Про затвердження Положення про організацію первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції
Відповідно до статті 73 Закону України «Про Національну поліцію», з метою належної організації підготовки поліцейських, вперше прийнятих на службу в Національній поліції, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про організацію первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства внутрішніх справ України від 16 березня 2015 року № 276 «Про затвердження Положення про організацію курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації) працівників підрозділів патрульної служби», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06 квітня 2015 року за № 384/26829.
3. Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу МВС (Боднар В.Є.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Тахтая О.В.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОЛОЖЕННЯ
про організацію первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції
1. Це Положення визначає порядок і умови проходження первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції (далі - професійна підготовка).
2. Поліцейські, яких вперше прийнято на службу в поліції, проходять професійну підготовку з метою набуття ними спеціальних навичок, необхідних для виконання повноважень поліції, у тому числі відповідну спеціальну підготовку щодо зберігання, носіння, застосування і використання вогнепальної зброї.
3. Професійна підготовка проводиться на базі установ (закладів) Національної поліції, що діють для забезпечення організації відповідної спеціальної підготовки вперше прийнятих на службу в поліції, підвищення кваліфікації і перепідготовки молодшого складу поліції, а також проведення окремих видів службової підготовки поліцейських (далі - заклади професійної підготовки).
4. Проходження поліцейським професійної підготовки підтверджується довідкою про закінчення первинної професійної підготовки (додаток 1), яка долучається до його особової справи.
II. Порядок направлення на професійну підготовку
1. Кадрові підрозділи органів (закладів, установ) поліції ведуть облік поліцейських, яким необхідно пройти професійну підготовку, та організовують їх направлення до закладів професійної підготовки у строки, визначені рознарядкою.
2. Рознарядка розробляється кадровим підрозділом апарату Національної поліції на підставі заявок органів (закладів, установ) поліції про необхідну кількість навчальних місць для проходження поліцейськими професійної підготовки.
Рознарядка затверджується керівництвом Національної поліції та може коригуватися залежно від службової необхідності.
3. Поліцейський направляється на професійну підготовку не пізніше ніж через чотирнадцять календарних днів після його призначення на посаду.
4. Перед направленням поліцейського на професійну підготовку безпосередній керівник зобов’язаний провести його інструктаж щодо дотримання правил службової дисципліни, перевірити наявність однострою за сезоном та службового посвідчення.
5. Поліцейські прибувають до закладів професійної підготовки в однострої та повинні мати при собі направлення на первинну професійну підготовку (додаток 2), паспорт, службове посвідчення, спортивний одяг та взуття, предмети особистої гігієни, зошити та письмове приладдя.
6. Кадрові підрозділи органів (закладів, установ) поліції не пізніше ніж за п’ять календарних днів до початку професійної підготовки надсилають до закладів професійної підготовки навчальну справу поліцейського.
7. Навчальні справи поліцейських, що надійшли пізніше визначеного строку, закладами професійної підготовки не приймаються та повертаються до кадрових підрозділів органів (закладів, установ) поліції з письмовим обґрунтуванням прийнятого рішення.
8. Поліцейські не зараховуються до закладів професійної підготовки у таких випадках:
1) прибуття до закладу професійної підготовки після видання наказу про зарахування;
2) незадовільний стан здоров’я, що підтверджено в установленому порядку;
3) подання поліцейським на ім’я керівника закладу професійної підготовки письмового рапорту про відмову від проходження професійної підготовки;
4) надходження навчальної справи поліцейського пізніше строку, визначеного у пункті 6 цього розділу;
9. Про незарахування поліцейських повідомляється кадровий підрозділ органу (закладу, установи) поліції, яким їх було направлено для проходження професійної підготовки, не пізніше ніж на наступний календарний день, а навчальні справи незарахованих поліцейських повертаються до відповідних комплектуючих підрозділів.
10. Повторне направлення поліцейського, не зарахованого до закладу професійної підготовки відповідно до вимог пункту 8 цього розділу, здійснюється за рішенням кадрового підрозділу апарату Національної поліції на підставі клопотання керівництва відповідного органу (закладу, установи) поліції.
11. Поліцейські, які прибули для проходження професійної підготовки у визначені рознарядкою строки, наказом керівника закладу професійної підготовки зараховуються слухачами. Звіт про зарахування поліцейських на первинну професійну підготовку (додаток 3) протягом трьох календарних днів надсилається до кадрового підрозділу апарату Національної поліції.
12. Під час проходження поліцейськими професійної підготовки їх навчальні справи зберігаються в закладах професійної підготовки.
13. За період професійної підготовки до навчальних справ поліцейських долучаються:
1) витяги з наказів про зарахування на професійну підготовку (або відрахування з професійної підготовки), а також про її завершення;
2) засвідчені копії висновків за результатами проведення службових розслідувань (за наявності);
3) витяги з наказів про заохочення або притягнення до дисциплінарної відповідальності (за наявності);
4) матеріали щодо надання відпусток (за наявності);
5) характеристика за період проходження професійної підготовки;
6) довідка про закінчення первинної професійної підготовки.
14. Навчальна справа поліцейського після закінчення ним професійної підготовки або після його відрахування із закладу професійної підготовки протягом трьох робочих днів надсилається до кадрового підрозділу органу (закладу, установи) поліції, з якого він прибув, і долучається до матеріалів особової справи поліцейського.
III. Порядок організації професійної підготовки
1. Суб’єктами професійної підготовки є:
штатні працівники закладів професійної підготовки, що залучаються до організації та проведення занять;
поліцейські, державні службовці та працівники органів Національної поліції, фахівці інших установ, закладів, організацій, що залучаються до забезпечення проведення занять за напрямами підготовки відповідно до чинного законодавства;
2. Перелік навчальних дисциплін (предметів), час, відведений на їх вивчення, та строки підготовки визначаються відповідними навчальними програмами (планами), які розробляються кадровим підрозділом апарату Національної поліції, погоджуються із заінтересованими структурними підрозділами апарату Національної поліції та затверджуються керівництвом МВС.
Форми організації професійної підготовки визначаються закладами професійної підготовки за погодженням з кадровим підрозділом апарату Національної поліції.
3. Під час професійної підготовки слухачі розподіляються на навчальні групи, що складаються не більше ніж із 30 осіб, з числа яких призначається командир (керівник) навчальної групи.
4. У закладах професійної підготовки створюються належні умови для проживання і харчування слухачів.
5. Слухачі у період проходження професійної підготовки можуть бути заохочені або притягнуті до дисциплінарної відповідальності згідно із чинним законодавством.
6. Слухачі достроково відраховуються із закладів професійної підготовки:
1) через небажання продовжувати або проходити професійну підготовку;
4) за невиконання навчального плану (отримання незадовільної оцінки під час повторного проходження проміжного контролю з навчальних дисциплін (предметів), непроходження навчальної практики або ненадання матеріалів за результатами її проходження). Повторне проходження проміжного контролю проводиться протягом десяти робочих днів після отримання незадовільної оцінки;
5) за отримання незадовільної оцінки за результатами підсумкового (вихідного) контролю;
6) у разі відсутності на заняттях більше чотирнадцяти календарних днів через хворобу або за сімейними обставинами, що підтверджується відповідним документом;
7) за вироком суду, який набрав законної сили, на підставі надісланого до закладу професійної підготовки наказу про звільнення поліцейського.
7. Відрахування слухача здійснюється наказом керівника закладу професійної підготовки.
8. Про відрахування слухача заклад професійної підготовки повідомляє кадровий підрозділ органу (закладу, установи) поліції, яким він був направлений для проходження професійної підготовки, не пізніше ніж на наступний календарний день.
9. У випадку відрахування слухача з причин його відсутності на заняттях більше чотирнадцяти календарних днів через хворобу або за сімейними обставинами, що підтверджується відповідним документом, поліцейський повертається до органу (закладу, установи) поліції, з якого він був направлений.
Поліцейський, відрахований із закладу професійної підготовки через зазначені вище обставини, може бути повторно направлений для проходження професійної підготовки відповідно до вимог розділу ІІ цього Положення.
10. Професійна підготовка поліцейського, якого вперше прийнято на службу в поліції, може здійснюватися згідно з його рапортом за індивідуальним навчальним планом без відриву від служби у зв’язку із обставинами, що не дозволяють на тривалий час виїхати за межі дислокації підрозділу, у якому він призначений на посаду.
11. Дозвіл поліцейському на проходження професійної підготовки без відриву від служби надається кадровим підрозділом апарату Національної поліції за вмотивованим письмовим клопотанням керівництва органу (закладу, установи) поліції.
Про надання дозволу не пізніше ніж за два робочих дні до початку занять повідомляється заклад професійної підготовки, у якому поліцейському буде організована професійна підготовка за індивідуальним навчальним планом.
12. Поліцейський, який отримав дозвіл на проходження професійної підготовки без відриву від служби, зобов’язаний прибути до закладу професійної підготовки у термін, визначений рознарядкою.
13. Наказом керівника закладу професійної підготовки поліцейський зараховується слухачем до навчальної групи із зазначенням «За індивідуальним навчальним планом без відриву від служби».
14. Заклад професійної підготовки надає поліцейському індивідуальний навчальний план, який містить завдання, необхідні для виконання навчальної програми, установлює строки їх відпрацювання та здійснює контроль за виконанням, а також письмово повідомляє керівництво органу (закладу, установи) поліції, де поліцейський проходить службу, про необхідність його прибуття до закладу професійної підготовки.
Дата та час кожного прибуття поліцейського до закладу професійної підготовки для участі в проміжному та підсумковому (вихідному) контролі визначаються розкладом занять тієї навчальної групи, до складу якої він зарахований.
15. Поліцейському, якому надано дозвіл на проходження професійної підготовки за індивідуальним навчальним планом без відриву від служби, керівництво органу (закладу, установи) поліції, де він проходить службу, створює умови для самостійного опанування навчального матеріалу та забезпечує своєчасне його відрядження до закладу професійної підготовки для участі в проміжному та підсумковому (вихідному) контролі.
За таким поліцейським закріплюється наставник з числа осіб керівного складу органу (закладу, установи) поліції, де він проходить службу, який контролює виконання ним завдань, організовує для нього індивідуальні практичні заняття з вогневої, фізичної та тактичної підготовки, які передбачені індивідуальним навчальним планом.
16. Після завершення курсу професійної підготовки поліцейський, якому надано дозвіл на проходження професійної підготовки за індивідуальним навчальним планом без відриву від служби, проходить підсумковий (вихідний) контроль.
17. Поліцейських, які не пройшли професійну підготовку, залучати до виконання повноважень поліції, допускати до роботи з інформацією з обмеженим доступом або до будь-якої діяльності, пов’язаної з використанням зброї та спеціальних засобів (крім навчальних та тренувальних занять під час проходження професійної підготовки), забороняється.
18. Слухачі, які успішно пройшли професійну підготовку, отримують довідку про закінчення первинної професійної підготовки, яка долучається до їх особової справи, і повертаються до місця проходження служби.
Завершення професійної підготовки оформлюється наказом керівника закладу професійної підготовки.
19. За результатами професійної підготовки заклад професійної підготовки протягом трьох календарних днів надсилає до кадрового підрозділу апарату Національної поліції звіт про проведення первинної професійної підготовки (додаток 4).
У разі відрахування слухачів відповідно до пункту 6 цього розділу також надсилається список слухачів, відрахованих із закладу професійної підготовки (додаток 5).
Директор Департаменту |
|
Додаток 1 |
ДОВІДКА
про закінчення первинної професійної підготовки
Додаток 2 |
НАПРАВЛЕННЯ
на первинну професійну підготовку
Додаток 3 |
ЗВІТ
про зарахування поліцейських на первинну професійну підготовку
Додаток 4 |
ЗВІТ
про проведення первинної професійної підготовки
Додаток 5 |
СПИСОК
слухачів, відрахованих із закладу професійної підготовки