Про затвердження Порядку розподілу, перерахування, обліку надходження і використання бюджетних коштів, а також повернення невикористаних коштів, виділених для підготовки і проведення всеукраїнського референдуму
Відповідно до частини четвертої статті 59 Закону України “Про всеукраїнський референдум” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок розподілу, перерахування, обліку надходження і використання бюджетних коштів, а також повернення невикористаних коштів, виділених для підготовки і проведення всеукраїнського референдуму, що додається.
ПОРЯДОК
розподілу, перерахування, обліку надходження і використання бюджетних коштів, а також повернення невикористаних коштів, виділених для підготовки і проведення всеукраїнського референдуму
1. Цей Порядок визначає механізм розподілу, перерахування, обліку надходження і використання бюджетних коштів, а також повернення невикористаних коштів, виділених для підготовки і проведення всеукраїнського референдуму з державного бюджету (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Центральна виборча комісія, розпорядниками коштів нижчого рівня - окружні комісії референдуму.
3. Бюджетні кошти перераховуються Казначейством Центральній виборчій комісії відповідно до помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету.
4. Центральна виборча комісія складає і затверджує розподіл показників зведеного кошторису та розподіл показників зведеного плану асигнувань загального фонду державного бюджету для кожної окружної комісії референдуму як розпорядника коштів нижчого рівня та подає їх Казначейству.
5. Рахунки окружних комісій референдуму відкриваються в органах Казначейства за місцезнаходженням відповідних комісій згідно з Порядком відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Казначейства, затвердженим Мінфіном.
Зразки підписів голови, заступника голови, головного бухгалтера та відбитка печатки окружної комісії референдуму на картках, які подаються органові Казначейства для відкриття рахунків, засвідчуються Головою чи заступником Голови Центральної виборчої комісії або нотаріально.
6. Видатки Центральної виборчої комісії та окружних комісій референдуму здійснюються відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого Мінфіном.
7. Окружна комісія референдуму зобов’язана не пізніше ніж у триденний строк з дня офіційного оголошення результатів всеукраїнського референдуму подати Центральній виборчій комісії виписки з реєстраційного рахунка та припинити рух коштів на ньому.
Центральна виборча комісія відкликає у п’ятиденний строк з дня офіційного оголошення результатів всеукраїнського референдуму залишки невикористаних бюджетних коштів шляхом подання Казначейству коригуючого розподілу відкритих асигнувань.
8. Окружна комісія референдуму в десятиденний строк з дня офіційного оголошення результатів всеукраїнського референдуму складає та подає Центральній виборчій комісії фінансовий звіт про надходження та використання бюджетних коштів у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією, за затвердженою Центральною виборчою комісією разом з Казначейством формою.
9. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, реєстрація та облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства, а також складення бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
10. Контроль за правильним та цільовим використанням бюджетних коштів здійснюється Центральною виборчою комісією і відповідними органами Держфінінспекції у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією разом з Мінфіном.