Про затвердження Правил функціонування Системи підтвердження угод на валютному ринку України
Відповідно до статей 6, 7, 15, 28, 44, 45, 56 Закону України “Про Національний банк України”, з метою реалізації вимог Закону України “Про валюту і валютні операції” Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Правила функціонування Системи підтвердження угод на валютному ринку України.
2. Департаменту відкритих ринків (Пономаренко С.В.) після офіційного опублікування довести до відома банків України інформацію про прийняття цієї постанови.
3. Постанова набирає чинності з дня введення в дію Закону України “Про валюту і валютні операції”.
ПРАВИЛА
функціонування Системи підтвердження угод на валютному ринку України
1. Ці Правила розроблено відповідно до статей 3, 6 Закону України “Про валюту і валютні операції” та статті 44 Закону України “Про Національний банк України”.
2. Ці Правила визначають загальний порядок функціонування Системи підтвердження угод на валютному ринку України (далі - Система підтвердження угод).
3. Система підтвердження угод функціонує в робочі дні з понеділка до п’ятниці (уключно) з 9.00 до 19.00 за київським часом.
4. Національний банк України (далі - Національний банк) має право змінювати час функціонування Системи підтвердження угод.
5. Національний банк (у разі прийняття рішення про здійснення валютних інтервенцій з використанням засобів Системи підтвердження угод) установлює час подачі банками заявок на участь у Системі підтвердження угод для здійснення операції з купівлі/продажу іноземної валюти з Національним банком у повідомленні про проведення валютної інтервенції, яке надсилається банкам засобами електронної пошти Національного банку.
6. Банк подає заявку на участь у Системі підтвердження угод для проведення операцій з купівлі/продажу іноземних валют з Національним банком, якщо така вимога встановлена Національним банком у повідомленні про проведення валютної інтервенції.
Банк у заявці на участь у Системі підтвердження угод для здійснення операції з купівлі/продажу іноземної валюти з Національним банком зазначає інформацію, необхідну для участі у валютній інтервенції.
7. Банк подає заявку на участь у Системі підтвердження угод для проведення операцій з купівлі/продажу іноземної валюти на умовах “своп” із Національним банком, якщо така вимога встановлена Національним банком у повідомленні про проведення такої операції.
Банк у заявці на участь у Системі підтвердження угод для здійснення операції з купівлі/продажу іноземної валюти на умовах “своп” зазначає суму валюти, курс та дату валютування за другою (зворотною) операцією.
8. Банки здійснюють підтвердження угод з купівлі/продажу іноземної валюти з Національним банком за допомогою Системи підтвердження угод, якщо для підтвердження угод Національним банком використовуються засоби цієї системи.
9. Банк здійснює підтвердження угод з купівлі/продажу безготівкової або готівкової іноземної валюти, банківських металів з іншими банками з використанням засобів Системи підтвердження угод, якщо сторони такої угоди прийняли рішення щодо використання засобів цієї системи.
10. Банк має право використовувати засоби Системи підтвердження угод для реєстрації операції з купівлі/продажу іноземної валюти на умовах “форвард” з іншими банками в день укладення форвардного договору, зазначивши сторони цього договору (покупця та продавця валюти), назву та обсяг іноземної валюти, що купується/продається за форвардним договором, курс гривні до іноземної валюти, за яким здійснюватиметься виконання зобов’язань за форвардним договором, дату його укладення та виконання.