в платіжних системах.

13. Порядок внутрішнього контролю за наданням послуг із переказу коштів має містити такі положення:

1) опис системи управління ризиками та процедур, які небанківська установа запровадить для оцінки та запобігання таким ризикам (за кожним ризиком окремо);

2) опис процедур проведення періодичного та постійного контролю за наданням послуг із переказу коштів, уключаючи їх частоту та перелік відповідальних осіб;

3) опис способів моніторингу та контролю за функціями, які виконуються зовнішніми виконавцями;

4) опис способів моніторингу та контролю за наданням послуг із переказу коштів структурними підрозділами небанківської установи (у разі їх наявності).

14. Оператор поштового зв'язку, який отримав ліцензію, протягом усього строку її дії зобов'язаний забезпечити:

1) облік коштів за операціями з переказу коштів окремо від коштів, пов'язаних з наданням послуг поштового зв'язку та іншою підприємницькою діяльністю;

2) наявність не менше 50 структурних підрозділів, в яких здійснюється діяльність з переказу коштів, розташованих на території не менше 50 відсотків областей України (крім території, визнаної тимчасово окупованою відповідно до законодавства України, та території, на якій тимчасово не здійснюють свої повноваження органи державної влади України).

141. Небанківська установа протягом усього строку дії ліцензії зобов'язана дотримуватися вимог до:

1) системи корпоративного управління надавачів фінансових послуг, передбачених у главі 16 розділу II Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг;

2) керівників, головних бухгалтерів та ключових осіб небанківської установи, передбачених у розділі V цього Положення та главі 17 розділу II Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг;

3) відповідального працівника, установлених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" та Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 28 липня 2020 року № 107 (зі змінами);

4) управління конфліктом інтересів у небанківській установі, передбачених у главі 18 розділу II Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг;

5) суміщення посад у небанківській установі, передбачених главою 19 розділу II Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг;

6) відкриття відокремлених підрозділів небанківської фінансової установи на території України, передбачених у главі 20 розділу II Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг.

{Розділ II доповнено новим пунктом 141 згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

15. Небанківська установа зобов'язана протягом усього строку дії ліцензії дотримуватися вимог законодавства України, уключаючи вимоги цього Положення та нормативно-правового акта Національного банку, яким установлюються вимоги до структури власності надавачів фінансових послуг, правил платіжних систем, учасником яких вона є, узгоджених Національним банком умов та порядку надання небанківською установою послуг із переказу коштів, а також виконувати розпорядження, рішення Національного банку про усунення виявлених порушень вимог, передбачених цим Положенням, іншими нормативно-правовими актами Національного банку з питань регулювання ринків фінансових послуг, надавати на вимогу Національного банку інформацію, документи і звітність у встановлений Національним банком строк.

{Пункт 15 розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 46 від 09.06.2021; в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

16. Небанківська установа зобов'язана протягом усього строку дії ліцензії щороку до 01 червня подавати Національному банку такі документи:

1) фінансову звітність, складену відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, у складі форми № 1 "Баланс" ("Звіт про фінансовий стан") [далі - форма № 1 "Баланс" ("Звіт про фінансовий стан)"], форми № 2 "Звіт про фінансові результати" ("Звіт про сукупний дохід") [далі - форма № 2 "Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)"], форми № 3 "Звіт про рух грошових коштів (за прямим методом)" (далі - форма № 3 "Звіт про рух грошових коштів"), форми № 4 "Звіт про власний капітал" (далі - форма № 4 "Звіт про власний капітал") додатка 1 до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07 лютого 2013 року № 73, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013 року за № 336/22868 (зі змінами) (далі - Положення бухгалтерського обліку), і приміток до фінансової звітності (далі - примітки до фінансової звітності), що відповідають вимогам, установленим Положенням бухгалтерського обліку, або Фінансову звітність малого підприємства за формою додатка 1 до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 "Спрощена фінансова звітність", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25 лютого 2000 року № 39, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 березня 2000 року за № 161/4382 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 24 січня 2011 року № 25) (зі змінами) (далі - "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва"), за попередній звітний рік;

2) аудиторський звіт суб'єкта аудиторської діяльності про підтвердження достовірності та повноти фінансової звітності, її відповідності міжнародним стандартам фінансової звітності.

Аудиторський звіт щодо фінансової звітності небанківської установи має бути підготовлений суб'єктом аудиторської діяльності, який має право проводити обов'язковий аудит фінансової звітності небанківських фінансових установ.

17. Небанківська установа в разі виявлення обставин, що свідчать про невідповідність вимогам, установленим цим Положенням, зобов'язана письмово повідомити про це Національний банк протягом п'яти робочих днів із дня виявлення таких обставин.

III. Порядок подання документів Національному банку для отримання ліцензії

18. Заявник для отримання ліцензії зобов'язаний подати до Національного банку такі документи:

1) заяву про видачу ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків за формою, наведеною в додатку 1 до цього Положення (крім операторів поштового зв'язку), або заяву про видачу ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та включення до Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, за формою, наведеною в додатку 2 до цього Положення (для операторів поштового зв'язку);

2) опис документів, що додаються до заяви про видачу ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.

Копія опису з відміткою про дату прийняття документів Національним банком та підписом відповідальної особи видається заявнику шляхом вручення уповноваженому представнику або надсилання поштою протягом п'яти робочих днів із дня одержання заяви про видачу ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків;

3) бізнес-план щонайменше на поточний рік (з початку кварталу, наступного за тим, у якому він подається до Національного банку) та на наступні три роки, який має бути складений з урахуванням вимог, визначених у додатку 3 до цього Положення, затверджений вищим органом управління заявника та підписаний керівником заявника (далі - бізнес-план);

{Підпункт 3 пункту 18 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

4) анкету юридичної особи (додаток 4 до цього Положення);

5) копію статуту - для заявників, актуальна редакція статуту яких не оприлюднена на порталі електронних сервісів Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр).

Заявник, який створений та/або діє на підставі модельного статуту, затвердженого Кабінетом Міністрів України, подає копію рішення про його створення або про провадження діяльності на підставі модельного статуту, підписаного її засновниками;

6) інформаційну довідку щодо умов та порядку надання послуг із переказу коштів (далі - інформаційна довідка) (додаток 5 до цього Положення);

7) фінансову звітність, складену відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, у складі форми № 1 "Баланс" ("Звіт про фінансовий стан"), форми № 2 "Звіт про фінансові результати" ("Звіт про сукупний дохід"), форми № 3 "Звіт про рух грошових коштів", форми № 4 "Звіт про власний капітал" і приміток до фінансової звітності або "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва":

за попередній звітний рік (за наявності);

станом на останню звітну дату, що передує зверненню заявника до Національного банку із заявою про видачу ліцензії (якщо така дата не збігається з кінцем звітного року);

станом на будь-яку дату кварталу, у якому Національний банк одержав пакет документів для отримання ліцензії (якщо державна реєстрація заявника як юридичної особи була проведена у тому звітному кварталі, у якому заявник звертається до Національного банку для отримання ліцензії).

{Підпункт 7 пункту 18 розділу розділу III доповнено новим абзацом четвертим згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

У примітках до фінансової звітності оператора поштового зв'язку має міститися інформація щодо структури його доходів.

Якщо за даними фінансової звітності дебіторська заборгованість заявника становить більше ніж 10 відсотків його активів, то додатково до фінансової звітності подається розшифрування такої дебіторської заборгованості, уключаючи інформацію про сторони та суму операцій, строки та умови погашення дебіторської заборгованості, інформацію про наявність забезпечення і характер відшкодування, яке надаватиметься під час погашення.

Якщо за даними фінансової звітності фінансові інвестиції заявника становлять більше ніж 10 відсотків його активів, то додатково до фінансової звітності надається детальна інформація щодо таких інвестицій, із зазначенням цільового призначення інвестицій, об'єкта та суми інвестицій.

Національний банк має право вимагати надання додаткової інформації та документів щодо фінансової звітності заявника;

8) аудиторський звіт, підготовлений суб'єктом аудиторської діяльності, який має право проводити обов'язковий аудит фінансової звітності небанківських фінансових установ, про підтвердження достовірності та повноти фінансової звітності, визначеної в підпункті 7 пункту 18 розділу III цього Положення, та інформацію такого суб'єкта аудиторської діяльності про підтвердження:

достатності його фінансового стану для здійснення діяльності з переказу коштів згідно з бізнес-планом; та

наявності не менше ніж 50 відсотків доходів оператора поштового зв'язку за попередній звітний рік/на останню звітну дату від діяльності у сфері надання послуг поштового зв'язку з інформацією про структуру цих доходів;

{Підпункт 8 пункту 18 розділу III в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

9) документи про структуру власності заявника, передбачені нормативно-правовим актом Національного банку, яким установлюються вимоги до структури власності надавачів фінансових послуг. Зазначені документи подаються станом на перше число місяця, в якому заявник звертається до Національного банку із заявою про видачу ліцензії;

{Підпункт 9 пункту 18 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 46 від 09.06.2021}

10) довідки банків, що обслуговують рахунки заявника, які містять інформацію про рух коштів на рахунках із дати відкриття рахунку, але за період не більше ніж три останні місяці, і про залишки на рахунках станом на будь-яку дату протягом двох тижнів, що передують даті одержання пакета документів;

11) довідку уповноваженого органу про те, є чи немає у заявника заборгованості зі сплати податків, зборів станом на будь-яку дату протягом двох тижнів, що передують даті одержання пакета документів;

12) кредитні звіти з кваліфікованих бюро кредитних історій щодо заявника станом на будь-яку дату протягом двох тижнів, що передують даті одержання пакета документів;

13) інформацію про наявність в оператора поштового зв'язку структурних підрозділів за формою, наведеною в додатку 6 до цього Положення;

14) документи, які підтверджують відповідність керівника, головного бухгалтера, ключової особи, відповідального працівника заявника вимогам щодо ділової репутації та професійної придатності, а саме:

копію документа про призначення на посаду (не подається щодо кандидата на посаду відповідального працівника оператора поштового зв'язку);

анкету керівника, головного бухгалтера, ключової особи заявника/надавача фінансових послуг, складену за формою, наведеною в додатку 5 до Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг, підписану особою, щодо якої вона складена (не подається щодо відповідального працівника);

копію документа про вищу освіту, засвідчену заявником або особою, якій його видано (не подається щодо відповідального працівника);

копію трудової книжки, засвідчену заявником або особою, якій вона належить, а якщо немає трудової книжки, - копії інших документів, що підтверджують наявність у особи стажу роботи в обсязі, передбаченому цим Положенням та Положенням про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг (не подається щодо відповідального працівника);

копії всіх сторінок паспорта, які містять фотографію, прізвище, власне ім'я, по батькові (у разі наявності), дату народження, серію і номер паспорта, дату видачі та найменування органу, що його видав, реєстрацію місця проживання (для фізичних осіб - іноземців у разі наявності), інформацію про громадянство;

якщо паспорт оформлено у вигляді картки, що містить безконтактний електронний носій, - копію документа з інформацією про реєстрацію місця проживання;

для фізичної особи - іноземця, який не має в паспорті інформації про місце проживання, - копію документа, що може підтвердити адресу його постійного місця проживання;

кредитні звіти від кваліфікованих бюро кредитних історій станом на будь-яку дату протягом двох тижнів, що передують даті надходження пакета документів (не подаються щодо відповідального працівника);

довідку, видану компетентним органом за місцем проживання особи, про стан виконання особою обов'язків зі сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів станом на будь-яку дату протягом двох тижнів, що передують даті надходження пакета документів (не подається щодо відповідального працівника);

довідку, видану компетентним органом за місцем проживання особи, про наявність чи відсутність в особи судимості;

копію письмового рішення (висновку) за підписом голови виконавчого органу (якщо виконавчий орган колегіальний)/керівника установи про відповідність відповідального працівника установи вимогам Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" та Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28 липня 2020 року № 107 (зі змінами).

Документи, передбачені в підпункті 14 пункту 18 розділу III цього Положення, подаються окремо щодо кожного керівника, головного бухгалтера, ключової особи, відповідального працівника заявника;

{Підпункт 14 пункту 18 розділу III в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

15) документи для оцінки фінансового/майнового стану всіх власників істотної участі, учасників заявника, які здійснили внески до статутного (складеного) капіталу заявника (незалежно від його розміру), визначені в главах 38 та 39 розділу V Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг.

Документи, визначені в підпункті 15 пункту 18 розділу III цього Положення, не подаються заявником/небанківською установою, джерела походження коштів для формування власного (статутного та/або додаткового) капіталу, оплати вартості частки в статутному (складеному) капіталі (пакета акцій) якого/якої були перевірені Національним банком на підставах і в порядку, передбачених нормативно-правовими актами Національного банку [якщо розмір власного (статутного та/або додаткового) капіталу такого заявника/такої небанківської установи не було збільшено порівняно з його розміром на дату перевірки джерел походження коштів Національним банком].

Заявник/небанківська установа подає документи, визначені в підпункті 15 пункту 18 розділу III цього Положення, для випадків, коли розмір власного (статутного та/або додаткового) капіталу заявника/небанківської установи, джерела походження коштів для формування власного (статутного та/або додаткового) капіталу, оплати вартості частки в статутному (складеному) капіталі (пакета акцій) яких були перевірені Національним банком на підставах і в порядку, передбачених нормативно-правовими актами Національного банку, було збільшено порівняно з його розміром на дату такої перевірки джерел походження коштів Національним банком в обсязі, необхідному для такого збільшення;

{Підпункт 15 пункту 18 розділу III в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

16) документи для оцінки ділової репутації власників істотної участі, ключових учасників заявника:

анкета фізичної особи стосовно участі в надавачі фінансових послуг, складена за формою, наведеною в додатку 3 до Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг, та/або анкета юридичної особи стосовно участі в надавачі фінансових послуг, складена за формою, наведеною в додатку 4 до Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг, - подається щодо кожного ключового учасника та власника істотної участі;

довідка компетентного органу країни постійного місця проживання та громадянства фізичної особи про відсутність або наявність судимості - подається щодо ключових учасників - фізичних осіб та власників істотної участі - фізичних осіб;

{Пункт 18 розділу III доповнено новим підпунктом згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

17) затверджену політику запобігання, виявлення та управління конфліктами інтересів, яка відповідає вимогам глави 18 розділу II Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг;

{Пункт 18 розділу III доповнено новим підпунктом згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

18) дозвіл Антимонопольного комітету України на концентрацію у випадках, передбачених законодавством України, або попередній висновок Антимонопольного комітету України про те, що немає потреби в отриманні такого дозволу (його засвідчену копію), або запевнення заявника в тому, що немає потреби в отриманні такого дозволу;

{Пункт 18 розділу III доповнено новим підпунктом згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

19) підписану керівником та головним бухгалтером заявника інформацію щодо джерел формування прибутку заявника (структуру доходів і витрат), уключаючи процентні/комісійні доходи, доходи від торговельних операцій, інші види доходів, що отримані від одного контрагента та сума яких перевищує 10 відсотків загальної суми процентних/комісійних доходів, доходи від торговельних операцій, доходи іншого типу відповідно, отримані заявником, з ідентифікаційними даними кожного такого контрагента та зазначенням основних видів його діяльності [якщо в заявника таких доходів немає, то надається інформація щодо найбільших сум доходів (не більше 10) у розрізі контрагентів із зазначенням основних видів їх діяльності] (у разі формування частини статутного капіталу за рахунок прибутку);

{Пункт 18 розділу III доповнено новим підпунктом згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

20) таблицю формування статутного капіталу заявника, складену за формою, наведеною в додатку 15 до Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг.

{Пункт 18 розділу III доповнено новим підпунктом згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022з}

19. Заявник має право подати до Національного банку заяву про видачу ліцензії одночасно із заявою про включення такої особи до Реєстру фінансових установ (крім операторів поштового зв'язку).

20. Небанківська установа має право звернутися до Національного банку із заявою в довільній формі про отримання витягу з Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, оформлення якого здійснюється в порядку, визначеному абзацами другим та третім пункту 65 розділу VII цього Положення.

21. Документи та/або їх копії, що подаються заявником для видачі ліцензії, а також інші документи, які подаються небанківською установою до Національного банку відповідно до вимог розділів II - IV цього Положення, мають бути викладені українською мовою і не містити виправлень та/або неточностей.

{Абзац перший пункту 21 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 46 від 09.06.2021}

Документи, які складені іноземною мовою, мають супроводжуватися нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.

Офіційні документи стосовно іноземних юридичних осіб, які були видані на території іноземної держави, мають бути легалізовані в установленому порядку, якщо інше не передбачено законом або міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Копії цих документів мають бути нотаріально засвідченими. Сторінки документів мають бути пронумеровані, прошиті, засвідчені підписом керівника заявника/небанківської установи.

Разом із документами на паперових носіях до Національного банку обов'язково подаються копії цих документів в електронному вигляді (далі - електронні копії документів).

Електронні копії документів мають створюватись у вигляді файлів, які містять відскановані з паперових носіїв зображення документів.

Сканування з паперових носіїв зображення документів здійснюється з урахуванням таких вимог:

1) формат готового файла - pdf;

2) сканована копія кожного окремого документа зберігається як окремий файл;

3) файл повинен мати коротку назву латинськими літерами, що відображає зміст та реквізити документа;

4) документи, що містять більше однієї сторінки, скануються в один файл;

5) роздільна здатність сканування не нижче ніж 300 dpi.

Анкета юридичної особи (додаток 4 до цього Положення), інформація про наявність в оператора поштового зв'язку структурних підрозділів (додаток 6 до цього Положення), анкета фізичної особи стосовно участі в надавачі фінансових послуг, анкета юридичної особи стосовно участі в надавачі фінансових послуг, анкети керівника, головного бухгалтера, ключової особи заявника/надавача фінансових послуг, складені за формами, наведеними в додатках 3, 4, 5 до Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг, додатково подаються в електронній формі у форматі xls або xlsx.

{Абзац дванадцятий пункту 21 розділу III в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

Електронні копії документів подаються до Національного банку на цифрових носіях інформації [компакт-дисках (CD/DVD) або USB-флешнакопичувачах] або надсилаються засобами електронної пошти Національного банку з урахуванням технічних можливостей цієї системи (за умови підключення небанківської установи/заявника до системи електронної пошти Національного банку).

22. Небанківські установи/заявники мають право не подавати документи, які вже подавалися до Національного банку для внесення до Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, або для отримання ліцензії/ліцензії на здійснення валютних операцій/ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг із метою дотримання вимог, передбачених цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами Національного банку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, за умови, що такі документи не були повернуті небанківській установі/заявнику, є дійсними та оформленими згідно з вимогами цього Положення, а інформація, яка в них міститься, є актуальною.

Небанківська установа/заявник для цілей абзацу першого пункту 22 розділу III цього Положення подає до Національного банку клопотання, в якому наводить перелік поданих документів із зазначенням їх назв, дат видачі, органів (осіб), що їх видали, інформацію про те, коли відповідні документи подавалися до Національного банку, а також запевнення, що ці документи є дійсними, а інформація, яка в них міститься, є актуальною.

23. Національний банк має право вимагати від заявника/небанківської установи подання додаткових документів, інформації, пояснень для уточнення відомостей, які містяться в поданих до Національного банку документах, та необхідні для прийняття рішень відповідно до цього Положення, з наведенням обґрунтування в потребі такої інформації/документів.

24. Небанківська установа зобов'язана:

1) письмово повідомити Національний банк про внесення змін до статуту протягом 10 робочих днів із дати їх державної реєстрації та надати короткий опис таких змін;

2) подати до Національного банку для узгодження в разі зміни умов та порядку надання послуг із переказу коштів оновлену інформаційну довідку (додаток 5 до цього Положення) з урахуванням змін та письмово повідомити Національному банку у зв'язку з чим були внесені такі зміни.

Оновлена інформаційна довідка не подається в разі зміни відомостей, наведених у пунктах 4 - 6, у таблиці 10 пункту 7 та в пункті 9 розділу I додатка 5 до цього Положення.

Національний банк зобов'язаний протягом 30 робочих днів із дня отримання від небанківської установи оновленої інформаційної довідки розглянути таку довідку на відповідність законодавству України з питань переказу коштів та про результати розгляду в письмовій формі повідомити небанківську установу.

Національний банк у разі невідповідності оновленої інформаційної довідки законодавству України з питань переказу коштів повідомляє небанківську установу про такі невідповідності.

Небанківська установа має право повторно подати до Національного банку оновлену інформаційну довідку після усунення недоліків, пов'язаних із невідповідністю законодавству України з питань переказу коштів, зазначених у повідомленні Національного банку.

Небанківська установа зобов'язана протягом 10 робочих днів із дати узгодження Національним банком змін до умов та порядку надання послуг із переказу коштів, якщо ці зміни стосуються положень внутрішніх документів небанківської установи, визначених у пунктах 12 та 13 розділу II цього Положення, унести відповідні зміни до цих документів.

Небанківська установа не має права надавати послуги з переказу коштів згідно зі змінами до умов та порядку надання послуг із переказу коштів, якщо ці зміни не узгоджені з Національним банком.

25. Небанківська установа в разі укладення договору про участь в іншій платіжній системі ніж та, що зазначена в узгодженій Національним банком інформаційній довідці, та у зв'язку з цим зміною видів послуг, які надаються небанківською установою, зобов'язана подати для узгодження оновлену інформаційну довідку (додаток 5 до цього Положення).

Національний банк зобов'язаний протягом 30 робочих днів із дня отримання від небанківської установи оновленої інформаційної довідки розглянути таку довідку на відповідність законодавству України з питань переказу коштів та про результати розгляду в письмовій формі повідомити небанківську установу.

Національний банк у разі невідповідності оновленої інформаційної довідки законодавству України з питань переказу коштів повідомляє небанківську установу про невідповідність.

Небанківська установа має право повторно подати до Національного банку оновлену інформаційну довідку після усунення недоліків, пов'язаних із невідповідністю законодавству України з питань переказу коштів, зазначених у повідомленні Національного банку.

Небанківська установа зобов'язана протягом 10 робочих днів із дня узгодження Національним банком змін до умов та порядку надання послуг із переказу коштів, якщо ці зміни стосуються положень внутрішніх документів небанківської установи, визначених у пунктах 12 та 13 розділу II цього Положення, унести відповідні зміни до цих документів.

Небанківська установа не має права надавати послуги з переказу коштів згідно зі змінами до умов та порядку надання послуг із переказу коштів, якщо ці зміни не узгоджені з Національним банком.

26. Небанківська установа в разі зміни відомостей, що зазначені в анкеті юридичної особи (додаток 4 до цього Положення), зобов'язана протягом 10 робочих днів із дня настання змін у письмовій формі повідомити Національний банк про такі зміни та подати оновлену анкету.

27. Оператор поштового зв'язку надсилає інформацію про будь-які зміни в інформації, зазначеній у додатку 6 до цього Положення (щодо зміни видів послуг, відкриття/закриття структурних підрозділів, зміни місцезнаходження), до Національного банку протягом 10 робочих днів із дня виникнення таких змін.

28. Заявник/небанківська установа несуть відповідальність за достовірність відомостей та справжність документів (їх копій), що подаються ними до Національного банку згідно з цим Положенням.

IV. Вимоги до фінансового стану заявника/небанківської установи

29. Фінансовий стан заявника/небанківської установи повинен відповідати вимогам глави 15 розділу II Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг.

{Абзац перший пункту 29 розділу IV в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

Фінансовий стан заявника повинен бути достатнім для здійснення діяльності з переказу коштів згідно з бізнес-планом. Бізнес-план має складатися з урахуванням вимог цього Положення. Розрахунки доходів та витрат у бізнес-плані мають бути обґрунтованими. Національний банк має право вимагати від заявника подання додаткових документів для обґрунтування розрахунків, передбачених бізнес-планом.

{Абзац другий пункту 29 розділу IV в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

Національний банк має право визнати фінансовий стан заявника таким, що не відповідає вимогам, установленим цим Положенням, якщо зі змісту бізнес-плану та/або фінансової звітності вбачається відсутність пропорційних запланованим обсягу та характеру діяльності заявника ресурсів для належного здійснення діяльності з переказу коштів.

30. Розмір статутного капіталу заявника (крім оператора поштового зв'язку), який має намір провадити діяльність з надання лише однієї фінансової послуги - послуги з переказу коштів, має становити не менше трьох мільйонів гривень.

Заявник, який має намір поєднувати діяльність з надання фінансової послуги з переказу коштів із наданням інших видів фінансових послуг, зобов'язаний забезпечити наявність мінімального статутного капіталу в розмірі, передбаченому в главі 15 розділу II Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг для відповідного виду послуг, але не менше ніж п'ять мільйонів гривень.

{Пункт 30 розділу IV в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

31. Оператор поштового зв'язку для отримання ліцензії зобов'язаний забезпечити наявність мінімального статутного капіталу в розмірі 10 мільйонів гривень.

{Пункт 31 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

{Пункт 32 розділу IV виключено на підставі Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

33. Заявник зобов'язаний мати достатньо грошових коштів для покриття витрат, передбачених бізнес-планом на перші чотири квартали здійснення діяльності з переказу коштів починаючи з кварталу, наступного за тим, у якому одержано повний пакет документів для отримання ліцензії.

{Абзац перший пункту 33 розділу IV в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

Заявник має право надати до Національного банку інформацію та документи з метою підтвердження отримання майбутніх доходів у розмірі, достатньому для покриття таких витрат, якщо у заявника немає грошових коштів у розмірі, достатньому для покриття витрат, передбачених бізнес-планом на перший рік здійснення діяльності з переказу коштів.

Національний банк має право визнати фінансовий стан заявника достатнім для здійснення діяльності з переказу коштів за умови підтвердження заявником інформації щодо отримання доходів у майбутньому, наведеної в бізнес-плані та інших документах (у разі їх надання).

{Пункт 34 розділу IV виключено на підставі Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

35. Національний банк здійснює оцінку фінансового стану юридичних осіб і майнового стану фізичних осіб у випадках та порядку, установленому Положенням про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг.

{Пункт 35 розділу IV в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

{Пункт 36 розділу IV виключено на підставі Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

{Пункт 37 розділу IV виключено на підставі Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

{Пункт 38 розділу IV виключено на підставі Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

381. Збільшення статутного капіталу небанківської установи здійснюється відповідно до вимог глави 62 розділу X Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг.

{Розділ IV доповнено новим пунктом 381 згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

V. Вимоги до ділової репутації небанківської установи/заявника, керівників, ключових учасників, власників істотної участі, головних бухгалтерів, ключових осіб та професійної придатності керівників, головних бухгалтерів, ключових осіб

{Заголовок розділу V в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

39. Ділова репутація небанківської установи/заявника, їх керівників, власників істотної участі, головних бухгалтерів, ключових осіб має відповідати вимогам розділу V цього Положення щодо бездоганності протягом усього строку дії ліцензії.

Ділова репутація юридичної або фізичної особи є бездоганною, якщо щодо такої особи немає ознак небездоганної ділової репутації, визначених у главах 25 та 26 розділу IV Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та пункті 43 розділу V цього Положення, а також якщо Національний банк не визнав ділову репутацію особи небездоганною з інших підстав відповідно до глави 27 розділу IV Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг.

Оцінка ділової репутації здійснюється в порядку, передбаченому розділом IV Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг.

{Пункт 39 розділу V в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

{Пункт 40 розділу V виключено на підставі Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

{Пункт 41 розділу V виключено на підставі Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

{Пункт 42 розділу V виключено на підставі Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

43. Ділова репутація небанківської установи/заявника не є бездоганною, якщо:

1) небанківська установа/заявник була/був платіжною організацією платіжної системи, або

2) власник істотної участі в небанківській установі/заявнику був платіжною організацією платіжної системи, або

3) керівник або власник істотної участі в небанківській установі/заявнику володів істотною участю в платіжній організації платіжної системи, або

4) керівник або власник істотної участі в небанківській установі/заявнику обіймав у платіжній організації платіжної системи посади в органах управління та/або контролю або посаду відповідального за фінансовий моніторинг чи виконував обов'язки зазначених осіб, -

протягом одного року, що передує прийняттю Національним банком рішення про скасування реєстрації такої платіжної системи за порушення вимог законодавства України у сфері реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) та/або у зв'язку із наявністю документально підтвердженої інформації від державного правоохоронного органу спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України, про те, що діяльність платіжної системи містить ризики виникнення загроз національній безпеці України (ознака застосовується протягом трьох років із дня прийняття такого рішення).

44. Керівники, головні бухгалтери, ключові особи небанківської установи повинні відповідати вимогам, передбаченим у главі 17 розділу II Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг.

Призначення (обрання) на посаду керівника, головного бухгалтера та ключових осіб у небанківській установі здійснюється відповідно до вимог розділу IX Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг.

Небанківська установа повідомляє Національний банк про призначення (обрання), припинення повноважень, звільнення, покладання виконання обов'язків керівника, головного бухгалтера, ключової особи, відповідального працівника в порядку, передбаченому в главі 55 розділу IX Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг.

{Пункт 44 розділу V в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

{Розділ VI виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

VII. Порядок розгляду Національним банком документів, що подані для отримання ліцензії

60. Національний банк приймає рішення про видачу ліцензії або відмову в її видачі протягом 30 робочих днів із дати одержання пакета документів, визначених цим Положенням.

Національний банк має право продовжити строк розгляду заяви про видачу ліцензії та документів, що додаються до заяви, але не більше ніж на 30 робочих днів, у разі потреби перевірки достовірності поданих документів/інформації та/або отримання додаткових документів/інформації, необхідних для прийняття рішення. Національний банк зобов'язаний протягом п'яти робочих днів із дня прийняття рішення про продовження строку розгляду заяви про видачу ліцензії та документів, що додаються до заяви, у письмовій формі повідомити заявника про таке рішення (рішення приймає уповноважена особа Національного банку).

Національний банк установлює строк подання заявником інформації, документів і пояснень. Перебіг строку розгляду пакета документів зупиняється та поновлюється після отримання всіх додаткових/виправлених документів, інформації та пояснень або після спливу встановленого строку на їх подання.

{Пункт 60 розділу VII доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

61. Національний банк протягом 10 робочих днів після одержання заяви про видачу ліцензії має право залишити її без розгляду в разі:

1) подання документів для отримання ліцензії не в повному обсязі;

2) оформлення заяви про видачу ліцензії або хоча б одного з документів, що додаються до заяви, із порушенням вимог закону та/або цього Положення.

Рішення про залишення заяви про видачу ліцензії без розгляду приймає уповноважена особа Національного банку.

Національний банк у письмовій формі повідомляє заявника про залишення заяви про видачу ліцензії без розгляду із зазначенням підстав залишення заяви без розгляду та повертає пакет документів. Заявник має право повторно подати заяву про видачу ліцензії після усунення причин, що стали підставою для залишення його заяви про видачу ліцензії без розгляду.

62. Національний банк у разі прийняття рішення про видачу ліцензії не пізніше наступного робочого дня з дня його прийняття вносить запис про це до Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, та розміщує інформацію про видачу ліцензії на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку.

63. Національний банк уносить до Реєстру фінансових установ відомості щодо ліцензій та небанківських фінансових установ, яким видано ліцензії, визначені в додатку 7 до цього Положення.

Національний банк уносить до Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, відомості щодо ліцензій та операторів поштового зв'язку, яким видано ліцензії, визначені в додатку 8 до цього Положення.

64. Національний банк уносить зміни до запису про видачу ліцензії в Реєстрі фінансових установ або Реєстрі осіб, які не є фінансовими установами, протягом 15 робочих днів із дня отримання від небанківської установи повідомлення про зміну відомостей, зазначених в анкеті юридичної особи, та оновленої анкети відповідно до вимог пункту 26 розділу III цього Положення.

65. Національний банк доводить до відома заявника інформацію щодо видачі ліцензії шляхом надання витягу з Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами.

Витяг з Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, оформляється на бланку Національного банку та підписується уповноваженою особою Національного банку.

Витяг з Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, містить відомості про найменування небанківської установи, ідентифікаційний код небанківської установи, дату та номер рішення Національного банку про видачу ліцензії, дату видачі ліцензії.

66. Національний банк надсилає (надає) небанківській установі витяг з Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами:

1) не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття рішення про видачу ліцензії;

2) протягом п'яти робочих днів із дня отримання заяви небанківської установи про отримання витягу з Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, поданої до Національного банку згідно з пунктом 20 розділу III цього Положення;

3) протягом п'яти робочих днів із дня унесення змін до запису про видачу ліцензії в Реєстрі фінансових установ або Реєстрі осіб, які не є фінансовими установами (у разі отримання від небанківської установи заяви про отримання витягу з Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами).

67. Національний банк надсилає заявнику повідомлення про прийняття рішення про видачу ліцензії з витягом з Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, у письмовій формі поштою з повідомленням про вручення або надає повідомлення про прийняття рішення про видачу ліцензії з витягом з Реєстру фінансових установ або Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, представникові небанківської установи на підставі належним чином оформленої довіреності.

68. Підставами для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії є:

1) недостовірність поданих заявником відомостей;

2) невідповідність заявника та/або поданих ним документів вимогам законодавства України, уключаючи вимоги цього Положення та нормативно-правового акта Національного банку, яким установлюються вимоги до структури власності надавачів фінансових послуг.

{Підпункт 2 пункту 68 розділу VII із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 46 від 09.06.2021}

3) контролер заявника є податковим резидентом або громадянином держави, що здійснює збройну агресію проти України у значенні, наведеному в статті 1 Закону України "Про оборону України".

{Пункт 68 розділу VII доповнено новим підпунктом згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

69. Національний банк протягом трьох робочих днів із дня прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії передає заявнику повідомлення про прийняття такого рішення з копією рішення про відмову у видачі ліцензії під підпис її уповноваженого представника на другому примірнику повідомлення із зазначенням дати та часу отримання або надсилає заявнику повідомлення про прийняте рішення про відмову у видачі ліцензії засобами системи електронної пошти Національного банку (за умови підключення заявника до системи електронної пошти Національного банку) або через електронну скриньку Національного банку з направленням копії цього рішення засобами поштового зв'язку рекомендованим листом із повідомленням про вручення. У рішенні про відмову у видачі ліцензії зазначаються підстави такої відмови.

70. Подані документи не повертаються заявнику в разі прийняття Національним банком рішення про видачу/відмову у видачі ліцензії.

71. У разі відмови у видачі ліцензії на підставі виявлення недостовірних даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, юридична особа може подати до Національного банку нову заяву про видачу ліцензії не раніше ніж через три місяці з дати прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії.

У разі відмови у видачі ліцензії на підставі невідповідності заявника та/або поданих ним документів умовам видачі ліцензії юридична особа може подати до Національного банку нову заяву про видачу ліцензії після усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі ліцензії.

VIII. Зупинення, поновлення та відкликання/анулювання ліцензії

72. Національний банк має право зупинити на строк до одного року дію ліцензії небанківської установи в разі порушення нею вимог законодавства України з питань переказу коштів або в разі визнання структури власності небанківської установи непрозорою відповідно до нормативно-правового акта Національного банку, яким установлюються вимоги до структури власності надавачів фінансових послуг, а також у разі невиконання небанківською установою вимоги, розпорядження, рішення Національного банку, передбачених у пункті 15 розділу II цього Положення.

{Пункт 72 розділу VIII в редакції Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

73. Національний банк має право відкликати в небанківської установи ліцензію в разі:

1) отримання заяви небанківської установи про відкликання ліцензії;

2) прийняття небанківською установою рішення про припинення юридичної особи (крім перетворення);

3) наявності в Єдиному державному реєстрі відомостей про державну реєстрацію припинення небанківської установи;

4) визнання небанківської установи банкрутом;

5) невиконання небанківською установою розпорядження/рішення Національного банку про усунення виявлених порушень вимог, передбачених цим Положенням;

6) повторного порушення небанківською установою вимог, передбачених цим Положенням. Повторним порушенням вимог, передбачених цим Положенням, уважається вчинення протягом двох років з дня видання Національним банком розпорядження/рішення про усунення порушень вимог, передбачених цим Положенням, нового порушення хоча б однієї з вимог, щодо якої видавалося таке рішення (розпорядження);

7) виявлення недостовірних даних у документах, поданих небанківською установою разом із заявою про отримання ліцензії;

8) ненадання небанківською установою жодної фінансової послуги протягом року з дня отримання ліцензії;

9) відмови небанківської установи в проведенні перевірки Національним банком, зокрема, недопуску уповноважених працівників Національного банку до здійснення перевірки, ненадання документів, інформації щодо предмета перевірки, відмови в доступі до приміщень, об'єктів, що використовуються в разі надання фінансових послуг, або відсутності протягом першого дня перевірки особи, уповноваженої представляти інтереси небанківської установи на час проведення перевірки;

10) невідповідності структури власності небанківської установи вимогам законодавства України, уключаючи вимоги нормативно-правового акта Національного банку, яким установлюються вимоги до структури власності надавачів фінансових послуг, та її не приведення після визнання непрозорою у відповідність до зазначених вимог у встановлений Національним банком строк;

{Підпункт 10 пункту 73 розділу VIII в редакції Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

101) невідповідності власників істотної участі в небанківській установі вимогам законодавства України;

{Пункт 73 розділу VIII доповнено новим підпунктом 101 згідно з Постановою Національного банку № 46 від 09.06.2021}

11) невідповідності ділової репутації небанківської установи, її керівників та/або власників істотної участі вимогам законодавства України, уключаючи вимоги цього Положення;

12) незабезпечення небанківською установою наявності мінімального капіталу/власного (статутного та/або додаткового) капіталу в розмірі, передбаченому законодавством України, уключаючи вимоги цього Положення;

13) нерозкриття (неповне розкриття)/непідтвердження (неповне підтвердження) небанківською установою інформації щодо джерел походження коштів, з яких складається її власний (статутний та/або додатковий) капітал, на підставах і в порядку, визначених законодавством України, уключаючи вимоги цього Положення;

14) виявлення двох та більше порушень вимог нормативно-правових актів Національного банку щодо забезпечення реалізації і моніторингу ефективності застосованих Радою національної безпеки і оборони України відповідно до Закону України "Про санкції" спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

74. Національний банк відповідно до вимог Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" і з врахуванням вимог Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" має право в установленому ним порядку застосувати до небанківської фінансової установи захід пливу у вигляді анулювання ліцензії та/або інших документів, що надають право на здійснення діяльності, з провадженням якої в особи виникає статус суб'єкта первинного фінансового моніторингу (далі - анулювання ліцензії).

Порядок застосування заходу впливу у вигляді анулювання ліцензії визначений Положенням про застосування Національним банком України заходів впливу до установ за порушення законодавства з питань фінансового моніторингу, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 28 липня 2020 року № 106.

75. Національний банк у разі прийняття рішення про зупинення, поновлення, відкликання/анулювання ліцензії вносить до запису в Реєстрі фінансових установ або Реєстрі осіб, які не є фінансовими установами, інформацію про це не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття такого рішення.

Національний банк доводить до відома небанківської установи інформацію про зупинення, поновлення, відкликання ліцензії протягом трьох робочих днів, про анулювання ліцензії - не пізніше наступного робочого дня із дня прийняття відповідного рішення шляхом надсилання копії такого рішення рекомендованим листом із повідомленням про вручення. Якщо рішення містить гриф обмеження доступу, то копія рішення надсилається згідно з установленими Національним банком вимогами щодо пересилання документів із грифом обмеження доступу. Рішення є обов'язковим для виконання.

Національний банк у разі прийняття рішення про відкликання/анулювання ліцензії оператора поштового зв'язку за відсутності в нього чинних ліцензій на провадження діяльності з надання інших фінансових послуг виключає такого оператора поштового зв'язку з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, одночасно з унесенням запису про відкликання/анулювання ліцензії.

{Пункт 75 розділу VIII доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національного банку № 11 від 02.02.2022}

76. Національний банк розміщує інформацію про рішення щодо зупинення, поновлення, відкликання/анулювання ліцензії на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку протягом трьох робочих днів із дня прийняття такого рішення.

77. Небанківська установа зобов'язана припинити надання послуг із переказу коштів наступного робочого дня після отримання копії рішення про зупинення, відкликання/анулювання ліцензії.

78. Юридична особа має право повторно звернутися до Національного банку із заявою про видачу ліцензії не раніше ніж через рік із дати прийняття Національним банком рішення про відкликання/анулювання ліцензії (крім прийняття Національним банком рішення про відкликання ліцензії згідно з підпунктом 1 пункту 73 розділу VIII цього Положення).

{Положення в редакції Постанови Національного банку № 168 від 24.12.2020}

В. о. директора
Департаменту платіжних систем
та інноваційного розвитку





О.В. Василєва

ПОГОДЖЕНО


Перший заступник
Голови Національного банку України







Я.В. Смолій


Додаток 1
до Положення про порядок
видачі ліцензії на переказ коштів
у національній валюті
без відкриття рахунків
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
від 02.02.2022 № 11)
(підпункт 1 пункту 18 розділу III)

ЗАЯВА
про видачу ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків

{Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 25 від 29.01.2019; в редакції Постанов Національного банку № 128 від 06.11.2019, № 168 від 24.12.2020, № 11 від 02.02.2022}


Додаток 2
до Положення про порядок
видачі ліцензії на переказ коштів
у національній валюті
без відкриття рахунків
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
від 02.02.2022 № 11)
(підпункт 1 пункту 18 розділу III)

ЗАЯВА
про видачу ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та включення до Реєстру осіб, які не є фінансовими установами

{Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 25 від 29.01.2019; в редакції Постанов Національного банку № 128 від 06.11.2019, № 168 від 24.12.2020, № 11 від 02.02.2022}



Додаток 3
до Положення про порядок
видачі ліцензії на переказ коштів
у національній валюті
без відкриття рахунків
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
від 02.02.2022 № 11)
(підпункт 3 пункту 18 розділу III)

ВИМОГИ
до складання бізнес-плану

I. Загальні вимоги до бізнес-плану

1. Резюме бізнес-плану

1. Мета отримання ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.

Зазначається загальна мета отримання ліцензії на переказ коштів. Відображаються загальні напрями діяльності заявника, місце заявника на ринку переказу коштів та місце послуг із переказу коштів серед інших видів діяльності заявника.

2. Опис бізнес-моделі.

Зазначається загальний порядок надання послуг із переказу коштів: платіжні системи, платіжні інструменти, пункти надання фінансових послуг, вебсайти, платіжні пристрої, які планує використовувати заявник під час надання послуг із переказу коштів. Надається перелік контрагентів заявника, з якими він планує взаємодіяти під час надання послуг із переказу коштів (банки, небанківські установи, платіжні організації платіжних систем), та яким заявник планує передати виконання своїх функцій щодо супроводження переказу коштів (оператори послуг платіжної інфраструктури).

3. Очікувані результати виконання бізнес-плану.

Наводиться перелік прогнозних досягнень, очікувана частка заявника на ринку переказу коштів у результаті виконання бізнес-плану та період окупності.

Надається опис власних інноваційних рішень, що сприятимуть розвитку ринку переказу коштів (за наявності), очікуваних найзначніших показників та досягнень у результаті виконання бізнес-плану.

2. Загальна інформація

4. Матеріально-технічна база заявника.

Надається інформація про забезпечення заявника приміщеннями, офісною технікою, необхідним обладнанням (технічними засобами), структурними підрозділами тощо.

5. Платіжні пристрої та інше технічне обладнання, пов'язане з переказом коштів.

Заявник повідомляє про наявність та кількість платіжних пристроїв, а також технічного обладнання, пов'язаного з переказом коштів, за зразком, наведеним нижче:

Таблиця 1

№ з/п

Вид платіжного пристрою

Кількість (шт.)

1

2

3

1

Платіжний термінал

2

Програмно-технічний комплекс самообслуговування

3

Інше технічне обладнання, пов'язане з переказом коштів (відомості щодо кожного технічного обладнання наводяться в таблиці окремо)

6. Програмне забезпечення.

Зазначаються наявні можливості заявника щодо використання програмного забезпечення (у тому числі під час надання послуг із переказу коштів). Зазначається розробник та надається опис функціональних можливостей програмного забезпечення.

Розкриваються правові підстави використання програмного забезпечення (наприклад, власна розробка, ліцензія на використання програмного продукту, інший документ, що засвідчує право заявника використовувати відповідне програмне забезпечення).

7. Інші нематеріальні активи.

Зазначаються нематеріальні активи (об'єкти права інтелектуальної власності, а також інші аналогічні права, що не мають матеріального втілення та є об'єктом права власності) заявника (наприклад, торговельні марки).

8. Корпоративне управління.

Наводиться схематичне зображення структури управління заявника, на якому зазначаються вищий орган управління, виконавчий орган, наглядова рада (за наявності), структурні підрозділи, відповідальні за розвиток сегментів ринку (із зазначенням назв цих сегментів) тощо; щодо кожної ланки - ключові функціональні обов'язки, пов'язані з діяльністю заявника.

Також зазначаються інші особи, які впливають/можуть упливати на прийняття рішень заявника, але відомості щодо яких не відображені в установчих документах.

Зразок схематичного зображення структури управління заявника

9. Працівники заявника.

Зазначається загальна чисельність штату заявника.

Наводиться інформація про керівників та інших ключових працівників, у тому числі осіб, відповідальних за організацію діяльності з надання послуг із переказу коштів, у таблиці за зразком, наведеним нижче:

Таблиця 2

№ з/п

Керівник, інший ключовий працівник (власне ім'я, прізвище)

Опис повноважень

Зона відповідальності

1

2

3

4

1

10. Аутсорсинг.

Зазначаються треті особи, яким заявник передав виконання функцій, пов'язаних із господарською діяльністю: бухгалтерський облік, аналітику, технологічний супровід діяльності тощо.

3. Маркетингове дослідження

11. Маркетингове дослідження ринку.

Зазначаються стан ринку послуг із переказу коштів і його динаміка за обсягами операцій (щонайменше протягом останніх трьох років перед поданням бізнес-плану), визначення потреб клієнтів у послугах і стан їх задоволення, у тому числі в територіальному розрізі, де заявник планує проводити свою діяльність.

Наводяться джерела ресурсів для маркетингового дослідження: відкриті джерела, власні дослідження та/або залучення третіх осіб для аналізу ринку переказу коштів.

Заявник має викласти своє бачення динаміки розвитку ринку переказу коштів.

12. Конкурентна позиція та SWOT-аналіз заявника.

Зазначаються:

1) місце і потенціал заявника на ринку послуг із переказу коштів на поточний рік та на наступні три роки діяльності, потенційні конкуренти заявника та конкурентні переваги заявника;

2) опис сильних та слабких сторін заявника у сфері переказу коштів.

Наприкінці опису заповнюється таблиця SWOT-аналізу за зразком, наведеним нижче:

Сильні сторони

1....

2....

3....

4....

Слабкі сторони

1....

2....

3....

4....

Можливості

1....

2....

3....

4....

Загрози

1....

2....

3....

4....

Наприкінці опису подається таблиця щодо не менше ніж п'яти конкурентів заявника (банків та/або небанківських установ) за зразком, наведеним нижче:

Таблиця 3

№ з/п

Найменування конкурента

Ключові послуги з переказу коштів (за суттю операції/призначенням платежу)

Частка конкурента на ринку (%)

Сильні сторони конкурента

Слабкі сторони конкурента

Переваги заявника

1

2

3

4

5

6

7

1

13. Спеціалізація заявника на ринку.

На підставі маркетингового дослідження ринку переказу коштів зазначаються ключові спеціалізації заявника. Подається опис сегментів ринку (за користувачами, платіжними інструментами, територією тощо), у яких заявник планує надавати послуги з переказу коштів.

Надається опис інноваційних рішень заявника, що сприятимуть розвитку ринку переказу коштів (за наявності). В описі розшифровуються критерії інноваційності, етапи впровадження та вплив на ринок переказу коштів відповідного інноваційного рішення.

14. Тарифна політика.

Подається опис тарифної політики (ціноутворення) заявника у сфері переказу коштів на поточний рік та на наступні три роки діяльності.

Наводиться аналіз тарифів на послуги з переказу коштів не менше ніж п'яти конкурентів заявника.

Наприкінці опису подається таблиця за зразком, наведеним нижче:

Таблиця 4

№ з/п

Найменування конкурента

Ключові послуги з переказу коштів (за суттю операції/призначенням платежу)

Тариф

Примітки

1

2

3

4

5

1

Зазначаються прогнозні тарифи та обсяги операцій із переказу коштів заявника (розшифровується окремо на кожен рік діяльності) за зразком, наведеним нижче:

Тарифи та обсяги операцій із переказу коштів на поточний рік діяльності

Таблиця 5

№ з/п

Вид послуги з переказу коштів (за суттю операції/призначенням платежу)

Прогнозний обсяг операцій із переказу коштів

Прогнозний розмір середньозваженого тарифу

Собівартість операції

Обґрунтування тарифу та фактори, що впливають на його розмір

сума операцій, тис. грн

кількість операцій, шт.

1

2

3

4

5

6

7

1

15. Реклама та стратегія залучення споживачів.

Зазначається опис стратегії заявника щодо послуг із переказу коштів для залучення споживачів, зокрема проведення рекламних кампаній, участь у конференціях тощо.

Наприкінці опису подається таблиця за зразком, наведеним нижче:

Таблиця 6

№ з/п

Вид реклами

Орієнтовна аудиторія

Очікувані результати

Необхідні ресурси

1

2

3

4

5

1

[Наприклад, у мережі Інтернет (із зазначенням вебсайту), вивіски на приміщеннях структурних підрозділів тощо]

Наприклад, особи, родичі яких перебувають за кордоном

Наприклад, послугами заявника протягом поточного року діяльності скористаються 1000 осіб

Наприклад, відкриття вебсайту/структурного підрозділу

4. Стратегія розвитку

16. План дій щодо виконання бізнес-плану.

Відображається план дій, які пов'язані з витратною частиною, наведеною в пункті 26 глави 5 розділу I бізнес-плану.

Інформація надається у вигляді таблиці за зразком, наведеним нижче:

Таблиця 7

№ з/п

Дія

Опис дії

Період реалізації

1

2

3

4

1

Вступ у платіжну систему "Платіжна система" (назва платіжної системи)

Оплата вступних внесків

Лютий 2019 року

2

Початок роботи 10 ПТКС

1. Придбання 10 ПТКС.
2. Поставка обладнання та налаштування (м. Київ - 7 шт., м. Дніпро - 3 шт.)

01 - 30 травня 2019 року

3

Використання торговельної марки (ТМ)

Реєстрація ТМ/оплата винагороди за використання ТМ

I квартал 2020 року

17. Участь у платіжних системах.

Таблиця 8

з/п

Найменування платіжної системи

Дата вступу

Послуги з переказу коштів заявника

1

2

3

4

1

Зазначаються види послуг із переказу коштів за способом ініціювання переказу коштів, суттю операції/призначенням платежу та в розрізі користувачів послуг

18. Торговельна марка та вебсайт.

Зазначаються наміри щодо використання заявником торговельних марок, комерційних найменувань та вебсайтів (власних та/або на підставі ліцензійних угод) під час надання послуг із переказу коштів.

Інформація надається у вигляді таблиці за зразком, наведеним нижче:

Таблиця 9

№ з/п

Назва

Послуги, які планується надавати

Платіжна система

Примітки

1

2

3

4

5

1

Подається назва та зображення відповідної ТМ (за наявності). За наявності вебсайту надається посилання на нього

Зазначається вид послуги з переказу коштів (за суттю операції/призначенням платежу)

Зазначаються правові підстави використання торговельної марки, комерційного найменування та вебсайту тощо

19. Участь у групах компаній, саморегулівних організаціях.

Відображаються плани щодо участі заявника в групах компаній (банківська група, небанківська фінансова група тощо) із зазначенням їхньої материнської компанії та сфери діяльності.

Повідомляється про наміри та мету вступу до саморегулівних організацій (неприбуткових об'єднань фінансових установ).

20. Мережа заявника.

Відображаються плани на кожний квартал поточного року та на наступні три роки щодо відкриття структурних підрозділів.

Інформація про прогнозну кількість структурних підрозділів надається у вигляді таблиці за зразком, наведеним нижче:

Таблиця 10

№ з/п

Рік

Квартал

Правова підстава використання (право власності/оренда/лізинг)

Кількість структурних підрозділів

Регіон місцезнаходження

1

2

3

4

5

6

1

Поточний рік виконання бізнес-плану

I квартал

2

3

4

II квартал

5

6

7

III квартал

8

9

10

IV квартал

11

12

21. Платіжні пристрої та інше технічне обладнання, пов'язане з переказом коштів.

Відображається опис намірів заявника щодо придбання/оренди платіжних пристроїв та/або іншого технічного обладнання.

Інформація надається у вигляді таблиці за зразком, наведеним нижче:

Таблиця 11

№ з/п

Вид платіжного пристрою

Правова підстава використання (право власності/оренда/лізинг)

Прогнозна кількість платіжних пристроїв

поточний рік

перший рік

другий рік

третій рік

1

2

3

4

5

6

7

1

Платіжний термінал

2

Програмно-технічний комплекс самообслуговування

3

Інше технічне обладнання, пов'язане з переказом коштів (відомості щодо кожного технічного обладнання наводяться в таблиці окремо)

22. Програмне забезпечення.

Відображаються наміри заявника щодо використання програмного забезпечення під час надання послуг із переказу коштів. Зазначається розробник та подається опис функціональних можливостей програмного забезпечення.

23. Прогнозний штат заявника.

Зазначаються наміри щодо збільшення чисельності штату заявника та опис повноважень найманих працівників.

Інформація надається у вигляді таблиці за зразком, наведеним нижче:

Таблиця 12

№ з/п

Спеціалізація

Короткий опис повноважень

Прогнозна кількість працівників

поточний рік

перший рік

другий рік

третій рік

1

2

3

4

5

6

7

1

Касири

Робота в касі: прийняття готівки, підготовка форми заяви на переказ коштів

2

Технічний персонал

Інформаційне забезпечення переказу коштів

3

Інший персонал (інформація щодо кожної спеціалізації наводиться окремо)

Заявник виокремлює ключові посади, відповідальні за переказ коштів, шляхом заповнення таблиці за зразком, наведеним нижче:

Таблиця 13

№ з/п

Ключова посада

Опис повноважень

Зона відповідальності

1

2

3

4

1

24. Залучення третіх осіб до послуг із переказу коштів.

Подається перелік контрагентів заявника, які безпосередньо будуть задіяні під час надання послуг із переказу коштів (банки, небанківські установи, платіжні організації платіжних систем, оператори послуг платіжної інфраструктури). Щодо кожного наведеного контрагента надається порядок взаємодії з питань переказу коштів.

25. Аутсорсинг.

Відображаються треті особи, яким заявник планує передати виконання функцій, пов'язаних із господарською діяльністю: бухгалтерський облік, аналітика, технологічний супровід діяльності та інші функції.

5. Прогнозні фінансові показники

26. Прогнозні витрати заявника у сфері переказу коштів.

Зазначається розмір витрат заявника на поточний рік та на наступні три роки діяльності за зразком, наведеним нижче:

Таблиця 14

№ з/п

Поточний рік діяльності

Перший рік діяльності

Другий рік діяльності

Третій рік діяльності

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

Заявник на доповнення до наведених вище прогнозних витрат додатково розшифровує в таблиці у форматі Excel поквартальні витрати на поточний рік та на наступні три роки діяльності за всіма пунктами, наведеними у главах 3, 4 розділу I бізнес-плану, а також джерела покриття витрат (власні кошти, очікуваний дохід тощо).

Зразок таблиці витрат на поточний рік діяльності наведено нижче:

Таблиця 15

№ з/п

Напрям витрат

Розмір витрат (сприятливий сценарій)

Розмір витрат (несприятливий сценарій)

Джерела покриття витрат

I кв.

II кв.

III кв.

IV кв.

I кв.

II кв.

III кв.

IV кв.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

1

1. Реклама і стратегія залучення користувачів

Власні кошти (гроші та еквіваленти, наявні в заявника на момент отримання ліцензії)

2

2. Участь у платіжних системах (зокрема вступні та членські внески)

Дохід (дохід заявника протягом року, що підтверджується прогнозним звітом про фінансовий результат)

3

3. Торговельна марка та вебсайт

...

4

4. Залучення третіх осіб до надання послуг із переказу коштів

...

5

5. Участь у фінансових групах

...

6

6. Розвиток мережі:

За рахунок коштів, отриманих у результаті фінансової діяльності (наприклад, за рахунок отриманого кредиту банку)

7

1) придбання

8

2) оренда/лізинг

9

3) утримання

10

7. Платіжні пристрої і технологічне обладнання:

...

11

1) придбання

12

2) оренда/лізинг

13

3) утримання

14

8. Програмне забезпечення

...

15

9. Інші нематеріальні активи

...

16

10. Витрати на персонал

17

11. Податкові платежі та соціальні відрахування

18

12. Інші витрати (за наявності)

...

27. Витрати на інші види діяльності (за наявності).

Зазначається розмір витрат заявника на поточний та наступні три роки діяльності за зразком, наведеним нижче:

Таблиця 16

№ з/п

Поточний рік діяльності

Перший рік діяльності

Другий рік діяльності

Третій рік діяльності

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

Заявник на доповнення до наведених вище прогнозних витрат додатково розшифровує в таблиці у форматі Excel поквартальні витрати на поточний рік та на наступні три роки діяльності за всіма наведеними пунктами, а також джерела покриття витрат (власні кошти, очікуваний дохід тощо).

Зразок таблиці витрат на поточний рік діяльності наведено нижче:

Таблиця 17

№ з/п

Напрям витрат

Розмір витрат (сприятливий сценарій)

Розмір витрат (несприятливий сценарій)

Джерела покриття витрат

I кв.

II кв.

III кв.

IV кв.

I кв.

II кв.

III кв.

IV кв.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

1

28. Доходи заявника у сфері переказу коштів.

Зазначається розмір прогнозних доходів заявника на поточний рік та на наступні три роки діяльності в розрізі видів послуг із переказу коштів за зразком, наведеним нижче:

Таблиця 18

№ з/п

Поточний рік діяльності

Перший рік діяльності

Другий рік діяльності

Третій рік діяльності

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

Заявник на доповнення до вищенаведених прогнозних доходів додатково розшифровує в таблиці у форматі Excel поквартальні доходи на поточний рік та на наступні три роки діяльності.

Зразок таблиці доходів на поточний рік діяльності наведено нижче:

Таблиця 19

№ з/п

Стаття доходів

Розмір доходів (сприятливий сценарій)

Розмір доходів (несприятливий сценарій)

I кв.

II кв.

III кв.

IV кв.

I кв.

II кв.

III кв.

IV кв.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1

29. Інші доходи заявника (за наявності).

Зазначається розмір прогнозних доходів заявника на поточний рік та на наступні три роки від діяльності, не пов'язаної з наданням послуг із переказу коштів, за зразком, наведеним нижче.

Таблиця 20

№ з/п

Поточний рік діяльності

Перший рік діяльності

Другий рік діяльності

Третій рік діяльності

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

сприятливий сценарій

несприятливий сценарій

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

Заявник на доповнення до наведених вище прогнозних доходів додатково розшифровує в таблиці у форматі Excel поквартальні доходи на поточний рік та на наступні три роки діяльності.

Зразок таблиці доходів на поточний рік діяльності наведено нижче:

Таблиця 21

№ з/п

Стаття доходів

Розмір доходів (сприятливий сценарій)

Розмір доходів (несприятливий сценарій)

I кв.

II кв.

III кв.

IV кв.

I кв.

II кв.

III кв.

IV кв.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1

6. Оцінка загальної ефективності виконання бізнес-плану

30. Під час оцінки загальної ефективності виконання бізнес-плану використовуються такі показники:

1) чиста поточна вартість (NPV);

2) простий і дисконтований терміни окупності (PB/DPB);

3) внутрішня норма прибутку (IRR);

4) норма прибутковості дисконтованих витрат (PI).

Усі розрахунки показників та грошових потоків здійснюються з урахуванням сприятливого та несприятливого сценаріїв.

31. Чистий грошовий потік.

Розрахунок грошових потоків включає комісійний дохід від реалізації послуг, поточні витрати, інвестиційні витрати (уключаючи капітальні вкладення та приріст потреби фінансування оборотного капіталу), податкові виплати тощо.

Зразок заповнення таблиці на поточний рік та на наступні три роки діяльності наведено нижче:

Таблиця 22

№ з/п

Показники діяльності з переказу коштів

Поточний рік діяльності

Перший рік діяльності

Другий рік діяльності

Третій рік діяльності

I кв.

II кв.

III кв.

IV кв.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

Комісійні доходи

2

Інші доходи

3

Поточні витрати

4

Податки

5

Виплата відсотків за кредитами (за наявності)

6

Інше

7

Грошові потоки від операційної діяльності

8

Надходження власного капіталу

9

Надходження кредитів

10

Повернення кредитів

11

Грошові потоки від фінансової діяльності

12

Сумарний грошовий потік за період

13

Грошові кошти на початок періоду

14

Грошові кошти на кінець періоду

32. Ставка дисконтування.

Ставка дисконтування повинна відображати очікуваний рівень прибутковості, за якої заявник готовий інвестувати у впровадження послуги переказу коштів.

Під час розрахунку ставки дисконтування може використовуватися, зокрема, один із таких методів (але не виключно):

1) прибутковість альтернативних вкладень;

2) середньоринкова прибутковість для аналогічних проєктів;

3) прибутковість фінансових вкладень (наприклад, депозитів) із поправкою на ризик;

4) для ефективності повних витрат - середньозважена вартість капіталу (WACC).

33. Чиста поточна вартість (NPV).

Відображається показник чистої поточної вартості (NPV) із зазначенням ставок дисконтування, а також те, чи включена в грошові потоки залишкова вартість від упровадження послуги з переказу коштів (за наявності).

34. Простий і дисконтований терміни окупності (PB/DPB).

Подається розрахунок періоду часу, протягом якого витрати від упровадження послуги з переказу коштів "повернуться" у вигляді чистого прибутку та амортизації.

35. Внутрішня норма дохідності (IRR).

Визначення максимально допустимого рівня витрат за залучені джерела фінансування впровадження послуги з переказу коштів, за якої проєкт залишається беззбитковим.

36. Норма прибутковості дисконтованих витрат (PI).

Цей показник відображає відносну прибутковість від упровадження послуги з переказу коштів або дисконтовану вартість грошових надходжень від реалізації послуг у розрахунку на одиницю вкладень.

Зразок розрахунку норми прибутковості дисконтованих витрат наведено нижче:

Таблиця 23

№ з/п

Показник

Поточний рік діяльності (за наявності витрат на здійснення діяльності з переказу коштів)

Перший рік діяльності

Другий рік діяльності

Третій рік діяльності

1

2

3

4

5

6

1

Надходження від діяльності з переказу коштів

2

Дисконтовані надходження від діяльності з переказу коштів (ДН)

3

Відплив від діяльності з переказу коштів

4

Дисконтований відплив від діяльності з переказу коштів (ДВ)

7. Чинники, що впливають на виконання бізнес-плану

37. Ризики, що впливають на виконання бізнес-плану.

Зазначається опис ризиків, які впливають на настання несприятливого сценарію прогнозних фінансових показників (глава 5 розділу I бізнес-плану).

Таблиця 24

№ з/п

Назва ризику

Опис

Вірогідність настання (низька, середня, висока)

Заходи заявника щодо запобігання та мінімізації ризику

1

2

3

4

5

1

38. Наміри заявника, власників істотної участі в заявнику.

Зазначаються плани заявника та/або власників істотної участі в заявнику щодо створення інших юридичних осіб та/або придбання часток/акцій інших юридичних осіб протягом поточного року та на наступні три роки діяльності. За наявності таких намірів зазначається опис впливу на діяльність заявника.

Зазначаються плани заявника щодо зміни розміру статутного капіталу.

Зазначається інформація щодо наявності планів щодо продажу заявника або зміни власників істотної участі в заявнику.

Зазначається інформація щодо здійснення інших видів діяльності та отримання відповідних ліцензій (за потреби).

II. Додатки до бізнес-плану

39. Прогнозний Баланс (Звіт про фінансовий стан) заявника на поточний рік та на наступні три роки діяльності з урахуванням сприятливого та несприятливого розвитку подій.

40. Прогнозний Звіт про фінансові результати заявника на поточний рік та на наступні три роки діяльності з урахуванням сприятливого та несприятливого розвитку подій.

41. Прогнозний Звіт про рух грошових коштів заявника на поточний рік та на наступні три роки діяльності з урахуванням сприятливого та несприятливого розвитку подій.

42. Прогнозні витрати заявника у сфері переказу коштів на поточний рік та на наступні три роки діяльності (додатково подаються в електронній формі у форматі xls або xlsx).

43. Прогнозні витрати на інші види діяльності на поточний рік та на наступні три роки діяльності (додатково подаються в електронній формі у форматі xls або xlsx).

44. Прогнозні доходи заявника у сфері переказу коштів на поточний рік та на наступні три роки діяльності (додатково подаються в електронній формі у форматі xls або xlsx).

45. Прогнозні інші доходи (не пов'язані з переказом коштів) заявника на поточний рік та на наступні три роки діяльності у форматі xlsx.

46. Інші матеріали, що доповнюють та/або обґрунтовують пункти та/або прогнозні показники бізнес-плану (за наявності): опис програмного забезпечення, що використовується або планується до використання згідно з бізнес-планом, копії договорів (з контрагентами, операторами послуг платіжної інфраструктури, банками-еквайрами тощо), звіти про дослідження ринку тощо.

III. Пояснення до заповнення бізнес-плану

47. Загальний обсяг інформації в главі 1 розділу I бізнес-плану, що подається заявником до Національного банку України, не повинен перевищувати однієї сторінки.

48. Інформація у главі 2 розділу I бізнес-плану зазначається станом на дату його подання до Національного банку, у главах 3 - 7 розділу I та розділі II зазначається інформація на підставі очікувань на поточний рік та на наступні три роки діяльності.

49. У пункті 9 глави 2 розділу I бізнес-плану під ключовим працівником потрібно розуміти фізичну особу, яка є працівником заявника або надає заявнику послуги відповідно до цивільно-правового договору та не є керівником та/або власником істотної участі в заявнику, але має можливість суттєво впливати на прийняття рішень з основних напрямів діяльності заявника.

50. У пункті 23 глави 4 розділу I бізнес-плану під ключовою посадою потрібно розуміти посаду у штаті заявника, яка відповідно до функціональних обов'язків надає право впливати на прийняття рішень з основних напрямів діяльності заявника у сфері переказу коштів.

{Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку № 109 від 16.10.2018, № 25 від 29.01.2019; в редакції Постанови Національного банку № 168 від 24.12.2020; із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 46 від 09.06.2021; в редакції Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}



Додаток 4
до Положення про порядок видачі
ліцензії на переказ коштів
у національній валюті
без відкриття рахунків
(підпункт 4 пункту 18 розділу III)

АНКЕТА
юридичної особи

_____________________________________________________________________________________
(повне офіційне найменування заявника/небанківської установи)

I. Інформація про заявника/небанківську установу

1. Загальна інформація

Таблиця 1

№ з/п

Перелік даних

Інформація

1

2

3

1

Повне та скорочене найменування

2

Місцезнаходження

3

Ідентифікаційний код

4

Дата державної реєстрації

5

Орган, що здійснив державну реєстрацію

6

Інформація про ліцензії юридичної особи

7

Контактні дані (номери телефонів, електронна адреса)

2. Інформація про фінансовий стан (на останню звітну дату)

Таблиця 2

№ з/п

Перелік даних

Інформація

1

2

3

1

1. Банки, у яких заявник/небанківська установа має рахунки

2

2. Розмір очікуваних витрат за перші чотири квартали здійснення діяльності з переказу коштів, починаючи з кварталу, наступного за тим, у якому до Національного банку подано пакет документів для отримання ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, грн

3

3. Інформація за даними форми № 1 "Баланс", грн:

4

1) розмір власного капіталу

5

2) розмір грошових коштів та їх еквівалентів

6

3) розмір оборотних активів

7

4) розмір дебіторської заборгованості

8

5) розмір поточних фінансових інвестицій

3. Інформація про ділову репутацію

Таблиця 3

№ з/п

Перелік запитань

Відповідь

1

2

3

1

Чи застосовувалися до заявника/небанківської установи санкції іноземними державами, міждержавними об'єднаннями, міжнародними організаціями або Україною (протягом останніх трьох років)?

Так/ні

2

Чи було включено заявника/небанківську установу до переліку осіб, пов'язаних зі здійсненням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції (протягом останніх п'яти років)?

Так/ні

3

Чи були факти надання заявником/небанківською установою недостовірної інформації Національному банку, яка вплинула або могла вплинути на прийняття Національним банком рішення (протягом останніх трьох років)?

Так/ні

4

Чи траплялися впродовж останніх трьох років випадки невиконання заявником/небанківською установою взятих на себе зобов'язань та/або гарантійних листів, наданих Національному банку?
Якщо так, то надайте опис (зазначити, які саме зобов'язання/гарантії не були виконані, їх дату та підстави надання, строк, у який вони мали бути виконані, поточний стан виконання, зазначити дату виконання, якщо зобов'язання були виконані із порушенням строку) та пояснення

Так/ні

5

Чи має заявник/небанківська установа заборгованість зі сплати податків, зборів або інших обов'язкових платежів, що дорівнює або перевищує два розміри мінімальної заробітної плати, установленої законодавством України на період, у якому вчинено порушення, або еквівалент цієї суми в іноземній валюті?
Якщо так, то надайте пояснення

Так/ні

6

Чи допускав заявник/небанківська установа порушення (невиконання або неналежне виконання) зобов'язання фінансового характеру, сума якого перевищувала 635 розмірів мінімальної місячної заробітної плати, установленої законодавством України на період, у якому вчинено порушення (або еквівалент цієї суми в іноземній валюті), а строк порушення перевищував 90 днів поспіль, перед будь-яким банком або іншою юридичною чи фізичною особою протягом останніх трьох років (у тому числі, чи є таке порушення станом на дату підписання цієї анкети)?
Якщо так, то надайте опис [обов'язково зазначте повне найменування або прізвище, ім'я та по батькові контрагента, зобов'язання перед яким порушено, вид правочину, на підставі якого таке зобов'язання виникло, його реквізити (дата, номер), суму та валюту заборгованості, строк порушення (у днях)], пояснення та зазначте дату усунення порушення

Так/ні

7

Чи внесено заявника/небанківську установу до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності, який ведеться Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку?

Так/ні

8

Чи накладено на акції заявника/небанківської установи обмеження (обтяження), у тому числі арешти та інші публічні обтяження або інші обмеження розпорядження ними чи обмеження проведення операцій з ними, або зупинено розміщення акцій у зв'язку з визнанням емісії недобросовісною, або застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції)?

Так/ні

9

Чи володів заявник/небанківська установа істотною участю у фінансовій установі, у тому числі іноземній фінансовій установі, станом на будь-яку дату протягом року, що передує даті рішення органу ліцензування та нагляду, суду, або іншого уповноваженого органу про призначення тимчасової адміністрації?

Так/ні

10

Чи володів заявник/небанківська установа істотною участю у фінансовій установі, у тому числі іноземній фінансовій установі, станом на будь-яку дату протягом року, що передує даті рішення органу ліцензування та нагляду, суду, або іншого уповноваженого органу про віднесення до категорії неплатоспроможних?

Так/ні

11

Чи володів заявник/небанківська установа істотною участю у фінансовій установі, у тому числі іноземній фінансовій установі, станом на будь-яку дату протягом року, що передує даті рішення органу ліцензування та нагляду, суду, або іншого уповноваженого органу про визнання банкрутом?

Так/ні

12

Чи володів заявник/небанківська установа істотною участю у фінансовій установі, у тому числі іноземній фінансовій установі, станом на будь-яку дату протягом року, що передує даті рішення органу ліцензування та нагляду, суду або іншого уповноваженого органу про відкликання/анулювання банківської ліцензії/всіх ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг/ліцензій на окремі види професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках за ініціативою органу ліцензування та нагляду?

Так/ні

13

Чи володів заявник/небанківська установа істотною участю у фінансовій установі, у тому числі іноземній фінансовій установі, станом на будь-яку дату протягом року, що передує даті рішення органу ліцензування та нагляду, суду або іншого уповноваженого органу про застосування заходу впливу у вигляді виключення з Державного реєстру фінансових установ та/або реєстру фінансових установ іншого органу ліцензування та нагляду, у тому числі уповноваженого органу іноземної країни?

Так/ні

14

Чи був заявник/небанківська установа, власник істотної участі в ньому/ній платіжною організацією платіжної системи, щодо якої Національним банком прийнято рішення про скасування реєстрації такої платіжної системи за порушення вимог законодавства України у сфері реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) та/або у зв'язку з наявністю документально підтвердженої інформації від державного правоохоронного органу спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України, про те, що діяльність платіжної системи містить ризики виникнення загроз національній безпеці України?
(Зазначити, хто, протягом якого часу та в якій платіжній організації платіжної системи)

Так/ні

15

Чи володів керівник або власник істотної участі в заявнику/небанківській установі істотною участю в платіжній організації платіжної системи, щодо якої Національним банком прийнято рішення про скасування реєстрації такої платіжної системи за порушення вимог законодавства України у сфері реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) та/або у зв'язку з наявністю документально підтвердженої інформації від державного правоохоронного органу спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України, про те, що діяльність платіжної системи містить ризики виникнення загроз національній безпеці України?
(Зазначити, хто, протягом якого часу та в якій платіжній організації платіжної системи)

Так/ні

16

Чи обіймав керівник або власник істотної участі в заявнику/небанківській установі посади в органах управління та/або контролю або посаду відповідального за фінансовий моніторинг, чи виконував обов'язки зазначених осіб у платіжній організації платіжної системи, щодо якої Національним банком прийнято рішення про скасування реєстрації такої платіжної системи за порушення вимог законодавства України у сфері реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) та/або у зв'язку з наявністю документально підтвердженої інформації від державного правоохоронного органу спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України, про те, що діяльність платіжної системи містить ризики виникнення загроз національній безпеці України?
(Зазначити, хто, протягом якого часу та в якій платіжній організації платіжної системи)

Так/ні

17

Чи траплялися випадки порушень заявником/небанківською установою вимог банківського, фінансового, валютного, податкового законодавства, законодавства з питань фінансового моніторингу, законодавства у сфері реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), законодавства про цінні папери, акціонерні товариства та ринки капіталу, про захист прав споживачів, вимог законодавства про споживче кредитування (вимог до етичної поведінки)?
Якщо так, то надайте пояснення (зазначте порушені норми законодавства України, застосовані заходи впливу, дату прийняття рішення про притягнення до відповідальності/застосування заходів впливу та орган, що прийняв відповідне рішення/розглядає відповідну справу)

Так/ні

18

Чи траплялися випадки невиконання заявником/небанківською установою інших (крім зазначених вище) фінансових зобов'язань?
Якщо так, то надайте пояснення

Так/ні

19

Чи відкрито щодо заявника/небанківської установи судове провадження у справі про банкрутство або іншу подібну процедуру?
Якщо так, наведіть деталі судового провадження (процедури)

Так/ні

20

Чи наявна інша інформація, яку Національному банку варто взяти до уваги під час здійснення оцінки ділової репутації? Якщо так, то надайте пояснення

Так/ні

II. Відносини заявника/небанківської установи з іншими особами

4. Перелік юридичних осіб, у яких заявник/небанківська установа є власником істотної участі (прямої або опосередкованої незалежно від формального володіння)

Таблиця 4

№ з/п

Найменування юридичної особи

Місцезнаходження (країна, місто)

Ідентифікаційний номер

Розмір участі, %

Основний вид діяльності юридичної особи

пряма

опосередкована

сукупна

1

2

3

4

5

6

7

8

1

2

...

Я, (прізвище, ім'я, по батькові керівника заявника/небанківської установи), стверджую, що інформація, надана в анкеті, є правдивою і повною, та не заперечую проти перевірки Національним банком достовірності поданих документів і персональних даних, які в них містяться, у тому числі, але не виключно, шляхом надання цієї інформації іншим державним органам України.

Відповідно до Закону України "Про захист персональних даних" підписанням цієї анкети я надаю Національному банку згоду на збирання, зберігання, оброблення та поширення моїх персональних даних у межах та в спосіб, що визначені законодавством України.

Дата підписання анкети

Особистий підпис призначеного/
рекомендованого керівника

Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ

Телефон, адреса електронної пошти керівника

Прізвище, ініціали, телефон,
адреса електронної пошти контактної особи";

{Положення доповнено новим Додатком 4 згідно з Постановою Національного банку № 128 від 06.11.2019; в редакції Постанов Національного банку № 168 від 24.12.2020, № 11 від 02.02.2022}



Додаток 5
до Положення про порядок
видачі ліцензії на переказ коштів
у національній валюті
без відкриття рахунків
(підпункт 6 пункту 18 розділу III)

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА
щодо умов та порядку надання послуг із переказу коштів

I. Умови та порядок надання послуг із переказу коштів

1. Види послуг, що надаватимуться заявником/небанківською установою:

1) за способом ініціювання переказу коштів:

Таблиця 1

№ з/п

Види переказів

Відповідь

Способи ініціювання переказу коштів

Відповідь

1

2

3

4

5

1

У готівковій формі

Так/ні

У структурних підрозділах (у тому числі пунктах надання фінансових послуг)

Так/ні

2

За допомогою програмно-технічних комплексів самообслуговування

Так/ні

3

Інше


4

У безготівковій формі

Так/ні

За допомогою програмно-технічних комплексів самообслуговування із використанням електронних платіжних засобів

Так/ні

5

За допомогою платіжних терміналів із використанням електронних платіжних засобів

Так/ні

6

За допомогою платіжного сервісу в мережі Інтернет (вебсайта) із використанням електронних платіжних засобів [у разі ствердної відповіді зазначити адресу(и) вебсайта(ів) та торгівельну(і) марку(и) (за наявності)]

Так/ні

7



За допомогою мобільного (платіжного) застосунку з використанням електронних платіжних засобів

Так/ні (у разі ствердної відповіді зазначити назву такого застосунку)

8



За допомогою систем дистанційного банківського обслуговування рахунків клієнтів

Так/ні (у разі ствердної відповіді необхідно перелічити ("клієнт-банк", "клієнт - Інтернет-банк", "телефонний банкінг", "миттєва безконтактна оплата", інші системи дистанційного обслуговування)

9



Інше


2) за суттю операції/призначенням платежу:

Таблиця 2

№ з/п

Види переказів

Відповідь

1

2

3

1

Для оплати комунальних послуг

Так/ні

2

Для оплати страхових послуг

Так/ні

3

Для оплати інших послуг або товарів

Так/ні

4

З метою виплати/погашення (підкреслити) сум кредитів, виданих банками та іншими фінансовими установами

Так/ні

5

Для виконання заявником/небанківською установою функції комерційного агента банку у сфері використання електронних грошей

Так/ні

6

Для зарахування на рахунки фізичних осіб

Так/ні

7

Унесення суб'єктом господарювання готівкової виручки для зарахування на його рахунок

Так/ні

8

Перекази коштів між фізичними особами з використанням електронних платіжних засобів (p2p)

Так/ні

9

Інше [зазначити, які інші послуги з переказу коштів (за суттю операції/призначенням платежу) планує надавати заявник/небанківська установа]


3) у розрізі користувачів послуг:

Таблиця 3

№ з/п

Види переказів

Відповідь

Зазначити суть операції/призначення платежу (із переліку, наведеного в таблиці 2 підпункту 2 пункту 1 інформаційної довідки)

Зазначити способи ініціювання переказу коштів (із переліку, наведеного в таблиці 1 підпункту 1 пункту 1 інформаційної довідки)

1

2

3

4

5

1

1. Ініціювання в готівковій формі

2

Від фізичних осіб для виплати в готівковій формі фізичним особам

Так/ні

-


3

Від фізичних осіб для зарахування на рахунки фізичних осіб

Так/ні



4

Від фізичних осіб для зарахування на рахунки суб'єктів господарювання

Так/ні



5

Від суб'єктів господарювання для виплати в готівковій формі фізичним особам

Так/ні



6

Від суб'єктів господарювання для зарахування на рахунки фізичних осіб

Так/ні



7

Від суб'єктів господарювання для зарахування на рахунки суб'єктів господарювання

Так/ні



8

2. Ініціювання в безготівковій формі

9

Від фізичних осіб для виплати в готівковій формі фізичним особам

Так/ні



10

Від фізичних осіб для зарахування на рахунки фізичних осіб

Так/ні



11

Від фізичних осіб для зарахування на рахунки суб'єктів господарювання

Так/ні



12

Від суб'єктів господарювання для виплати в готівковій формі фізичним особам

Так/ні



13

Від суб'єктів господарювання для зарахування на рахунки фізичних осіб

Так/ні



14

Від суб'єктів господарювання для зарахування на рахунки суб'єктів господарювання

Так/ні



2. Види платіжних інструментів, що використовуватимуться для ініціювання переказу коштів:

Таблиця 4

№ з/п

Види платіжних інструментів

Відповідь

1

2

3

1

Документи на переказ (у разі ствердної відповіді зазначити, які саме)

Так/ні

2

Електронні платіжні засоби (у разі ствердної відповіді зазначити, які саме)

Так/ні

3. Види документів, які використовуватимуться під час переказу коштів:

Таблиця 5

№ з/п

Види документів

Відповідь

1

2

3

1

Заява на переказ готівки

Так/ні

2

Заява на видачу готівки

Так/ні

3

Квитанція програмно-технічного комплексу самообслуговування за операціями з готівкою

Так/ні

4

Документ за операціями з використанням електронного платіжного засобу

Так/ні

5

Інше


4. Участь заявника/небанківської установи в платіжних системах:

Таблиця 6

№ з/п

Найменування платіжної організації

Назва платіжної системи

Тип участі (пряма або непряма із зазначенням назви прямого учасника)

1

2

3

4





5. Чи планує заявник/небанківська установа користуватися послугами операторів послуг платіжної інфраструктури під час здійснення діяльності з переказу коштів? ____________ (Так/ні)

У разі ствердної відповіді надати інформацію про такого оператора послуг платіжної інфраструктури:

Таблиця 7

№ з/п

Інформація про оператора послуг платіжної інфраструктури

Відповідь

1

2

3

1

Повне та скорочене найменування


2

Ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань


3

Місцезнаходження


4

Назва/позначення комерційного (фірмового) найменування


5

Назва/позначення торговельної марки (знака для товарів та послуг)


6

Назва вебсайта


7

Дата початку/припинення надання послуг заявнику/небанківській установі


8

Перелік видів послуг, що надаватимуться оператором послуг платіжної інфраструктури


6. Чи планує заявник/небанківська установа використовувати власні структурні підрозділи для надання послуг із переказу коштів? ______________ (Так/ні)

У разі ствердної відповіді надати інформацію щодо таких структурних підрозділів:

Таблиця 8

№ з/п

Регіон місцезнаходження

Кількість структурних підрозділів (у тому числі пунктів надання фінансових послуг)

Види послуг, що надаватимуться в таких структурних підрозділах (за видами переказів та призначенням платежу відповідно до таблиць 1, 2 пункту 1 інформаційної довідки)

1

2

3

4





7. Чи планує заявник/небанківська установа використовувати інфраструктуру інших небанківських установ для надання послуг із переказу коштів? _______________ (Так/ні)

У разі ствердної відповіді надати інформацію щодо таких небанківських установ (таблиця 9 пункту 7 інформаційної довідки) та інфраструктури, яка використовуватиметься (таблиця 10 пункту 7 інформаційної довідки):

Таблиця 9

№ з/п

Інформація про небанківську установу

Відповідь

1

2

3

1

Повне та скорочене найменування


2

Ідентифікаційний код у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань


3

Місцезнаходження


4

Назва/позначення комерційного (фірмового) найменування


5

Назва/позначення торговельної марки (знака для товарів та послуг)


6

Короткий опис інфраструктури, яка використовуватиметься


Таблиця 10

№ з/п

Регіон місцезнаходження

Кількість структурних підрозділів

Види послуг, що надаватимуться в таких структурних підрозділах (за видами переказів та призначенням платежу відповідно до таблиць 1, 2 пункту 1 інформаційної довідки)

1

2

3

4





8. Послуги, пов'язані з використанням електронних грошей (заповнюється в разі намірів заявника/небанківської установи надавати такі послуги)

Таблиця 11

№ з/п

Вид операції

Емітент електронних грошей/правила

Спосіб ініціювання операції з переліку, наведеного в таблиці 1 пункту 1 інформаційної довідки

1

2

3

4

1

Приймання готівки від фізичних осіб для поповнення електронних пристроїв електронними грошима/розповсюдження електронних грошей



2

Приймання безготівкових коштів від фізичних осіб для поповнення електронних пристроїв електронними грошима/розповсюдження електронних грошей



3

Приймання безготівкових коштів від суб'єктів господарювання для поповнення електронних пристроїв електронними грошима/розповсюдження електронних грошей



4

Приймання електронних грошей від фізичних осіб в обмін на готівкові кошти



5

Приймання електронних грошей від фізичних осіб в обмін на безготівкові кошти



6

Приймання електронних грошей від суб'єктів господарювання в обмін на безготівкові кошти



9. У разі наміру заявника/небанківської установи використовувати комерційне (фірмове) найменування, торговельну марку (знак для товарів та послуг), що не містять найменування заявника/небанківської фінансової установи, зазначити їх назви.

10. Види допоміжних/супутніх послуг, що надаватимуться заявником/небанківською установою:

Таблиця 12

№ з/п

Види послуг

Відповідь

1

2

3

1

Фінансові послуги, які надає або має наміри надавати заявник/небанківська установа

Так/ні (у разі ствердної відповіді навести перелік таких послуг)

2

Інші послуги, пов'язані з наданням фінансових послуг - допоміжні або супутні послуги, що надає або має наміри надавати заявник/небанківська установа

Так/ні (у разі ствердної відповіді навести перелік таких послуг)

3

Інші (нефінансові) види послуг, що надає або має наміри надавати заявник/небанківська установа (виключно для операторів поштового зв'язку)

Так/ні (у разі ствердної відповіді навести перелік таких послуг)

Я, _________________________________________________________________________________________________________________________________________,
(прізвище, ім'я, по батькові керівника)

несу персональну відповідальність за достовірність наведеної вище інформації та стверджую, що вона є правдивою та повною станом на дату її надання.

У разі будь-яких змін в інформації, зазначеній у цій інформаційній довідці, зобов'язуюся негайно повідомити про ці зміни Національний банк України.

Мені відомо, що надання недостовірної інформації та/або приховування будь-яких відомостей може призвести до відмови у видачі ліцензії або її відкликання.

З усіх питань, що стосуються наведеної вище інформації, прошу звертатися до
_____________________________________________________________________________________________________.
(ініціали, прізвище, адреса, номер телефону, адреса електронної пошти контактної особи)

______________
(дата)

__________________
(підпис керівника)

____________________________
(ініціали, прізвище)

___________________________________________
(номер телефону, адреса електронної пошти керівника)

II. Пояснення до заповнення інформаційної довідки

11. У колонці 5 рядка 3 таблиці 1 підпункту 1 пункту 1 інформаційної довідки зазначається, які додаткові способи ініціювання (у готівковій формі) використовуватимуться під час надання послуг із переказу коштів заявником/небанківською установою (у разі їх використання).

12. У колонці 5 рядка 9 таблиці 1 підпункту 1 пункту 1 інформаційної довідки зазначається, які додаткові способи ініціювання (у безготівковій формі) використовуватимуться заявником/небанківською установою під час надання послуг із переказу коштів (у разі їх використання).

13. У колонці 3 рядка 2 таблиці 4 пункту 2 інформаційної довідки в разі ствердної відповіді потрібно додатково зазначити, яким чином здійснюватиметься еквайринг операцій з використанням електронних платіжних засобів - заявником/небанківською установою самостійно чи із залученням еквайрингової установи.

14. У колонці 3 рядка 5 таблиці 5 пункту 3 інформаційної довідки зазначається, які інші документи використовуватимуться під час надання послуг із переказу коштів, чим вони затверджені (зазначити назву документа, наприклад, внутрішніми правилами про переказ коштів, правилами платіжної системи), а також чи відповідають реквізити цих документів вимогам нормативно-правових актів Національного банку України (у разі використання інших документів).

15. У таблиці 6 пункту 4 інформаційної довідки зазначається інформація щодо всіх платіжних систем (внутрішньодержавних/міжнародних), учасником яких планує бути заявник/небанківська установа в короткостроковій перспективі (протягом шести місяців після отримання ліцензії). Платіжні системи (внутрішньодержавні/міжнародні), учасником яких планує бути заявник/небанківська установа в середньо- та довгостроковій перспективі (на три наступні роки за роком подання до Національного банку документів для отримання ліцензії), зазначаються в бізнес-плані.

16. У таблиці 7 пункту 5 інформаційної довідки зазначається інформація щодо операторів послуг платіжної інфраструктури, послугами яких планує розпочати користуватися заявник/небанківська установа в короткостроковій перспективі (протягом шести місяців після отримання ліцензії). Відомості про операторів послуг платіжної інфраструктури, послугами яких планує користуватися заявник/небанківська установа в середньо- та довгостроковій перспективі (на три наступні роки за роком подання до Національного банку документів для отримання ліцензії), зазначаються в бізнес-плані.

17. У таблиці 8 пункту 6 інформаційної довідки зазначається інформація щодо власних структурних підрозділів, які планує розпочати використовувати заявник/небанківська установа в короткостроковій перспективі (протягом шести місяців після отримання ліцензії). Відомості про власні структурні підрозділи, які планує використовувати заявник/небанківська установа в середньо- та довгостроковій перспективі (на три наступні роки за роком подання до Національного банку документів для отримання ліцензії), зазначаються в бізнес-плані.

18. У таблицях 9, 10 пункту 7 інформаційної довідки зазначається інформація щодо інфраструктури інших небанківських установ, яку планує розпочати використовувати заявник/небанківська установа в короткостроковій перспективі (протягом шести місяців після отримання ліцензії). Відомості про небанківські установи та інфраструктуру, яку планує використовувати заявник/небанківська установа в середньо- та довгостроковій перспективі (на три наступні роки за роком подання до Національного банку документів для отримання ліцензії), зазначаються в бізнес-плані.

19. У колонці 3 таблиці 11 пункту 8 інформаційної довідки зазначається найменування правил використання електронних грошей/платіжної системи (торговельної марки/комерційного найменування) та емітента електронних грошей.

20. У пункті 9 інформаційної довідки зазначається інформація щодо комерційного (фірмового) найменування, торговельної марки (знака для товарів та послуг), які планує використовувати заявник/небанківська установа в короткостроковій перспективі (протягом шести місяців після отримання ліцензії). Відомості про комерційне (фірмове) найменування, торговельну марку (знак для товарів та послуг), які планує використовувати заявник/небанківська установа в середньо- та довгостроковій перспективі (на три наступні роки за роком подання до Національного банку документів для отримання ліцензії), зазначаються в бізнес-плані.

{Положення доповнено новим Додатком згідно з Постановою Національного банку № 25 від 29.01.2019; в редакції Постанови Національного банку № 168 від 24.12.2020; із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку № 46 від 09.06.2021, № 11 від 02.02.2022}



Додаток 6
до Положення про порядок
видачі ліцензії на переказ коштів
у національній валюті
без відкриття рахунків
(підпункт 13 пункту 18 розділу III)

ІНФОРМАЦІЯ
про наявність в оператора поштового зв'язку структурних підрозділів

{Положення доповнено новим Додатком згідно з Постановою Національного банку № 25 від 29.01.2019; в редакції Постанови Національного банку № 168 від 24.12.2020}

{Додаток 7 виключено на підставі Постанови Національного банку № 60 від 08.05.2020}


{Додаток 7 виключено на підставі Постанови Національного банку № 11 від 02.02.2022}

{Додаток 8 виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{Додаток 9 виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{Додаток 10 виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{Додаток 11 виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{Додаток 12 виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{Додаток 13 виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{Додаток 14 виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{Додаток 15 виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{Додаток 16 виключено на підставі Постанови Національного банку № 46 від 09.06.2021}

{Додаток 17 виключено на підставі Постанови Національного банку № 60 від 08.05.2020}



Додаток 7
до Положення про порядок
видачі ліцензії на переказ коштів
у національній валюті
без відкриття рахунків
(пункт 63 розділу VII)

ВІДОМОСТІ,
що вносяться до Реєстру фінансових установ

№ з/п

Назва реквізиту

Зміст

1

2

3

1

Статус ліцензії


2

Дата видачі ліцензії


3

Дата та номер рішення Національного банку України про видачу ліцензії


4

Дата зупинення ліцензії


5

Дата поновлення ліцензії


6

Дата відкликання/анулювання ліцензії


{Додаток в редакції Постанови Національного банку № 168 від 24.12.2020}



Додаток 8
до Положення про порядок
видачі ліцензії на переказ коштів
у національній валюті
без відкриття рахунків
(пункт 63 розділу VII)

ВІДОМОСТІ,
що вносяться до Реєстру осіб, які не є фінансовими установами

№ з/п

Назва реквізиту

Зміст

1

2

3

1

Найменування


2

Ідентифікаційний код


3

Місцезнаходження


4

Вид фінансової послуги


5

Статус ліцензії


6

Дата видачі ліцензії


7

Дата та номер рішення Національного банку України про видачу ліцензії


8

Дата зупинення ліцензії


9

Дата поновлення ліцензії


10

Дата відкликання/анулювання ліцензії


{Додаток в редакції Постанови Національного банку № 168 від 24.12.2020}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: