{Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 252 від 30.03.2016}
Про затвердження порядків ведення реєстрів транспортних засобів, з яких сплачено екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та транспортних засобів, на які поширюється звільнення від сплати зазначеного податку, і взаємодії центральних органів виконавчої влади щодо обміну інформацією про видані довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів
Відповідно до підпункту 250.13.4 пункту 250.13 та підпункту 250.18.4 пункту 250.18 статті 250 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити такі, що додаються:
Порядок ведення реєстрів транспортних засобів, з яких сплачено екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та транспортних засобів, на які поширюється звільнення від сплати зазначеного податку;
Порядок взаємодії центральних органів виконавчої влади щодо обміну інформацією про видані довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
ПОРЯДОК
ведення реєстрів транспортних засобів, з яких сплачено екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та транспортних засобів, на які поширюється звільнення від сплати зазначеного податку
1. Цей Порядок визначає процедуру формування та ведення реєстрів транспортних засобів, з яких сплачено екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та транспортних засобів, на які поширюється звільнення від сплати зазначеного податку (далі - реєстри).
2. У цьому Порядку термін “реєстри” означає комп’ютерну базу, що містить інформацію про транспортні засоби, з яких сплачено екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та транспортні засоби, на які поширюється звільнення від сплати зазначеного податку, а також про видані щодо них довідки.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Податковому кодексі України.
3. Реєстри створюються з метою накопичення, зберігання, контролю за достовірністю інформації про видачу за місцем реєстрації транспортного засобу дубліката довідки про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів або довідки про звільнення від сплати зазначеного податку власникові транспортного засобу в разі їх втрати або псування.
Дублікат довідки видається безоплатно центром надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів, Державтоінспекції.
4. Держателем реєстрів є департамент Державтоінспекції, що здійснює їх ведення.
5. Міндоходів, виробники та/або суб’єкти господарювання, які реалізують транспортні засоби на внутрішньому ринку, за результатами видачі довідок про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів подають департаментові Державтоінспекції реєстри виданих довідок щодобово до 24 години.
6. Запис у реєстрах містить такі відомості:
серія та номер довідки, дата її видачі; найменування суб’єкта господарювання або органу, який видав довідку; код платника податків згідно з ЄДРПОУ (податковий номер) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (серія та номер паспорта для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органові і мають відмітку в паспорті) особи, що отримала довідку;
номер митної декларації; марка і модель транспортного засобу; номери двигуна, шасі (рами), кузова; VIN (міжнародний ідентифікаційний номер транспортного засобу); код згідно з УКТЗЕД; об’єм двигуна; повна маса транспортного засобу; ставка екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів; відмітка про сплату або звільнення від сплати такого податку із зазначенням підстави для звільнення від його сплати відповідно до Податкового кодексу України.
7. Ведення реєстрів передбачає:
1) внесення Міндоходів, виробниками та/або суб’єктами господарювання, які реалізують транспортні засоби на внутрішньому ринку, інформації до реєстрів;
2) пошук відомостей у реєстрах;
3) надання інформації з реєстрів.
8. Ведення реєстрів здійснюється за допомогою технічних і програмних засобів, які забезпечують формування електронної довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
9. Пошук відомостей у реєстрах здійснюється за такими ідентифікаторами:
2) номери двигуна, шасі (рами), кузова транспортного засобу, VIN (міжнародний ідентифікаційний номер транспортного засобу).
10. Інформація, що вноситься до реєстрів, формується на підставі даних, зазначених у довідці про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
11. Особи, які вносять відомості до реєстрів, несуть передбачену законом відповідальність за достовірність, повноту та своєчасність внесення інформації, зазначеної в пункті 6 цього Порядку.
ПОРЯДОК
взаємодії центральних органів виконавчої влади щодо обміну інформацією про видані довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів
1. Цей Порядок визначає процедуру взаємодії Міндоходів та МВС під час обміну інформацією про видані довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
2. У цьому Порядку термін “суб’єкти обміну інформацією” означає Міндоходів та МВС.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Податковому кодексі України.
3. Метою взаємодії є забезпечення реалізації вимог Податкового кодексу України у частині сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів або звільнення від сплати зазначеного податку.
4. Суб’єкти обміну інформацією здійснюють такий обмін в електронній формі за допомогою інформаційно-телекомунікаційних засобів.
5. Взаємодія суб’єктів обміну інформацією здійснюється шляхом подання департаментові Державтоінспекції інформації про видані довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів для формування та ведення реєстрів транспортних засобів, з яких сплачено екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та транспортних засобів, на які поширюється звільнення від сплати зазначеного податку (далі - реєстри).
6. За результатами видачі довідок про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів Міндоходів подає департаментові Державтоінспекції інформацію про:
транспортні засоби, з яких сплачено зазначений податок;
транспортні засоби, на які поширюється звільнення від сплати зазначеного податку;
видані довідки щодо таких транспортних засобів.
7. Структура відомостей та вимоги щодо їх достовірності, процедури взаємодії інформаційних систем та внесення змін до них визначаються спільними рішеннями суб’єктів обміну інформацією.
8. Міндоходів забезпечує щодобово до 24 години внесення до реєстрів інформації про видані довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
9. Суб’єкти обміну інформацією під час взаємодії здійснюють контроль за:
достовірністю поданої інформації;
відповідністю поданих до реєстрів даних інформації, зазначеній в довідках про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів або звільнення від сплати такого податку.
10. Надання доступу до реєстрів у режимі пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування відомостей здійснюється безоплатно.