Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 71 від 04.02.2013}
Відповідно до статті 6 Закону України “Про протидію торгівлі людьми” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2013 року.
ПОРЯДОК
виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми
{У тексті Порядку слова “орган праці та соціального захисту населення” в усіх відмінках і числах замінено словами “орган соціального захисту населення” у відповідному відмінку і числі згідно з Постановою КМ № 71 від 04.02.2013}
1. Цей Порядок визначає механізм виплати одноразової матеріальної допомоги (далі - матеріальна допомога) особам, які постраждали від торгівлі людьми.
2. Матеріальна допомога виплачується особі, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми (далі - особа), відповідно до законодавства.
Виплата матеріальної допомоги здійснюється Міністерством соціальної політики Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (крім мм. Києва та Севастополя) рад (далі - органи соціального захисту населення) одноразово у розмірі прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років, діти віком від шести до 18 років, працездатні особи, особи, які втратили працездатність), установленого на момент звернення особи за матеріальною допомогою.
{Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 71 від 04.02.2013}
3. Для отримання матеріальної допомоги особа або законний представник дитини, яка постраждала від торгівлі людьми і розлучена із сім’єю, або недієздатної особи подає органові соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) зазначеної особи такі документи:
заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
копію довідки про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
копію документа, що посвідчує особу;
копію документа, що підтверджує непрацездатність особи (у разі потреби).
Іноземець або особа без громадянства, що не володіє українською або російською мовою, заповнює заяву з перекладачем.
Орган соціального захисту населення формує особову справу, яка зберігається протягом трьох років після виплати матеріальної допомоги.
Матеріальну допомогу може отримати уповноважена особа, законний представник дитини, яка постраждала від торгівлі людьми і розлучена із сім’єю, або недієздатної особи.
У разі коли особа, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми, не отримала матеріальної допомоги протягом відповідного бюджетного періоду з поважних причин, вона має право звернутися за її отриманням у наступному бюджетному періоді та отримати матеріальну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років, діти віком від шести до 18 років, працездатні особи, особи, які втратили працездатність), установленого на момент звернення особи за отриманням матеріальної допомоги.
{Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 71 від 04.02.2013}
4. Виплата матеріальної допомоги здійснюється згідно з відомістю, яка складається органом соціального захисту населення за формою, затвердженою Мінсоцполітики, через державне підприємство поштового зв’язку або шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок.
Витрати на оплату послуг державного підприємства поштового зв’язку, пов’язаних з виплатою матеріальної допомоги, здійснюються за рахунок коштів державного бюджету відповідно до заявки органу соціального захисту населення.
5. Матеріальна допомога виплачується особі не пізніше одного місяця з дня її звернення до органу соціального захисту населення у межах коштів, передбачених у державному бюджеті на такі цілі.
6. Районні органи соціального захисту населення подають щомісяця до 10 числа регіональним органам соціального захисту населення реєстри виплат (перерахування) матеріальної допомоги з метою контролю за здійсненням відповідних видатків для подання до 15 числа Мінсоцполітики звіту про використання бюджетних коштів.
{Порядок доповнено пунктом 6 згідно з Постановою КМ № 71 від 04.02.2013}