Про затвердження Положення про національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні
Відповідно до частини третьої статті 37 Закону України "Про фізичну культуру і спорт", абзацу десятого підпункту 17 пункту 4 та пункту 8 Положення про Міністерство молоді та спорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 220, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні, що додається.
2. Департаменту олімпійського спорту (Вірастюк Р.Я.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (зі змінами).
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ПОГОДЖЕНО: |
|
ПОЛОЖЕННЯ
про національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні
1. Національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні (далі - національні збірні команди), комплектуються Міністерством молоді та спорту (далі - Мінмолодьспорт) на конкурсній основі з урахуванням пропозицій національних спортивних федерацій та фізкультурно-спортивних товариств в олімпійських та неолімпійських видах спорту та/або відповідних спортивних федерацій інвалідів з видів спорту інвалідів з числа найбільш підготовлених спортсменів дитячо-юнацького, резервного спорту та спорту вищих досягнень й фахівців сфери фізичної культури і спорту, зокрема тренерів.
2. Складовою національної збірної команди з відповідного виду спорту є штатна команда національних збірних команд України (далі - штатна команда), яка формується на конкурсній основі з числа кращих спортсменів та фахівців сфери фізичної культури і спорту, зокрема тренерів, та затверджується з:
олімпійських, неолімпійських видів спорту - наказом Мінмолодьспорту за поданням структурного підрозділу, до повноважень якого віднесено координацію розвитку відповідного виду спорту;
видів спорту інвалідів - наказом Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів (далі - Укрцентр "Інваспорт").
3. Для участі в окремих міжнародних спортивних змаганнях Мінмолодьспортом комплектуються з урахуванням пропозицій національних спортивних федерацій окремі офіційні делегації національних збірних команд України (далі - офіційна делегація).
ІІ. Комплектування національних збірних команд
1. Склад національної збірної команди з окремого виду спорту комплектується Мінмолодьспортом щороку на конкурсній основі за поданням структурного підрозділу, до повноважень якого віднесено координацію розвитку відповідного олімпійського, неолімпійського виду спорту, а з видів спорту інвалідів - за поданням Укрцентру "Інваспорт" з урахуванням пропозицій національних спортивних федерацій інвалідів за підсумками минулого спортивного сезону та затверджується наказом Мінмолодьспорту.
2. Склад національної збірної команди з окремого олімпійського, неолімпійського виду спорту включає в себе основний склад дорослих спортсменів та склади команд з таких молодших вікових груп: молодь, юніори (юніорки), юнаки (дівчата), кадети та інші вікові групи спортсменів з олімпійських та неолімпійських видів спорту з урахуванням вимог міжнародних спортивних федерацій з видів спорту.
3. Склад національних збірних команд з видів спорту, у тому числі спорту інвалідів, включає в себе основний склад, склад кандидатів та резерву.
4. До складу національних збірних команд можуть зараховуватися:
спортсмени - громадяни України, які мають кращі порівняно з іншими спортивні результати на всеукраїнських та міжнародних змаганнях та пройшли конкурсний відбір, у тому числі ті, які підвищують спортивну майстерність у закордонному спортивному клубі або навчаються у навчальному закладі за кордоном та здійснюють підготовку за індивідуальним планом;
спортсмени-іноземці чи особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах і мають дозвіл відповідної міжнародної спортивної федерації виступати за національну збірну команду;
5. Склад національних збірних команд затверджується на один рік:
для усіх літніх видів спорту - з 01 січня по 31 грудня поточного року;
для зимових олімпійських видів спорту - з 01 травня поточного року по 30 квітня наступного року;
для зимових видів спорту інвалідів - з 01 червня поточного року по 31 травня наступного року.
Протягом цього періоду до складу національних збірних команд можуть вноситися зміни в установленому порядку в разі покращення або погіршення результатів виступу спортсменів, їх травмування, дискваліфікації тощо.
IІІ. Підготовка національних збірних команд
1. Підготовка національних збірних команд здійснюється:
в олімпійських, неолімпійських видах спорту - Мінмолодьспортом та громадськими організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості;
у видах спорту інвалідів - Укрцентром "Інваспорт".
2. Підготовка національних збірних команд здійснюється шляхом проведення навчально-тренувальних зборів:
із спеціальної підготовки, де основний обсяг роботи спрямований на спеціально-технічну та тактичну підготовку спортсменів;
із загальної фізичної підготовки, де основний обсяг роботи спрямований на розвиток фізичних якостей з урахуванням специфіки виду спорту;
із поглибленого медичного огляду, основним завданням яких є визначення функціональних та фізичних можливостей спортсмена;
відновлювальних (реабілітаційних), що спрямовані на покращення фізичного і психологічного стану спортсменів, відновлення, корекцію та компенсацію фізичних затрат, які вони понесли під час участі у спортивних змаганнях.
3. Підготовка спортсменів національної збірної команди, які підвищують спортивну майстерність у закордонному спортивному клубі або навчаються у навчальному закладі за кордоном, здійснюється за індивідуальним планом.
4. Склад учасників навчально-тренувальних зборів, передбачених пунктом 2 цього розділу, затверджується організатором зборів.
До складу учасників навчально-тренувальних зборів включаються спортсмени і тренери, а також можуть залучатися інші фахівці, що здійснюють організаційне забезпечення підготовки спортсменів з урахуванням специфіки виду спорту та направленості навчально-тренувального збору (медичне, науково-методичне, суддівське, налаштування та ремонтування спортивного обладнання і спортивного інвентарю, комп’ютерного моделювання, відеозйомки, управління автотранспортними засобами та маломірними моторними суднами, супроводження спортсменів-інвалідів).
ІV. Комплектування окремих офіційних делегацій
1. До складу окремих офіційних делегацій входять спортсмени, тренери та особи, що забезпечують організаційне супроводження їх участі, зокрема фахівці з медичного, інформаційно-аналітичного, організаційно-управлінського та суддівського забезпечення, перекладу з іноземної мови, безпеки, налаштування та ремонтування спортивного обладнання і спортивного інвентарю, комп’ютерного моделювання, відеозйомки, управління автотранспортними засобами та маломірними моторними суднами, особи, які супроводжують спортсменів-інвалідів.
Комплектація окремих офіційних делегацій на участь в Олімпійських іграх здійснюється відповідно до вимог Олімпійської Хартії.
Комплектація окремих офіційних делегацій на участь у міжнародних спортивних заходах здійснюється відповідно до вимог міжнародних спортивних федерацій з видів спорту.
Забезпечення участі членів окремих офіційних делегацій у всіх міжнародних спортивних заходах здійснюється відповідно до вимог законодавства.
2. Склад окремих офіційних делегацій комплектується відповідно до затвердженої системи відбору:
1) з олімпійських та неолімпійських видів спорту - Мінмолодьспортом:
на участь в окремих міжнародних спортивних змаганнях - з урахуванням пропозицій національних спортивних федерацій;
на участь в Олімпійських іграх - з урахуванням пропозицій Національного олімпійського комітету України;
на участь у Паралімпійських та Дефлімпійських іграх - Мінмолодьспортом за поданням Укрцентру "Інваспорт" та за погодженням з Національним комітетом спорту інвалідів України;
на участь в офіційних міжнародних спортивних змаганнях - Укрцентром "Інваспорт".
3. Кількісний склад окремих офіційних делегацій та умови прийому членів офіційних делегацій визначаються регламентними документами міжнародних спортивних федерацій та/або організаторами відповідних міжнародних змагань.