ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОЛОЖЕННЯ
про опікове відділення
{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 537 від 27.03.2022}
1.1. Опікове відділення забезпечує надання комбустіологічної допомоги із застосуванням нових сучасних методів та методик діагностики, лікування та реабілітації, з використанням досягнень сучасної науки і техніки, передового досвіду закладів охорони здоров'я.
{Пункт 1.1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 537 від 27.03.2022 - діє протягом періоду дії воєнного стану в Україні та тридцяти днів після припинення або скасування такого стану}
1.2. Опікове відділення є одним із структурних підрозділів обласної, міської або центральної районної лікарні.
1.3. Керівництво діяльністю опікового відділення здійснює завідувач відділення, який призначається наказом головного лікаря медичного закладу за погодженням зі структурним підрозділом з питань охорони здоров’я обласних, міських, районних державних адміністрацій.
1.4. У своїй діяльності опікове відділення керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами у сфері охорони здоров’я та цим Положенням.
{Пункт 1.5 розділу I виключено на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я № 537 від 27.03.2022 - діє протягом періоду дії воєнного стану в Україні та тридцяти днів після припинення або скасування такого стану}
1.5. Кількість днів роботи ліжка в опіковому відділенні визначається із розрахунку 310 діб на рік.
1.6. Опікове відділення здійснює облік та подання звітності в установленому законодавством порядку.
2.1. Надання екстреної та планової стаціонарної спеціалізованої медичної допомоги дорослим та дітям з термічними ураженнями та їх наслідками у відділеннях.
2.2. Надання спеціалізованої медичної допомоги хворим з термічними ураженнями, з рядом хірургічних захворювань, які ускладнені втратою шкірного покриву або мають дерматогенні контрактури та трофічні виразки внаслідок вказаних процесів.
{Пункт 2.2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 537 від 27.03.2022 - діє протягом періоду дії воєнного стану в Україні та тридцяти днів після припинення або скасування такого стану}
2.3. Надання планової реконструктивно-відновлювальної пластичної хірургічної допомоги.
2.4. Здійснення консультативної та організаційно-методичної допомоги з питань сучасних методів лікування, етапності та спадкоємності в лікуванні хворих з опіками та відмороженнями фахівцями відділення.
{Пункт 2.4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 537 від 27.03.2022 - діє протягом періоду дії воєнного стану в Україні та тридцяти днів після припинення або скасування такого стану}
2.5. Упровадження в практичну діяльність нових методів діагностики, лікування, реабілітації та профілактики опіків та відморожень у дорослих і дітей.
2.6. Підвищення кваліфікації лікарів закладів охорони здоров’я регіону з питань лікування хворих з опіками та відмороженнями.
2.7. Участь в організації та проведенні санітарно-освітньої роботи з профілактики термічних уражень.
ІІІ. Структура опікового відділення
3.1. Відділення для лікування дорослих та дітей з опіками (на 20-30 ліжок):
кімнати перев'язувальні (дві) для інфікованих хворих на 1 стіл (одна з ванною);
кімната перев’язувальна для планових хворих;
кабінет для внутрішньовенних вливань;
кімната для зберігання та видачі дитячого харчування;
кімната санітарної гігієни для хворих;
кімната санітарної гігієни для матерів;
кімната санітарної гігієни для медичного персоналу;
кімната/и для зберігання матеріальних цінностей;
кімната для збирання відпрацьованого матеріалу.
3.2. Блок анестезіології та інтенсивної терапії на 3-4 ліжка:
палати на 1-2 ліжка для дорослих хворих;
палати на 1-2 ліжка для дітей;
кімната перев'язувальна з ванною;
3.3. Кабінет амбулаторно-консультативного прийому хворих:
кімната для зберігання матеріальних цінностей.
операційний зал (1-2) на 1 стіл;