Про заснування грантів Кабінету Міністрів України колективам молодих учених для проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки
На виконання пункту 54.3 Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2012 р. № 187, Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Заснувати з 2013 року гранти Кабінету Міністрів України колективам молодих учених для проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки.
2. Затвердити Положення про гранти Кабінету Міністрів України колективам молодих учених для проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, що додається.
3. Державному агентству з питань науки, інновацій та інформатизації забезпечити щороку починаючи з 2013 року проведення конкурсу проектів прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки колективів молодих учених.
4. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2013 року.
ПОЛОЖЕННЯ
про гранти Кабінету Міністрів України колективам молодих учених для проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки
1. Це положення встановлює порядок надання щорічних грантів Кабінету Міністрів України колективам молодих учених для проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, визначеними Законом України “Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки” (далі - гранти).
2. Гранти надаються з метою підтримки прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок, які спрямовані на створення принципово нових технологій, засобів виробництва, матеріалів, іншої наукоємної продукції.
3. Грант може отримати колектив молодих учених, яким на момент оголошення конкурсу не виповнилося 35 років.
Чисельність колективу молодих учених - претендентів на отримання гранту не може перевищувати десяти осіб.
4. Грант надається на конкурсній основі у розмірі до 1 млн. гривень.
5. Строк проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за грантом не може перевищувати два роки.
6. Призначення грантів здійснюється Кабінетом Міністрів України.
Порядок відбору одержувачів грантів
7. Рішення про проведення конкурсного відбору проектів, що претендують на одержання грантів (далі - конкурс), затверджується наказом Держінформнауки.
8. Оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється в засобах масової інформації та на офіційному сайті Держінформнауки не пізніше ніж за місяць до дня приймання документів на конкурс і містить таку інформацію:
умови та місце проведення конкурсу;
зразок форми запиту на участь у конкурсі та рекомендації щодо її заповнення;
телефон для довідок з питань конкурсу;
кінцевий строк подання запитів на участь у конкурсі.
9. Перелік необхідних документів та форми запитів, що подаються колективами молодих учених на призначення грантів, порядок використання наукових результатів, отриманих під час проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок, а також форма звітної документації про використання коштів, отриманих як грант, затверджуються МОНмолодьспортом за поданням Держінформнауки.
10. Для участі у конкурсі приймаються запити, підготовлені колективом молодих учених разом з науково-дослідною установою, організацією, вищим навчальним закладом III-IV рівня акредитації, на матеріально-технічній базі якої (якого) будуть проводитися прикладні наукові дослідження і науково-технічні розробки за проектом (далі - базова організація).
11. Подання на участь у конкурсі від одного колективу більше ніж одного запиту, а також участь одного молодого вченого у більше ніж одному колективі, що подає запит на участь у конкурсі, не допускається.
12. Необхідними умовами участі у конкурсі є:
наявність у складі колективу молодих учених не менше ніж трьох кандидатів наук у галузі науки, що відповідає тематиці проекту;
науковий доробок членів колективу за тематикою проекту за останні п'ять років (публікації у вітчизняних фахових виданнях, публікації у зарубіжних виданнях та виданнях, що входять до наукометричних баз даних);
гарантійний лист від базової організації щодо надання колективу молодих учених можливості використання необхідного спеціального обладнання і устатковання зазначеної організації для реалізації проекту.
13. Інформаційне та організаційне забезпечення проведення конкурсу здійснює Держінформнауки.
Для забезпечення проведення конкурсу Держінформнауки створюється конкурсна комісія (далі - комісія).
Положення про комісію та її склад затверджуються Держінформнауки.
Держінформнауки здійснює прийом та попередній розгляд запитів, організовує їх експертизу, готує перелік проектів, представлених на конкурс, та подає його разом з відповідними матеріалами для розгляду комісії.
14. Комісія у тримісячний строк після закінчення приймання запитів на участь у конкурсі розглядає висновки експертизи та на їх підставі визначає відповідність проектів пріоритетним напрямам розвитку науки і техніки, визначає переможців конкурсу та обсяги фінансування за кожним проектом.
15. Пропозиції щодо визначення переможців конкурсу комісія подає Держінформнауки у двотижневий строк після їх розгляду.
16. Держінформнауки на підставі пропозицій комісії готує проект акта Кабінету Міністрів України щодо надання грантів та у двотижневий строк забезпечує його внесення на розгляд Міністра освіти і науки, молоді та спорту для подання Кабінетові Міністрів України.
Порядок проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за грантами
17. Держінформнауки на підставі акта Кабінету Міністрів України про надання грантів та відповідно до Закону України “Про здійснення державних закупівель” укладає з базовою організацією договір на проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за грантом (далі - договір).
18. Кошти на проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за договором перераховуються на спеціальний рахунок базової організації і можуть бути використані виключно на цілі, передбачені договором.
19. Кошти на проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за договором можуть перераховуватися частинами відповідно до укладеного договору.
20. Держінформнауки забезпечує інформаційний та методичний супровід проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за грантами, контроль за цільовим використанням коштів, приймання звітів про виконання досліджень і розробок за грантами та оприлюднення кінцевих результатів.
21. Держінформнауки щороку інформує Кабінет Міністрів України та МОНмолодьспорт про проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за грантами.
22. Майнові права на інтелектуальну власність, створену під час проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за грантами, визначаються відповідно до законодавства.
23. Спеціальне устатковання, придбане під час проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за грантами, після закінчення робіт залишається на балансі базової організації.
24. Одержувачі грантів під час публікації матеріалів у ході реалізації проекту зазначають, що робота фінансується за рахунок гранта Кабінету Міністрів України.