Про затвердження Порядку атестування громадян України до присвоєння первинного і чергових військових звань офіцерського складу запасу та Зразка військового квитка офіцера запасу
{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 365 від 01.12.2021}
Відповідно до пункту 54 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153, Положення про військовий квиток офіцера запасу, затвердженого Указом Президента України від 30 грудня 2016 року № 582, та пункту 5 Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2012 року № 48, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
1) Порядок атестування громадян України до присвоєння первинного і чергових військових звань офіцерського складу запасу;
2) Зразок військового квитка офіцера запасу.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністра оборони України від 10 грудня 2010 року № 650/ДСК “Про затвердження деяких нормативно-правових актів, що регламентують питання організації та порядку ведення військового обліку офіцерів запасу, атестування осіб до присвоєння первинних і чергових військових звань офіцерського складу запасу, а також зразка військового квитка офіцера запасу”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02 березня 2011 року за № 261/18999.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОГОДЖЕНО: Начальник Управління Міністр освіти і науки України Голова Служби Міністр внутрішніх справ України Перший заступник Голови Голова Державної служби |
Л.М. Гриневич
А.Б. Аваков
|
ПОРЯДОК
атестування громадян України до присвоєння первинного і чергових військових звань офіцерського складу запасу
{У тексті Порядку слова “військовий комісаріат”, “військовий комісар” у всіх відмінках та формах числа замінено відповідно словами “ТЦК та СП”, “керівник ТЦК та СП” у відповідних відмінках та формах числа згідно з Наказом Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}
1. Цей Порядок визначає механізм атестування громадян України до присвоєння первинного і чергових військових звань офіцерського складу запасу.
2. Атестування громадян України до присвоєння військових звань офіцерського складу запасу - комплекс заходів, який здійснюється районними (об’єднаними районними), міськими (районними у містах, об’єднаними міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (далі - районні ТЦК та СП), вищими військовими навчальними закладами або військовими навчальними підрозділами закладів вищої освіти (далі - ВВНЗ або ВНП ЗВО) та спрямований на всебічне вивчення й оцінювання рівня військової підготовки, ділових, моральних, психологічних якостей осіб, кандидатури яких подаються до присвоєння первинних і чергових військових звань, підготовку для цього необхідних атестаційних матеріалів та прийняття відповідного рішення.
{Пункт 2 розділу I в редакції Наказу Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}
3. Завданнями атестування громадян України до присвоєння первинного та чергових військових звань офіцерського складу запасу є:
комплектування вакантних посад офіцерського складу у Збройних Силах України та інших військових формуваннях в мирний час та особливий період;
накопичення військово-навченого людського ресурсу офіцерського складу в запасі Збройних Сил України;
покращення якісного стану ресурсів офіцерів запасу, які призначені для доукомплектування військових частин до штатів воєнного часу.
Потреба в атестуванні громадян України до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу для накопичення військово-навченого людського ресурсу офіцерського складу в запасі Збройних Сил України визначається Генеральним штабом Збройних Сил України.
4. Атестаційні матеріали - комплект документів, які опрацьовуються у ТЦК та СП та ВВНЗ або ВНП ЗВО та подаються для видання відповідного наказу.
{Пункт 4 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}
5. Атестаційний лист - основний документ, що відображає атестування громадян України до присвоєння первинних і чергових військових звань офіцерського складу запасу (додаток 1).
6. Військові звання офіцерського складу запасу присвоюються відповідно до вимог, визначених у Положенні про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженому Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153.
ІІ. Організація роботи районних ТЦК та СП та ВВНЗ або ВНП ЗВО щодо атестування громадян України до присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу
{Заголовок розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}
1. Атестаційні листи та інші атестаційні матеріали щодо присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу оформлюються:
{Абзац другий пункту 1 розділу II виключено на підставі Наказу Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}
{Пункт 2 розділу II виключено на підставі Наказу Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}
2. Районними ТЦК та СП проводиться оформлення атестаційних листів та інших атестаційних матеріалів на:
військовозобов’язаних, які пройшли військову службу і мають вищу освіту не нижче ступеня бакалавра за спеціальністю, спорідненою з відповідною військово-обліковою спеціальністю, з урахуванням потреби в офіцерах такої спеціальності;
військовозобов’язаних, які не проходили військової служби, і на жінок, які не перебувають на військовому обліку, якщо вони мають вищу освіту ступеня магістра або прирівняного до нього освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста (повна вища освіта) за спеціальністю, спорідненою з відповідною військово-обліковою спеціальністю, з урахуванням потреби в офіцерах такої спеціальності.
У мирний час вік громадянина України, який атестується до присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу, повинен забезпечувати можливість набуття права на пенсійне забезпечення військовослужбовця за вислугою років до досягнення граничного віку перебування на військовій службі молодшого офіцерського складу.
Під час дії особливого періоду атестаційні листи та інші атестаційні матеріали оформлюються на громадян України, які не досягли граничного віку перебування на військовій службі.
Перед оформленням атестаційних листів та інших атестаційних матеріалів районні ТЦК та СП організовують медичний огляд військовозобов’язаних та жінок, які не перебувають на військовому обліку, проводять всебічне вивчення їх професійних, ділових та моральних якостей за службовими характеристиками (характеристиками з місця роботи або навчання) та іншими військово-обліковими документами.
У разі позитивних результатів вивчення подання атестаційних листів та інших атестаційних матеріалів на військовозобов’язаних або жінок, які не перебувають на військовому обліку, здійснюється ТЦК та СП:
у двадцятиденний строк після надходження відповідного рішення щодо подальшого прийняття їх на військову службу за контрактом до Збройних Сил України;
у термін, що визначається планами атестування військовозобов’язаних і жінок, які не перебувають на військовому обліку, до присвоєння військових звань офіцерського складу запасу, форми, порядок заповнення та строк складання яких визначаються Генеральним штабом Збройних Сил України.
Атестаційні матеріали на військовозобов’язаних та жінок, кандидатури яких плануються районними ТЦК та СП до присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу, оформлюються у строки, визначені у плані атестування військовозобов’язаних до присвоєння військових звань осіб офіцерського складу запасу, який визначається директивами Генерального штабу Збройних Сил України.
На кожного військовозобов’язаного і жінку, яка не перебуває на військовому обліку, які атестуються до присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу, оформлюється алфавітна картка та два примірники послужної картки, один з яких - для картотеки Кадрового центру.
Атестаційний лист, один примірник послужної картки, два примірники автобіографії (написаної власноруч та в друкованому вигляді), довідка військово-лікарської комісії про придатність за станом здоров’я до проходження військової служби, копія трудової книжки (або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування), службова характеристика (характеристика з місця роботи або навчання), засвідчені районним керівником ТЦК та СП копії першої основної та додаткових сторінок, які містять відомості про громадянина України, паспорта громадянина України, реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), копії свідоцтв про шлюб та народження дітей, документів про освіту та військового квитка подаються ТЦК та СП за підпорядкованістю до Генерального штабу Збройних Сил України.
{Абзац дванадцятий пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}
Послужні та алфавітні картки до повернення атестаційного листа, атестаційних матеріалів зберігаються окремо.
Про направлення атестаційного листа та інших атестаційних матеріалів ставиться відмітка ТЦК та СП у книзі обліку громадян України, кандидатури яких подано до присвоєння первинного і чергових військових звань офіцерського складу запасу (далі - Книга обліку громадян) (додаток 2).
У послужних та алфавітних картках військовозобов’язаних та жінок, які не перебувають на військовому обліку, на яких подано атестаційні листи та інші атестаційні матеріали, у графі “Присвоєння військових звань” ТЦК та СП ставиться відмітка про те, коли та за яким номером відправлено атестаційні листи та інші атестаційні матеріали, і зазначається порядковий номер запису в Книзі обліку громадян.
Після отримання атестаційних листів з відміткою про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу, витягів з наказу (по особовому складу) та атестаційних матеріалів районні ТЦК та СП в семиденний строк здійснюють такі заходи:
формують особову справу офіцера запасу;
долучають атестаційні листи та витяги з наказу (по особовому складу) до цих особових справ;
ставлять відмітки про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу у військово-облікових документах та в Книзі обліку громадян;
запрошують офіцерів запасу для оголошення їм про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу;
оформлюють взяття на військовий облік офіцерського складу запасу.
У разі отримання атестаційних листів та інших атестаційних матеріалів з відміткою про відмову в присвоєнні первинного військового звання офіцерського складу запасу районні ТЦК та СП в семиденний строк здійснюють такі заходи:
ставлять відмітку про причини відмови в присвоєнні первинного військового звання офіцерського складу запасу в Книзі обліку громадян;
скасовують у військово-облікових документах відмітки про направлення атестаційних матеріалів;
ставлять в алфавітних картках відмітки про причини відмови в присвоєнні первинного військового звання офіцерського складу запасу та розміщують їх у загальній архівній картотеці алфавітних карток.
На громадян України, які знялися з військового обліку, атестаційні листи та інші атестаційні матеріали в семиденний строк після їх отримання надсилаються ТЦК та СП до районних ТЦК та СП за новим місцем перебування військовозобов’язаних на військовому обліку.
3. ВВНЗ або ВНП ЗВО здійснюють оформлення атестаційних листів та інших атестаційних матеріалів на громадян України, які здобули вищу освіту за ступенем вищої освіти не нижче бакалавра, пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу (далі - військова підготовка) та склали встановлені іспити.
Керівники ВВНЗ та ВНП ЗВО організовують роботу щодо опрацювання відповідних проектів наказів, атестаційних матеріалів у два етапи відповідно до графіка подання на розгляд Міністру оборони України проектів наказів про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу.
На першому етапі (до отримання громадянами України дипломів про вищу освіту за ступенем вищої освіти не нижче бакалавра) подається проект наказу Міністра оборони України про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу і такі атестаційні матеріали:
копії першої основної та додаткових сторінок, які містять відомості про громадянина України, паспорта громадянина України, реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) на кожного громадянина України, включеного до проекту наказу;
витяг із наказу начальника ВВНЗ (ректора ЗВО) про зарахування громадян України для проходження військової підготовки;
витяги із наказів начальника ВВНЗ (ректора ЗВО) про відрахування громадян України з навчання та їх поновлення на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу;
копії рішень відповідних керівників (начальників) про поновлення (продовження) навчання громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу;
довідка військово-лікарської комісії встановленого зразка з висновком про придатність до військової служби;
довідка про зарахування громадян України для проходження військової підготовки (додаток 3).
Зазначені вище документи подаються до:
Міністерства оборони України - ВВНЗ та ВНП ЗВО, які їм підпорядковані;
Генерального штабу Збройних Сил України - ВВНЗ та ВНП ЗВО, які їм підпорядковані, для погодження.
У разі зміни громадянином прізвища, імені чи по батькові додатково до атестаційних матеріалів додаються копії документів, що підтверджують таку зміну.
Крім цього, ВВНЗ та ВНП ЗВО на першому етапі складають особові справи на громадян України, які включені до проекту наказу Міністра оборони України про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу.
На другому етапі ВВНЗ та ВНП ЗВО проводять уточнення проекту наказу Міністра оборони України (по особовому складу) про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу на підставі результатів:
проходження навчальних зборів;
складання встановлених іспитів;
складання Військової присяги на вірність Українському народові.
Після складання громадянами України Військової присяги на вірність Українському народові ВВНЗ та ВНП ЗВО подають:
два примірники послужних карток;
уточнений проект наказу Міністра оборони України про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу;
завірені начальником (керівником) ВВНЗ або ВНП ЗВО копії дипломів про вищу освіту за ступенем вищої освіти не нижче бакалавра, а за їх відсутності - копії (витяги) наказів ректорів ЗВО про завершення громадянами України навчання у ЗВО;
копії наказів районних керівників ТЦК та СП (за місцем перебування на військовому обліку) про призов громадян України на навчальні збори;
довідки військово-лікарських комісій на осіб, які включені до проекту наказу Міністра оборони України (по особовому складу) про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу;
копії протоколів засідання екзаменаційної комісії про складання випускних екзаменів громадянами України, які пройшли курс військової підготовки;
копії списків громадян, які склали Військову присягу на вірність Українському народові;
довідку про завершення громадянами України військової підготовки (додаток 4);
довідку до проекту наказу Міністра оборони України (по особовому складу) про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу (додаток 5).
Зазначені вище документи подаються до:
Міністерства оборони України - ВВНЗ та ВНП ЗВО, які їм підпорядковані;
Генерального штабу Збройних Сил України - ВВНЗ та ВНП ЗВО, які їм підпорядковані, для погодження.
ВВНЗ або ВНП ЗВО щодо громадян України призовного віку, які навчалися у ЗВО з денною формою навчання та втратили право на відстрочку від призову на строкову військову службу у зв’язку з припиненням здобуття наступного ступеня вищої освіти, у семиденний строк після складання ними Військової присяги на вірність Українському народові:
видають довідку про подання до присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу (додаток 6) для пред’явлення до районних ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку (місцем проживання), яка дійсна протягом шести місяців від дати її видачі;
здійснюють у приписних свідоцтвах запис такого змісту: “Пройшов повний курс військової підготовки та включений до проекту наказу Міністра оборони України про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу, Військову присягу на вірність Українському народові склав 12 серпня 2017 року”, який засвідчується підписом начальника (керівника) ВВНЗ та ВНП ЗВО і гербовою печаткою. Запис дійсний протягом шести місяців від дати запису.
У семиденний строк після складання Військової присяги на вірність Українському народові ВВНЗ та ВНП ЗВО складають список громадян України, що включені до проекту наказу Міністра оборони України про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу (додаток 7), та в цей самий строк надсилають його до районних ТЦК та СП за місцем перебування громадян на військовому обліку (місцем проживання).
Після отримання витягу з наказу Міністра оборони України про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу, атестаційних листів з відміткою про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу, атестаційних та довідкових матеріалів ВВНЗ та ВНП ЗВО здійснюють такі заходи:
долучають атестаційні листи та інші атестаційні матеріали до особових справ;
ставлять відмітки про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу у військово-облікових документах;
видають довідку про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу (додаток 8);
надсилають один примірник послужних карток до Кадрового центру.
залежно від підпорядкування ВВНЗ та ВНП ЗВО у термін, що визначається Міністерством оборони України або Генеральним штабом Збройних Сил України, після отримання витягу з наказу Міністра оборони України про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу ВВНЗ та ВНП ЗВО завершують складання особових справ і військово-облікових документів (послужних карток) та надсилають їх до районних ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку (місцем проживання) громадян України, які закінчили навчання за програмою підготовки офіцерів запасу.
ВВНЗ та ВНП ЗВО, які підпорядковані іншим військовим формуванням, проекти наказів, атестаційні листи та інші атестаційні матеріали подають до Генерального штабу Збройних Сил України.
ВВНЗ та ВНП ЗВО (залежно від підпорядкування) подають донесення про надсилання особових справ і військово-облікових документів до районних ТЦК та СП (додаток 9) безпосередньо до Міністерства оборони України або Генерального штабу Збройних Сил України.
Облікові документи громадян України, які з будь-яких причин не атестовані до присвоєння первинного військового звання молодшого лейтенанта запасу, зберігаються у ВВНЗ та ВНП ЗВО протягом одного року.
ІІІ. Організація роботи районних ТЦК та СП щодо атестування громадян України до присвоєння чергових військових звань офіцерського складу запасу
1. Районними ТЦК та СП оформлюються атестаційні листи та інші атестаційні матеріали щодо присвоєння чергових військових звань до полковника запасу (резерву) (капітана 1 рангу запасу (резерву)) включно на офіцерів запасу (резерву) (після закінчення строків вислуги в попередньому військовому званні).
2. Про рішення районних ТЦК та СП щодо оформлення атестаційних матеріалів здійснюється відмітка в аркуші вивчення.
3. Подання атестаційних листів та інших атестаційних матеріалів на офіцерів запасу оформлюються у строки, визначені у Плані атестування військовозобов’язаних до присвоєння військових звань осіб офіцерського складу запасу.
4. Атестаційний лист, копія трудової книжки (або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування) та засвідчені районним керівником ТЦК та СП копії документів про освіту, копії першої основної та додаткових сторінок, які містять відомості про громадянина України, паспорта громадянина України та реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) подаються за підпорядкованістю до відповідних органів військового управління.
{Пункт 4 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}
5. Про направлення атестаційного листа та інших атестаційних матеріалів здійснюється відмітка у Книзі обліку громадян.
6. У послужних списках особових справ, послужних та алфавітних картках офіцерів запасу, на яких подано атестаційні листи та інші атестаційні матеріали, у графі “Присвоєння військових звань” здійснюється відмітка про те, коли та за яким номером їх відправлено, і зазначається порядковий номер запису в Книзі обліку громадян.
7. Після отримання витягів з наказу (по особовому складу), атестаційних листів з відміткою про присвоєння чергових військових звань офіцерського складу запасу та інших атестаційних матеріалів районні ТЦК та СП в семиденний строк здійснюють такі заходи:
долучають атестаційні листи та витяги з наказу (по особовому складу) до особових справ;
ставлять відмітки про присвоєння військових звань офіцерського складу запасу у військово-облікових документах та в Книзі обліку громадян;
запрошують офіцерів запасу для оголошення їм про присвоєння військових звань;
надсилають витяг із наказу (по особовому складу) до військової частини за місцем проходження служби у військовому резерві офіцером.
У разі отримання атестаційних листів та інших атестаційних матеріалів з відміткою про відмову в присвоєнні чергових військових звань офіцерського складу запасу районні ТЦК та СП в семиденний строк здійснюють такі заходи:
ставлять відмітки про причини відмови в присвоєнні чергових військових звань офіцерського складу запасу в Книзі обліку громадян;
долучають атестаційні листи до особових справ;
ставлять відмітки в аркушах вивчення про причини відмови у присвоєнні чергових військових звань офіцерського складу запасу;
скасовують в особових справах та інших військово-облікових документах офіцерів запасу відмітки про направлення атестаційних матеріалів.
8. На офіцерів запасу, які зняті з військового обліку, атестаційні матеріали в семиденний строк після їх отримання надсилаються до районних ТЦК та СП за новим місцем перебування офіцерів запасу на військовому обліку.
ІV. Організація роботи органів військового управління щодо атестування громадян України до присвоєння первинного і чергових військових звань офіцерського складу запасу
1. Обласні ТЦК та СП розглядають отримані атестаційні листи та інші атестаційні матеріали щодо присвоєння первинного і чергових військових звань офіцерського складу запасу, вирішують питання щодо їх погодження та в семиденний строк від дня надходження матеріалів з районних ТЦК та СП подають їх до управлінь оперативних командувань. Рішення відображається в атестаційному листі в графі “Висновки прямих начальників” та засвідчується підписом обласного керівника ТЦК та СП і гербовою печаткою.
Атестаційні листи та інші атестаційні матеріали на офіцерів запасу подаються за підпорядкованістю до посадових осіб (через відповідні служби персоналу), яким надано право присвоювати відповідні військові звання.
Після отримання атестаційних матеріалів, витягів із наказів та атестаційних листів з відміткою про присвоєння військових звань офіцерського складу запасу або про недоцільність подання до присвоєння військових звань офіцерського складу запасу обласні ТЦК та СП в семиденний строк від дня їх надходження надсилають зазначені документи до районних ТЦК та СП. Причини, за яких визнано недоцільним подавати кандидатури офіцерів запасу до присвоєння військових звань офіцерського складу запасу, відображаються в атестаційному листі у графі “Висновки прямих начальників” та засвідчуються підписом обласного керівника ТЦК та СП і гербовою печаткою.
2. Служби персоналу органів військового управління вивчають отримані атестаційні листи та інші атестаційні матеріали на присвоєння первинного (крім атестаційних матеріалів на громадян, які мають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу і склали встановлені іспити) і чергових військових звань офіцерського складу запасу та подають їх на погодження відповідним посадовим особам.
На громадян України, кандидатури яких погоджено, атестаційні листи, засвідчені підписом командира (командувача, начальника) і гербовою печаткою, та інші атестаційні матеріали в семиденний строк від дня їх надходження подаються до служб персоналу вищих органів військового управління.
У цей самий строк повертаються атестаційні листи за підписом начальника служби персоналу із зазначенням причини відмови та атестаційні матеріали на громадян України, кандидатури яких не погоджено.
Служби персоналу органів військового управління, керівникам яких надано право присвоювати військові звання офіцерського складу запасу, для прийняття рішення опрацьовують проекти наказів на підставі атестаційних листів та інших атестаційних матеріалів.
У семиденний строк після підписання наказів про присвоєння військових звань офіцерського складу запасу служби персоналу здійснюють такі заходи:
надсилають витяги з наказу до Кадрового центру, підпорядкованих служб персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України та управлінь оперативних командувань;
ставлять відмітки про присвоєння військових звань офіцерського складу запасу в атестаційних листах;
надсилають витяги з наказу, атестаційні листи та інші атестаційні матеріали до підпорядкованих обласних ТЦК та СП.
3. Служби персоналу Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України щороку протягом грудня місяця опрацьовують на наступний рік графіки подання на розгляд Міністру оборони України проектів наказів про присвоєння громадянам України, які пройшли підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу, первинного військового звання офіцерського складу запасу за підпорядковані ВВНЗ та ВНП ЗВО. Витяги з цих графіків після їх затвердження доводять до підпорядкованих ВВНЗ та ВНП ЗВО.
4. Служби персоналу Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних Сил України на підставі отриманих атестаційних та інших атестаційних матеріалів опрацьовують подані ВВНЗ або ВНП ЗВО проекти наказів Міністра оборони України (по особовому складу).
У семиденний строк після підписання наказів про присвоєння військових звань офіцерського складу запасу служби персоналу Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України здійснюють такі заходи:
надсилають витяги з наказів до Кадрового центру;
ставлять відмітки про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу в атестаційних листах;
надсилають витяги з наказів та атестаційні матеріали до ВВНЗ та ВНП ЗВО.
V. Організація обліку громадян, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу
1. Для ведення обліку громадян, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу, у ВВНЗ та ВНП ЗВО (за місцем їх навчання за програмою підготовки офіцерів запасу) і в районних ТЦК та СП (за місцем їх перебування на військовому обліку або проживання) ведуться окремі картотеки облікових карток.
2. ВВНЗ та ВНП ЗВО формують окрему картотеку облікових карток (додаток 10) у місячний строк після зарахування на навчання громадян за програмою підготовки офіцерів запасу.
У ВВНЗ та ВНП ЗВО картотеки облікових карток ведуться за роками вступу (поновлення) громадян на навчання; у роках вступу на навчання - за місцем їх перебування на військовому обліку або проживання, а в них - в алфавітному порядку.
У ТЦК та СП картотеки облікових карток ведуться за роками вступу (поновлення) на навчання; у роках вступу на навчання - за ВВНЗ та ВНП ЗВО, у ВВНЗ та ВНП ЗВО - в алфавітному порядку. Копії облікових карток долучаються до особових справ призовників.
3. З метою формування картотек облікових карток ВВНЗ та ВНП ЗВО у місячний строк після зарахування на навчання громадян за програмою підготовки офіцерів запасу складають два примірники облікової картки на кожного громадянина України.
У цей самий строк ВВНЗ та ВНП ЗВО направляють зарахованих на навчання громадян, у тому числі жінок, які не перебувають на військовому обліку, до ТЦК та СП за місцем їх перебування на військовому обліку з двома примірниками облікової картки, у яких районні ТЦК та СП ставлять відмітку про взяття на облік. Один примірник залишається у ТЦК та СП для формування картотеки облікових карток, інший повертається громадянином до ВВНЗ та ВНП ЗВО.
4. Облікові картки громадян України, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу та під час навчання змінили місце проживання, направляються районними ТЦК та СП в семиденний строк до районних ТЦК та СП за новим місцем їх проживання.
5. Облікові картки громадян України, яким присвоєно первинні військові звання офіцерського складу запасу, зберігаються протягом року від дати присвоєння, після чого знищуються в установленому для таких документів порядку.
6. ТЦК та СП, ВВНЗ та ВНП ЗВО мають у семиденний строк здійснювати стосовно громадян України, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу, обмін повідомленнями (відомостями) щодо зняття (взяття) їх з обліку (на облік), у тому числі вступу громадянина на військову службу, зміни їх облікових даних, стану здоров’я, форми навчання, відрахування їх з навчання, поновлення на навчання.
На підставі цих повідомлень (відомостей) вносяться відповідні зміни в облікові картки.
7. Жінки, які не перебувають на військовому обліку та зараховані на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу, подають до ТЦК та СП за місцем проживання заяву, що є підставою для взяття їх на військовий облік військовозобов’язаних рядового складу.
прізвище, ім’я, по батькові, дата народження та місце проживання;
найменування ВВНЗ або ВНП ЗВО, у якому навчаються та проходять військову підготовку відповідно;
спеціальність, за якою проходять військову підготовку;
прохання про прийняття на військовий облік військовозобов’язаних у добровільному порядку.
Начальник Головного |
|
Додаток 1 |
{Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}
Додаток 2 |
КНИГА
обліку громадян України, кандидатури яких подано до присвоєння первинного і чергових військових звань офіцерського складу запасу
{Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}
Додаток 3 |
ДОВІДКА
про зарахування громадян України для проходження військової підготовки
Додаток 4 |
ДОВІДКА
про завершення громадянами України військової підготовки
Додаток 5 |
ДОВІДКА
до проекту наказу Міністра оборони України (по особовому складу) про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу
Додаток 6 |
ДОВІДКА
про подання до присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу
{Додаток 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}
Додаток 7 |
СПИСОК
громадян України, що включені до проекту наказу Міністра оборони України про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу
Додаток 8 |
ДОВІДКА
про присвоєння первинного військового звання офіцерського складу запасу
{Додаток 8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}
Додаток 9 |
ДОНЕСЕННЯ
про надсилання особових справ і військово-облікових документів до районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки
{Додаток 9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}
Додаток 10 |
{Додаток 10 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}
ЗРАЗОК
військового квитка офіцера запасу
{Зразок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 365 від 01.12.2021}