Про затвердження Порядку визначення розміру компенсації вартості гуртожитків, які включені до статутних капіталів товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації)
Відповідно до частини третьої статті 14 Закону України “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок визначення розміру компенсації вартості гуртожитків, які включені до статутних капіталів товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), що додається.
ПОРЯДОК
визначення розміру компенсації вартості гуртожитків, які включені до статутних капіталів товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації)
1. Цей Порядок установлює механізм визначення розміру надання товариствам, утвореним у процесі приватизації (корпоратизації), до статутних капіталів яких включено гуртожитки, компенсації їх вартості під час передачі у власність територіальних громад (далі - компенсація).
2. Дія цього Порядку поширюється на товариства, утворені у процесі приватизації (корпоратизації), до статутного капіталу яких включено гуртожитки (далі - власники гуртожитків).
3. Розмір компенсації визначається Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями та відшкодовується за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів у рівних частках.
4. Для розрахунку розміру компенсації власники гуртожитків подають Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям:
заяву про надання компенсації;
витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
перелік нерухомого майна, переданого у власність товариства, або акт приймання-передачі нерухомого майна до статутного капіталу товариства, утвореного у процесі приватизації (корпоратизації);
типову форму № ОЗ-14 “Розрахунок амортизації основних засобів” для визначення суми амортизації основних засобів;
визначені законодавством документи, які підтверджують факт виконання будівельних робіт у разі проведення капітального ремонту гуртожитків.
5. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації приймають протягом 30 днів з дня подання документів, передбачених пунктом 4 цього Порядку, рішення про надання або відмову в наданні компенсації, розраховують її розмір та інформують про це власників гуртожитків.
6. Розмір компенсації розраховується виходячи з вартості гуртожитків, за якою їх включено до статутних капіталів товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), з урахуванням її зменшення внаслідок нарахованого фізичного зносу і збільшення в результаті фактичних витрат власників гуртожитків на проведення капітального ремонту під час перебування гуртожитків у їх власності.
У разі наявності корпоративних прав держави у статутному капіталі товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), розмір компенсації визначається пропорційно обсягу таких прав відповідно до закону.
7. Розмір компенсації (Рк) визначається за формулою:
Рк = (Всф - Рфз + Рв) - Чд * (Всф - Рфз + Рв),
де Всф - вартість гуртожитку, за якою його включено до статутного капіталу товариства, утвореного у процесі приватизації (корпоратизації), на дату набуття права власності на нього;
Рфз - розмір нарахованого фізичного зносу гуртожитку;
Рв - розмір документально підтверджених фактичних витрат на проведення капітального ремонту гуртожитку;
Чд - відсоток корпоративних прав держави або суб’єктів права комунальної власності у статутному капіталі товариства, утвореного у процесі приватизації (корпоратизації) державних та комунальних підприємств.
8. У разі коли після проведення розрахунку розміру компенсації (за час погодження такого розміру) власником гуртожитку додатково здійснено заходи з капітального ремонту гуртожитку, розмір компенсації може бути змінено. При цьому розрахунок компенсації корегується за формулою:
де Ркс - скорегований розмір компенсації;
Рк - розмір компенсації, попередньо розрахований відповідно до цього Порядку;
Рдв - розмір документально підтверджених додаткових витрат власника на заходи з капітального ремонту гуртожитку.
9. Підставою для відмови у наданні компенсації є:
подання власником гуртожитку документів, що містять недостовірні відомості;
подання документів, передбачених пунктом 4 цього Порядку, не в повному обсязі;
передача гуртожитку у власність територіальної громади відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”;
розгляд судом справ про оскарження рішень органів приватизації щодо включення вартості гуртожитку до складу цілісного майнового комплексу підприємства, що підлягає приватизації;
перебування гуртожитку (його майна) під заставою.
10. Особи, винні у поданні документів, що містять недостовірні відомості, несуть відповідальність згідно із законом.