ЗАТВЕРДЖЕНО |
{Документ виключено на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 536 від 21.04.2017}
ЗВІТ
про обсяг закачаного природного газу в підземне сховище газу (ПСГ)
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми звітності № 3-НКРЕ-газ (місячна) "Звіт про обсяг закачаного природного газу в підземне сховище газу (ПСГ)"
1.1. Ця Інструкція поширюється на суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим та нерегульованим тарифами, незалежно від підпорядкування (далі - ліцензіат).
1.2. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми звітності № 3-НКРЕ-газ (місячна) та термін її подання до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі - НКРЕ).
1.3. Ця Інструкція розроблена відповідно до:
Господарського кодексу України;
Законів України "Про природні монополії", "Про засади функціонування ринку природного газу", "Про ліцензування певних видів господарської діяльності";
Указу Президента України від 23 листопада 2011 року № 1059 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики";
Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 13 січня 2010 року № 11, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 15 січня 2010 року за № 28/17323;
Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за нерегульованим тарифом, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 13 січня 2010 року № 10, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 15 січня 2010 року за № 27/17322;
інших нормативно-правових актів, якими регулюється ліцензована діяльність суб’єктів господарської діяльності з постачання природного газу і газу (метану) вугільних родовищ за регульованим та нерегульованим тарифами.
ІІ. Порядок та термін надання інформації
2.1. Форму звітності № 3-НКРЕ-газ (місячна) подають ліцензіати щомісяця до 20 числа місяця, наступного після звітного періоду, на паперових носіях та в електронному вигляді до НКРЕ (адреса: 03680, м. Київ, вул. Смоленська, 19; адреса електронної пошти: nerc3g@nerc.gov.ua, за якою можна отримати електронний шаблон звіту) та до відповідного територіального підрозділу НКРЕ за місцезнаходженням (місцем проживання) ліцензіата.
Ліцензіат не має права вносити зміни до зразка форми.
2.2. Звітним періодом є календарний місяць.
2.3. Усі дані звітності мають ґрунтуватися на достовірних даних бухгалтерського обліку, що забезпечує можливість порівняння і контролю даних. Звіт підписується керівником суб’єкта господарювання, головним бухгалтером та скріплюється печаткою. У формі звіту вказуються прізвище та ініціали виконавця, його контактний телефон, факс та електронна пошта.
2.4. Усі дані звіту мають бути наведені в тих одиницях виміру, які вказані в затвердженій формі звітності.
2.5. У разі відсутності ліцензованої діяльності у звітному місяці суб’єкт господарювання надає звітність на бланках звітності, при цьому в звітному місяці проставляється значення показника "0", а дані з початку року переносяться із звіту попереднього місяця.
2.6. Територіальні підрозділи НКРЕ контролюють надання форм у встановлені терміни, перевіряють дані, аналізують правильність заповнення та повноту даних, що надаються, сповіщають ліцензіатів щодо виявлених недоліків та пропонують їх усунути.
ІІІ. Пояснення щодо заповнення форми 3-НКРЕ-газ (місячна)
3.1. У графі 1 "Заявлений річний обсяг постачання природного газу, тис.м3" наводиться річний обсяг постачання природного газу, який був зазначений у заяві про видачу ліцензії.
3.2. У графах 2-6 "Заплановані обсяги постачання природного газу безпосередньо споживачам на 20_ рік, тис.м3" суб’єкти ліцензованої діяльності з постачання природного газу за нерегульованим тарифом наводять запланований обсяг постачання природного газу споживачам на звітний рік згідно з укладеними договорами з урахуванням обсягів природного газу на власні потреби та з розбивкою поквартально.
Суб’єкти ліцензованої діяльності з постачання природного газу за регульованим тарифом наводять запланований обсяг постачання природного газу промисловим споживачам та підприємствам теплокомуненерго на звітний рік згідно з укладеними договорами з урахуванням обсягів природного газу на власні потреби.
3.3. У графі 7 "Необхідний плановий обсяг страхового запасу в поточному кварталі, тис. м3" наводиться необхідний плановий обсяг страхового запасу в поточному кварталі від запланованого обсягу постачання природного газу споживачам. Величина даних графи 7 має дорівнювати 10 відсоткам величин даних відповідного кварталу, що наведені у графах 3-6.
У разі використання природного газу на власні потреби величина даних графи 7 має дорівнювати 10 відсоткам різниці величин даних граф 3-6 відповідного кварталу та величин запланованого обсягу постачання природного газу на власні потреби поточного кварталу, обсяг якого вказується в примітці.
Газодобувні підприємства страхового запасу не створюють. Обсяг власного видобування природного газу в поточному кварталі вказується в примітці.
3.4. У графі 8 "Номер та дата укладання договору схову" наводяться номер та дата укладання договору схову природного газу в підземному сховищі газу (далі - ПСГ) або договору купівлі-продажу природного газу для створення страхового запасу.
3.5. У графах 9 та 10 "Обсяг схову природного газу в ПСГ за договором" наводиться обсяг схову природного газу в ПСГ за договором, указаним у графі 8, у тому числі обсяг страхового запасу газу.
3.6. У графах 11 та 12 "Обсяг газу, який зберігається в ПСГ на кінець звітного періоду" наводиться обсяг природного газу, який зберігається в ПСГ на кінець звітного періоду, у тому числі обсяг страхового запасу газу.
3.7. Усі дані звіту мають ґрунтуватися на основі бухгалтерського обліку згідно з актами приймання-передачі природного газу на зберігання у ПСГ та актами відбору природного газу з ПСГ, у тому числі страхового запасу.
3.8. Якщо у звітах поточного року при перевірках та в інших випадках виявлена недостовірність звітних даних, то їх виправлення робиться у звітах за той період (місяць), у якому були допущені помилки, а також у наростаючих підсумкових даних цього звіту (на кінець звітного періоду) і всіх наступних звітах. Усі розбіжності та виправлення мають бути відображені в поясненнях до звіту.