ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОРЯДОК
визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів
1.1. Цей Порядок визначає вимоги і порядок визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів, які будуть визначати племінну цінність плідників.
1.2. Цей Порядок поширюється на суб’єктів племінної справи у тваринництві незалежно від їх організаційно-правової форми, які є власниками племінних (генетичних) ресурсів або є суб’єктами господарювання, які беруть участь у визначенні племінної цінності племінних (генетичних) ресурсів.
II. Порядок визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів
2.1. Визначення племінної цінності плідників за походженням, власною продуктивністю, якістю потомства (далі - визначення племінної цінності плідників) здійснюють уповноважені установи (організації) та селекційні центри (далі - уповноважені центри), які визначаються Мінагрополітики.
2.2. Уповноважені центри визначаються Мінагрополітики із числа юридичних осіб усіх форм власності, які є суб’єктами племінної справи у тваринництві та яким присвоєно статус селекційного центру відповідно до чинного законодавства.
2.3. Мінагрополітики визначає уповноважені центри після набрання чинності цим Порядком на підставі поданих селекційними центрами заяв на участь у визначенні уповноваженого центру згідно з додатком 1 до цього Порядку та результатів діяльності селекційного центру згідно з додатком 2 до цього Порядку.
У конярстві заява на участь у визначенні уповноваженого центру подається за напрямом продуктивності, породою/групою порід, результати діяльності селекційного центру - за кожною породою коней. Результати діяльності подаються за породами коней, що розводяться на території України суб’єктами племінної справи у тваринництві.
2.4. Забезпечення надання достовірних даних, що подаються для визначення уповноважених центрів, покладається на селекційні центри.
2.5. Матеріали, подані селекційними центрами відповідно до вимог цього Порядку, зберігаються протягом чотирьох років.
2.6. Визначення уповноваженого центру здійснює експертна комісія Міністерства аграрної політики та продовольства України, створена для присвоєння та позбавлення відповідних статусів суб’єктам племінної справи у тваринництві, згідно з чинним законодавством (далі - експертна комісія Мінагрополітики).
Експертна комісія Мінагрополітики здійснює експертну оцінку рівня ведення селекційно-племінної роботи селекційними центрами, обсягів інформаційної бази плідників та визначає уповноважені центри згідно з процедурою, визначеною цим Порядком.
позбавлення уповноваженого центру відповідного статусу, ліквідації уповноваженого центру згідно з чинним законодавством або нездійснення ним діяльності щодо визначення племінної цінності плідників Мінагрополітики повідомляє селекційні центри з відповідним статусом щодо подання заяв на участь у процедурі визначення уповноваженого центру. Після подання відповідних заяв експертна комісія Мінагрополітики визначає уповноважений центр на черговому засіданні;
невідповідності уповноваженого центру вимогам цього Порядку та чинного законодавства щодо визначення племінної цінності плідників експертна комісія Мінагрополітики позбавляє його повноважень та визначає новий уповноважений центр з визначення племінної цінності плідників.
Рішення експертної комісії Мінагрополітики щодо визначення уповноваженого центру, позбавлення його повноважень оформляється протоколом та затверджується наказом Мінагрополітики.
III. Вимоги до уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів
3.1. Визначення племінної цінності плідників здійснюють уповноважені центри, які мають відповідний статус:
селекційний центр у тваринництві - для визначення плідників племінної цінності бугаїв, жеребців;
селекційний центр у скотарстві - для визначення племінної цінності бугаїв;
селекційний центр у конярстві - для визначення племінної цінності жеребців.
3.2. Для визначення племінної цінності плідників обов’язкова наявність:
програмного продукту, який забезпечує визначення племінної цінності плідників за якістю потомства;
структурних підрозділів, що забезпечують проведення генетичної експертизи походження та аномалій тварин, оцінку якості тваринницької продукції - для бугаїв-плідників.
3.3. Уповноважені центри з визначення племінної цінності жеребців-плідників можуть визначати їх племінну цінність за однією або декількома породами коней в залежності від напряму продуктивності та використання (верхові, рисисті, ваговозні породи, гуцульська порода).
3.4. Для уповноваженого центру з визначення племінної цінності жеребців-плідників порід, що виведені не на території України, обов’язкова наявність визнання цього центру міжнародною організацією, що забезпечує ведення племінної книги за відповідною породою коней: міжнародним комітетом з племінних книг (ISBC), Всесвітньою організацією арабського конярства або іншою відповідною міжнародною організацією.
3.5. Для уповноваженого центру з визначення племінної цінності жеребців-плідників вітчизняних порід (новоолександрівська ваговозна, українська верхова, гуцульська) обов’язкова участь цього центру у створенні цих порід, участь у роботі з підготовки державних книг племінних коней, ведення централізованого племінного обліку та науково-методичне супроводження ведення селекційно-племінної роботи згідно з вимогами чинного законодавства та програмами селекції за цими породами.
Додаток 1 |
ЗАЯВА
на участь у визначенні уповноваженого центру
Додаток 2 |
РЕЗУЛЬТАТИ
діяльності селекційного центру