Про затвердження Порядку надання медичної допомоги хворим на туберкульоз особам, взятим під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 1022 від 09.12.2015
№ 294 від 26.04.2017
№ 76 від 06.02.2019}
Відповідно до частини першої статті 18 Закону України “Про протидію захворюванню на туберкульоз” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок надання медичної допомоги хворим на туберкульоз особам, взятим під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань, що додається.
ПОРЯДОК
надання медичної допомоги хворим на туберкульоз особам, взятим під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань
1. Цей Порядок визначає процедуру організації обов’язкового профілактичного медичного огляду, обстеження та лікування хворих на туберкульоз осіб, взятих під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань, закладами охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби (далі - відомчі заклади охорони здоров’я) та протитуберкульозними закладами в адміністративно-територіальних одиницях, на території яких розташовані відповідні установи виконання покарань та слідчі ізолятори Державної кримінально-виконавчої служби (далі - протитуберкульозні заклади).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Основах законодавства України про охорону здоров’я, Законах України “Про протидію захворюванню на туберкульоз”, “Про попереднє ув’язнення”, “Про Державну кримінально-виконавчу службу України”, “Про Національну гвардію України” та “Про Національну поліцію”.
{Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1022 від 09.12.2015}
3. Перелік протитуберкульозних закладів для надання медичної допомоги хворим на туберкульоз особам, взятим під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань, визначається Міністерством охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та Державною установою “Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України”.
{Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 294 від 26.04.2017, № 76 від 06.02.2019}
4. Обов’язкові профілактичні медичні огляди на виявлення туберкульозу в осіб, взятих під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань (крім випадку, зазначеного в абзаці другому цього пункту), проводяться в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби (далі - установи виконання покарань та слідчі ізолятори).
Проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів на виявлення туберкульозу в осіб, засуджених до обмеження чи позбавлення волі, які відбувають покарання у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, забезпечується протитуберкульозними закладами.
Порядок проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів на виявлення туберкульозу в осіб, взятих під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань, визначається нормативно-правовими актами МОЗ та Мін’юсту.
5. Хворі на заразні форми туберкульозу особи, взяті під варту, отримують медичну допомогу в стаціонарних умовах в дільницях слідчих ізоляторів спеціалізованих туберкульозних лікарень Державної кримінально-виконавчої служби (далі - відомчі туберкульозні лікарні).
{Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 76 від 06.02.2019}
В адміністративно-територіальних одиницях, на території яких відсутні відомчі туберкульозні лікарні, хворі на туберкульоз особи, взяті під варту, отримують медичну допомогу в стаціонарних умовах у протитуберкульозних закладах.
Хворі на незаразні форми туберкульозу особи, взяті під варту, отримують медичну допомогу в амбулаторних умовах у відомчих закладах охорони здоров’я, розміщених на території слідчих ізоляторів.
{Абзац третій пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 76 від 06.02.2019}
Хворим на туберкульоз особам, засудженим до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі або арешту, медична допомога надається у відомчих туберкульозних лікарнях.
В окремих випадках, визначених МОЗ та Мін’юстом, медична допомога хворим на туберкульоз особам, засудженим до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі або арешту, надається в умовах стаціонару у протитуберкульозних закладах.
Медична допомога хворим на туберкульоз особам, засудженим до обмеження волі, надається у протитуберкульозних закладах на загальних підставах.
6. Вимоги до облаштування дільниць слідчих ізоляторів у відомчих туберкульозних лікарнях, спеціальних приміщень в арештних домах та спеціальних палат у протитуберкульозних закладах з метою забезпечення ізоляції та охорони хворих на туберкульоз осіб, взятих під варту, засуджених до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі або арешту, визначаються Мін’юстом, а вимоги до їх матеріально-технічного оснащення затверджуються МОЗ.
7. Порядок направлення хворих на туберкульоз осіб, взятих під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань, або їх біологічного матеріалу до протитуберкульозних закладів, у тому числі для проведення необхідних обстежень (мікробіологічних, рентгенологічних тощо), які неможливо провести у відомчих закладах охорони здоров’я, визначається МОЗ і Мін’юстом.
8. Перевезення (конвоювання) хворих на туберкульоз осіб, взятих під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань, здійснюється з використанням спеціального транспорту та дотриманням вимог інфекційного контролю.
Персонал Державної кримінально-виконавчої служби (далі - персонал), поліцейські, військовослужбовці Національної гвардії, а також хворі на туберкульоз особи, взяті під варту, засуджені до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі або арешту, під час перевезення (конвоювання) забезпечуються засобами захисту органів дихання, а саме хворі - масками, персонал та поліцейські, військовослужбовці Національної гвардії - респіраторами.
{Абзац другий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1022 від 09.12.2015}
9. Охорона і нагляд за хворими на туберкульоз особами, взятими під варту, засудженими до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі або арешту, під час обстеження та лікування у спеціальних палатах у протитуберкульозних закладах забезпечуються персоналом в окремих приміщеннях для охорони з дотриманням вимог інфекційного контролю.
10. Зовнішній контроль якості роботи лабораторій, які проводять мікробіологічну діагностику туберкульозу у відомчих туберкульозних лікарнях, здійснюється щороку МОЗ.
Зовнішній контроль якості роботи лабораторій, які проводять мікробіологічну діагностику туберкульозу в інших закладах охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби, здійснюється відомчими туберкульозними лікарнями, а в адміністративно-територіальних одиницях, на території яких відсутні відомчі туберкульозні лікарні, - відповідними протитуберкульозними закладами.
11. Місцеві держадміністрації забезпечують координацію взаємодії територіальних органів Національної поліції, протитуберкульозних закладів, відомчих закладів охорони здоров’я, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів щодо виконання вимог, визначених у цьому Порядку.
{Пункт 11 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1022 від 09.12.2015, № 76 від 06.02.2019}