Про затвердження Порядку призначення академічних стипендій Президента України для студентів вищих аграрних навчальних закладів I-IV рівня акредитації
На виконання статті 2 Указу Президента України від 23 січня 2006 р. № 59 "Про академічні стипендії Президента України для студентів вищих аграрних навчальних закладів" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок призначення академічних стипендій Президента України для студентів вищих аграрних навчальних закладів I-IV рівня акредитації, що додається.
2. Міністерству аграрної політики під час розроблення проекту Державного бюджету України на відповідний рік передбачати кошти для виплати зазначених у пункті 1 цієї постанови стипендій.
3. Міністерству аграрної політики, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним державним адміністраціям сприяти укладенню договорів із студентами, які зобов'язуються після закінчення навчання відпрацювати у сільській місцевості не менш як п'ять років, і створенню умов для закріплення випускників вищих аграрних навчальних закладів на сільськогосподарських підприємствах.
4. Міністерству аграрної політики за погодженням з Міністерством економіки, Міністерством фінансів, Міністерством освіти і науки, Міністерством праці та соціальної політики, Міністерством юстиції розробити і затвердити у двомісячний строк примірний договір про обов'язкове відпрацювання випускниками вищих аграрних навчальних закладів у сільській місцевості не менш як п'ять років після закінчення навчання, у якому, зокрема, передбачити механізм відшкодування коштів до загального фонду державного бюджету за окремим кодом доходів у разі невиконання умов договору.
5. Ця постанова набирає чинності з 1 вересня 2006 року.
ПОРЯДОК
призначення академічних стипендій Президента України для студентів вищих аграрних навчальних закладів I-IV рівня акредитації
1. Академічні стипендії Президента України у вищих аграрних навчальних закладах I-IV рівня акредитації (далі - академічна стипендія Президента України) призначаються студентам випускних курсів, які найбільш відзначилися в навчальній та науковій роботі і уклали з керівниками зазначених навчальних закладів, сільськогосподарськими підприємствами (далі - замовники), Міністерством аграрної політики Автономної Республіки Крим чи управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації договори про обов'язкове відпрацювання в сільській місцевості не менш як п'ять років після закінчення навчання (далі - договір про відпрацювання).
2. Кандидати на призначення академічної стипендії Президента України висуваються вченими (педагогічними) радами вищих аграрних навчальних закладів.
Академічні стипендії Президента України призначаються за результатами екзаменаційної сесії протягом місяця після її закінчення відповідним рішенням стипендіальної комісії вищого аграрного навчального закладу і виплачуються з першого числа місяця, що настає після сесії, згідно із затвердженим керівником навчального закладу реєстром студентів, яким призначено такі стипендії.
3. Розподіл академічних стипендій Президента України між вищими аграрними навчальними закладами I-II і III-IV рівня акредитації здійснюється щороку Мінагрополітики пропорційно чисельності студентів, прийнятих за державним замовленням на денну форму навчання, та з урахуванням кількості студентів, які уклали договори про відпрацювання.
Не використані протягом року навчальними закладами квоти на зазначені стипендії Мінагрополітики передає іншим вищим навчальним закладам аграрного профілю.
4. Студенти, які уклали договори про відпрацювання, після закінчення вищого аграрного навчального закладу (далі - випускники) одержують від Міністерства аграрної політики Автономної Республіки Крим чи управління агропромислового розвитку облдержадміністрації направлення для роботи на відповідних сільськогосподарських підприємствах.
5. Розірвання договору про відпрацювання з ініціативи випускника чи замовника допускається з причин, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. № 992 "Про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням" (ЗП України, 1996 р., № 17, ст. 460; Офіційний вісник України, 2003 р., № 37, ст. 1981; 2004 р., № 28, ст. 1871).
6. У разі неприбуття випускника на сільськогосподарське підприємство за направленням, особистої відмови без поважної причини від роботи або звільнення його з ініціативи керівника сільськогосподарського підприємства за порушення трудової дисципліни чи за власним бажанням протягом п'яти років після закінчення навчального закладу він зобов'язаний здійснити повне одноразове відшкодування коштів у розмірі, що становить різницю між отриманою ним академічною стипендією Президента України та мінімальною академічною стипендією студентів вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації, до загального фонду Державного бюджету України за окремим кодом доходів. У разі відмови випускника від добровільної сплати кошти стягуються у судовому порядку.
7. У разі дострокового, з ініціативи замовника, звільнення із займаної посади випускника, який прибув і працював за направленням, з підстав, не передбачених пунктом 5 цього Порядку, сільськогосподарське підприємство зобов'язане здійснити повне одноразове відшкодування коштів у розмірі, що становить різницю між отриманою випускником академічною стипендією Президента України та мінімальною академічною стипендією студентів вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації, до загального фонду Державного бюджету України за окремим кодом доходів. У разі відмови сільськогосподарського підприємства від добровільної сплати кошти стягуються у судовому порядку.
8. Якщо сільськогосподарське підприємство, що уклало договір про відпрацювання, ліквідується чи реорганізовується, випускник за поданням служби зайнятості може оформити у Міністерстві аграрної політики Автономної Республіки Крим чи в управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації направлення на роботу на інше сільськогосподарське підприємство.