open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 25 січня 2012 р. № 37
Київ

Про затвердження Порядку визначення розміру збитків, завданих власникам цільових корпоративних облігацій, погашення яких здійснюється шляхом передачі об’єкта (частини об’єкта) житлового будівництва, та їх відшкодування

{Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 746 від 21.07.2021}

{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 746 від 21.07.2021}

Відповідно до статті 13 Закону України “Про ринки капіталу та організовані товарні ринки” Кабінет Міністрів України постановляє:

{Вступна частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 746 від 21.07.2021}

Затвердити Порядок визначення розміру збитків, завданих власникам цільових корпоративних облігацій, погашення яких здійснюється шляхом передачі об’єкта (частини об’єкта) житлового будівництва, та їх відшкодування, що додається.

{Постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 746 від 21.07.2021}

Прем'єр-міністр України

М.АЗАРОВ

Інд. 70




ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 січня 2012 р. № 37
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 21 липня 2021 р. № 746)

ПОРЯДОК
визначення розміру збитків, завданих власникам цільових корпоративних облігацій, погашення яких здійснюється шляхом передачі об’єкта (частини об’єкта) житлового будівництва, та їх відшкодування

1. Цей Порядок установлює механізм визначення розміру збитків, завданих власникам цільових корпоративних облігацій (далі - облігації), погашення яких здійснюється шляхом передачі об’єкта (частини об’єкта) житлового будівництва у разі прийняття органом місцевого самоврядування або органом виконавчої влади за їх ініціативою у випадках та порядку, передбачених законом, рішення, що має наслідком зміну користувача земельної ділянки, призначеної для спорудження об’єкта житлового будівництва, що фінансується із залученням коштів фізичних та/або юридичних осіб шляхом емісії облігацій (далі - рішення про зміну користувача), а також відшкодування таких збитків (далі - відшкодування).

2. Орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади (далі - орган, що прийняв рішення) після прийняття ним рішення про зміну користувача (якщо питання зміни користувача земельної ділянки вирішується в судовому порядку, - після набрання законної сили відповідним судовим рішенням) не пізніше ніж протягом наступного робочого дня:

1) повідомляє про прийняте рішення про зміну користувача емітенту облігацій;

2) повідомляє про прийняте рішення про зміну користувача НКЦПФР;

3) забезпечує розміщення інформації про рішення про зміну користувача на власному веб-сайті.

3. Емітент облігацій не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після отримання від органу, що прийняв рішення, повідомлення щодо рішення про зміну користувача повинен:

1) вчинити дії щодо зупинення обігу облігацій в установленому законодавством порядку;

2) подати органу, що прийняв рішення, інформацію про номінальну вартість розміщених облігацій, їх кількість, дату розміщення та дату погашення. У разі прийняття рішення про зміну користувача органом виконавчої влади такий орган подає в одноденний строк інформацію, отриману від емітента, відповідному органу місцевого самоврядування, що передбачає видатки на відшкодування в місцевому бюджеті.

4. Відшкодування здійснюється за рахунок видатків, передбачених на зазначені цілі у загальному фонді місцевого бюджету.

У разі коли в поточному бюджетному періоді таких видатків не передбачено, відповідний орган місцевого самоврядування забезпечує внесення змін до рішення про місцевий бюджет на поточний рік та/або передбачає їх у проекті місцевого бюджету на наступний рік.

5. Розмір відшкодування дорівнює:

номінальній вартості облігацій;

сумі доходів, які власники облігацій могли отримати, здійснивши альтернативну придбанню облігацій інвестицію, що визначається з урахуванням рівня подвійної облікової ставки Національного банку за період з дати придбання облігацій до моменту здійснення відшкодування; або

cумі доходів, які власники облігацій могли отримати з урахуванням вартості квадратних метрів житла, що передбачались як розрахунок за такі облігації, що визначається відповідно до вимог законодавства про оцінку майна та майнових прав, за період з дати придбання облігацій до моменту здійснення відшкодування.

6. Орган місцевого самоврядування не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після прийняття ним рішення про внесення змін до рішення про місцевий бюджет на поточний рік (початку наступного бюджетного періоду) повідомляє про прийняття такого рішення органу виконавчої влади, який приймав рішення про зміну користувача. Орган, що прийняв рішення, не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після прийняття/отримання повідомлення про прийняте рішення про внесення змін до рішення про місцевий бюджет на поточний рік (початку наступного бюджетного періоду) звертається до емітента облігацій з вимогою подати йому протягом п’яти робочих днів з дати отримання звернення перелік власників облігацій, складений Центральним депозитарієм цінних паперів станом на дату зупинення обігу таких облігацій відповідно до законодавства про депозитарну систему.

7. Орган, що прийняв рішення, після отримання зазначеного в пункті 6 цього Порядку переліку власників облігацій не пізніше ніж протягом трьох робочих днів забезпечує розміщення інформації про початок відшкодування на власному веб-сайті та здійснює надсилання відповідного повідомлення засобами поштового зв’язку або засобами електронного зв’язку в електронній формі кожному власнику облігацій, зазначеному у переліку.

Відшкодування здійснюється органом, що прийняв рішення, протягом двох місяців з дати надходження переліку власників облігацій власникам облігацій (особам, які отримали такі цінні папери внаслідок спадкування, правонаступництва чи за судовим рішенням або в інших випадках, передбачених законодавством) шляхом перерахування в установленому законодавством порядку відповідних сум на їх рахунки, відкриті в банках, або через відділення поштового зв’язку.

8. Власники облігацій (особи, які отримали такі цінні папери внаслідок спадкування, правонаступництва чи за судовим рішенням або в інших випадках, передбачених законодавством) для отримання відшкодування подають до органу, що прийняв рішення:

1) заяву за встановленою ним формою;

2) документи відповідно до вимог законодавства, що ідентифікують особу власника облігацій (особу, яка отримала такі цінні папери внаслідок спадкування, правонаступництва чи за судовим рішенням або в інших випадках, передбачених законодавством, з наданням підтвердних документів про таке отримання);

3) оригінал або копію документа, що містить інформацію щодо реквізитів банку, в якому відкрито поточний рахунок, та номер цього рахунка або реквізитів відділення поштового зв’язку, на який необхідно здійснити перерахування в установленому законодавством порядку відповідних сум.

Отримання зазначених документів може здійснюватися органом, що прийняв рішення, шляхом електронної інформаційної взаємодії між державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами або організаціями, у володінні яких перебуває інформація, яка необхідна для надання послуги, або через центри надання адміністративних послуг, а також шляхом реалізації права особи подавати електронні копії відповідних документів з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема його мобільного додатка.

9. Орган, що прийняв рішення, проводить аналіз поданих документів і протягом двох робочих днів приймає рішення про відшкодування, яке здійснюється власникам облігацій (особам, які отримали такі цінні папери внаслідок спадкування, правонаступництва чи за судовим рішенням або в інших випадках, передбачених законодавством) шляхом виплати суми коштів у розмірі, визначеному пунктом 5 цього Порядку.

10. Орган, що прийняв рішення, після здійснення відшкодування повідомляє емітенту облігацій та НКЦПФР про закінчення здійснення розрахунків за облігаціями.

11. Емітент після отримання інформації, визначеної пунктом 10 цього Порядку, вчиняє дії щодо скасування реєстрації випуску облігацій в установленому законодавством порядку.

12. У разі прийняття рішення про зміну користувача у зв’язку з використанням емітентом облігацій земельної ділянки, зазначеної в пункті 1 цього Порядку, не за цільовим призначенням, іншими порушеннями вимог земельного законодавства або умов договору оренди такої ділянки відшкодування не може здійснюватися за рахунок коштів місцевого бюджету.

Спори із зазначеного питання розв’язуються в установленому законом порядку.

{Порядок в редакції Постанови КМ № 746 від 21.07.2021}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: