ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОЛОЖЕННЯ
про кабінет планування сім'ї
1. Кабінет планування сім'ї (далі - Кабінет) є структурним підрозділом закладу охорони здоров'я акушерсько-гінекологічного профілю районної або міської лікарні, який забезпечує надання медичної допомоги вторинного рівня з питань планування сім'ї та охорони репродуктивного здоров'я особам, що досягли репродуктивного віку.
2. Кабінет у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Кабінету Міністрів України, Указами Президента України, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
3. Планування діяльності, фінансування, забезпечення медичним обладнанням, інструментарієм, господарським інвентарем проводиться відповідно до діючих нормативів у встановленому порядку.
4. Кабінет співпрацює з регіональним центром планування сім'ї та репродукції людини та закладами первинної медико-санітарної допомоги.
5. Кабінет у своїй діяльності взаємодіє з нарко- та дерматовенерологічним кабінетами, кабінетом довіри, закладами освіти, "Клініками, дружніми до молоді", громадськими організаціями, засобами масової інформації тощо.
6. Штатний розклад Кабінету складається згідно з діючими штатними нормативами. Режим роботи Кабінету встановлюється з урахуванням максимальної зручності для населення.
7. Прийом населення у Кабінеті може здійснюватись за направленням з інших установ та за особистим зверненням пацієнта.
1. Консультативна та лікувально-діагностична допомога.
2. Організаційно-методична робота.
3. Інформаційно-просвітницькі заходи.
1. Надання амбулаторної консультативної та лікувально-діагностичної допомоги з питань планування сім'ї та охорони репродуктивного здоров'я:
консультативна допомога лікарям загальної практики - сімейним лікарям, акушеркам фельдшерсько-акушерських пунктів, фельдшерам фельдшерських пунктів з питань планування сім'ї та охорони репродуктивного здоров'я;
координація діяльності з питань планування сім'ї та охорони репродуктивного здоров'я у відповідній адміністративно-територіальній одиниці;
консультування з усього спектра методів планування сім'ї з врахуванням репродуктивних планів та періодів життя жінки;
ведення реєстру жінок з тяжкими захворюваннями, при яких вагітність та пологи загрожують життю;
надання безоплатно контрацептивів категоріям населення, визначеним Державною програмою "Репродуктивне здоров'я нації" на період до 2015 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року № 1849, а також прийнятими на її основі місцевими програмами та іншими нормативно-правовими актами;
визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у засобах та методах контрацепції;
профілактика та лікування захворювань репродуктивної системи у чоловіків та жінок;
лікування станів, пов'язаних з порушенням фертильності;
профілактика та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом;
консультування вагітних високої групи ризику з екстрагенітальною патологією з питань планування сім'ї;
профілактика вродженої та спадкової патології.
2. Організаційно-методична робота з питань планування сім'ї та репродуктивного здоров'я:
забезпечення організаційно-методичної допомоги в закладах охорони здоров'я з питань добровільного медичного обстеження осіб, які збираються подавати заяву про реєстрацію шлюбу;
організація підвищення кваліфікації лікарів різних спеціальностей та середніх медичних працівників, педагогів, соціальних працівників з питань планування сім'ї та охорони репродуктивного здоров'я.
3. Проведення інформаційної та просвітницької роботи серед населення з питань охорони репродуктивного здоров'я та планування сім'ї:
проведення інформаційних заходів, спрямованих на пропаганду здорового способу життя, формування відповідального батьківства, зміцнення сімейно-шлюбних відносин;
співпраця з місцевими органами управління освітою, державними органами реєстрації актів цивільного стану, правоохоронними та іншими органами, засобами масової інформації, громадськими організаціями з питань репродуктивного здоров'я населення.