Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання соціальної допомоги особам, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 147 від 27.02.2019}
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання соціальної допомоги особам, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, що додається.
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання соціальної допомоги особам, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання соціальної допомоги особам, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, на фінансування видатків на безоплатне поховання або відшкодування витрат на поховання і спорудження на могилах померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (далі - померлі) надгробка за встановленим Кабінетом Міністрів України зразком, а також виплати одноразової допомоги дружині (чоловіку) і дітям (віком до 18 років) померлих (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.
3. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:
структурні підрозділи з питань соціального захисту населення органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення);
структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (крім м. Києва) рад (далі - районні органи соціального захисту населення).
4. Бюджетні кошти розподіляються Мінсоцполітики в межах бюджетних призначень на підставі заявок на фінансування з урахуванням необхідності виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік органами Казначейства, у разі їх відповідності паспорту бюджетної програми.
Відповідно до зазначених заявок бюджетні кошти спрямовуються регіональним органам соціального захисту населення, які розподіляють їх між районними органами соціального захисту населення.
5. Бюджетні кошти спрямовуються на:
безоплатне поховання або відшкодування витрат на поховання померлого;
спорудження на могилі померлого, незалежно від часу смерті, надгробка за встановленим Кабінетом Міністрів України зразком;
виплату одноразової допомоги дружині (чоловіку) і дітям (віком до 18 років) померлого.
6. Безоплатне поховання померлих проводиться відповідно до Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і осіб з інвалідністю внаслідок війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 р. № 1445 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 43, ст. 2842; 2009 р., № 89, ст. 3016), з урахуванням необхідного мінімального переліку вимог щодо порядку організації поховання і ритуального обслуговування населення, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу від 19 листопада 2003 р. № 193.
{Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 147 від 27.02.2019}
7. Опис зразка надгробка, що безоплатно споруджується на могилі померлого, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2003 р. № 1963 “Про затвердження Порядку поховання на території України громадянина, померлого на території іноземної держави, та опису зразка надгробка, що безоплатно споруджується на могилі померлої (загиблої) особи, яка має особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною” (Офіційний вісник України, 2003 р., № 52, ст. 2767).
8. Витрати на безоплатне поховання померлого відшкодовуються на підставі договору-замовлення про організацію та проведення поховання:
ритуальній службі, комунальному підприємству, сільському голові, суб’єкту господарювання (далі - виконавець послуг);
виконавцю волевиявлення померлого або іншій особі, яка зобов’язалась його поховати (далі - замовник).
9. Для відшкодування витрат на поховання померлого виконавець послуг подає до районного органу соціального захисту населення за територіальною належністю такі документи:
копію договору-замовлення про організацію та проведення поховання;
копію документа, що підтверджує статус особи померлого;
розрахунок витрат на безоплатне поховання.
Відшкодування виконавцю послуг витрат на поховання померлого здійснюється районним органом соціального захисту населення за територіальною належністю шляхом перерахування коштів на рахунок виконавця.
10. Відшкодування замовнику витрат (грошова компенсація) на поховання померлого здійснюється районним органом соціального захисту населення за територіальною належністю через відділення поштового зв’язку або установи банку шляхом перерахування коштів на банківський рахунок замовника на підставі:
заяви про відшкодування витрат на поховання померлого;
копії договору-замовлення про організацію та проведення поховання;
копії документа, що посвідчує особу замовника;
копії документа, що підтверджує статус особи померлого.
11. Районний орган соціального захисту населення перевіряє подані документи, що передбачені пунктами 9 і 10 цього Порядку, та визначає суму відшкодування відповідно до середньої вартості ритуальних послуг в регіоні на день смерті (загибелі) особи.
12. Відшкодування виконавцю послуг, що зобов’язався виготовити і встановити надгробок на могилі померлого, витрат за спорудження надгробка здійснюється районним органом соціального захисту населення за територіальною належністю шляхом перерахування коштів на рахунок такого виконавця послуг на підставі:
договору, укладеного між замовником, виконавцем послуг та районним органом соціального захисту населення за територіальною належністю;
розрахунку витрат на спорудження надгробка;
Додаткові витрати, пов’язані із зміною встановленого надгробка, оплачуються замовником.
13. Одноразова допомога дружині (чоловіку) і дітям (віком до 18 років) померлого надається на підставі особистої заяви дружини (чоловіка), опікуна чи піклувальника (законного представника), поданої до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.
документа, що посвідчує особу заявника;
документа, який підтверджує статус особи померлого;
свідоцтва про народження дитини.
Районний орган соціального захисту населення перевіряє правильність оформлення заяви, достовірність викладених у ній відомостей про заявника та визначає суму одноразової допомоги, що становить п’ять розмірів прожиткового мінімуму, установленого законом на день смерті (загибелі) особи, у розрахунку на місяць на одну особу.
Одноразова допомога виплачується районним органом соціального захисту населення за місцем реєстрації шляхом поштового переказу або перерахування коштів на банківський рахунок заявника.
14. Районні органи соціального захисту населення формують зведену заявку на фінансування та до 5 числа місяця, наступного за місяцем звернення, подають її регіональному органу соціального захисту населення для узагальнення та подання Мінсоцполітики до 10 числа того ж місяця.
Мінсоцполітики спрямовує кошти (в межах бюджетних призначень) до регіонального органу соціального захисту населення для подальшого їх спрямування районним органам соціального захисту населення.
15. Операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, проводяться відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого в установленому порядку.
16. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про отримання та використання бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.