open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Попередня

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

28.10.2016  № 397

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України

Відповідно до статті 99 Конституції України, статей 6, 7, 15, 25, 28, 44, 45, 46, 56 Закону України "Про Національний банк України", Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", з метою забезпечення прозорої стратегії щодо інтервенцій Національного банку України та ефективнішого функціонування міжбанківського валютного ринку України Правління Національного банку України постановляє:

1. Унести до розділу І Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 10 серпня 2005 року № 281, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 серпня 2005 року за № 950/11230 (зі змінами), такі зміни:

1) пункт 4 після абзацу десятого доповнити новим абзацом одинадцятим такого змісту:

"заявка - пропозиція на купівлю чи продаж іноземних валют/банківських металів, яка містить суттєві умови угоди і подається суб'єктом ринку до Національного банку за допомогою засобів Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України та/або функціоналів торговельно-інформаційних систем (Bloomberg, Thomson Reuters тощо)";

2) пункт 38 викласти в такій редакції:

"38. Національний банк здійснює валютні інтервенції на міжбанківському валютному ринку України у формі інтервенції за єдиним курсом, валютного аукціону, запиту щодо найкращого курсу, адресної інтервенції.

Національний банк здійснює валютні інтервенції на міжбанківському валютному ринку України з використанням засобів Системи підтвердження угод та/або функціоналів торговельно-інформаційних систем (Bloomberg, Thomson Reuters тощо).

Інтервенція за єдиним курсом здійснюється Національним банком шляхом пропорційного задоволення заявленої суб'єктами ринку суми за єдиним визначеним курсом гривні до іноземної валюти.

Національний банк у разі прийняття рішення про здійснення інтервенції за єдиним курсом доводить до відома суб'єктів ринку в день її проведення курс, за яким він передбачає здійснення валютної інтервенції, та інші її умови (за необхідності).

Умови та порядок проведення Національним банком валютних аукціонів визначаються окремим нормативно-правовим актом Національного банку.

Валютна інтервенція у формі запиту щодо найкращого курсу здійснюється шляхом запиту щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти в суб'єктів ринку через торговельно-інформаційні системи та укладення угод із суб'єктом ринку, який запропонував найкращу ціну.

Учасником валютної інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу може стати суб'єкт ринку, що входить до переліку з 20 банків, які за попередній квартал мали найбільші обсяги операцій з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб'єктами ринку та Національним банком, підтверджені згідно з вимогами нормативно-правових актів Національного банку.

Національний банк на початку поточного кварталу засобами електронної пошти направляє суб'єктам ринку повідомлення, що містить перелік банків, які в поточному кварталі можуть стати учасниками валютної інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу, а також іншу інформацію в разі необхідності.

Адресна інтервенція здійснюється на підставі окремого рішення Правління Національного банку й зумовлюється національними інтересами України.

Суб'єкт ринку, заявка якого обрана Національним банком для задоволення під час валютної інтервенції, зобов'язаний укласти угоду з Національним банком щодо продажу (купівлі) іноземної валюти. Така заявка не може бути відкликана. За порушення цієї вимоги суб'єкт ринку позбавляється права брати участь у валютних інтервенціях протягом наступних 30 календарних днів.

Національний банк за результатами валютної інтервенції у формі інтервенції за єдиним курсом, валютного аукціону, запиту щодо найкращого курсу здійснює з суб'єктами ринку операції з купівлі або продажу іноземної валюти в межах лімітів на операції Національного банку з банками України на міжбанківському валютному ринку України (далі - ліміти), установлених для них відповідно до нормативно-правових та розпорядчих актів Національного банку.

Якщо ліміт для суб'єкта ринку не встановлено або обсяг його заявки на участь у валютній інтервенції перевищує ліміт, то суб'єкт ринку до визначеного Національним банком часу зобов'язаний перерахувати Національному банку національну (іноземну) валюту на всю суму заявки, якщо ліміт для суб'єкта ринку не встановлено, або на суму перевищення обсягом заявки установленого для суб'єкта ринку ліміту. Якщо суб'єкт ринку вчасно не перерахував Національному банку національну (іноземну) валюту, то розрахунки за угодою здійснюватимуться наступного робочого дня".

2. Унести до Положення про проведення Національним банком України валютних аукціонів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2008 року № 469, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 січня 2009 року за № 86/16102 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 01 жовтня 2015 року № 655), такі зміни:

1) пункт 3 викласти в такій редакції:

"3. Національний банк у разі прийняття рішення про проведення аукціону доводить до відома суб'єктів ринку повідомлення про проведення аукціону (далі - повідомлення) шляхом його розміщення на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку, а також у разі потреби засобами електронної пошти та/або торговельно-інформаційної системи. Умови проведення аукціону визначає Національний банк у повідомленні";

2) пункт 4 доповнити словами "відповідно до умов проведення аукціону";

3) пункт 5 викласти в такій редакції:

"5. Суб'єкт ринку, який планує взяти участь в аукціоні, має в день проведення аукціону подати до Національного банку до визначеного в повідомленні часу заявку на участь в аукціоні за допомогою засобів:

Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України, якщо аукціон проводиться за допомогою цієї системи;

торговельно-інформаційної системи (Bloomberg, Thomson Reuters тощо), якщо аукціон проводиться за допомогою її функціоналу";

4) доповнити новим пунктом 51 такого змісту:

"51. У заявці на участь в аукціоні суб'єкт ринку зазначає бажані суму та курс операції";

5) перше речення пункту 7 доповнити словами "відповідно до умов проведення аукціону";

6) у пункті 11 слова "в торгово-інформаційних системах" замінити словами "на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку та в торговельно-інформаційній системі";

7) пункт 12 виключити;

8) в абзаці першому пункту 18 слова "наступного дня за днем" замінити словами "в день".

3. У пункті 4 постанови Правління Національного банку України "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" від 13 жовтня 2016 року № 391 цифри і слово "01 листопада" замінити цифрами і словом "31 жовтня".

4. Департаменту відкритих ринків (Пономаренко С.В.) довести зміст цієї постанови до відома банків України для використання в роботі.

5. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Голова

В.О. Гонтарева

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: