Про зниження ціни на природний газ
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Рекомендувати Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, за погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі встановити з 1 січня 2014 р. граничний (максимальний) рівень ціни на природний газ, що реалізується:
установам та організаціям, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, - 2448 гривень за 1000 куб. метрів (без урахування податку на додану вартість, збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, який справляється у розмірі 2 відсотків, тарифів на послуги з транспортування, розподілу і постачання природного газу за регульованим тарифом);
промисловим споживачам та іншим суб’єктам господарювання - 3113 гривень за 1000 куб. метрів на I квартал 2014 р. (без урахування податку на додану вартість, збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, який справляється у розмірі 2 відсотків, тарифів на послуги з транспортування, розподілу і постачання природного газу за регульованим тарифом);
суб’єктам господарювання, які виробляють теплову енергію, в тому числі блочним (модульним) котельням, установленим на дахові та прибудованим (виходячи з обсягу природного газу, що використовується для виробництва та надання населенню, релігійним організаціям, національним творчим спілкам та їх територіальним осередкам послуг з опалення та постачання гарячої води (крім обсягів, що використовуються для виробничої (комерційної) діяльності), за умови ведення такими суб’єктами окремого приладового та бухгалтерського обліку тепла і гарячої води) - 1309,2 гривні за 1000 куб. метрів (з урахуванням податку на додану вартість, збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, який справляється у розмірі 2 відсотків, тарифів на послуги з транспортування, розподілу і постачання природного газу за регульованим тарифом).
2. Установити, що природний газ реалізується суб’єктам господарювання, які виробляють теплову енергію, в тому числі блочним (модульним) котельням, установленим на дахові та прибудованим (виходячи з обсягу природного газу, що використовується для виробництва і надання установам та організаціям, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів послуг з опалення і постачання гарячої води, за умови ведення такими суб’єктами окремого приладового та бухгалтерського обліку тепла і гарячої води), за встановленим Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, відповідно до абзацу другого пункту 1 цієї постанови граничним (максимальним) рівнем ціни.
3. Рекомендувати Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, переглянути з 1 січня 2014 р. встановлені нею тарифи на теплову енергію для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання з урахуванням встановлених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, відповідно до пункту 1 цієї постанови граничних (максимальних) рівнів цін.
4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування переглянути з 1 січня 2014 р. встановлені ними тарифи на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води з урахуванням встановлених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, відповідно до пункту 1 цієї постанови граничних (максимальних) рівнів цін.
5. Пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2006 р. № 605 “Деякі питання діяльності Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” (Офіційний вісник України, 2006 р., № 18, ст. 1349; 2009 р., № 8, ст. 242) викласти в такій редакції:
“1. Установлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, граничні (максимальні) рівні цін на природний газ, що реалізується установам та організаціям, які фінансуються з державного і місцевих бюджетів, промисловим споживачам та іншим суб’єктам господарювання, можуть коригуватися Комісією в наступному місяці реалізації природного газу Національною акціонерною компанією “Нафтогаз України” в разі зміни середньомісячного курсу гривні до долара США, установленого Національним банком України у місяці реалізації природного газу, до офіційного курсу гривні до долара США, установленого Національним банком України у попередньому місяці, та/або в разі зміни середньозваженої ціни імпортованого природного газу, що закуповується Національною акціонерною компанією “Нафтогаз України” для формування ресурсу природного газу, що використовується для задоволення потреб споживачів України.”.
6. Державній інспекції з контролю за цінами забезпечити надання суб’єктам господарювання висновків щодо економічно обґрунтованих витрат під час формування цін на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії, надання послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води.
7. Центральним і місцевим органам виконавчої влади забезпечити в межах своєї компетенції контроль за зниженням у зв’язку із зменшенням ціни на природний газ та теплову енергію вартості відповідних платних послуг, що надаються населенню підприємствами, установами та організаціями.
8. Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Національній акціонерній компанії “Нафтогаз України” надавати на запит Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, у визначені нею строки документи та матеріали, необхідні для коригування граничних (максимальних) рівнів цін на природний газ, що реалізується установам і організаціям, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів, промисловим споживачам та іншим суб’єктам господарювання.