Про деякі питання обліку державної частини Музейного фонду України
Відповідно до статті 26 Закону України «Про музеї та музейну справу», постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2000 року № 209 «Про затвердження переліку музеїв, в яких зберігаються музейні колекції та музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України», пункту 36 Положення про Музейний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 липня 2000 року № 1147, підпункту 43 пункту 4 Положення про Міністерство культури України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 № 495, НАКАЗУЮ:
1. Музеям, історико-культурним заповідникам незалежно від форми власності (далі - музеї), в яких зберігаються музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України, здійснити цифрове фотокопіювання інвентарних книг основного фонду та збереження фотокопій на електронних носіях інформації згідно з технічними вимогами підготовки і збереження даних згідно з додатком 1 до цього наказу.
2. Визначити місцем зберігання електронних носіїв інформації, зазначених у пункті 1 цього наказу, Національний музей історії України.
3. Приймання електронних носіїв інформації оформлювати актами приймання-передавання електронного носія інформації за формою згідно з додатком 2 до цього наказу. У разі відсутності на електронному носії інформації даних, їх невідповідності технічним вимогам підготовки та збереження даних, пошкодження даних, що унеможливлює їх розпізнавання, акт на такий електронний носій не складається.
4. Структурним підрозділам з питань культури обласних, Київської міської державних адміністрацій забезпечити:
1) централізоване приймання електронних носіїв інформації від музеїв, розташованих в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, за винятком музеїв, що належать до сфери управління Міністерства культури України;
2) перевірку електронних носіїв інформації на відповідність технічним вимогам підготовки та збереження даних;
3) централізовану передачу електронних носіїв інформації на зберігання до Національного музею історії України;
4) умови для унеможливлення доступу до даних, що містяться на прийнятих від музеїв електронних носіях інформації.
5. Національному музею історії України (Чайковський С.М.) забезпечити:
1) перевірку електронних носіїв інформації, які приймаються від музеїв, що належать до сфери управління Міністерства культури України, на відповідність технічним вимогам підготовки та збереження даних;
2) приймання електронних носіїв інформації на зберігання із присвоєнням електронним носіям облікових номерів та здійсненням відповідних записів у спеціальній обліковій книзі;
3) створення умов для унеможливлення доступу до даних, що містяться на електронних носіях інформації, без письмового дозволу Міністерства культури України.
6. Управлінню музейної справи та нормативно-методичного забезпечення переміщення культурних цінностей (Рожко В.М.) забезпечити:
1) подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
2) передачу музеями, що належать до сфери управління Міністерства культури України, електронних носіїв інформації до Національного музею історії України.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Островську-Люту О.Б.
8. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ
підготовки і збереження даних
1. Цифровому фотокопіюванню підлягають усі сторінки інвентарних книг основного фонду музею включно з титульною сторінкою.
2. Цифрове фотокопіювання здійснюється у роздільній здатності не менше 300 dpi.
3. У разі неможливості здійснення цифрового фотокопіювання допускається сканування сторінок інвентарних книг у роздільній здатності не менше ніж 300 dpi.
4. Кожне окреме зображення (окремий файл) повинно(ен) містити не менше однієї цілої сторінки інвентарної книги.
5. Оцифровані зображення інвентарних книг мають бути збережені у форматі .jpg і записані на від’єднувальний електронний носій інформації (оптичний диск, карта пам'яті, флеш-пам'ять, твердий диск) відповідної місткості з дотриманням такої структури каталогів: «Найменування музею» / «Найменування категорії збереження (групи збереження)» / «Назва інвентарної книги» / «Файли-зображення сторінок (розворотів) інвентарної книги (включно з титулом)».
6. Кожен електронний носій інформації у каталозі «Найменування музею» повинен містити текстовий файл у форматі .doc або .rtf з інформацією про повне і скорочене найменування музею, його місцезнаходження, контактні телефони керівника і головного зберігача музею та перелік інвентарних книг, електронні копії яких містяться на електронному носії інформації.
Начальник |
|
АКТ
приймання-передавання електронного носія інформації