Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс фахової майстерності серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації
Відповідно до статті 54 Закону України «Про вищу освіту» та з метою підвищення якості підготовки кваліфікованих фахівців, пошуку обдарованої студентської молоді та створення умов для її творчого фахового зростання НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Всеукраїнський конкурс фахової майстерності серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, що додається.
2. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій довести до відома керівників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Положення про Всеукраїнський конкурс фахової майстерності серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, затверджене цим наказом.
3. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Суліму Є.М.
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський конкурс фахової майстерності серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації
1.1. Це Положення визначає порядок організації та проведення Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації (далі - Конкурс).
1.2. Конкурс проводиться щорічно з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, розвитку і реалізації здібностей студентів, стимулювання їх творчої праці, підвищення престижності технічних спеціальностей, а також обміну досвідом щодо організації виробничої практики з підготовки робітничих професій.
1.3. Перелік професій, з яких проводитиметься Конкурс, затверджує Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України за пропозиціями вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.
ІІ. Порядок організації і проведення Конкурсу
2.1. Конкурс проводиться у два етапи:
I місцевий етап проводиться у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації.
Умови і порядок проведення I етапу Конкурсу, склад оргкомітету, апеляційної комісії та журі у кожному вищому навчальному закладі затверджуються наказом керівника.
ІІ (Всеукраїнський) етап проводиться у базовому навчальному закладі, який визначається наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
2.2. Базовий навчальний заклад з проведення IІ (Всеукраїнського) етапу Конкурсу визначається наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
2.3. Організаційно-методичне забезпечення Конкурсу та підведення його підсумків покладаються на Інститут інноваційних технологій і змісту освіти.
3.1. До робочих органів Конкурсу належать: Всеукраїнський організаційний комітет, організаційні комітети І-ІІ етапів, журі, апеляційні комісії.
3.2. Керівництво організацією та проведенням Конкурсу здійснює Всеукраїнський організаційний комітет, персональний склад якого затверджується наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
3.3. Всеукраїнський організаційний комітет:
надає пропозиції щодо переліку професій, за якими проводитиметься Конкурс;
визначає строки проведення І та ІІ етапів Конкурсу;
забезпечує організацію Конкурсу;
забезпечує вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації необхідними інформаційними матеріалами;
аналізує і контролює хід проведення Конкурсу на всіх його етапах;
надає оперативну практичну допомогу вищим навчальним закладам в організації Конкурсу;
підводить остаточні підсумки Конкурсу;
готує інформацію про проведення Конкурсу з метою узагальнення та розповсюдження здобутого досвіду, використання його для вдосконалення професійно-практичної підготовки у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації;
готує довідки-подання Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України щодо відзначення активних організаторів Конкурсу;
сприяє висвітленню результатів Конкурсу у засобах масової інформації.
3.4. Оргкомітет І етапу Конкурсу розробляє критерії оцінювання конкурсних завдань, підводить підсумки проведення та визначає переможців І етапу Конкурсу для їх участі у ІІ (Всеукраїнському) етапі Конкурсу.
Звіти про проведення I етапу Конкурсу подаються до оргкомітету ІІ етапу.
3.5. До складу організаційного комітету ІІ (Всеукраїнського) етапу Конкурсу входять педагогічні та науково-педагогічні працівники, представники галузевих установ, підприємств. Головою оргкомітету ІІ (Всеукраїнського) етапу Конкурсу наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України призначається керівник базового навчального закладу.
3.6. Оргкомітет ІІ (Всеукраїнського) етапу Конкурсу:
розробляє Порядок проведення та програму заходів ІІ етапу Конкурсу та забезпечує його проведення у строк, визначений наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України;
організовує зустріч, розміщення, харчування, культурно-пізнавальні заходи та від'їзд учасників;
організовує і проводить нагородження переможців;
складає звіт про проведення ІІ (Всеукраїнського) етапу Конкурсу;
сприяє висвітленню результатів Конкурсу у засобах масової інформації.
3.7. Звіти про проведення ІІ (Всеукраїнського) етапу Конкурсу, затверджені головою оргкомітету, подаються до Всеукраїнського оргкомітету на адресу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.
3.8. До складу журі II (Всеукраїнського) етапу Конкурсу входять педагогічні та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, члени комісій Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, представники підприємств.
Кількість представників базового навчального закладу в журі не повинна перевищувати 50 відсотків від загальної кількості членів журі.
3.9. Журі ІІ (Всеукраїнського) етапу Конкурсу:
оцінює виконання завдань учасниками і визначає переможців;
аналізує якість виконання студентами завдань, виявляє характерні помилки та оцінює рівень фахової підготовки студентів, надає пропозиції щодо вдосконалення професійно-практичної підготовки у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації.
3.10. Апеляційна комісія розглядає звернення учасників щодо вирішення питань, пов’язаних з оцінюванням конкурсних завдань, і виносить відповідні пропозиції на обговорення журі.
До складу апеляційних комісій входять представники базового та інших вищих навчальних закладів.
3.11. Організаційні комітети І-ІІ етапів проводять реєстрацію учасників, здійснюють шифрування та дешифрування робіт (теоретичну частину), контролюють хід проведення відповідного етапу Конкурсу.
4.1. Студенти, які посіли перше, друге, третє місця в особистому заліку, є переможцями відповідного етапу Конкурсу та учасниками наступного етапу і нагороджуються дипломами I, II, ІІІ ступенів відповідно.
4.2. Списки переможців I етапу Конкурсу затверджуються наказом керівника вищого навчального закладу.
4.3. Переможці ІІ (Всеукраїнського) етапу Конкурсу визначаються за трьома призовими місцями і нагороджуються дипломами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
У разі втрати диплом не поновлюється і дублікат не видається.
4.4. Керівники вищих навчальних закладів можуть заохочувати студентів, які посіли призові (І, ІІ, ІІІ) місця у І-ІІ етапах Конкурсу наданням грошової премії, цінного подарунка тощо.
4.5. Підсумки проведення II (Всеукраїнського) етапу Конкурсу затверджуються наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
4.6. Матеріально-технічне забезпечення II етапу Конкурсу здійснюється базовими вищими навчальними закладами І-ІІ рівнів акредитації, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.