Про Порядок надання інформації, створеної з використанням системи відеоспостереження
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 177 від 23.07.2013}
Відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року", керуючись статтями 11 - 13, частиною другою статті 27 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:
1. Затвердити Порядок надання інформації, створеної з використанням системи відеоспостереження (додається).
2. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
ПОРЯДОК
надання інформації, створеної з використанням системи відеоспостереження
1.1. Інформація, створена з використанням системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення (далі відповідно - відеоматеріал, система відеоспостереження), - це запис зображення, отриманого в ході проведення відеоспостереження в приміщенні для голосування звичайної виборчої дільниці на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року відповідно до Закону України "Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року" та Порядку здійснення відеоспостереження на виборчих дільницях з використанням засобів відеоспостереження, доступу та контролю за функціонуванням системи відеоспостереження під час проведення виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 892.
1.2. Запит на отримання відеоматеріалу (далі - запит) - це запит правоохоронних органів, судів, політичних партій - суб'єктів виборчого процесу та кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах (далі - кандидати у депутати).
1.3. Строки розгляду запитів залежать від технічної можливості і обсягу запитуваного матеріалу.
2.1. Центральною виборчою комісією розглядаються запити:
правоохоронних органів та судів, що надійшли до Комісії протягом одного року з дня офіційного оприлюднення результатів виборів народних депутатів України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі;
політичних партій - суб’єктів виборчого процесу та кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах, що надійшли до Комісії до завершення виборчого процесу.
Запити можуть подаватися до Центральної виборчої комісії після складення протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці, у тому числі з поміткою "Уточнений".
З урахуванням технічних можливостей Центральна виборча комісія розглядає запити та надає відеоматеріали протягом п’яти робочих днів.
{Пункт 2.1 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії № 177 від 23.07.2013}
3.1. Центральна виборча комісія надає відеоматеріали на DVD-R-дисках.
Носії для запису відеоматеріалів Центральній виборчій комісії надає запитувач (диски типу DVD-R 16x speed 4,7 Gb в упаковці виробника). Запитувач надає диски із розрахунку: не більше 24 годин відеозапису з однієї дільниці - один диск. Центральна виборча комісія розглядає запит, готує відеоматеріали та видає їх особисто запитувачу або представнику запитувача за довіреністю.
{Абзац другий пункту 3.1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 177 від 23.07.2013}
Оплата за виготовлення відеоматеріалів не стягується.
3.2. Відеоматеріали надаються Центральною виборчою комісією політичним партіям - суб'єктам виборчого процесу та кандидатам у народні депутати України в одномандатних виборчих округах до завершення виборчого процесу. Кандидатам у народні депутати України в одномандатних виборчих округах відеоматеріали надаються щодо звичайних виборчих дільниць, утворених у межах відповідного виборчого округу.
3.3. Запити політичних партій - суб'єктів виборчого процесу та кандидатів у народні депутати України подаються до Центральної виборчої комісії у письмовій формі.
3.4. Запити політичних партій - суб'єктів виборчого процесу та кандидатів у народні депутати України повинні містити:
- прізвище, ім'я, по батькові запитувача, а якщо запит подається від політичної партії, - найменування політичної партії, прізвище, ім'я, по батькові керівника цієї партії;
- номер виборчої дільниці, на отримання відеоматеріалів з якої подано запит;
- період відеоспостереження із зазначенням дати та часу (приблизно) початку та закінчення запису;
- підпис керівника політичної партії (або особи, яка виконує його повноваження), засвідчений печаткою цієї партії, кандидата у народні депутати України.
3.5. Центральна виборча комісія розглядає запит, поданий у встановлені пунктом 2.1 цього Порядку строки, за умови дотримання запитувачем вимог, передбачених пунктом 3.4 цього Порядку.
{Пункт 3.5 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії № 177 від 23.07.2013}
3.6. Запит, поданий з порушенням строків, установлених пунктом 2.1 цього Порядку, або вимог, передбачених пунктом 3.4, повертається запитувачу Головою Центральної виборчої комісії або іншим членом Центральної виборчої комісії за дорученням Голови Центральної виборчої комісії без розгляду протягом п’яти робочих днів з дня надходження цього запиту.
{Пункт 3.6 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії № 177 від 23.07.2013}
3.7. У разі якщо запит стосується надання відеоматеріалів щодо більше ніж трьох звичайних виборчих дільниць, різних проміжків часу, Центральна виборча комісія може продовжити строк його розгляду до двадцяти днів з відповідним обґрунтуванням, про що повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти днів з дня отримання запиту.
3.8. За запитами судів та правоохоронних органів відеоматеріали надаються відповідно до чинного законодавства України.