Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки державному підприємству “Кримський дім”
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 136 від 19.02.2020}
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки державному підприємству “Кримський дім”, що додається.
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки державному підприємству “Кримський дім”
{У тексті Порядку слово “Мінкультури” замінено словом “МКМС” згідно з Постановою КМ № 136 від 19.02.2020}
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Надання фінансової підтримки державному підприємству “Кримський дім” (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є МКМС.
3. Одержувачем бюджетних коштів є державне підприємство “Кримський дім” (далі - підприємство).
4. Бюджетні кошти спрямовуються на надання фінансової підтримки підприємству з метою забезпечення захисту прав і свобод громадян України, у тому числі корінних народів та національних меншин, на тимчасово окупованій території України, сприяння задоволенню їх політичних, інформаційних, освітніх, наукових, національно-культурних та духовних потреб, зокрема на:
1) забезпечення статутної діяльності підприємства;
2) підготовку та проведення фестивалів, свят, конкурсів, концертів, художніх, тематичних виставок, конференцій, семінарів, лекцій, інших культурно-мистецьких заходів, у тому числі національного кримськотатарського свята Хидирлез;
3) видавничу діяльність та підтримку культурологічних видань, пов’язаних з культурним розвитком національних меншин та корінних народів Автономної Республіки Крим, проведенням етнонаціональної та інформаційної політики, метою якої є висвітлення ситуації на тимчасово окупованій території України;
4) проведення дистанційної моніторингової роботи в Автономній Республіці Крим щодо функціонування національно-культурних товариств та релігійних громад, забезпечення захисту прав корінних народів та національних меншин;
5) створення та забезпечення постійного функціонування зони спільного використання для представників громадських організацій та активістів, діяльність яких пов’язана із забезпеченням захисту прав і свобод громадян України на тимчасово окупованій території України;
6) сприяння діяльності Меджлісу кримськотатарського народу і Всеукраїнської Ради церков та релігійних організацій;
7) розміщення соціальних та агітаційних матеріалів;
8) інші заходи, пов’язані з виконанням статутних завдань підприємства.
5. Бюджетні кошти не можуть бути спрямовані на проведення заходів, видатки на здійснення яких передбачені за іншими бюджетними програмами та метою яких є отримання прибутку.
6. Бюджетні кошти використовуються МКМС у межах бюджетних призначень з урахуванням необхідності виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік в органах Казначейства, у разі їх відповідності паспорту бюджетної програми, вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710 “Про ефективне використання державних коштів” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 83, ст. 2739), а також поданих підприємством обґрунтувань потреби у бюджетних коштах і детальних розрахунків витрат.
{Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 136 від 19.02.2020}
7. Відкриття асигнувань здійснюється відповідно до затвердженого МКМС плану асигнувань загального фонду державного бюджету.
8. Обсяг фінансової підтримки, що надається для покриття поточних витрат підприємства, не забезпечених власними доходами, не повинен перевищувати 98 відсотків фактичного обсягу валового доходу, одержаного за підсумками року.
9. Підприємство до 10 грудня подає МКМС за результатами діяльності за 11 місяців поточного року розрахунок обсягу бюджетних коштів, які планується одержати наступного року.
10. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.
11. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
12. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.