ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОЛОЖЕННЯ
про перелік медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги
{Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства охорони здоров'я
№ 1422 від 29.12.2016
№ 2028 від 04.12.2024}
{У Положенні слова «реєстр», «Реєстр» у всіх відмінках замінено словами «перелік» «перелік» у відповідних відмінках відповідно згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2028 від 04.12.2024, з урахуванням змін, внесених Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2184 від 27.12.2024}
1. Це Положення визначає зміст, форму ведення та внесення змін до переліку медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги (далі - перелік).
2. У цьому Положенні терміни вживаються в таких значеннях:
клінічна настанова - документ, що містить систематизовані положення стосовно медичної та медико-соціальної допомоги, розроблені з використанням методології доказової медицини на основі підтвердження їх надійності та доведеності, і має на меті надання допомоги лікарю і пацієнту в прийнятті раціонального рішення в різних клінічних ситуаціях;
{Абзац третій пункту 2 виключено на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я № 1422 від 29.12.2016}
медико-технологічні документи - узагальнена назва клінічних настанов, стандартів медичної допомоги, уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, нових клінічних протоколів медичної допомоги;
{Абзац третій пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 1422 від 29.12.2016}
новий клінічний протокол медичної допомоги - клінічна настанова, обрана Міністерством охорони здоров’я України для її застосування на території України як клінічного протоколу без проходження процедури її адаптації; визначає процес надання медичної допомоги при певному захворюванні; затверджується Міністерством охорони здоров’я України як текст нового клінічного протоколу або посилання на джерело його розміщення чи публікації;
{Пункт 2 доповнено новим абзацом четвертим згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 1422 від 29.12.2016}
уніфікований клінічний протокол медичної допомоги - документ, що розробляється на основі клінічної настанови з урахуванням можливостей системи охорони здоров’я, за наявності стандарту медичної допомоги - відповідно до нього; визначає процес надання медичної допомоги, обсяг та її результати при певному захворюванні; затверджується Міністерством охорони здоров’я України.
3. Перелік ведеться з метою забезпечення розробки та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги, прозорості процесу їх розробки та затвердження, а також підтримки єдиного інформаційного середовища для членів мультидисциплінарних робочих груп з розробки медичних стандартів (уніфікованих клінічних протоколів) медичної допомоги на засадах доказової медицини, дотримання ними Методики розробки та впровадження медичних стандартів (уніфікованих клінічних протоколів) медичної допомоги на засадах доказової медицини, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я від 28 вересня 2012 року № 751 (далі - Методика); узгодження на єдиних методичних засадах медико-технологічних документів, розроблених за однією темою; загального доступу до медико-технологічних документів для користувачів, зокрема працівників системи охорони здоров’я, пацієнтів.
{Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 1422 від 29.12.2016}
4. До переліку належать відомості про:
4.1. Медико-технологічні документи, розроблені відповідно до Методики, зокрема реєстровий номер медико-технологічного документа, тему, за якою розроблений медико-технологічний документ, назву медико-технологічного документа, реквізити наказу Міністерства охорони здоров’я України, що містить медико-технологічний документ, строки перегляду медико-технологічного документа тощо.
4.2. Заявки на адаптацію клінічних настанов, розроблених на принципах доказової медицини, та розробку медико-технологічних документів, заповнених за формою, наведеною в додатку 2 до Методики.
4.3. Теми медико-технологічних документів, які перебувають на етапах розробки, дати та місця проведення засідань мультидисциплінарних робочих груп з розробки медичних стандартів (уніфікованих клінічних протоколів).
5. Перелік ведеться в електронному вигляді. Доступ до інформації, що міститься у переліку, здійснюється через веб-портал в мережі Інтернет. Для захисту інформації, що міститься у переліку, створюється комплексна система захисту інформації з підтвердженою відповідністю.
6. Надання інформації щодо документів зі стандартизації медичної допомоги, розроблених згідно з Методикою, здійснюється відповідно до вимог законодавства України.
7. Внесення медико-технологічних документів до переліку здійснюється на підставі наказу Міністерства охорони здоров’я України, який містить медико-технологічні документи.
8. Підтримання в контрольному стані, наповнення та внесення змін до переліку покладаються на державне підприємство «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України».
9. Інформація Переліку повинна бути доступною для осіб з інвалідністю згідно з вимогами ДСТУ EN 301 549:2022 (EN 301 549 V3.2.1 (2021-03), IDT) «Інформаційні технології. Вимоги щодо доступності продуктів та послуг ІКТ», прийнятого наказом державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 05 травня 2022 року № 68.
{Положення доповнено новим пунктом згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2028 від 04.12.2024, з урахуванням змін, внесених Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2184 від 27.12.2024}