Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 849 від 10.08.2011
№ 868 від 19.09.2012
№ 233 від 08.04.2013
№ 76 від 11.02.2016
№ 161 від 22.03.2017
№ 367 від 27.03.2019
№ 617 від 08.07.2020
№ 1394 від 28.12.2021}
Відповідно до статті 34 Закону України "Про дорожній рух" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що додається.
2. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. № 47 "Про затвердження зразків національних та міжнародного посвідчень водіїв і документів, необхідних для реєстрації транспортних засобів" (ЗП України, 1992 р., № 3, ст. 57; Офіційний вісник України, 2004 р., № 49, ст. 3212) зміни, що додаються.
{Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 868 від 19.09.2012}
3. Державному комітетові з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, іншим центральним органам виконавчої влади привести у тримісячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з Порядком, затвердженим цією постановою.
ПОРЯДОК
відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів
{У тексті Порядку слово "Держгірпромнагляд" в усіх відмінках замінено словом "Держпраці" згідно з Постановою КМ № 76 від 11.02.2016}
1. Цей Порядок визначає процедуру відомчої реєстрації (далі - реєстрація) та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування.
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
1) великотоннажний та інший технологічний транспортний засіб (далі - технологічний транспортний засіб) - великотоннажний автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів, транспортування розкривних порід і корисних копалин на відкритих гірничих розробках чи ґрунту на будівництві, а також інший механічний транспортний засіб, у тому числі обладнаний спеціальними пристроями чи механізмами, або транспортний засіб, призначений для руху тільки у поєднанні з іншим транспортним засобом, який керується машиністом (оператором, водієм) і використовується власником для забезпечення виробничих процесів під час провадження ним господарської діяльності (виготовлення продукції, виконання робіт, надання послуг), а також для переміщення сировини (матеріалів), що обробляється, і відходів виробництва;
2) дослідження ідентифікаційних номерів - проведення експертного обстеження з використанням фізичних методів контролю з метою встановлення ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів, якщо неможливо встановити їх під час візуального огляду;
3) матеріально-технічне забезпечення реєстраційних дій, взяття на облік технологічних транспортних засобів (далі - матеріально-технічне забезпечення реєстрації) - виготовлення документів, що використовуються під час реєстрації;
{Підпункт 3 пункту 2 в редакції Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
4) перереєстрація технологічного транспортного засобу - проведення реєстраційних дій у разі настання обставин, у зв’язку з якими виникла потреба у внесенні змін у реєстраційні документи;
5) реєстраційні дії - дії, пов’язані з реєстрацією, перереєстрацією або тимчасовою реєстрацією технологічного транспортного засобу на певний строк;
6) реєстрація технологічного транспортного засобу - здійснення комплексу заходів, пов’язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою та за необхідності дослідженням ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та присвоєнням номерних знаків;
{Підпункт 6 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 617 від 08.07.2020}
7) технічний огляд технологічного транспортного засобу (далі - технічний огляд) - обов’язковий технічний контроль транспортних засобів, що здійснюється відповідно до вимог Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. № 687 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 21, ст. 1434);
{Підпункт 7 пункту 2 в редакції Постанови КМ № 1394 від 28.12.2021}
8) тимчасова реєстрація технологічного транспортного засобу - видача реєстраційних документів обмеженого строку дії на технологічний транспортний засіб у разі його тимчасового ввезення на територію України під зобов’язання про зворотне вивезення або довгострокової передачі транспортного засобу в оренду (лізинг).
3. Реєстрація, перереєстрація, тимчасова реєстрація, взяття на облік та зняття з нього технологічного транспортного засобу здійснюється територіальними органами Держпраці через центри надання адміністративних послуг.
{Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 617 від 08.07.2020}
4. Матеріально-технічне забезпечення реєстрації, перереєстрації, тимчасової реєстрації, взяття на облік технологічних транспортних засобів здійснюються територіальними органами Держпраці.
{Пункт 4 в редакції Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
5. Територіальні органи Держпраці на підставі письмового запиту судів, органів прокуратури, СБУ, МВС, державної податкової служби, державної виконавчої служби, митних органів, Національної поліції, інших територіальних органів Держпраці видають довідки про проведені реєстраційні дії щодо зареєстрованих технологічних транспортних засобів і їх власників.
{Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 161 від 22.03.2017, № 617 від 08.07.2020}
Реєстрація технологічних транспортних засобів
6. Юридичні і фізичні особи, іноземні фізичні і юридичні особи, особи без громадянства (що перебувають в Україні на законних підставах), які є власниками технологічних транспортних засобів чи використовують їх на законних підставах, або уповноважені ними особи (далі - власники) зобов’язані зареєструвати зазначені транспортні засоби протягом 10 днів після придбання або виникнення інших законних прав на їх використання, у тому числі у разі тимчасового ввезення на територію України.
У такий же строк власники зобов’язані перереєструвати технологічні транспортні засоби у разі настання обставин, у зв’язку з якими виникла потреба у внесенні змін у реєстраційні документи.
7. Реєстрація, перереєстрація, тимчасова реєстрація, взяття на облік та зняття з обліку технологічного транспортного засобу здійснюється після перевірки територіальними органами Держпраці наявності обтяжень машини за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Реєстрація, перереєстрація, тимчасова реєстрація та взяття на облік технологічного транспортного засобу, який перебуває у податковій заставі, заставі, під арештом або є предметом іншого обтяження, здійснюється виключно за умови надання письмової згоди всіх виявлених обтяжувачів.
{Пункт 7 доповнено новим абзацом першим згідно з Постановою КМ № 367 від 27.03.2019}
Технологічний транспортний засіб, що належить юридичній особі, реєструється за місцезнаходженням органу управління юридичної особи, а той, що належить фізичній особі, - за місцем проживання або перебування фізичної особи.
Допускається реєстрація технологічного транспортного засобу за місцем його експлуатації, у тому числі того, що перебуває у постійному користуванні або оренді юридичної чи фізичної особи.
8. Експлуатація незареєстрованих технологічних транспортних засобів забороняється.
9. Перед реєстрацією (введенням в експлуатацію), в тому числі тимчасовою реєстрацією, у разі тимчасового ввезення на територію України під зобов’язання про зворотне вивезення кожного технологічного транспортного засобу проводиться його первинний технічний огляд, про що складається акт технічного огляду.
{Абзац перший пункту 9 в редакції Постанови КМ № 1394 від 28.12.2021}
Технічний огляд технологічних транспортних засобів проводиться експертними організаціями, які мають підтверджену компетенцію для провадження інспекційної діяльності як третя сторона відповідно до законодавства (далі - експертні організації).
{Абзац другий пункту 9 в редакції Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
{Абзац третій пункту 9 виключено на підставі Постанови КМ № 1394 від 28.12.2021}
10. Реєстрація технологічного транспортного засобу здійснюється на підставі письмової заяви власника за зразком згідно з додатками 1 і 2, до якої додаються:
засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують право володіння, користування і розпорядження технологічним транспортним засобом;
декларація про відповідність, оформлена виробником або його уповноваженим представником, - для технологічних транспортних засобів, на які поширюється дія Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. № 62 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 9, ст. 344), та які реєструються вперше.
До заяви додається також акт технічного огляду за формою згідно з додатком 4.
{Абзац четвертий пункту 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1394 від 28.12.2021}
У разі коли оригінал декларації про відповідність складений іноземною мовою, виробник або його уповноважений представник чи постачальник технологічного транспортного засобу в Україну повинні надати її переклад на українську мову. На перекладеній декларації зазначається: “Переклад декларації з її оригіналу.
Заява подається у паперовій формі власником особисто чи надсилається поштою до центру надання адміністративних послуг або в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.
{Пункт 10 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1394 від 28.12.2021}
У разі коли документи подано в електронній формі у вихідний, святковий, інший неробочий день або неробочий час після закінчення робочого дня, днем подання зазначених документів вважається перший робочий день, що настає за таким днем.
{Пункт 10 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1394 від 28.12.2021}
{Пункт 10 в редакції Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
11. Право володіння, користування і розпорядження технологічним транспортним засобом, вузлами і агрегатами, які мають ідентифікаційні номери, може бути підтверджено будь-якими з наведених документів:
{Абзац перший пункту 11 в редакції Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
{Абзац другий пункту 11 виключено на підставі Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
{Абзац третій пункту 11 виключено на підставі Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
договором купівлі-продажу, міни, дарування, лізингу, позички, застави, біржовою угодою, договором про спільне володіння, користування і розпорядження майном, що перебуває у спільній частковій власності;
документами, що підтверджують реалізацію технологічного транспортного засобу на аукціоні;
договором оренди майна із зазначенням у ньому домовленості між сторонами щодо реєстрації технологічного транспортного засобу за орендарем та доручення на право керування і використання цього транспортного засобу;
митною декларацією на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронною митною декларацією (на технологічний транспортний засіб, реалізований на митній території України одним суб’єктом господарювання іншому суб’єкту господарювання; митна декларація для взяття на облік не надається);
{Абзац сьомий пункту 11 в редакції Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
рішенням уповноваженого органу про відчуження технологічного транспортного засобу;
виконавчим написом нотаріуса про витребування від боржника майна;
рішенням суду про визначення права власності на технологічний транспортний засіб;
договором про спільне володіння, користування у разі отримання технологічних транспортних засобів кількома громадянами в рахунок майнових паїв у зв’язку з виходом або виключенням їх із кооперативу, рішенням органу управління господарського товариства, засвідченим в установленому порядку, про повернення засновникові (учасникові) товариства у зв’язку з його виходом або виключенням з товариства технологічного транспортного засобу, переданого ним у власність або для користування;
іншими документами, що встановлюють право власності або користування технологічним транспортним засобом.
Відповідальність за достовірність поданих на реєстрацію документів або їх копій несе власник технологічного транспортного засобу згідно із законодавством.
12. Для реєстрації технологічного транспортного засобу, що тривалий час (більше п’яти років) експлуатується суб’єктом господарювання та на який відсутні документи, що встановлюють право власності або користування, та про попередню його реєстрацію, надається копія інвентарної картки обліку основних засобів або витяг з балансової відомості, у яких зазначається дата введення в експлуатацію технологічного транспортного засобу, скріплені підписом посадової особи суб’єкта господарювання та печаткою.
13. Для реєстрації технологічного транспортного засобу, що раніше експлуатувався і перебував на обліку, подається разом з документами, зазначеними у пункті 10 цього Порядку, свідоцтво про реєстрацію великотоннажного транспортного засобу або іншого технологічного транспортного засобу (далі - свідоцтво про реєстрацію) з позначкою про зняття з обліку, а у разі його відсутності - довідка з попереднього місця реєстрації технологічного транспортного засобу.
{Пункт 13 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 617 від 08.07.2020}
14. Технологічний транспортний засіб, який належить кільком юридичним або фізичним особам на праві спільної власності, що підтверджується одним із документів, зазначених у пункті 11 цього Порядку, за письмовою згодою співвласників реєструється за одним із них. У графі "Особливі примітки" свідоцтва про реєстрацію щодо іншого співвласника робиться запис:
"_________________________________________________________________
(найменування юридичної особи або прізвище,
__________________________________________________________________
ім’я та по батькові фізичної особи)
15. Технологічні транспортні засоби, отримані власником у разі злиття, приєднання, поділу, перетворення суб’єкта господарювання, реєструються за новим суб’єктом господарювання на підставі запису в статуті про правонаступництво та передавального акта (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільного балансу (у разі поділу).
16. Технологічний транспортний засіб, який належить малолітній або неповнолітній особі, реєструється за нею за заявою одного з батьків (усиновлювачів) або опікуна чи піклувальника.
У реєстраційному документі такого технологічного транспортного засобу зазначаються прізвище, ім’я та по батькові батьків (усиновлювачів) малолітньої чи неповнолітньої особи або її опікуна чи піклувальника і робиться відмітка про заборону зняття з обліку технологічного транспортного засобу без їх згоди, погодженої з органами опіки і піклування. У графі "Особливі примітки" свідоцтва про реєстрацію робиться запис "Без права відчуження та керування без згоди батьків (усиновлювачів), опікуна чи піклувальника до досягнення повноліття".
Після досягнення зазначеною особою 18-річного віку здійснюється перереєстрація технологічного транспортного засобу на підставі її заяви та надання відповідного свідоцтва про реєстрацію технологічного транспортного засобу.
17. Реєстрація самостійно переобладнаних або зібраних технологічних транспортних засобів здійснюється за умови проведення технічного огляду, наявності ідентифікаційних номерів основних складових частин (вузлів і агрегатів) та надання власником документів, що підтверджують факт їх придбання.
{Пункт 17 в редакції Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
18. На зареєстрований (перереєстрований) технологічний транспортний засіб територіальний орган Держпраці через центр надання адміністративних послуг видає свідоцтво про реєстрацію встановленого зразка та присвоює номерний знак.
Свідоцтво про реєстрацію має необмежений строк дії.
Купівля присвоєних під час реєстрації (перереєстрації) номерних знаків на технологічні транспортні засоби здійснюється їх власниками у суб’єктів господарювання, які їх виготовляють.
Якщо заява про реєстрацію технічного транспортного засобу надіслана в електронній формі на зареєстрований (перереєстрований) технологічний транспортний засіб, територіальний орган Держпраці надає свідоцтво про реєстрацію з присвоєним номерним знаком в електронній формі через відповідні інформаційно-комунікаційні системи.
{Пункт 18 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1394 від 28.12.2021}
{Пункт 18 в редакції Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
19. Після реєстрації технологічних транспортних засобів заява про реєстрацію технологічного транспортного засобу (з відмітками на ній про видане свідоцтво про реєстрацію і присвоєний номерний знак) і додані до заяви документи зберігаються територіальним органом Держпраці протягом п’яти років.
{Пункт 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 617 від 08.07.2020}
20. Експлуатація технологічних транспортних засобів у разі втрати свідоцтва про реєстрацію, номерного знака забороняється.
{Пункт 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1394 від 28.12.2021}
21. Технологічні транспортні засоби без ідентифікаційних номерів або з підробленими ідентифікаційними номерами вузлів і агрегатів не підлягають реєстрації, перереєстрації чи зняттю з обліку. В разі встановлення факту підробки документів, які посвідчують особу власника чи підтверджують право володіння технологічним транспортним засобом або право на користування та розпорядження ним, а також у разі підроблення декларації про відповідність, ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів транспортного засобу реєстрація підлягає скасуванню територіальним органом Держпраці.
Реєстрація технологічного транспортного засобу може також скасовуватися в інших випадках, передбачених законом, зокрема за рішенням суду.
Скасування реєстрації технологічного транспортного засобу оформляється наказом керівника територіального органу Держпраці.
{Пункт 21 в редакції Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
22. Подання заяви про проведення реєстраційних дій, отримання свідоцтва про реєстрацію і присвоєння номерного знака може здійснювати уповноважена власником технологічного транспортного засобу особа за його дорученням, посвідченим у встановленому порядку.
{Пункт 22 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 617 від 08.07.2020}
23. Номерний знак закріплюється на технологічному транспортному засобі у встановленому для цього місці.
Якщо для закріплення номерного знака на технологічному транспортному засобі місце не передбачено, такий знак встановлюється:
на технологічному транспортному засобі, що має жорстку кабіну, - на верхньому лівому боці задньої стінки кабіни (у межах верхнього габариту);
на технологічному транспортному засобі з м’якою (знімною) кабіною або без неї - на задній частині крила лівого заднього колеса;
на причепі, напівпричепі - на кронштейні, розміщеному під лівим боком заднього борту.
В усіх випадках номерний знак повинен бути добре укріплений та освітлений таким чином, що дає змогу визначити символи номерного знака з відстані 20 метрів.
Перереєстрація технологічних транспортних засобів
24. Перереєстрація технологічного транспортного засобу здійснюється у разі зміни найменування чи імені власника, форми власності, місця знаходження органу управління юридичної особи чи місця проживання або перебування фізичної особи - власника технологічного транспортного засобу; втрати або непридатності до подальшого використання свідоцтва про реєстрацію; зміни вузлів та агрегатів, що мають ідентифікаційні номери; у разі переобладнання технологічного транспортного засобу за умови проведення фахівцями експертної організації технічного огляду та в інших випадках, передбачених цим Порядком.
{Пункт 24 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 617 від 08.07.2020}
25. Перереєстрація технологічного транспортного засобу здійснюється на підставі письмової заяви власника за формами згідно з додатками 1 і 2, до якої додаються:
свідоцтво про реєстрацію технологічного транспортного засобу;
акт технічного огляду технологічного транспортного засобу.
{Пункт 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 849 від 10.08.2011; в редакції Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
26. До перереєстрації технологічного транспортного засобу з метою звірки відповідності ідентифікаційних номерів обліковим даним і перевірки технічного стану проводиться його технічний огляд.
27. За результатами перереєстрації видається нове свідоцтво про реєстрацію. У розділі "Особливі примітки" нового свідоцтва зазначаються серія, номер попереднього свідоцтва про реєстрацію та найменування органу реєстрації, який його видавав.
28. В усіх випадках перереєстрації технологічного транспортного засобу його облікові дані вносяться до журналу реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів.
Тимчасова реєстрація технологічних транспортних засобів
29. Тимчасова реєстрація технологічного транспортного засобу здійснюється у разі:
тимчасового ввезення на територію України під зобов’язання про зворотне вивезення;
{Абзац другий пункту 29 в редакції Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
передачі технологічного транспортного засобу в довгострокову оренду (лізинг) та позичку.
{Абзац третій пункту 29 в редакції Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
30. Після закінчення строку тимчасової реєстрації технологічний транспортний засіб вважається незареєстрованим.
Ведення обліку та зняття технологічних транспортних засобів з обліку
31. Відомості про зареєстрований або перереєстрований технологічний транспортний засіб та його власника вносяться до журналу реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів за формою згідно з додатком 3, а також до уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи Держпраці.
Порядок ведення обліку технологічних транспортних засобів визначається Держпраці.
32. Зняття технологічного транспортного засобу з обліку у зв’язку з його відчуженням здійснюється тільки після технічного огляду транспортного засобу з метою звірки відповідності агрегатів, що мають ідентифікаційні номери, обліковим даним. У цьому разі під час зняття з обліку технологічного транспортного засобу у свідоцтві про реєстрацію ставиться штамп "Знято з обліку" та зазначається дата зняття з обліку.
33. Зняття технологічного транспортного засобу з обліку у зв’язку з непридатністю до подальшого використання та його вибракуванням (списанням) здійснюється без технічного огляду транспортного засобу. Вибракування (списання) технологічного транспортного засобу, що належить юридичній особі, підтверджується актом на списання (ліквідацію) основних засобів, а фізичній особі - її заявою. При цьому свідоцтво про реєстрацію таких технологічних транспортних засобів здається територіальним органам Держпраці.
{Пункт 33 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 76 від 11.02.2016}
34. Зняття технологічного транспортного засобу з обліку здійснюється на підставі письмової заяви власника, до якої додаються:
свідоцтво про реєстрацію технологічного транспортного засобу;
акт технічного огляду технологічного транспортного засобу або акт на списання основних засобів, заява - для фізичних осіб;
акт ліквідації основних засобів.
У разі втрати свідоцтва про реєстрацію на технологічні транспортні засоби, які непридатні до подальшого використання та вибраковуються (списуються), власник подає до територіального органу Держпраці посвідчені в установленому порядку документи, що підтверджують факт їх втрати.
{Пункт 34 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 849 від 10.08.2011; в редакції Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
35. Зняття з обліку технологічного транспортного засобу, що належить кільком юридичним або фізичним особам на праві спільної власності, здійснюється лише за умови наявності їх спільного рішення.
36. Технологічні транспортні засоби, що вивозяться за межі України, знімаються з обліку у порядку, передбаченому пунктами 32 і 34 цього Порядку.
37. Зняття з обліку технологічного транспортного засобу, який перебуває у податковій заставі, під арештом, заставі або є предметом іншого обтяження, здійснюється виключно за умови надання письмової згоди всіх виявлених обтяжувачів.
{Пункт 37 в редакції Постанови КМ № 367 від 27.03.2019}
{Пункт 38 виключено на підставі Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
{Пункт 39 виключено на підставі Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
40. Документи, які подані для зняття технологічного транспортного засобу з обліку, зберігаються територіальним органом Держпраці протягом п’яти років, а журнал реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів - протягом 25 років з часу здійснення у ньому останнього запису.
Виготовлення та облік номерних знаків і бланків свідоцтв про реєстрацію
{Пункт 41 виключено на підставі Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
{Пункт 42 виключено на підставі Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
{Пункт 43 виключено на підставі Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
44. Облік присвоєних номерних знаків і свідоцтв про реєстрацію ведеться територіальними органами Держпраці. Дані про присвоєння номерних знаків і видачу свідоцтв про реєстрацію вносяться до уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи та фіксуються у відповідному журналі, який зберігається в зазначених територіальних органах.
{Пункт 44 в редакції Постанови КМ № 617 від 08.07.2020}
45. Періодичний (черговий) технічний огляд зареєстрованих технологічних транспортних засобів проводиться щороку, якщо інше не передбачено технічними документами виробника.
46. Технічний огляд повинен включати:
проведення перевірки відповідності типу, моделі технологічного транспортного засобу, ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів, номерного знака технологічних транспортних засобів записам у документах, що встановлюють право власності або користування технологічним транспортним засобом;
здійснення контролю за технічним станом технологічних транспортних засобів (технічним станом причепів, напівпричепів у складі з тягачем) щодо їх відповідності технічним вимогам.
47. Технологічні транспортні засоби вважаються такими, що не пройшли технічного огляду, якщо під час їх обстеження виявлено:
будь-яку несправність або невідповідність технічним вимогам за параметрами;
перевищення вмісту шкідливих речовин у відпрацьованих газах або рівня їх димності установленим стандартами нормам;
відсутність спеціальної медичної аптечки, первинних засобів пожежогасіння та знака аварійної зупинки;
відсутність свідоцтва про реєстрацію технологічного транспортного засобу чи номерного знака (для зареєстрованих технологічних транспортних засобів);
невідповідність ідентифікаційних номерів, вузлів та агрегатів записам у документах, що встановлюють право власності або користування такими технологічними транспортними засобами.
48. На примірниках актів, зазначених у пункті 10 цього Порядку, що зберігаються в експертній організації, власник технологічного транспортного засобу ставить відмітку про отримання зазначених актів.
49. За результатами технічного огляду експертна організація складає:
акт технічного огляду технологічного транспортного засобу за формою згідно з додатком 4 (під час проведення реєстрації, перереєстрації, тимчасової реєстрації технологічного транспортного засобу);
акт технічного огляду технологічних транспортних засобів за формою згідно з додатком 5 (під час проведення періодичного технічного огляду технологічних транспортних засобів).
50. Акт технічного огляду технологічного транспортного засобу (технологічних транспортних засобів) складається у двох примірниках, один з яких видається власнику технологічного транспортного засобу (технологічних транспортних засобів), а другий залишається і зберігається в експертній організації один рік.
Відомості про проведений технічний огляд вносяться до журналу реєстрації технологічних транспортних засобів, які пройшли технічний огляд, за формою згідно з додатком 6.
{Порядок доповнено розділом згідно з Постановою КМ № 1394 від 28.12.2021}
Додаток 1 |
{Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 617 від 08.07.2020; в редакції Постанови КМ № 1394 від 28.12.2021}
Додаток 2 |
{Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 617 від 08.07.2020; в редакції Постанови КМ № 1394 від 28.12.2021}
ЖУРНАЛ
реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів
Порядковий номер | Власник | Дані про великотоннажний та інший технологічний транспортний засіб | Дата технічного огляду | Видано свідоцтво про реєстрацію | Присвоєно номерний знак | Підпис про одержання | Службові відмітки (дата зняття з обліку та свідоцтва про реєстрацію) | |||||||
тип, марка, модель | рік випуску | ідентифікаційний номер | номер двигуна | серія | номер | дата видачі | серія | номер | дата видачі |
{Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 617 від 08.07.2020}
АКТ
технічного огляду технологічного транспортного засобу
{Порядок доповнено додатком 4 згідно з Постановою КМ № 1394 від 28.12.2021}
АКТ
технічного огляду технологічних транспортних засобів
{Порядок доповнено додатком 5 згідно з Постановою КМ № 1394 від 28.12.2021}
ЖУРНАЛ
реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, які пройшли технічний огляд
Порядковий номер | Власник великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів | Дані про великотоннажний та інший технологічний транспортний засіб | Дата проведення технічного огляду | Результати проведення технічного огляду | Експерт | Примітки | ||||
тип, марка, модель | рік випуску | ідентифікаційний номер | номер двигуна | позитивні | негативні |
{Порядок доповнено додатком 6 згідно з Постановою КМ № 1394 від 28.12.2021}
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. № 47 та від 23 листопада 2006 р. № 1640
1. Додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. № 47 доповнити зразком свідоцтва про реєстрацію великотоннажного транспортного засобу або іншого технологічного транспортного засобу:
СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ
ВЕЛИКОТОННАЖНОГО ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ АБО ІНШОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ
{Пункт 2 втратив чинність на підставі Постанови КМ № 868 від 19.09.2012}