ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОРЯДОК
присвоєння кваліфікаційних класів судово-медичних експертів працівникам установ, в яких проводяться судово-медичні експертизи
1. Цей Порядок визначає процедуру присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних класів судовомедичних експертів працівникам установ, в яких проводяться судово-медичні експертизи (далі - Установа).
2. Кваліфікаційні класи судово-медичних експертів присвоюються працівникам Установ залежно від посади, стажу, досвіду роботи, наукового ступеня та рівня професійних знань за наявності кваліфікації судового експерта.
3. Присвоєння кваліфікаційного класу судово-медичного експерта є підставою для встановлення та виплати працівнику Установи надбавки у розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2011 року № 314 «Про умови оплати праці працівників державних спеціалізованих установ судових експертиз».
4. Працівникам, які вперше прийняті на роботу або переведені на вищу посаду, присвоюється найнижчий кваліфікаційний клас судово-медичного експерта, передбачений для відповідних посад працівників Установ згідно з додатком 1 до цього Порядку.
5. Черговий кваліфікаційний клас судово-медичного експерта в межах займаної посади може бути присвоєний працівникові, який успішно відпрацював у раніше присвоєному кваліфікаційному класі не менше ніж 2 роки.
Питання про присвоєння працівникові чергового кваліфікаційного класу судово-медичного експерта розглядається за поданням його безпосереднього керівника.
Строки перебування працівників Установ у присвоєних кваліфікаційних класах судово-медичних експертів не обмежуються.
6. Якщо працівник перейшов на посаду, якій відповідає нижчий кваліфікаційний клас судово-медичного експерта або залишив роботу, на яку потім повернувся, за ним зберігається присвоєний кваліфікаційний клас.
7. Працівникам Установ кваліфікаційний клас судово-медичного експерта присвоюється відповідно до наказу керівника Установи за результатами атестації.
8. Кваліфікаційний клас судово-медичного експерта керівнику Установи присвоюються відповідно до наказу органу управління Установи.
9. Атестацію з метою присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних класів судово-медичних експертів проводять експертно-кваліфікаційні комісії Установ (далі - ЕКК), які діють відповідно до Положення про експертно-кваліфікаційні комісії установ, в яких проводяться судово-медичні експертизи, та Порядку проведення атестації працівників установ, в яких проводяться судово-медичні експертизи, для присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20 липня 2018 року № 1361.
10. На кожного працівника, який підлягає атестації, складаються характеристика і подання, підписані його безпосереднім керівником, які подаються до ЕКК до початку проведення її засідання.
Працівник має бути попередньо ознайомлений із складеною на нього характеристикою.
У разі коли він не згоден з відомостями, що відображені в характеристиці, керівник виносить її на обговорення колективу відповідного підрозділу, пропозиції якого разом з характеристикою подаються до ЕКК.
11. Характеристика працівника має містити розгорнуту оцінку професійних знань, компетентності, виконання посадових обов’язків та інформацію про результати діяльності за період після останнього присвоєння кваліфікаційного класу.
Під час атестації ЕКК розглядає подані матеріали та заслуховує працівника.
12. На підставі всебічної оцінки професійного рівня працівників, які атестуються, ЕКК приймає одне з таких рішень:
присвоїти працівнику відповідний кваліфікаційний клас судово-медичного експерта;
підтвердити раніше присвоєний кваліфікаційний клас судово-медичного експерта.
13. Якщо комісією прийнято рішення підтвердити раніше присвоєний кваліфікаційний клас, повторно питання про присвоєння чергового кваліфікаційного класу може бути розглянуто не раніше ніж через шість місяців.
14. Результати атестації заносяться до протоколу засідання ЕКК та атестаційного листа, складеного за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.
Результати атестації повідомляються працівнику, який атестувався, протягом 10 робочих днів.
Додаток 1 |
Посади працівників Установ, що мають кваліфікацію судового експерта та стаж роботи | Кваліфікаційні класи судово-медичного експерта |
Керівник Установи (за наявності спеціалізації за будь-яким напрямком судово-медичної експертизи) | Вищий, перший |
Заступник керівника установи, керівник структурного підрозділу (за наявності спеціалізації за будь-яким напрямком судово-медичної експертизи) | Вищий, перший, другий |
Головний судовий експерт (судові експерти усіх спеціальностей з вищою немедичною освітою зі стажем роботи на посадах судового експерта нижчих рівнів понад 15 років, лікарі - судові експерти усіх спеціальностей, які мають вищу кваліфікаційну категорію) | Вищий, перший, другий |
Провідний судовий експерт (судові експерти усіх спеціальностей з вищою немедичною освітою зі стажем роботи на посадах судового експерта нижчих рівнів від 10 до 15 років, лікарі - судові експерти усіх спеціальностей, які мають першу кваліфікаційну категорію) | Вищий, перший, другий, третій |
Старший судовий експерт (судові експерти усіх спеціальностей з вищою немедичною освітою зі стажем роботи на посадах судового експерта нижчих рівнів від 5 до 10 років, лікарі - судові експерти усіх спеціальностей, які мають другу кваліфікаційну категорію) | Перший, другий, третій, четвертий |
Судовий експерт (судові експерти усіх спеціальностей з вищою немедичною освітою зі стажем роботи на посаді судового експерта до 5 років, лікарі - судові експерти усіх спеціальностей, які не мають кваліфікаційної категорії) | Четвертий, п’ятий |