Про Порядок залучення спеціалістів, експертів та технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій на час підготовки та проведення виборів народних депутатів України
З метою однакового застосування законодавства України про вибори в частині залучення спеціалістів, експертів та технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій на час підготовки та проведення виборів народних депутатів України, відповідно до частини третьої статті 30, частини сімнадцятої статті 33, частини п'ятої статті 47 Закону України "Про вибори народних депутатів України", постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 213 "Про розміри та порядок оплати праці спеціалістів, експертів і технічних працівників, які залучаються до роботи у виборчих комісіях по виборах народних депутатів України для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень зазначених комісій", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 4 статті 17, пунктом 4 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:
1. Затвердити Порядок залучення спеціалістів, експертів та технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій на час підготовки та проведення виборів народних депутатів України (додаток 1).
2. Встановити форми:
довідки про надання послуг Центральній виборчій комісії під час підготовки та проведення виборів народних депутатів України (додаток 2);
довідки про надання послуг окружній (дільничній) виборчій комісії під час підготовки та проведення виборів народних депутатів України (додаток 3);
договору про надання Центральній виборчій комісії послуг, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів народних депутатів України (додаток 4);
договору про надання окружній (дільничній) виборчій комісії послуг, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів народних депутатів України (додаток 5).
3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Центральної виборчої комісії від 23 жовтня 2009 року № 189 "Про Порядок залучення спеціалістів та технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій на час підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України" (із змінами і доповненнями, внесеними постановою Центральної виборчої комісії від 19 січня 2012 року № 4) в частині, що стосується виборів народних депутатів України.
4. Цю постанову надіслати окружним виборчим комісіям з виборів народних депутатів України після їх утворення.
ПОРЯДОК
залучення спеціалістів, експертів та технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій на час підготовки та проведення виборів народних депутатів України
1. Цим Порядком відповідно до частини третьої статті 30, частини сімнадцятої статті 33 та частини п'ятої статті 47 Закону України "Про вибори народних депутатів України", постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 213 "Про розміри та порядок оплати праці спеціалістів, експертів і технічних працівників, які залучаються до роботи у виборчих комісіях по виборах народних депутатів України для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень зазначених комісій" регулюються питання залучення спеціалістів, експертів та технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень Центральної виборчої комісії, окружних та дільничних виборчих комісій на час підготовки та проведення виборів народних депутатів України.
2. Для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень Центральної виборчої комісії, окружних та дільничних виборчих комісій, передбачених Законами України "Про Центральну виборчу комісію" та "Про вибори народних депутатів України", на час підготовки та проведення виборів народних депутатів України можуть залучатися відповідні спеціалісти, експерти та технічні працівники (далі - залучені працівники).
3. Гранична чисельність залучених працівників становить для:
1) Центральної виборчої комісії - не більше 150 осіб;
2) окружної виборчої комісії - не більше 10 осіб;
3) дільничної виборчої комісії малої та середньої виборчих дільниць - не більше однієї особи, великої виборчої дільниці - не більше двох осіб.
4. Окружна виборча комісія на підставі граничної чисельності, зазначеної в підпунктах 2, 3 пункту 3 цього Порядку, на своєму засіданні приймає рішення про затвердження переліку посад та чисельності залучених працівників для роботи в цій комісії та дільничних виборчих комісіях відповідного одномандатного виборчого округу.
5. Залученими працівниками не можуть бути державні службовці, посадові та службові особи органів місцевого самоврядування, працівники судів та правоохоронних органів.
6. Із залученими працівниками виборчих комісій укладаються цивільно-правові договори за встановленою формою (додатки 4, 5).
7. При укладенні цивільно-правового договору залучений працівник подає до відповідної виборчої комісії такі документи:
копію паспорта (сторінки, в яких зазначено прізвище, ім'я, по батькові, дата і місце народження, коли і ким виданий паспорт, місце проживання);
копію довідки реєстраційного номера облікової картки платника податку (у разі якщо особа через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку у паспорті громадянина України, подається копія сторінок паспорта з відповідною відміткою);
копію документа про освіту (спеціальність, кваліфікація), якщо робота потребує спеціальної підготовки або кваліфікації.
8. Праця, пов'язана з організацією підготовки та проведення виборів народних депутатів України, осіб, визнаних у встановленому законом порядку безробітними, не є підставою для зняття цих осіб з обліку в державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю та інших видів допомоги.
9. Оплата праці осіб, які залучаються до роботи у комісії, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг тощо.
10. Залученим працівникам (особам, визнаним у встановленому законом порядку безробітними, пенсіонерам тощо) видається довідка про надання ними Центральній виборчій комісії (додаток 2), окружній чи дільничній виборчій комісії (додаток 3) послуг під час підготовки та проведення виборів народних депутатів України для подання за місцем вимоги (до органів державної служби зайнятості, Пенсійного фонду України тощо).
11. У разі залучення для роботи у виборчих комісіях бухгалтера, касира чи іншого спеціаліста, на якого безпосередньо покладається обов'язок зберігання, перевезення або використання в цих комісіях переданих їм матеріальних цінностей чи грошових коштів, окремо укладається договір про повну матеріальну відповідальність.
12. Оплата праці залученого працівника здійснюється щомісяця відповідно Центральною виборчою комісією, окружною виборчою комісією на підставі акта приймання-передачі наданих послуг.
Оплата праці залучених працівників для роботи в дільничних виборчих комісіях здійснюється відповідною окружною виборчою комісією.
У разі роботи залученого працівника протягом неповного календарного місяця або дострокового розірвання з різних причин цивільно-правового договору оплата здійснюється з урахуванням обсягу наданих ним послуг за цей час.
13. Розмір оплати праці залучених працівників для роботи в Центральній виборчій комісії встановлюється в межах фонду оплати праці, передбаченого в кошторисі видатків на підготовку та проведення виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії.
Розмір оплати праці залучених працівників для роботи в окружній або дільничній виборчій комісії встановлюється в межах фонду оплати праці, передбаченого єдиним кошторисом видатків на підготовку та проведення виборів народних депутатів України відповідної окружної виборчої комісії, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії.
14. Розмір оплати праці залучених працівників для роботи в Центральній виборчій комісії визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 213 "Про розміри та порядок оплати праці спеціалістів, експертів і технічних працівників, які залучаються до роботи у виборчих комісіях по виборах народних депутатів України для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень зазначених комісій".
Розмір оплати праці залучених працівників для роботи в окружній чи дільничній виборчій комісії не повинен перевищувати розміру місячної заробітної плати члена відповідної виборчої комісії, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року № 966 "Про умови оплати праці членів виборчих комісій" та не може бути нижчим від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на момент її нарахування.
15. Окружна виборча комісія може здійснювати виплату одноразової грошової винагороди залученим працівникам окружної та дільничної виборчих комісій після встановлення підсумків голосування у відповідному одномандатному виборчому окрузі в межах загальної економії фонду оплати праці, передбаченого кошторисом видатків окружної виборчої комісії, за умови стовідсоткового здійснення інших видатків з підготовки та проведення виборів народних депутатів України.
Розмір одноразової грошової винагороди визначається на засіданні окружної виборчої комісії за поданням її голови, залежить від особистого внеску кожного залученого працівника у роботу комісії і не може перевищувати розміру місячної заробітної плати члена відповідної виборчої комісії, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року № 966 "Про умови оплати праці членів виборчих комісій".
Рішення дільничної виборчої комісії про виплату одноразової грошової винагороди залученим працівникам розглядається та затверджується відповідною окружною виборчою комісією.
Одноразова грошова винагорода залученим працівникам виплачується після встановлення підсумків голосування у відповідному одномандатному виборчому окрузі.
16. Строки розрахунків за надані послуги визначаються у цивільно-правовому договорі, що укладається відповідною виборчою комісією із залученим працівником.
17. З нарахованої залученому працівнику винагороди здійснюються відрахування обов'язкових платежів у порядку та розмірах, установлених законодавством України.
18. Питання залучення спеціалістів, експертів та технічних працівників для роботи у виборчих комісіях, не врегульовані цим Порядком, вирішуються відповідно до законодавства України.
19. Особи, винні у порушенні цього Порядку, несуть відповідальність згідно із законодавством України.