Про затвердження Положення про умови і порядок проведення конкурсів (тендерів) з визначення суб’єктів підприємницької діяльності, яким надаватимуться повноваження на реалізацію списаного військового майна та військового майна, яке підлягає утилізації
На виконання пункту 5 Положення про порядок відчуження та реалізації військового майна Збройних Сил, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 року № 1919 (із змінами) та з метою вдосконалення механізму відчуження та реалізації військового майна НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про умови і порядок проведення конкурсів (тендерів) з визначення суб’єктів підприємницької діяльності, яким надаватимуться повноваження на реалізацію списаного військового майна та військового майна, яке підлягає утилізації, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністра оборони України від 21 січня 2002 року № 27 “Про проведення конкурсів (тендерів) з визначення суб’єктів підприємницької діяльності, яким надаватимуться повноваження на реалізацію списаного військового майна Збройних Сил України”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 січня 2002 року за № 82/6370.
3. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОГОДЖЕНО: Перший віце-прем’єр-міністр Голова Фонду державного майна України Голова Державної регуляторної служби України |
І.О. Білоус К. Ляпіна |
ПОЛОЖЕННЯ
про умови і порядок проведення конкурсів (тендерів) з визначення суб’єктів підприємницької діяльності, яким надаватимуться повноваження на реалізацію списаного військового майна та військового майна, яке підлягає утилізації
1. Це Положення визначає умови і порядок проведення конкурсів (тендерів) з визначення суб’єктів підприємницької діяльності, яким надаватимуться повноваження на реалізацію списаного військового майна та військового майна, яке підлягає утилізації, відповідно до пункту 5 Положення про порядок відчуження та реалізації військового майна Збройних Сил, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 року № 1919 (із змінами).
2. Конкурс (тендер) проводиться з метою визначення переможця (переможців) серед суб’єктів підприємницької діяльності, які запропонували найбільш ефективні умови реалізації списаного військового майна та військового майна, яке підлягає утилізації (далі - майно).
3. Конкурс (тендер) проводиться за наявності заяв від двох або більше учасників конкурсу (тендера), які надійшли протягом місяця після опублікування повідомлення про проведення конкурсу (тендера) з визначення суб’єктів підприємницької діяльності, яким надаватимуться повноваження на реалізацію майна.
4. Оголошення про проведення конкурсу (тендера) публікується у друкованому засобі масової інформації Міністерства оборони України - газеті “Народна армія” і оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міністерства оборони України не пізніше ніж за місяць до дати проведення конкурсу (тендера).
найменування та місцезнаходження органу, що проводить конкурс (тендер);
місце і строк подання документів на конкурс (тендер);
перелік необхідних документів, які повинні надавати учасники конкурсу (тендера);
основні вимоги до учасників конкурсу (тендера);
номер телефону для довідок з питань конкурсу (тендера);
інформація щодо майна, яке буде реалізовуватись;
1. Для організації і проведення конкурсів (тендерів) утворюється конкурсна (тендерна) комісія (далі - комісія) у складі голови комісії, секретаря та п’яти членів комісії, з яких п’ять - представники від Міністерства оборони України, два - від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Від Міністерства оборони України до складу комісії залучаються представники структурного підрозділу Міністерства оборони України, відповідального за забезпечення реалізації у сфері відчуження військового майна Збройних Сил України, Департаменту фінансів Міністерства оборони України, юридичної служби апарату Міністерства оборони України.
Склад комісії затверджується наказом Міністерства оборони України.
2. Основними завданнями та функціями комісії є:
оприлюднення інформації про проведення конкурсу (тендера);
визначення строку проведення конкурсу (тендера);
визначення учасників конкурсу (тендера);
розгляд матеріалів, поданих учасниками конкурсу (тендера);
забезпечення рівних умов для всіх учасників, об’єктивного та чесного вибору переможця конкурсу;
визначення переможця (переможців) конкурсу (тендера);
складання протоколів та подання їх на затвердження заступнику Міністра оборони України;
оприлюднення інформації про результати конкурсу (тендера).
планує проведення засідання конкурсної комісії та головує на них;
організовує роботу конкурсної комісії і відповідає за виконання покладених на неї функцій;
організовує підготовку до розгляду матеріалів, поданих для участі в конкурсі (тендері);
веде засідання конкурсної комісії;
підписує документи, що складаються у зв’язку із проведенням конкурсу.
ІІІ. Вимоги до учасників конкурсу (тендера)
1. До участі в конкурсі (тендері) допускаються суб’єкти підприємницької діяльності, діяльність яких у сфері реалізації майна передбачена статутами, які мають досвід роботи в цій сфері та подали на розгляд комісії документи, передбачені пунктом 2 цього Положення.
2. Для участі в конкурсі (тендері) учасник особисто або поштою подає на розгляд конкурсної (тендерної) комісії такі матеріали:
заяву про участь у конкурсі (тендері) із зазначенням повної назви суб’єкта підприємницької діяльності, який виявив бажання брати участь у конкурсі (тендері), реквізитів (адреса, телефон);
інформацію щодо керівного складу (прізвище, посада), чисельності працюючих, їх спеціалізації;
копії установчих документів (свідоцтво про реєстрацію, статут);
інформацію щодо фінансової спроможності, банківських установ, що фінансують учасника (найменування), завірену керівником учасника конкурсу (тендера) копію фінансового балансу за попередній рік, результати останньої аудиторської перевірки;
обґрунтовану інформацію щодо технічних можливостей забезпечення організації та виконання взятих зобов’язань у сфері реалізації майна;
пропозиції щодо умов реалізації списаного майна та майна, яке підлягає утилізації.
3. У разі участі в конкурсі не уповноваженого в установленому порядку відповідно до законодавства керівника підприємства, повноваження представника для участі в конкурсі (тендері) має бути підтверджено довіреністю.
ІV. Порядок проведення конкурсу (тендера)
1. Конкурс (тендер) проводиться один раз на рік (у четвертому кварталі поточного року) та має один етап.
2. Конкурс (тендер) проводиться за наявності отриманих заяв від учасників конкурсу (тендера), які надійшли не пізніше ніж за місяць до дати проведення конкурсу (тендера) з визначення суб’єктів підприємницької діяльності, яким надаватимуться повноваження на реалізацію майна.
Комісія визначає переможця (переможців) за результатами розгляду отриманих документів та їх пропозицій щодо умов реалізації. Переможцями вважаються учасники конкурсу (тендера), які відповідають вимогам конкурсу (тендера).
3. Засідання комісії є відкритими.
4. Засідання комісії є правомочним за умови участі в ній не менше 2/3 усіх членів комісії.
5. Рішення про визначення переможця (переможців) приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії. Голова комісії має ухвальний голос, якщо під час прийняття рішення про визначення переможця (переможців) конкурсу (тендера) голоси членів комісії розділилися порівну.
6. За результатами засідання комісії оформляється протокол, в якому зазначаються:
обґрунтування визначення переможця (переможців).
Протокол у двох примірниках підписується всіма членами комісії, які брали участь у голосуванні.
7. Протокол за результатом проведення конкурсу (тендера) затверджує заступник Міністра оборони України.
8. Облік протоколів щодо результатів конкурсів (тендерів), а також матеріалів, які подаються на розгляд комісії, ведеться структурним підрозділом Міністерства оборони України, відповідальним за забезпечення реалізації у сфері відчуження військового майна Збройних Сил України.
Примірник затвердженого протоколу за результатом конкурсу (тендера) додається до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України про надання переможцю (переможцям) конкурсу (тендера) повноважень на реалізацію списаного військового майна та майна, яке підлягає утилізації.
9. Інформація щодо визначення переможця (переможців) протягом трьох днів після затвердження протоколу про результати конкурсу (тендера) оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міністерства оборони України.