Про затвердження Порядку державної реєстрації проектів наукових парків, реалізація яких потребує державної підтримки
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 538 від 07.08.2013}
Відповідно до частини другої статті 15 Закону України “Про наукові парки” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок державної реєстрації проектів наукових парків, реалізація яких потребує державної підтримки, що додається.
ПОРЯДОК
державної реєстрації проектів наукових парків, реалізація яких потребує державної підтримки
1. Цей Порядок визначає процедуру розгляду та державної реєстрації проектів наукових парків, реалізація яких потребує державної підтримки, передбаченої Законом України “Про наукові парки” (далі - проекти).
2. Для проведення державної реєстрації проекту виконавчий орган управління наукового парку (далі - заявник) подає Держінформнауки такі документи:
1) заява за формою, затвердженою МОН за поданням Держінформнауки;
2) підписаний керівником виконавчого органу управління наукового парку проект за формою, затвердженою МОН за поданням Держінформнауки. Проект прошивається, нумерується і скріплюється печаткою наукового парку;
3) копії установчих документів партнерів наукового парку, які беруть участь у реалізації проекту;
4) копія договору про партнерство між науковим парком та партнерами наукового парку, які беруть участь у реалізації проекту;
5) ліцензія на право провадження виду діяльності, що передбачений проектом, якщо такий вид передбачає ліцензування;
6) документи із зазначенням номенклатури та обсягів ввезення наукового, лабораторного і дослідницького обладнання, а також комплектувальних виробів та матеріалів, що не виробляються в Україні, із зазначенням коду згідно з УКТЗЕД та обґрунтуванням доцільності їх ввезення в Україну.
{Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 538 від 07.08.2013}
3. Держінформнауки проводить перевірку комплектності поданих документів, обліковує їх та протягом п’яти робочих днів з моменту їх обліку передає експертній організації для проведення експертизи.
У разі коли документи подано не в повному обсязі, Держінформнауки повертає їх заявнику протягом п’яти робочих днів з моменту їх обліку з обґрунтуванням причини відмови.
Заявник для проведення експертизи має право запропонувати експертну організацію, яка повинна відповідати нормам Закону України “Про наукову і науково-технічну експертизу”.
Експертна організація складає за результатами експертизи висновок, копія якого надсилається заявникові, а оригінал - Держінформнауки.
Експертиза проекту проводиться експертною організацією відповідно до Закону України “Про наукову та науково-технічну експертизу” за рахунок коштів заявника у строк, визначений договором про її проведення.
Висновок експертної організації чинний протягом строку, визначеного у висновку.
4. У разі отримання негативного висновку експертної організації Держінформнауки у триденний строк повертає документи заявнику з обґрунтуванням причин відмови.
Заявник після врахування зауважень та пропозицій має право подати повторно документи на розгляд Держінформнауки.
5. У разі отримання позитивного висновку експертної організації Держінформнауки передає документи Мінекономрозвитку, Мінфіну, Держмитслужбі, Міндоходів, Фонду державного майна, які розглядають їх з урахуванням критеріїв, затверджених Держінформнауки, та у місячний строк подають Держінформнауки висновки щодо реєстрації або відмови у реєстрації проекту.
Номенклатура ввезення надсилається Державній митній службі для опрацювання в частині відповідності устаткування, обладнання, комплектувальних виробів та матеріалів кодам УКТЗЕД та центральному органові виконавчої влади, відповідальному за формування та забезпечення реалізації державної промислової політики, науково-технічної політики у промисловості, для подання Держінформнауки обґрунтованих висновків стосовно того, що в Україні не виробляються зазначені у номенклатурі устаткування, обладнання, комплектувальні вироби та матеріали.
{Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 538 від 07.08.2013}
6. На підставі позитивних висновків центральних органів виконавчої влади щодо реєстрації проекту та висновку експертної організації Держінформнауки у десятиденний строк з дня їх надходження приймає рішення про державну реєстрацію проекту, видає наказ про реєстрацію та вносить його до державного реєстру проектів і видає заявникові свідоцтво про державну реєстрацію проекту (далі - свідоцтво) за формою, затвердженою МОН за поданням Держінформнауки, про що робиться запис у журналі про державну реєстрацію проектів.
Свідоцтво є підставою для отримання державної підтримки реалізації проекту.
Засвідчена копія наказу про державну реєстрацію проекту надсилається Держмитслужбі, Фондові державного майна та партнерам наукового парку.
{Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 538 від 07.08.2013}
7. У разі надходження зауважень від центральних органів виконавчої влади Держінформнауки подає копії документів, висновків центральних органів виконавчої влади щодо реєстрації проекту та висновку експертної організації на розгляд Міжвідомчої комісії з питань реалізації проектів наукових парків (далі - Міжвідомча комісія).
Міжвідомча комісія утворюється Кабінетом Міністрів України в установленому порядку.
8. Міжвідомча комісія розглядає за участю представників центральних органів виконавчої влади, що висловили зауваження, подані Держінформнауки документи та у місячний строк подає Держінформнауки рекомендації щодо державної реєстрації проекту або відмови у реєстрації.
9. Держінформнауки з урахуванням рекомендацій Міжвідомчої комісії приймає у триденний строк рішення про державну реєстрацію проекту або повертає документи заявнику з обґрунтуванням причин відмови.
У разі прийняття рішення про державну реєстрацію проекту Держінформнауки здійснює таку реєстрацію та видає свідоцтво про державну реєстрацію проекту відповідно до пункту 6 цього Порядку.
10. Після закінчення строку дії свідоцтва Держінформнауки видає наказ про скасування державної реєстрації проекту, про що робиться відповідний запис у державному реєстрі проектів. Держінформнауки у триденний строк з дня прийняття рішення повідомляє заявника і партнера наукового парку про скасування державної реєстрації проекту.
11. У разі прийняття рішення про припинення реалізації проекту в повному обсязі або частково відповідно до положень частини четвертої статті 16 Закону України “Про наукові парки” заявник надсилає у триденний строк з дня прийняття такого рішення Держінформнауки подання про скасування державної реєстрації проекту або внесення змін до державного реєстру проектів.
Держінформнауки скасовує державну реєстрацію проекту або вносить зміни до державного реєстру проектів, про що робить відповідний запис у зазначеному реєстрі та повідомляє про це Держмитслужбу, Фонд державного майна, заявника і партнера наукового парку.