Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення загальнодержавних топографо-геодезичних та картографічних робіт і робіт з демаркації та делімітації державного кордону
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 456 від 27.04.2011
№ 763 від 06.08.2012
№ 192 від 25.03.2013
№ 176 від 31.03.2015
№ 109 від 01.03.2017
№ 105 від 07.02.2018
№ 745 від 12.09.2018
№ 243 від 20.03.2019
№ 1049 від 04.12.2019
№ 814 від 04.08.2021}
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення загальнодержавних топографо-геодезичних та картографічних робіт і робіт з демаркації та делімітації державного кордону, що додається.
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення загальнодержавних топографо-геодезичних та картографічних робіт і робіт з демаркації та делімітації державного кордону
{У тексті Порядку слово "Мінагрополітики" замінено словом "Мінекономіки" згідно з Постановою КМ № 1049 від 04.12.2019}
{У тексті Порядку слово "Мінекономіки" замінено словом "Мінагрополітики" згідно з Постановою КМ № 814 від 04.08.2021}
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення загальнодержавних топографо-геодезичних та картографічних робіт і робіт з демаркації та делімітації державного кордону (далі - бюджетні кошти).
{Абзац перший пункту 1 в редакції Постанови КМ № 763 від 06.08.2012}
Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінагрополітики.
{Абзац другий пункту 1 в редакції Постанов КМ № 763 від 06.08.2012, № 176 від 31.03.2015, № 109 від 01.03.2017}
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є Держгеокадастр, який є відповідальним виконавцем бюджетної програми.
{Абзац третій пункту 1 в редакції Постанов КМ № 176 від 31.03.2015, № 109 від 01.03.2017; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 814 від 04.08.2021}
Одержувачем бюджетних коштів за напрямом, визначеним абзацами четвертим та сьомим пункту 3 цього Порядку, є державне підприємство "Українське державне аерогеодезичне підприємство", що належить до сфери управління Держгеокадастру, з урахуванням того, що вимоги абзацу сьомого пункту 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 9, ст. 414; 2011 р., № 5, ст. 248), до зазначеного підприємства не застосовуються.
{Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 105 від 07.02.2018; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 745 від 12.09.2018, № 243 від 20.03.2019, № 814 від 04.08.2021}
Одержувачем бюджетних коштів за напрямом, визначеним абзацами другим, третім та шостим пункту 3 цього Порядку, є державне підприємство "Науково-дослідний інститут геодезії і картографії", що належить до сфери управління Держгеокадастру, з урахуванням умов та вимог, визначених пунктом 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 9, ст. 414).
{Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 814 від 04.08.2021}
Одержувачем бюджетних коштів за напрямом, визначеним абзацом п’ятим пункту 3 цього Порядку, є державне науково-виробниче підприємство "Картографія", що належить до сфери управління Держгеокадастру, з урахуванням умов та вимог, визначених пунктом 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 9, ст. 414).
{Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 814 від 04.08.2021}
2. Бюджетні кошти використовуються з метою реалізації положень, передбачених Законами України "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність", "Про географічні назви" і "Про національну інфраструктуру геопросторових даних".
{Пункт 2 в редакції Постанов КМ № 109 від 01.03.2017, № 814 від 04.08.2021}
3. Бюджетні кошти спрямовуються на:
придбання обладнання і предметів довгострокового користування (створення комплексних систем; придбання транспортних засобів; придбання геодезичних приладів, фотографічного, фотограмметричного та картографічного обладнання; придбання спеціалізованої комп’ютерної техніки та програмного забезпечення; придбання активного мережевого та телекомунікаційного обладнання; видатки на монтаж та пусконалагодження обладнання на місцях його безпосередньої експлуатації);
створення національної системи відліку, забезпечення функціонування та розвитку Державної геодезичної мережі (вивчення і визначення параметрів фігури Землі та гравітаційного поля; побудова, функціонування і підтримання в належному стані Державної геодезичної мережі, у тому числі геодезичної (планової), нівелірної (висотної) та гравіметричної мереж; обстеження, оновлення, побудова, грошова оцінка та охорона геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі, в тому числі української постійно діючої мережі спостережень глобальних навігаційних супутникових систем; створення та адміністрування банку геодезичних даних; виконання науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності);
загальнодержавне топографічне картографування (створення, оновлення та видання державних топографічних карт і планів; створення та функціонування бази топографічних даних; дистанційне зондування Землі повітряними та наземними засобами, а також використання даних дистанційного зондування Землі із космосу для виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт; створення 3D-моделей місцевості та об’єктів; виконання робіт з технічного захисту інформації; підготовка та проведення наукових семінарів, конференцій з питань топографо-геодезичної і картографічної діяльності);
{Абзац четвертий пункту 3 в редакції Постанови КМ № 814 від 04.08.2021}
загальнодержавне тематичне картографування (проектування, складення і видання загальногеографічних, політико-адміністративних, науково-довідкових та інших тематичних карт і атласів; формування і ведення Державного картографо-геодезичного фонду; встановлення та унормування географічних назв, створення та ведення Державного реєстру географічних назв; видання галузевих науково-технічних журналів і науково-методичної топографо-геодезичної та картографічної літератури);
{Пункт 3 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 814 від 04.08.2021}
створення і розвиток національної інфраструктури геопросторових даних (створення та функціонування національного геопорталу; створення геоінформаційних систем; створення та функціонування геопорталів Державної геодезичної мережі та бази топографічних даних; розроблення та видання нормативно-правових актів у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності та національної інфраструктури геопросторових даних; підготовка та проведення наукових та навчальних семінарів, конференцій у сфері національної інфраструктури геопросторових даних);
{Пункт 3 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 814 від 04.08.2021}
топографо-геодезичне, картографічне та гідрографічне забезпечення робіт з делімітації та демаркації державного кордону (забезпечення виконання робіт із землеустрою, топографо-геодезичних, картографічних, гідрографічних та інженерних робіт, а також робіт з винесення державного кордону на місцевість відповідно до матеріалів делімітації і позначення його прикордонними знаками (встановлення прикордонних знаків); створення підсумкових документів демаркації; проведення топографо-геодезичного і картографічного моніторингу прикордонних територій; придбання транспортних засобів, геодезичних приладів, фотографічного, фотограмметричного та картографічного обладнання);
погашення у поточному бюджетному періоді кредиторської заборгованості за минулі роки, взятої на облік в органах Казначейства.
{Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 745 від 12.09.2018}
{Пункт 4 виключено на підставі Постанови КМ № 109 від 01.03.2017}
5. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку. Замовником товарів, робіт і послуг є розпорядник бюджетних коштів нижчого рівня, а також відповідальний виконавець бюджетної програми (далі - замовник).
Одержувачі бюджетних коштів отримують бюджетні кошти на безповоротній основі та використовують такі кошти на підставі плану використання бюджетних коштів для здійснення заходів, визначених абзацами другим - сьомим пункту 3 цього Порядку.
{Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 105 від 07.02.2018; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 745 від 12.09.2018, № 243 від 20.03.2019; в редакції Постанови КМ № 814 від 04.08.2021}
{Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 763 від 06.08.2012}
6. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також проведення операцій, пов'язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому законодавством.
{Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 763 від 06.08.2012}
7. Для виконання бюджетної програми Держгеокадастр складає щороку відповідний план заходів і подає його на затвердження Мінагрополітики. Копія плану подається у п’ятиденний строк Мінфіну.
Фінансування заходів здійснюється після затвердження зазначеного плану.
{Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 109 від 01.03.2017}
8. Замовник здійснює щомісяця оплату фактично проведених робіт за їх кошторисною вартістю згідно з договорами, укладеними з виконавцями таких робіт у межах встановлених обсягів видатків, та фактично виділених бюджетних коштів.
{Пункт 8 в редакції Постанови КМ № 763 від 06.08.2012}
{Пункт 9 виключено на підставі Постанови КМ № 109 від 01.03.2017}
10. Держгеокадастр подає щомісяця до 20 числа Мінфіну та Мінагрополітики звіт про використання бюджетних коштів із зазначенням кількісних, вартісних та результативних показників виконання заходів.
{Пункт 10 в редакції Постанови КМ № 109 від 01.03.2017}
11. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
{Пункт 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 192 від 25.03.2013}
{Додаток виключено на підставі Постанови КМ № 763 від 06.08.2012}