{Постанова втратила чинність у частині організації підготовки та проведення чергових, позачергових виборів народних депутатів України на підставі Постанови Центральної виборчої комісії № 131 від 25.06.2020}
Про Роз’яснення щодо порядку транспортування дільничними виборчими комісіями виборчих документів з виборів народних депутатів України до окружних виборчих комісій
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 1059 від 18.06.2019}
{У Постанові слова та цифри "частин першої, другої, четвертої, п’ятої статті 93" замінено словами та цифрами "частин першої - п’ятої статті 93" згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 1059 від 18.06.2019}
Відповідно до частини дванадцятої статті 91, частин першої - п’ятої статті 93 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11-13, пунктами 4, 5 статті 17, пунктом 2 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:
1. Затвердити Роз’яснення щодо порядку транспортування дільничними виборчими комісіями виборчих документів з виборів народних депутатів України до окружних виборчих комісій (додається).
2. Цю постанову надіслати Міністерству внутрішніх справ України, окружним виборчим комісіям з виборів народних депутатів України для доведення до відома дільничних виборчих комісій звичайних та спеціальних виборчих дільниць, а також оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
РОЗ’ЯСНЕННЯ
щодо порядку транспортування дільничними виборчими комісіями виборчих документів з виборів народних депутатів України до окружних виборчих комісій
Це Роз’яснення розроблено з метою забезпечення однакового застосування окремих положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі – Закон) щодо порядку транспортування дільничними виборчими комісіями звичайних та спеціальних виборчих дільниць виборчих (крім спеціальних виборчих дільниць, утворених на суднах, що перебувають у день голосування у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України) документів з виборів народних депутатів України до окружних виборчих комісій (далі відповідно – дільнична виборча комісія, окружна виборча комісія).
1. Дільнична виборча комісія невідкладно після складення у порядку, визначеному статтею 91 Закону, та із застосуванням Роз’яснення щодо порядку підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та складення протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці після закінчення голосування на виборах народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 7 травня 2014 року № 502 (зі змінами), протоколів про підрахунок голосів виборців на звичайній та спеціальній виборчій дільниці у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі в межах одномандатного виборчого округу та одномандатному виборчому окрузі (далі – протокол про підрахунок голосів виборців) доставляє їх та іншу виборчу документацію до окружної виборчої комісії.
{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 1059 від 18.06.2019}
2. Перший і другий примірники протоколів про підрахунок голосів виборців, а за наявності й відповідні примірники кожного протоколу з поміткою "Уточнений" разом з окремими думками членів дільничної виборчої комісії, викладеними у письмовій формі, та актами (за наявності), складеними відповідною дільничною виборчою комісією, запаковуються до окремих пакетів зі спеціальною системою захисту у порядку, встановленому частиною шостою статті 87 Закону, з написом на пакеті відповідно "Протокол загальнодержавного округу", "Протокол одномандатного округу".
3. Разом з протоколами про підрахунок голосів виборців до окружної виборчої комісії доставляється інша виборча документація, запакована у порядку, встановленому частиною шостою статті 87, а також частиною дев’ятою статті 81, частиною восьмої статті 88, частинами сьомою, чотирнадцятою статті 89, частинами сьомою, чотирнадцятою, вісімнадцятою, двадцять першою статті 90, частинами дев’ятою, одинадцятою статті 91 та частинами четвертою, п’ятою статті 92 Закону, а саме:
{Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 1059 від 18.06.2019}
– виборчі бюлетені з написами на пакетах "Зіпсовані виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі", "Зіпсовані виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі", "Невикористані виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі", "Невикористані виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі", "Виборчі бюлетені, що не підлягають врахуванню по загальнодержавному округу", "Виборчі бюлетені, що не підлягають врахуванню по одномандатному округу", "Недійсні виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі", "Недійсні виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі", а у разі прийняття рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним – "Виборчі бюлетені";
– виборчі бюлетені з голосами виборців, поданими за кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку кожної політичної партії, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, та за кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, з написом на пакетах назви відповідної партії, прізвища кандидата у депутати;
– контрольні талони з написом на пакетах "Контрольні талони виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі", "Контрольні талони виборчих бюлетенів для голосування в одномандатному окрузі";
– предмети та контрольні листи з написом на пакеті "Предмети";
– список виборців (попередній та уточнений) з написом на пакеті "Список виборців";
– акти про виявлені порушення вимог Закону, заяви, скарги та рішення комісії з написом на пакеті "Акти, заяви, скарги та рішення дільничної виборчої комісії".
4. Транспортування виборчих документів, передбачених частиною дванадцятою статті 91 Закону та пунктами 2, 3 цього Роз’яснення, до відповідної окружної виборчої комісії здійснюється членами дільничної виборчої комісії – представниками чотирьох різних партій, кандидатів у депутати.
При цьому на чергових та позачергових виборах народних депутатів України транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії здійснюється:
головою та заступником голови дільничної виборчої комісії;
іншими двома, а у разі відсутності голови та (або) заступника голови дільничної виборчої комісії відповідно трьома або чотирма, членами комісії, які представляють політичні партії, що набрали більшу відносно інших політичних партій кількість голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі в межах одномандатного виборчого округу.
У разі відсутності у складі дільничної виборчої комісії необхідної кількості членів комісії – представників політичних партій, кандидатів у народні депутати України від яких зареєстровано у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі (або такі члени комісії відсутні на засіданні комісії), участь у транспортуванні виборчих документів беруть члени комісії – представники кандидатів у народні депутати України, які набрали більшу відносно інших кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі кількість голосів виборців на виборчій дільниці.
На проміжних та повторних виборах народних депутатів України транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії здійснюється:
головою та заступником голови дільничної виборчої комісії;
іншими двома, а у разі відсутності голови та (або) заступника голови дільничної виборчої комісії відповідно трьома або чотирма, членами комісії, які представляють кандидатів у народні депутати України, що набрали більшу відносно інших кандидатів у народні депутати України кількість голосів виборців на виборчій дільниці в одномандатному виборчому окрузі.
У разі відсутності у складі дільничної виборчої комісії необхідної кількості членів комісії – представників кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі (або такі члени комісії відсутні на засіданні комісії), участь у транспортуванні виборчих документів беруть члени комісії – представники політичних партій, визначені рішенням комісії.
5. Якщо одночасно з виборами народних депутатів України проводяться вибори Президента України, виборча документація з виборів народних депутатів транспортується до відповідної окружної виборчої комісії членами дільничної виборчої комісії, які не беруть участі у транспортуванні виборчої документації з виборів Президента України.
Якщо одночасно з виборами народних депутатів України проводяться місцеві вибори чи референдум, виборча документація з місцевих виборів чи референдуму транспортується до відповідної територіальної виборчої комісії, окружної комісії з референдуму членами дільничної виборчої комісії, які не беруть участі у транспортуванні виборчої документації з виборів народних депутатів України.
{Пункт 5 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії № 1059 від 18.06.2019}
6. Під час транспортування виборчих документів членами дільничної виборчої комісії їх обов’язково супроводжує поліцейський, який повинен забезпечити охорону.
{Пункт 6 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії № 1059 від 18.06.2019}
7. За своїм бажанням та за наявності місць у відповідному транспортному засобі або іншому транспортному засобі інші члени дільничної виборчої комісії, не зайняті у транспортуванні виборчих документів, кандидати у народні депутати України, їх довірені особи, уповноважені особи політичних партій, офіційні спостерігачі можуть супроводжувати транспортування виборчих документів.
Супроводження транспортування виборчих документів іншими особами забороняється.
8. Під час транспортування виборчих документів забороняється розпечатувати пакети з виборчими бюлетенями та іншою виборчою документацією.
9. Протоколи про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інші виборчі документи дільничної виборчої комісії передаються відповідній окружній виборчій комісії на її засіданні.
10. Секретар дільничної виборчої комісії, інші члени комісії, які не супроводжують транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, залишаються у приміщенні дільничної виборчої комісії до отримання повідомлення про прийняття протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі в межах одномандатного виборчого округу та в одномандатному виборчому окрузі окружною виборчою комісією. Під час транспортування виборчої документації печатка дільничної виборчої комісії зберігається у сейфі (металевій шафі) у приміщенні дільничної виборчої комісії.