Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансування фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансування фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів, що додається.
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансування фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Фізичний захист ядерних установок та ядерних матеріалів" (далі - бюджетні кошти).
2. Бюджетні кошти використовуються для комплексного розв'язання проблем, пов'язаних із забезпеченням фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів (далі - фізичний захист) від загрози вчинення диверсій, незаконного переміщення та вилучення ядерних матеріалів, реконструкції та підтримання у належному робочому стані інженерно-технічних засобів системи фізичного захисту, підтримання боєготовності підрозділів фізичного захисту та охорони, створення і функціонування системи протидії вчиненню диверсій.
Бюджетні кошти спрямовуються на:
утримання та матеріально-технічне оснащення підрозділів, які забезпечують фізичний захист і охорону ядерних установок, підтримання їх боєздатності;
реконструкцію та підтримання у належному стані інженерно-технічних засобів системи фізичного захисту;
створення системи професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації фахівців з фізичного захисту, охорони та сил реагування;
розроблення нормативно-правових актів з питань фізичного захисту і протидії вчиненню диверсій, незаконному переміщенню та вилученню ядерних матеріалів;
погашення кредиторської заборгованості одержувачів бюджетних коштів за минулі роки, що зареєстрована в органах Державної казначейської служби.
3. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міністерство енергетики та вугільної промисловості.
4. Завданням Міністерства енергетики та вугільної промисловості є створення умов, спрямованих на мінімізацію можливості вчинення диверсії, незаконного переміщення та вилучення ядерних матеріалів.
5. Одержувачами бюджетних коштів є Севастопольський національний університет ядерної енергії та промисловості, Державне підприємство "38 відділ інженерно-технічних частин" і Державне спеціалізоване підприємство "Чорнобильська АЕС".
З метою виконання бюджетної програми Севастопольський національний університет ядерної енергії та промисловості, Державне підприємство "38 відділ інженерно-технічних частин" і Державне спеціалізоване підприємство "Чорнобильська АЕС" складають щороку план робіт з виконання бюджетної програми з поквартальним розподілом і подають його на затвердження Міністерству енергетики та вугільної промисловості. Копія зазначеного плану робіт подається у п'ятиденний строк Мінфіну.
Здійснення фінансування можливе тільки після затвердження зазначеного плану робіт.
6. Оплата виконаних робіт здійснюється на підставі актів фактично виконаних робіт у межах видатків, передбачених кошторисом.
7. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.
8. Видатки, пов'язані з фінансуванням капітального будівництва, провадяться відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374), та Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. № 923 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 80, ст. 2694).
9. Звітування одержувачами бюджетних коштів перед головним розпорядником бюджетних коштів про виконання плану робіт здійснюється щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, за встановленою головним розпорядником формою. Копія звітів подається Мінфіну.
10. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов'язань в органах Державної казначейської служби та проведення операцій, пов'язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому Державною казначейською службою.
11. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.