ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОРЯДОК,
форми та вимоги щодо подання Антимонопольному комітету України інформації про чинну державну допомогу суб’єктам господарювання
1. Цей Порядок розроблено відповідно до абзацу другого пункту 7 частини другої статті 8, частин третьої та четвертої статті 16 Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» (далі - Закон). Цей Порядок визначає механізм подання надавачами державної допомоги Антимонопольному комітету України (далі - Уповноважений орган) інформації про чинну державну допомогу суб’єктам господарювання (далі - державна допомога) за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів, у тому числі з обмеженим доступом, необхідної для прийняття рішень, передбачених Законом, форми й вимоги щодо подання такої інформації.
2. Терміни, що використовуються в цьому Порядку, вживаються в значеннях, наведених в Законі.
3. Інформація про чинну державну допомогу надається надавачами державної допомоги Уповноваженому органу:
щодо програм державної допомоги чи індивідуальної державної допомоги, яка існувала на день набрання чинності Законом;
щодо державної допомоги, стосовно якої Уповноважений орган прийняв рішення про допустимість такої допомоги для конкуренції та строк дії якої ще не завершився.
4. Усі надавачі державної допомоги протягом одного року з дня набрання чинності Законом зобов’язані подати Уповноваженому органу повідомлення про програми підтримки суб’єктів господарювання за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів, які існували на день набрання чинності Законом. Подання повідомлення, його розгляд та розгляд справи про державну допомогу здійснюються в порядку, визначеному розділом 4 Закону.
5. Надавачі державної допомоги щороку, до 01 квітня наступного року, зобов’язані подавати Уповноваженому органу інформацію про чинну державну допомогу, а саме: інформацію про державну допомогу, щодо якої Уповноважений орган прийняв рішення про допустимість такої допомоги для конкуренції та строк якої ще не завершився, за формами, наведеними в додатках 1-3 до цього Порядку.
6. Інформація про чинну державну допомогу повинна містити відомості про мету, форми, джерела, отримувачів та їхні частки в загальному обсязі наданої протягом минулого фінансового року державної допомоги в межах відповідної програми або інформацію про те, що протягом звітного року державна допомога не надавалася, з наданням належним чином оформлених підтвердних документів у письмовій та електронній формах (далі - інформація).
7. При підготовці надавачами інформації про державну допомогу, передбаченої пунктом 5 цього Порядку, вони можуть звертатися до Уповноваженого органу за консультаціями щодо коректного тлумачення вимог та правильності заповнення форм надання інформації про державну допомогу.
8. Інформація Уповноваженому органу надається надавачем державної допомоги нарочним під розписку, надсилається поштою (поштовим відправленням з рекомендованим повідомленням про вручення) або засобами електронного зв’язку в електронній формі на електронну адресу для листування, зазначену на офіційному веб-сайті Уповноваженого органу, з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис».
9. Датою подання інформації вважається день фактичної її передачі Уповноваженому органу, у разі надсилання поштою - дата одержання, зазначена на відбитку календарного штемпеля відділення поштового зв’язку, що обслуговує Уповноважений орган, або в повідомленні про вручення, а в разі надсилання інформації засобами електронного зв’язку - дата й час надходження відповідної інформації на електронну адресу Уповноваженого органу, зазначену на його офіційному веб-сайті для листування.
10. У разі недотримання зазначених у пункті 8 цього Порядку вимог щодо подання інформації така інформація вважається поданою несвоєчасно.
11. Інформація, яка надається Уповноваженому органу в паперовій формі, повинна бути наскрізно пронумерована, прошита та містити напис «Усього пронумеровано, прошито, скріплено печаткою та підписом __ аркушів», підписана керівником та головним бухгалтером надавача державної допомоги із зазначенням їх прізвищ, ініціалів та засвідчена печаткою надавача державної допомоги (за наявності).
12. Інформація, відображена в паперовій формі, має відповідати інформації, наданій в електронній формі. Ідентичність даних у паперовій та електронній формах підтверджується підписами керівника й головного бухгалтера надавача та засвідчується печаткою надавача державної допомоги (за наявності).
13. Інформація з обмеженим доступом подається надавачем державної допомоги окремо в опечатаному конверті, а на кожній сторінці зазначається «Інформація з обмеженим доступом», при цьому вказується вид інформації з обмеженим доступом та надається пояснення, чому цю інформацію не потрібно розголошувати або публікувати, чи дозвіл власника такої інформації (отримувача державної допомоги або іншої уповноваженої на це особи) на її використання в межах повноважень, визначених законодавством, та для цілей надання державної допомоги. Інформація, що становить комерційну чи іншу передбачену законом таємницю, має бути відокремлена від конфіденційної інформації.
14. У випадках, коли інформація про державну допомогу, надана відповідно до пункту 6 цього Порядку, є неповною або має розбіжності порівняно з інформацією, наданою за попередні роки, або виявлені арифметичні чи статистичні помилки, Уповноважений орган може вимагати від надавача, його посадових осіб виправити помилки або надати додаткову інформацію, необхідні роз’яснення у встановлений Уповноваженим органом строк, який не може перевищувати 30 днів.
15. У разі необхідності виправлення помилок, доповнення інформації, наданої відповідно до пункту 6 цього Порядку, Уповноважений орган може звернутися також із запитом до відповідних отримувачів державної допомоги й запропонувати їм надати необхідну інформацію протягом строку, який не може перевищувати 60 днів. У такому випадку копія запиту, направленого Уповноваженим органом отримувачу допомоги, направляється також відповідному надавачу державної допомоги.
16. За правильність, повноту й достовірність інформації, яка надається Уповноваженому органу, відповідають надавачі державної допомоги.
17. Якщо надавач державної допомоги не подав Уповноваженому органу інформацію про чинну державну допомогу в установлений Законом строк, Уповноважений орган надсилає йому письмову вимогу щодо подання протягом 30 днів такої інформації та підтвердних документів про надання державної допомоги.
18. У разі якщо за результатами розгляду повідомлення про чинну державну допомогу або за результатами моніторингу державної допомоги Уповноважений орган отримає підтвердження того, що чинна державна допомога не є або не може більше вважатися допустимою для конкуренції, він надсилає надавачеві державної допомоги рекомендації для вжиття ним відповідних заходів, передбачених частиною другою статті 15 Закону.
19. Якщо надавач державної допомоги у встановлені строки не надав Уповноваженому органу інформації на вимоги, передбачені пунктами 14 та 17 цього Порядку, або на запит, передбачений пунктом 15 цього Порядку, подане повідомлення про чинну державну допомогу не розглядається, а Уповноважений орган розпочинає розгляд справи про державну допомогу в порядку, визначеному розділом 4 Закону.
Якщо надавач державної допомоги не виконав у встановлений строк рекомендації, надіслані відповідно до пункту 18 цього Порядку, Уповноважений орган також розпочинає розгляд справи про державну допомогу в порядку, визначеному розділом 4 Закону.
Додаток 1 |
ФОРМА
для надання інформації про державну допомогу
Додаток 2 |
ФОРМА
для надання інформації про державну допомогу, надавач якої звільнений від обов’язку повідомлення
Додаток 3 |
ФОРМА
для надання інформації про незначну державну допомогу