{Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 279 від 14.05.2015}
Про затвердження Порядку організації поховання Надзвичайного і Повноважного Посла України або Постійного представника України, Представника України при міжнародній організації в разі його загибелі (смерті) під час виконання службових обов’язків
Відповідно до частини четвертої статті 39 Закону України “Про дипломатичну службу” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок організації поховання Надзвичайного і Повноважного Посла України або Постійного представника України, Представника України при міжнародній організації в разі його загибелі (смерті) під час виконання службових обов’язків, що додається.
ПОРЯДОК
організації поховання Надзвичайного і Повноважного Посла України або Постійного представника України, Представника України при міжнародній організації в разі його загибелі (смерті) під час виконання службових обов’язків
1. Цей Порядок встановлює механізм організації поховання Надзвичайного і Повноважного Посла України або Постійного представника України, Представника України при міжнародній організації, який загинув (помер) під час виконання службових обов’язків (далі - померлий), у населеному пункті на території України, визначеному його родиною.
2. Організація поховання і ритуального обслуговування здійснюється з урахуванням необхідного мінімального переліку вимог щодо порядку організації поховання і ритуального обслуговування населення, встановленого законодавством.
3. Витрати, пов’язані з похованням та спорудженням надгробка, здійснюються за рахунок коштів державного бюджету.
1) оформлення документів про реєстрацію смерті, а також їх переклад на українську мову (в разі потреби);
2) доставку тіла або урни з прахом померлого в Україну з держави перебування;
3) компенсацію витрат, пов’язаних з організацією та проведенням поховання;
4) оплату послуг із спорудження надгробка.
5. Виконавцю волевиявлення померлого або особі, що зобов’язалася поховати померлого, МЗС компенсує витрати на такі предмети та послуги з організації і проведення поховання:
1) доставка предметів ритуальної належності (завантаження на складі, перевезення, вивантаження на місці призначення та перенесення);
2) надання транспортних послуг (один автокатафалк та автобус супроводження);
3) перенесення труни з тілом померлого до об’єктів здійснення ритуальних послуг (до будинку (квартири), до моргу, з будинку (квартири), з моргу, до місця поховання тощо);
4) предмети ритуальної належності (труна/урна для праху, вироби, що є атрибутами поховання);
5) два похоронних вінки з траурними стрічками (з написом чи без нього);
6) копання могили (викопування могили ручним або механізованим способом, опускання труни в могилу, закопування труни, формування намогильного насипу та одноразове прибирання прилеглої території після поховання) або кремацію;
7) поховання урни з прахом (закопування в могилі чи розміщення в ніші колумбарію та одноразове прибирання прилеглої території після поховання).
6. Вартість ритуальних послуг, визначених для забезпечення поховання, не повинна перевищувати середню ціну на ритуальні послуги, що склалася у відповідному регіоні.
7. Додаткові ритуальні послуги оплачуються за рахунок виконавця волевиявлення померлого або за рахунок особи, що зобов’язалася поховати померлого.
8. Компенсація витрат, пов’язаних з організацією та проведенням поховання померлого, здійснюється МЗС на підставі оригіналів рахунків, які підтверджують видатки на оплату предметів ритуальної належності та ритуальних послуг, визначених у пункті 5 цього Порядку, шляхом перерахування коштів виконавцю волевиявлення або особі, що здійснила поховання померлого, на банківський рахунок або видачі коштів готівкою.
9. Оплата витрат, пов’язаних із спорудженням надгробка, здійснюється МЗС шляхом перерахування коштів на рахунок ритуальної служби або іншого суб’єкта господарювання на підставі договору або рахунка та акта виконаних робіт.