Про затвердження Положення про порядок створення Національним банком України та банками, які залучаються до роботи в особливий період, страхового фонду документації
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 85 від 20.07.2018}
Згідно із Законами України "Про Національний банк України", "Про страховий фонд документації України", постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 319 "Про затвердження Положення про порядок формування, ведення та використання галузевого страхового фонду документації" та відповідно до Концепції функціонування банківської системи України в особливий період, схваленої постановою Правління Національного банку України від 18.06.2003 № 261, Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про порядок створення Національним банком України та банками, які залучаються до роботи в особливий період, страхового фонду документації (додається).
2. Управлінню діловодства (Врублевський В.В.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів, одиниць, спеціалізованих підприємств, територіальних управлінь Національного банку України для використання в роботі.
3. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.
4. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок створення Національним банком України та банками, які залучаються до роботи в особливий період, страхового фонду документації
1.1. Це Положення розроблено згідно із Законом України "Про страховий фонд документації України", постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 319 "Про затвердження Положення про порядок формування, ведення та використання галузевого страхового фонду документації", постановою Правління Національного банку України від 18.06.2003 № 261 "Про схвалення документів з питань функціонування банківської системи України в умовах особливого періоду".
1.2. Це Положення визначає перелік заходів, які здійснюються Національним банком України (далі - Національний банк) та банками, які залучаються до роботи в особливий період (далі - банки), спрямованих на створення страхового фонду документації.
1.3. Заходи, передбачені цим Положенням, здійснюють структурні підрозділи центрального апарату та відокремлений підрозділ Національного банку (далі - структурні підрозділи Національного банку).
{Пункт 1.3 глави 1 в редакції Постанови Національного банку № 85 від 20.07.2018}
1.4. Контрольно-методологічні функції виконує Департамент безпеки Національного банку.
{Пункт 1.4 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 85 від 20.07.2018}
2. Створення Національним банком та банками страхового фонду документації
2.1. Страховий фонд документації призначається для забезпечення організації виробництва, експлуатації та ремонту продукції мобілізаційного і господарського призначення, для проведення будівельних (відбудовних), аварійно-рятувальних та аварійно-відновлювальних робіт під час ліквідації надзвичайних ситуацій та в особливий період, а також для збереження відомостей щодо культурної спадщини у разі втрати або пошкодження оригіналів документів.
2.2. Страховий фонд документації створюється відповідно до переліку документів, розробленого та узгодженого з відповідними структурними підрозділами Національного банку та банків.
2.3. Перелік документів, які включаються до складу страхового фонду документації, затверджується розпорядчим актом Національного банку, а в банках - керівництвом.
{Пункт 2.3 глави 2 в редакції Постанови Національного банку № 85 від 20.07.2018}
2.4. Страховий фонд документації формується шляхом розроблення та реалізації програм створення страхового фонду документації, що погоджуються з Державною архівною службою України та затверджуються рішенням Правління Національного банку, а в банках - керівництвом.
{Пункт 2.4 глави 2 в редакції Постанови Національного банку № 85 від 20.07.2018}
2.5. Основою для розроблення переліку страхового фонду документації є:
для забезпечення виробництва продукції господарського призначення - переліки виробів, будов, споруд, технологічного обладнання, які визначаються структурними підрозділами Національного банку та банків;
для відбудови об'єктів систем життєзабезпечення - переліки об'єктів і споруд систем життєзабезпечення;
для проведення аварійно-рятувальних та аварійно-відновлювальних робіт під час ліквідації надзвичайних ситуацій - перелік суб'єктів господарювання, галузей та окремих територій, які підлягають постійному та обов'язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 763 "Про затвердження переліку суб'єктів господарювання, галузей та окремих територій, які підлягають постійному та обов'язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі";
{Абзац четвертий пункту 2.5 глави 2 в редакції Постанови Національного банку № 85 від 20.07.2018}
для збереження документів на об'єкти культурної спадщини - Державний реєстр нерухомих пам'яток України, обліково-фондова документація музеїв і заповідників України.
2.6. Банкам у порядку, визначеному Законом України "Про страховий фонд документації України", забезпечити формування страхового фонду документації.
{Главу 2 доповнено новим пунктом згідно з Постановою Національного банку № 85 від 20.07.2018}
2.7. Оригінали документів у паперовій формі, які включено до переліку страхового фонду документації, зберігаються в Національному банку підрозділом діловодства, а в банку в підрозділі, визначеному його керівником.
{Главу 2 доповнено новим пунктом згідно з Постановою Національного банку № 85 від 20.07.2018}