№ 946 від 06.12.2017
№ 43 від 31.01.2018}

{У назві і тексті Постанови слово “спортсмени-інваліди” у всіх відмінках замінено словами “спортсмени з видів спорту інвалідів” у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 946 від 06.12.2017}

{У назві і тексті Постанови слово “інвалідів” замінено словами “осіб з інвалідністю” у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 43 від 31.01.2018}

З метою відзначення спортсменів з видів спорту осіб з інвалідністю, досягнення яких сприяють утвердженню міжнародного авторитету України, заохочення до успішних виступів на Паралімпійських і Дефлімпійських іграх, Всесвітніх іграх серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу, Глобальних іграх серед спортсменів з вадами розумового та фізичного розвитку, Всесвітніх іграх сліпих, чемпіонатах світу і Європи та міжнародних спортивних змаганнях, підвищення рівня їх соціального захисту Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити розміри винагород спортсменам з видів спорту осіб з інвалідністю України - чемпіонам, призерам спортивних змагань міжнародного рівня та їх тренерам згідно з додатком.

2. Затвердити Порядок виплати винагород спортсменам з видів спорту осіб з інвалідністю України - чемпіонам, призерам спортивних змагань міжнародного рівня та їх тренерам, що додається.

РОЗМІРИ

1. Спортсменам з видів спорту осіб з інвалідністю України - чемпіонам, призерам спортивних змагань міжнародного рівня виплачуються починаючи з 2017 року винагороди у таких розмірах:

Чемпіонати світу:

з видів спорту, що входять до програми Паралімпійських та Дефлімпійських ігор (рекорд):

до 1750

з видів спорту, що не входять до програми Паралімпійських та Дефлімпійських ігор (рекорд):

до 800

Всесвітні ігри серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу, Глобальні ігри серед спортсменів з вадами розумового і фізичного розвитку, Всесвітні ігри сліпих

до 120 000

3. Тренерам спортсменів з видів спорту осіб з інвалідністю України - чемпіонів та призерів спортивних заходів виплачуються починаючи з 2017 року винагороди у таких розмірах:

в індивідуальних видах програми - не більш як 100 відсотків (особистому тренеру - не менш як 25 відсотків) загальної суми відповідних винагород спортсмена з видів спорту осіб з інвалідністю, отриманих за перемогу та призове місце на чемпіонатах світу, Європи з видів спорту, Всесвітній шаховій олімпіаді, Всесвітніх іграх серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу, Глобальних іграх серед спортсменів з вадами розумового і фізичного розвитку, Всесвітніх іграх сліпих;

у командних видах програми (фінал), ігрових видах спорту у складі до п’яти спортсменів - не більш як 50 відсотків загальної суми винагород, отриманих усіма спортсменами у даному виді програми за перемогу чи призове місце на чемпіонатах світу, Європи з видів спорту, Всесвітній шаховій олімпіаді, Всесвітніх іграх серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу, Глобальних іграх серед спортсменів з вадами розумового і фізичного розвитку, Всесвітніх іграх сліпих, з яких не менш як 25 відсотків розподіляється між особистими тренерами та до 75 відсотків виплачується тренерам, що здійснювали підготовку команди до змагання, за яке виплачується винагорода;

в ігрових видах спорту у складі шести і більше спортсменів - не більш як потрійний розмір винагороди одного спортсмена, отриманої за перемогу чи призове місце на чемпіонатах світу, Європи з видів спорту, Всесвітніх іграх серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу, Глобальних іграх серед спортсменів з вадами розумового і фізичного розвитку, Всесвітніх іграх сліпих, з яких не менш як 25 відсотків розподіляється між особистими тренерами та до 75 відсотків виплачується тренерам, що здійснювали підготовку команди до змагання, за яке виплачується винагорода.

{Додаток в редакції Постанови КМ № 367 від 08.06.2016; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 946 від 06.12.2017, № 43 від 31.01.2018}

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України

ПОРЯДОК

{Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 946 від 06.12.2017, № 43 від 31.01.2018}

1. Винагороди за високі спортивні результати на змаганнях міжнародного рівня виплачуються:

спортсменам з видів спорту осіб з інвалідністю, які зайняли перше, друге і третє місце у складі збірних команд України з видів спорту (далі - спортсмени);

{Абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 946 від 06.12.2017, № 43 від 31.01.2018}

тренерам штатних збірних команд (державним, головним, провідним, старшим), іншим працівникам збірних команд (далі - тренери), які брали безпосередню участь у підготовці спортсмена (команди) до змагання.

2. Списки спортсменів і тренерів із зазначенням розмірів винагороди формуються Українським центром з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт” з урахуванням рішень спортивних федерацій осіб з інвалідністю і протоколів спортивних змагань та затверджуються Мінмолодьспортом.

{Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 575 від 25.06.2012; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 367 від 08.06.2016, № 43 від 31.01.2018}

{Пункт 3 виключено на підставі Постанови КМ № 575 від 25.06.2012}

4. Виплата винагород спортсменам здійснюється за кожне зайняте призове (перше-третє) місце за кожним видом програми (виступу).

Якщо спортсмен на одному змаганні зайняв кілька призових місць, винагорода виплачується за кожне призове місце.

5. У разі встановлення спортсменом протягом одного змагання кількох рекордів світу, Європи винагорода виплачується за вищий рекорд після його реєстрації в установленому порядку відповідно до розмірів, визначених за перше місце на чемпіонатах світу, Європи.

6. Виплата винагород здійснюється за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на відповідні цілі.

7. Виплата винагород за рахунок бюджетних коштів за результатами міжнародних змагань, що проводилися на комерційній основі, забороняється.