Про затвердження Методики визначення розміру плати за використання на умовах оренди акваторії (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей аквакультури (марикультури)
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 1191 від 14.10.2022}
Відповідно до частини п’ятої статті 14 Закону України “Про аквакультуру” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Методику визначення розміру плати за використання на умовах оренди акваторії (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей аквакультури (марикультури), що додається.
МЕТОДИКА
визначення розміру плати за використання на умовах оренди акваторії (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей аквакультури (марикультури)
1. Ця Методика визначає єдиний організаційно-економічний механізм розрахунку розміру плати за використання на умовах оренди акваторії (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України (далі - орендна плата) для цілей аквакультури (марикультури).
2. Розмір та строк внесення орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем.
Орендна плата вноситься до державного бюджету.
Якщо акваторія (водний простір) орендується бюджетними організаціями, орендна плата вноситься за рахунок коштів, передбачених кошторисами на їх утримання.
Орендна плата розраховується на 1 гектар акваторії (водного простору).
3. Орендодавець розраховує щороку за індексом споживчих цін за попередній рік величину коефіцієнта індексації, на який індексується середньозважена величина орендної плати по Україні, станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:
де І - індекс споживчих цін за попередній рік.
У разі коли індекс споживчих цін за попередній рік не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110 відсотків.
Коефіцієнт індексації середньозваженої величини орендної плати по Україні застосовується кумулятивно починаючи з 1 січня 2016 року.
4. Розмір річної орендної плати за користування на умовах оренди акваторією (водним простором) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України визначається за формулою:
де Оп - орендна плата за рік, гривень за 1 гектар;
Фп - фіксована середня плата за надані в оренду водні об’єкти - середньозважена величина орендної плати по Україні (100 гривень за 1 гектар площі акваторії водного об’єкта);
К1 - коефіцієнт, який враховує середню глибину ділянки акваторії (додаток 1);
К2 - коефіцієнт, який враховує віддаленість ділянки акваторії від берегової лінії (додаток 2);
К3 - коефіцієнт, який враховує віддаленість ділянки акваторії від населених пунктів (додаток 3);
S - площа відведеної ділянки акваторії (водного простору), гектарів.
41. У разі надання права користування на умовах оренди акваторією (водним простором) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей морської аквакультури шляхом електронних торгів орендна плата встановлюється відповідно до ціни реалізації лота, але у розмірі не меншому, ніж визначено пунктом 4 цієї Методики.
{Методику доповнено пунктом 41 згідно з Постановою КМ № 1191 від 14.10.2022}
5. Платіжні документи на перерахування до бюджету орендних платежів подаються платниками установам банку до настання строку платежу.
6. Суми орендної плати, надлишково перераховані до бюджету або орендодавцеві, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові у п’ятиденний строк від дня надходження його письмової заяви.
7. Контроль за перерахуванням орендної плати до державного бюджету здійснюється орендодавцем.
8. Сума орендної плати може змінюватися залежно від коефіцієнтів, зазначених у пункті 4 цієї Методики.
ЗНАЧЕННЯ
коефіцієнта, який враховує середню глибину ділянки акваторії (К1)
Середня глибина ділянки акваторії (для Чорного та Азовського морів) | Значення коефіцієнта |
Від 2 до 10 метрів | 1,2 |
11 і більше метрів | 1 |
ЗНАЧЕННЯ
коефіцієнта, який враховує віддаленість ділянки акваторії від берегової лінії (К2)
Віддаленість ділянки акваторії від берегової лінії (для Чорного та Азовського морів) | Значення коефіцієнта |
До 1 кілометра | 1,4 |
Від 1 до 5 кілометрів | 1,2 |
Більше ніж 5 кілометрів | 1 |
ЗНАЧЕННЯ
коефіцієнта, який враховує віддаленість ділянки акваторії від населених пунктів (К3)