{Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної прокуратури № 152 від 26.07.2018}
Про затвердження Порядку виплати військовослужбовцям військових прокуратур винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року № 18 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських» (зі змінами) НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок виплати військовослужбовцям військових прокуратур винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, що додається.
2. Головній військовій прокуратурі Генеральної прокуратури України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України у встановленому порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Генерального прокурора України – Головного військового прокурора.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року № 18 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських» (зі змінами).
ПОРЯДОК
виплати військовослужбовцям військових прокуратур винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду
1. Цей Порядок визначає механізм, умови виплати та розмір винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції (далі – винагорода) військовослужбовцям військових прокуратур, які проходять службу на прокурорсько-слідчих посадах в органах військових прокуратур (на правах регіональних та місцевих).
2. Військовослужбовці вважаються такими, що беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, у разі одночасного дотримання таких умов:
залучені до проведення антитерористичної операції в порядку, встановленому законодавством;
перебувають у районі проведення антитерористичної операції.
3. Виплата винагороди здійснюється:
військовослужбовцям, які обіймають посади у військовій прокуратурі сил антитерористичної операції, - Генеральною прокуратурою України;
військовослужбовцям, на яких покладено тимчасове виконання службових обов’язків на посадах у військовій прокуратурі сил антитерористичної операції, а також відрядженим до районів проведення антитерористичної операції для виконання службових завдань, – військовими прокурорами регіонів.
4. До наказів про виплату винагороди включаються також військовослужбовці, які під час виконання окремих завдань загинули, захоплені в полон або є заручниками чи безвісно відсутні.
При цьому винагорода виплачується таким членам сімей військовослужбовців: дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності – повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства – незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батькам військовослужбовців рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей.
ІІ. Винагорода за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду
1. Військовослужбовцям за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода в розмірі до 100 відсотків місячного грошового забезпечення у межах бюджетних призначень.
2. Розмір винагороди визначається, виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим званням, щомісячних додаткових видів місячного грошового забезпечення постійного характеру, премії.
3. Винагорода виплачується пропорційно часу участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, який обраховується з дня фактичного початку участі у цих заходах до дня завершення такої участі, на підставі відповідних наказів керівництва штабу антитерористичної операції про включення (виключення) військовослужбовців до складу сил та засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, з метою виконання службових (бойових) завдань.
4. У разі участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду менше одного календарного місяця розмір винагороди визначається пропорційно дням такої участі.
5. За час звільнення від виконання службових обов’язків, перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (крім випадків безперервного стаціонарного лікування після отриманих поранень (контузії, травми, каліцтва)), у щорічній основній, щорічній додатковій відпустках, відпустці за сімейними обставинами, відрядження за межі районів проведення антитерористичної операції виплата винагороди не здійснюється.
ІІІ. Підготовка наказів про виплату грошової винагороди
1. Винагорода виплачується військовослужбовцям за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць на підставі наказу Генерального прокурора України, підготовленого кадровим підрозділом Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України та погодженого фінансовим підрозділом Генеральної прокуратури України.
2. Конкретний розмір винагороди у відсотках місячного грошового забезпечення визначається наказом Генерального прокурора України, проект якого готується фінансовим підрозділом Генеральної прокуратури України до 18 числа кожного місяця.
3. Кадровий підрозділ Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України на підставі документів, визначених пунктом 4 цього розділу, до 20 числа кожного місяця готує проект наказу про виплату винагороди.
4. Підготовка проектів наказів про виплату винагороди військовослужбовцям за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду здійснюється на підставі таких документів:
рапорту військових прокурорів регіонів, гарнізонів про виплату винагороди військовослужбовцям, які проходять службу на прокурорсько-слідчих посадах в органах військових прокуратур (на правах регіональних та місцевих), розташованих у районах проведення антитерористичної операції, або на яких відповідними наказами Генерального прокурора України покладено тимчасове виконання службових обов’язків на цих посадах;
рапорту начальника структурного підрозділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, військового прокурора регіону, погодженого заступником Генерального прокурора України – Головним військовим прокурором, щодо військовослужбовців, відряджених до районів проведення антитерористичної операції для виконання службових завдань;
витягу з наказу керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України або особи, яка його заміщує, його першого заступника чи заступника про залучення військовослужбовця до проведення антитерористичної операції;
інших документів, якими підтверджується направлення військовослужбовця до участі у воєнних конфліктах, проведенні антитерористичної операції або заходах в умовах особливого періоду.
5. Документи, які є підставою для видання наказів про виплату винагороди, направляються підрозділами Головної військової прокуратури, керівниками військових прокуратур регіонів та гарнізонів для підготовки проектів відповідних наказів до кадрового підрозділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України.