Про затвердження Порядку державної реєстрації інноваційних проектів і ведення Державного реєстру інноваційних проектів
{Зміни до Постанови див. в Постанові КМ
№ 1315 від 05.10.2004}
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 650 від 28.07.2010}
Відповідно до Закону України "Про інноваційну діяльність" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок державної реєстрації інноваційних проектів і ведення Державного реєстру інноваційних проектів (додається).
ПОРЯДОК
державної реєстрації інноваційних проектів і ведення Державного реєстру інноваційних проектів
{У тексті Порядку слово "МОН" замінено словом "Комітет" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 650 від 28.07.2010}
1. Згідно з цим Порядком проводиться державна реєстрація інноваційних проектів, ведеться Державний реєстр інноваційних проектів (далі - Реєстр) та публікується інформація про інноваційні проекти в офіційному бюлетені Державного комітету з питань науки, інновацій та інформатизації (далі - Комітет).
{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 650 від 28.07.2010}
2. Суб'єкт інноваційної діяльності, який заявляє інноваційний проект на державну реєстрацію (далі - заявник), подає до Комітету такі документи:
1) заяву про розгляд інноваційного проекту згідно із затвердженою Комітетом формою;
2) інноваційний проект згідно із затвердженою Комітетом формою у трьох примірниках, що прошиті, пронумеровані, засвідчені підписом і печаткою заявника;
3) бізнес-план інноваційного проекту на паперовому та електронному носіях;
4) юридична особа, крім того, - нотаріально засвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності та установчих документів, довідку органу державної податкової служби за місцем реєстрації як платника податків (далі - орган державної податкової служби) про стан розрахунків з державним бюджетом;
5) фізична особа, крім того, - нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, та копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
6) для інноваційного проекту, що заявляється як пріоритетний інноваційний проект, згідно з яким передбачається ввезення на митну територію України необхідних для його виконання сировини, устаткування, обладнання, комплектуючих виробів та інших товарів (крім підакцизних), які не виробляються в Україні або виробляються, але не відповідають вимогам проекту (далі - товари, необхідні для виконання пріоритетного інноваційного проекту):
номенклатуру товарів, необхідних для виконання пріоритетного інноваційного проекту, з обсягами їх ввезення в Україну згідно із затвердженою Комітетом формою у трьох примірниках, погоджену з Держмитслужбою та центральним органом виконавчої влади у відповідній галузі;
затверджений центральним органом виконавчої влади у відповідній галузі обгрунтований висновок про те, що товари, необхідні для виконання пріоритетного інноваційного проекту, не виробляються в Україні або виробляються, але не відповідають вимогам проекту;
копії зовнішньоекономічного контракту та специфікацій до нього;
розрахунки очікуваних втрат надходжень до державного бюджету від несплати ввізного мита і податку на додану вартість за проектом у цілому, у тому числі щодо кожної товарної позиції на весь період його виконання з розподілом за роками.
Відповідальність за достовірність інформації, що міститься в поданих документах, покладається на заявника.
3. Державна реєстрація інноваційного проекту проводиться Комітетом на підставі висновків експертизи інноваційного проекту і погодженого Комісією з організації діяльності технологічних парків та інноваційних структур інших типів (далі - Комісія) рішення про кваліфікування інноваційного проекту, затвердженого наказом Комітету.
4. Подані згідно з пунктом 2 цього Порядку документи розглядаються у підрозділі, визначеному Комітетом для кваліфікування інноваційних проектів (далі - установа).
5. Установа проводить перевірку комплектності документів, зазначених у пункті 2 цього Порядку, реєструє їх у спеціальному журналі, видає заявнику письмове підтвердження факту одержання документів та передає зареєстровані документи на експертизу до уповноваженої Комітетом організації з проведення експертизи інноваційних проектів (далі - експертна організація).
6. Експертиза інноваційного проекту проводиться експертною організацією за рахунок коштів заявника протягом трьох місяців з моменту укладення відповідної угоди.
Експертиза проводиться відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну експертизу" на підставі затвердженого наказом Комітету положення, а також методики, затвердженої спільним рішенням Комітету, Мінфіну та Мінекономіки.
7. Експертна організація готує висновок за результатами експертизи інноваційного проекту та передає його установі разом з одержаними від неї документами для проведення експертизи.
8. У разі позитивного висновку експертизи установа протягом місяця після його надходження з експертної організації розглядає інноваційний проект та готує рішення про кваліфікування його інноваційним або пріоритетним інноваційним, яке після погодження Комісією затверджується наказом Комітету.
Інноваційний проект визнається установою пріоритетним на підставі абзацу другого частини шостої статті 13 Закону України "Про інноваційну діяльність".
9. У разі виявлення під час проведення експертизи інноваційного проекту порушень, які могли вплинути на її повноту та достовірність результатів, установа готує рішення стосовно проведення повторної експертизи, про що заявнику повідомляється в десятиденний строк з моменту прийняття відповідного рішення, затвердженого наказом Комітету.
Повторна експертиза проводиться за кошти експертної організації.
10. Порушеннями під час проведення експертизи є:
створення для окремих експертів, груп експертів та експертних рад умов, що спричиняють необ'єктивне проведення експертизи;
залучення до експертизи посадових осіб та фахівців, безпосередньо заінтересованих в її результатах;
фальсифікація висновків експертизи.
11. Комітет на підставі погодженого Комісією рішення про кваліфікування проводить державну реєстрацію та вносить інноваційний (пріоритетний інноваційний) проект до Реєстру, який ведеться на паперовому та електронному носіях і складається з кваліфікаційних розділів - "Інноваційні проекти" та "Пріоритетні інноваційні проекти".
12. Одночасно з внесенням інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту до Реєстру Комітет видає заявнику свідоцтво про державну реєстрацію інноваційного проекту або про державну реєстрацію пріоритетного інноваційного проекту за формою згідно з додатками 1 і 2.
13. Факт видачі Комітетом свідоцтва про державну реєстрацію інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту фіксується у спеціальному журналі та засвідчується підписом особи, яка видала, і особи, яка одержала свідоцтво.
14. У триденний строк після видачі свідоцтва про державну реєстрацію інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту Комітет надсилає до органу державної податкової служби копію свідоцтва про державну реєстрацію інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту.
15. У десятиденний строк після видачі свідоцтва про державну реєстрацію пріоритетного інноваційного проекту, згідно з яким передбачається ввезення на митну територію України товарів, необхідних для його виконання, Комітет надсилає Держмитслужбі копію цього свідоцтва, пріоритетний інноваційний проект, номенклатуру товарів, необхідних для його виконання, з інформацією про обсяги їх ввезення на митну територію України.
16. Інформація про внесення інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту до Реєстру публікується протягом місяця в офіційному бюлетені Комітету і включає такі відомості:
назву зареєстрованого інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту;
номер у Реєстрі та дату державної реєстрації інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту;
для юридичної особи - найменування виконавця інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту, код згідно з ЄДРПОУ та юридичну адресу;
для фізичної особи - прізвище, ім'я та по батькові виконавця інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту, його громадянство;
розділ Реєстру, до якого внесено проект;
строк дії свідоцтва про реєстрацію інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту.
17. Особливості державної реєстрації інноваційного проекту, на який поширюється дія Закону України "Про державну таємницю", визначаються згідно з частиною дванадцятою статті 13 Закону України "Про інноваційну діяльність".
18. Свідоцтво про державну реєстрацію інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту є чинним протягом семи років після дати його видачі. Після закінчення цього строку державна реєстрація і відповідний запис у реєстрі анулюються за рішенням Комітету, затвердженим відповідним наказом. Інформація про це публікується в офіційному бюлетені Комітету.
{Пункт 18 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 650 від 28.07.2010}
19. У разі негативного висновку експертизи інноваційного проекту або коли у поданих згідно з пунктом 2 цього Порядку документах наведено недостовірні відомості, установа готує рішення про вмотивовану відмову в реєстрації інноваційного проекту, яке затверджується наказом Комітету, та у триденний строк повідомляє про це заявника.
У разі незгоди з таким рішенням заявник може повторно звернутися до Комітету з клопотанням про його перегляд, яке повинне бути розглянуто в місячний строк.
20. Перегляд рішення про відмову в державній реєстрації інноваційного проекту може бути здійснено у разі усунення заявником недоліків та порушень, виявлених під час експертизи або кваліфікування, і внесення відповідних змін до інноваційного проекту.
Інноваційний проект, до якого внесено зміни, підлягає реєстрації згідно з цим Порядком.
21. Анулювання Комітетом державної реєстрації інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту та запису про реєстрацію у Реєстрі до закінчення строку дії свідоцтва про державну реєстрацію інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту здійснюється за результатами аналізу даних моніторингу виконання інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту на підставі рішення, погодженого Комісією та затвердженого наказом Комітету.
Моніторинг виконання інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту проводиться Комітетом щороку починаючи від дати його реєстрації згідно з відповідним положенням, яке затверджується наказом Комітету.
Анулювання державної реєстрації проекту здійснюється у разі невиконання запланованих показників інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту або порушення вимог законодавства.
22. Про анулювання державної реєстрації інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту до закінчення строку дії свідоцтва про його державну реєстрацію Комітет повідомляє виконавця інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту та орган державної податкової служби у триденний строк.
У разі анулювання державної реєстрації пріоритетного інноваційного проекту, згідно з яким передбачено ввезення на митну територію України товарів, необхідних для його виконання, Комітет інформує про це Держмитслужбу у триденний строк.
23. Спори, пов'язані з реєстрацією, відмовою в реєстрації або анулюванням рішення про державну реєстрацію інноваційного (пріоритетного інноваційного) проекту, розглядаються відповідно до законодавства.
СВІДОЦТВО
про реєстрацію інноваційного проекту
{Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 650 від 28.07.2010}
СВІДОЦТВО
про реєстрацію пріоритетного інноваційного проекту
{Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 650 від 28.07.2010}