Про Порядок фінансування окружних виборчих комісій та дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів народних депутатів України
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 30, частини сьомої статті 46 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11–13, пунктом 4 статті 19, частинами третьою та четвертою статті 23, частиною другою статті 27 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:
1. Затвердити Порядок фінансування окружних виборчих комісій та дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів народних депутатів України (додається), встановлений Центральною виборчою комісією спільно з Міністерством фінансів України.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Центральної виборчої комісії від 31 січня 2006 року № 350 "Про затвердження Порядку виділення асигнувань, обліку надходження та використання коштів Державного бюджету України, що виділяються окружним виборчим комісіям на підготовку і проведення виборів народних депутатів України".
3. Цю постанову надіслати Міністерству фінансів України, Міністерству закордонних справ України, окружним виборчим комісіям з виборів народних депутатів України після їх утворення та оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
ЗАТВЕРДЖЕНО | ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОРЯДОК
фінансування окружних виборчих комісій та дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів народних депутатів України
1. Цей Порядок регулює питання відкриття асигнувань, обліку надходження та використання коштів Державного бюджету України, що виділяються окружним виборчим комісіям і дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць на підготовку та проведення виборів народних депутатів України (далі – вибори депутатів).
2. Фінансове забезпечення підготовки та проведення чергових, позачергових, повторних, проміжних виборів депутатів за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів депутатів, здійснюється Центральною виборчою комісією, яка є головним розпорядником цих коштів.
Фінансове забезпечення підготовки та проведення виборів депутатів дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць здійснюється Центральною виборчою комісією через Міністерство закордонних справ України.
3. Витрати на підготовку та проведення виборів депутатів здійснюються:
1) Центральною виборчою комісією;
2) Міністерством закордонних справ України для забезпечення дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць;
3) окружними виборчими комісіями, які є розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, підзвітні та підконтрольні Центральній виборчій комісії.
Обов’язок щодо розпорядження коштами Державного бюджету України окружною виборчою комісією покладається на голову комісії, а за його відсутності – на заступника голови.
4. Центральна виборча комісія на підставі витягів з Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів формує мережу окружних виборчих комісій, що фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, та подає її на електронних і паперових носіях до Державної казначейської служби України.
5. Відповідальність за цільове використання бюджетних коштів покладається на розпорядників бюджетних коштів згідно із законодавством України.
6. Контроль за правильним і цільовим використанням коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів депутатів, здійснюється Центральною виборчою комісією та спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері державного фінансового контролю згідно з Порядком, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 6 листопада 2009 року № 270 (зі змінами, внесеними постановою від 22 лютого 2012 року № 30) та наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 2009 року № 1390 (зі змінами, внесеними наказом від 22 лютого 2012 року № 248).
II. Здійснення видатків на підготовку та проведення виборів депутатів
1. Видатки на підготовку та проведення виборів депутатів здійснюються за такими напрямами:
– заходи Центральної виборчої комісії з підготовки та проведення виборів депутатів, у тому числі заходи дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць і забезпечення їх діяльності;
– заходи окружних і дільничних виборчих комісій з підготовки та проведення виборів депутатів і забезпечення їх діяльності.
2. Центральна виборча комісія:
– у межах бюджетних призначень, передбачених Державним бюджетом України на підготовку та проведення виборів депутатів, затверджує кошторис Центральної виборчої комісії;
– у разі проведення чергових, позачергових виборів депутатів затверджує середні норми видатків окружних виборчих комісій, а також середні норми видатків для потреб дільничних виборчих комісій;
– у разі проведення повторних або проміжних виборів депутата в одномандатному виборчому окрузі визначає обсяг коштів, необхідних для окружної виборчої комісії з урахуванням видатків для потреб дільничних виборчих комісій відповідного виборчого округу.
3. Міністерство закордонних справ України:
– на підставі лімітної довідки про бюджетні асигнування Центральної виборчої комісії подає на затвердження до Центральної виборчої комісії проекти кошторису та плану асигнувань загального фонду бюджету, а також узагальненого кошторису видатків дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць для підготовки та проведення виборів депутатів за повною економічною класифікацією видатків бюджету в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року № 228 "Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ" і наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2002 року № 57 "Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету".
– на підставі лімітної довідки про бюджетні асигнування Центральної виборчої комісії, складеної відповідно до середніх норм видатків окружної виборчої комісії та середніх норм видатків для потреб дільничних виборчих комісій, подає на затвердження до Центральної виборчої комісії проекти кошторису та плану асигнувань загального фонду бюджету за формою, встановленою наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2002 року № 57 "Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету";
– на основі середніх норм видатків окружної виборчої комісії та середніх норм видатків для потреб дільничних виборчих комісій у десятиденний строк з дня її утворення складає та подає на затвердження до Центральної виборчої комісії проект єдиного кошторису видатків окружної виборчої комісії для підготовки та проведення чергових, позачергових виборів депутатів із включенням до нього видатків окружної виборчої комісії та видатків для потреб дільничних виборчих комісій відповідного виборчого округу за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Розрахунки, які обґрунтовують показники видатків бюджету, включені до кошторисів (єдиних кошторисів видатків), подаються лише у разі внесення змін до цих документів, затверджених відповідно до середніх норм видатків окружної виборчої комісії та середніх норм видатків для потреб дільничних виборчих комісій.
У разі проведення повторних, проміжних виборів депутата в одномандатному виборчому окрузі окружна виборча комісія на підставі визначеного Центральною виборчою комісією обсягу коштів у десятиденний строк з дня її утворення складає та подає на затвердження до Центральної виборчої комісії проект єдиного кошторису видатків окружної виборчої комісії для підготовки та проведення повторних, проміжних виборів депутата в одномандатному виборчому окрузі із включенням до нього видатків для потреб дільничних виборчих комісій відповідного виборчого округу за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
5. Центральна виборча комісія у п’ятиденний строк з дня надходження від Міністерства закордонних справ України, окружних виборчих комісій проектів кошторису та плану асигнувань загального фонду бюджету, єдиного кошторису видатків окружної виборчої комісії для підготовки та проведення виборів депутатів розглядає та затверджує їх.
6. Центральна виборча комісія складає і затверджує розподіл показників зведеного кошторису та розподіл показників зведеного плану асигнувань загального фонду бюджету на підготовку та проведення виборів депутатів для кожного розпорядника коштів нижчого рівня, зокрема окружних виборчих комісій, за територіями відповідно до мережі установ та організацій, які отримують кошти з Державного бюджету України, та подає їх до Державної казначейської служби України.
7. Окружні виборчі комісії подають відповідним територіальним органам Державної казначейської служби України на паперових та електронних носіях затверджені Центральною виборчою комісією кошториси, єдині кошториси та плани асигнувань загального фонду бюджету.
8. Затверджені кошториси є підставою для взяття окружними виборчими комісіями бюджетних зобов’язань.
9. У разі потреби внесення змін до кошторису, плану асигнувань загального фонду бюджету, єдиного кошторису видатків окружна виборча комісія вносить до Центральної виборчої комісії пропозиції з відповідними розрахунками та економічними обґрунтуваннями.
До пропозицій додається довідка про виконання окружною виборчою комісією кошторису станом на день, що передує дню подання до Центральної виборчої комісії пропозицій, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.
Без розрахунків та економічних обґрунтувань щодо необхідності внесення змін до кошторису та довідки про його виконання пропозиції окружної виборчої комісії не розглядаються.
Зміни до єдиного кошторису затверджуються рішенням Центральної виборчої комісії.
10. У разі внесення змін до кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету окружна виборча комісія відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року № 228 "Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ", наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2002 року № 57 "Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету" складає відповідні довідки, які затверджуються і виконуються у тому самому порядку, що й кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету, і є їх невід’ємною частиною.
Окружна виборча комісія протягом наступного робочого дня після затвердження довідки про зміни у кошторисі та плані асигнувань загального фонду бюджету подає її відповідному територіальному органу Державної казначейської служби України.
11. Реєстраційний рахунок окружної виборчої комісії відкривається у відповідному територіальному органі Державної казначейської служби України за місцезнаходженням відповідної окружної виборчої комісії в порядку, встановленому законодавством. При цьому картки із зразками підписів голови, заступника голови та головного бухгалтера окружної виборчої комісії, які подаються до територіального органу Державної казначейської служби України, засвідчуються Головою Центральної виборчої комісії чи заступником Голови Центральної виборчої комісії або нотаріально. У таких картках також міститься зразок відбитка печатки окружної виборчої комісії.
12. Реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Державної казначейської служби та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюється у порядку, встановленому законодавством.
13. Відшкодування витрат на відрядження, пов’язані з виконанням обов’язків членами виборчих комісій, здійснюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 року № 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів".
III. Облік та звітність про використання коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів депутатів
Відображення у бухгалтерському обліку та формах фінансової та бюджетної звітності операцій з надходження та використання бюджетних коштів виборчими комісіями проводиться у порядку, встановленому законодавством.
IV. Припинення руху коштів та їх повернення
1. Окружна виборча комісія не пізніш як у семиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутатів подає до Центральної виборчої комісії виписки з реєстраційного рахунка та припиняє рух коштів на цьому рахунку.
У десятиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутатів Центральна виборча комісія відкликає залишки невикористаних асигнувань, виділених із загального фонду Державного бюджету України на підготовку та проведення виборів депутатів, шляхом надання Державній казначейській службі України коригуючого розподілу відкритих асигнувань.
2. Погашення кредиторської заборгованості окружної виборчої комісії після закінчення строку її повноважень, у разі її виникнення, здійснюється Центральною виборчою комісією у Порядку, затвердженому постановою Центральної виборчої комісії від 19 січня 2012 року № 7 "Про Порядок погашення Центральною виборчою комісією кредиторської заборгованості окружної виборчої комісії після закінчення строку її повноважень у разі, коли така заборгованість виникла в межах бюджетних асигнувань, передбачених на підготовку та проведення виборів народних депутатів України, Президента України".
Додаток 1 |
ЄДИНИЙ КОШТОРИС ВИДАТКІВ
окружної виборчої комісії для підготовки та проведення виборів народних депутатів України
Окружна виборча комісія одномандатного виборчого округу № _____
_____________________________________________________________
(назва бюджетної установи, організації)
_____________________________________________________________
(найменування міста, району, області)
вид бюджету – державний;
код та назва відомчої класифікації видатків та кредитування – 673, Центральна виборча комісія;
код та назва програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету –
6731020 "Проведення виборів народних депутатів України"
(код та назва тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів
___________________________________________________________________________)
Показники | Код | Усього на рік | РАЗОМ | |
загальний фонд | спеціальний фонд | |||
НАДХОДЖЕННЯ - усього | х | |||
Надходження коштів із загального фонду бюджету | х | |||
Надходження коштів із спеціального фонду бюджету, у т.ч. | х | |||
- надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством | 250100 | х | ||
(розписати за підгрупами) | ||||
- інші джерела власних надходжень бюджетних установ | 250200 | х | ||
(розписати за підгрупами) | ||||
- інші надходження , у т.ч. | х | |||
- інші доходи (розписати за кодами класифікації доходів) | х | |||
- фінансування (розписати за кодами класифікації фінансування за типом боргового зобов’язання) | х | |||
- повернення кредитів до бюджету (розписати за кодами програмної класифікації видатків та кредитування, класифікації кредитування) | х | х | х | |
ВИДАТКИ ТА НАДАННЯ КРЕДИТІВ - усього | х | |||
Поточні видатки | 1000 | |||
Оплата праці працівників бюджетних установ | 1110 | |||
Заробітна плата | 1111 | |||
Грошове утримання військовослужбовців | 1112 | |||
Нарахування на заробітну плату | 1120 | |||
Придбання товарів і послуг | 1130 | |||
Предмети, матеріали, обладнання та інвентар, у тому числі м’який інвентар та обмундирування | 1131 | |||
Медикаменти та перев’язувальні матеріали | 1132 | |||
Продукти харчування | 1133 | |||
Оплата послуг (крім комунальних) | 1134 | |||
Інші видатки | 1135 | |||
Видатки на відрядження | 1140 | |||
Матеріали, інвентар, будівництво, капітальний ремонт та заходи спеціального призначення, що мають загальнодержавне значення | 1150 | |||
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв | 1160 | |||
Оплата теплопостачання | 1161 | |||
Оплата водопостачання і водовідведення | 1162 | |||
Оплата електроенергії | 1163 | |||
Оплата природного газу | 1164 | |||
Оплата інших комунальних послуг | 1165 | |||
Оплата інших енергоносіїв | 1166 | |||
Дослідження і розробки, видатки державного (регіонального) значення | 1170 | |||
Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм | 1171 | |||
Окремі заходи з реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку | 1172 | |||
Виплата процентів (доходу) за зобов’язаннями | 1200 | |||
Субсидії і поточні трансферти | 1300 | |||
Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям) | 1310 | |||
Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів | 1320 | |||
Поточні трансферти населенню | 1340 | |||
Виплата пенсій і допомоги | 1341 | |||
Стипендії | 1342 | |||
Інші поточні трансферти населенню | 1343 | |||
Поточні трансферти за кордон | 1350 | |||
Капітальні видатки | 2000 | |||
Придбання основного капіталу | 2100 | |||
Придбання обладнання і предметів довгострокового користування | 2110 | |||
Капітальне будівництво (придбання) | 2120 | |||
Будівництво (придбання) житла | 2121 | |||
Інше будівництво (придбання) | 2123 | |||
Капітальний ремонт | 2130 | |||
Капітальний ремонт житлового фонду | 2131 | |||
Капітальний ремонт інших об’єктів | 2133 | |||
Реконструкція та реставрація | 2140 | |||
Реконструкція житлового фонду | 2141 | |||
Реконструкція інших об’єктів | 2143 | |||
Реставрація пам’яток культури, історії, архітектури | 2144 | |||
Створення державних запасів і резервів | 2200 | |||
Придбання землі і нематеріальних активів | 2300 | |||
Капітальні трансферти | 2400 | |||
Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям) | 2410 | |||
Капітальні трансферти органам державного управління інших рівнів | 2420 | |||
Капітальні трансферти населенню | 2430 | |||
Капітальні трансферти за кордон | 2440 | |||
Нерозподілені видатки | 3000 | |||
Надання внутрішніх кредитів | 4110 | |||
Надання кредитів органам державного управління інших рівнів | 4111 | |||
Надання кредитів підприємствам, установам, організаціям | 4112 | |||
Надання інших внутрішніх кредитів | 4113 | |||
Надання зовнішніх кредитів | 4210 |
Єдиний кошторис видатків окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № ___ для підготовки та проведення виборів народних депутатів України, _____________________, схвалений постановою окружної
(дата виборів)
виборчої комісії одномандатного виборчого округу № _____
від "_____" __________ 20____ року № _____.
Голова (заступник голови) | _______ | ____________________ |
Головний бухгалтер | _______ | ____________________ |
М.П. |
Додаток 2 |
ДОВІДКА № ____
про витрачання коштів та взяті фінансові зобов’язання окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № _____ для підготовки та проведення виборів народних депутатів України станом на
_____________________________________
КЕКВК | Затверджено на звітний рік | Надійшло коштів за звітний період | Касові видатки за звітний період | Фактичні видатки за звітний період | Залишок на кінець звітного періоду (гр.3 - гр.4) | Фінансові зобов’язання, зареєстровані державною казначейською службою | |
усього зареєстровано | у тому числі непогашені | ||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |