open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Попередня

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

16.08.2013  № 731

Про внесення змін до Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги "Туберкульоз", затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21 грудня 2012 року № 1091

З метою уточнення окремих положень Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги "Туберкульоз", затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21 грудня 2012 року № 1091, відповідно до пункту 9 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити зміни до Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги "Туберкульоз", затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21 грудня 2012 року № 1091, що додаються.

2. Державному підприємству "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України" (О. Нагорна) забезпечити оновлення редакції Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги "Туберкульоз" в реєстрі медико-технологічних документів згідно зі змінами, затвердженими пунктом 1 цього наказу.

3. Міністру охорони здоров'я АР Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити приведення локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) у відповідність до нової редакції Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги "Туберкульоз".

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра О. Толстанова.

В.о. Міністра

О. Толстанов

ПОГОДЖЕНО:


Голова Державної служби України
з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу
та інших соціально небезпечних захворювань





Т. Александріна



ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
16.08.2013 № 731

ЗМІНИ
до Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги "Туберкульоз", затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21 грудня 2012 року № 1091

1. У пункті А.3.2.3. розділу А.З "Етапи діагностики і лікування" абзац дванадцятий викласти у такій редакції:

"До категорії 5.1. (дорослі) - відносяться особи з залишковими змінами після вилікування ТБ (ЗЗТБ) різної локалізації (час спостереження залежить від їх розміру, але не більше трьох років). Протирецидивне лікування таким особам протягом перших двох років після вилікування проводиться тільки перехворілим на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ або у яких ВІЛ-інфекція виявлена після вилікування ТБ.".

2. У пункті А.3.2.6 розділу А.3 "Етапи діагностики і лікування":

2.1. Абзац перший підпункту 1 викласти у такій редакції:

"1. На епідоблік бактеріовиділювачів беруть хворих на туберкульоз органів дихання, в мокротинні яких підтверджена наявність МБТ бактеріологічним (культуральним) методом (у т.ч. для хворих з позитивним мазком мокротиння та з позитивним результатом попереднього молекулярно-генетичного дослідження).".

2.2. Підпункт 1.4. викласти у такій редакції:

"З епідобліку бактеріовиділювачі знімаються (вважаються епідеміологічно небезпечними) після завершення повного курсу лікування при наявності двох негативних результатів бактеріоскопії мокротиння за час моніторингу лікування (проведених з інтервалом не менше 30 діб) та негативного результату культурального дослідження наприкінці лікування.

Для прийняття рішення про виписку хворого бактеріовиділювача зі стаціонару немає необхідності чекати зняття хворого з епідобліку, достатньо отримати два послідовні негативні результати бактеріоскопії мокротиння з інтервалом не менше 3 - 4-х діб.".

3. У пункті А.3.2.7. розділу А.3 "Етапи діагностики і лікування" таблицю "Календар моніторингу лікування хворих 1, 2, 3 категорій" доповнити текстом у такій редакції:

"Примітка: проміжний моніторинг лікування хворих 1 - 2 категорій з підтвердженим діагнозом моно/полі/резистентного туберкульозу здійснюється через 90 доз від початку лікування за відкоректованою схемою; для хворих, в яких на цей момент продовжується бактеріовиділення за мазком, наступний моніторинг методом бактеріоскопії проводиться ще через 90 доз від початку лікування за повторно відкоректованою схемою.".

4. Пункт А.3.3.3.1 розділу А.3 "Етапи діагностики і лікування" викласти у такій редакції:

"А.3.3.3.1. Дозування протитуберкульозних препаратів 1 ряду відповідно до маси тіла, які використовуються для лікування хворих 1 - 3 категорій

Протитуберкульозні препарати (абревіатура)

Рекомендовані дози для ПТП 1 групи

Щоденний

через день або 3 рази на тиждень

мг/кг

г

мг/кг

г

Ізоніазид (H)

5 (4 - 6)

0,3 - 0,45

10 (8 - 12)

0,6

Рифампіцин (R)

10 (8 - 12)

0,6

10 (8 - 12)

0,6

Піразинамід (Z)

25 (20 - 30)

1,5 - 2,0

35 (30 - 40)

2,5 - 3,0

Стрептоміцин (S)

15 (12 - 18)

1,0

15 (12 - 18)

1,0

Етамбутол (E)

15 (15 - 20)

1,2 - 1,6

30 (25 - 35)

1,6 - 2,0

__________
Примітка.



Хворим необхідно визначати індивідуальні дози препаратів для досягнення оптимальних середньодобових (зазначені перед дужками) у перерахунку на одиницю маси тіла.".

5. У пункті А.3.3.5 розділу А.3 "Етапи діагностики і лікування" абзац п'ятий доповнити реченням такого змісту: "Ін'єкційні препарати (канаміцин, амікацин, капреоміцин) під час інтенсивної фази лікування призначають не менше 5 разів на тиждень з можливим переходом на 3 рази на тиждень після досягнення у хворого негативації мокротиння;".

6. Пункт А.3.3.6 розділу А.3 "Етапи діагностики і лікування" викласти у такій редакції:

"А.3.3.6 Формування індивідуалізованого режиму хіміотерапії за даними тесту медикаментозної чутливості

Варіант медикаментозної резистентності МБТ

Режим, що рекомендується (щоденно)

Коментарі

HR (Z)
HRS (Z)

EZ + ін'єкційний препарат + фторхінолон + 2 препарати з групи 4:
8 E + Z + Km (Am) + Lfx (Ofl) + Pt (Et) + Cs (Tz, або PAS) / 12 E + (Z) + Lfx (Ofl) + Pt (Et) + Cs (Tz, або PAS)

Вибір препаратів з 4 групи здійснюється з огляду на індивідуальну переносимість, наявність, досвід застосування та інше. Z застосовують в ІФ, у ПФ - за результатами ТМЧ на рідкому середовищі.

HRSE
HRSEZ

Z + ін'єкційний препарат + фторхінолон + 3 препарати з групи 4:
8Z + Km (Am) + Lfx (Ofl) + Pt (Et) + Cs (Trz) +PAS / 12(Z) + Lfx (Ofl) + Pt (Et) + Cs (Trz) + PAS

Z застосовують в ІФ, у ПФ - за результатами ТМЧ на рідкому середовищі.

HRSEKm
HRSEZKm

Z + ін'єкційний препарат + фторхінолон + 3 препарати з групи 4:
8Z + Cm + Lfx (Ofl) + Et (Pt) + Cs (Trz) + PAS / 12 (Z) + Lfx (Ofl) + Et (Pt) + Cs (Trz) + PAS

Z застосовують в ІФ, у ПФ - за результатами ТМЧ на рідкому середовищі.

HRSEKmOfl
HRSEZKmOfl

Z + ін'єкційний препарат + фторхінолон + 3 препарати з групи 4 + бажано препарат(и) з групи 5:
8Z + Cm + Mrx + Et (Pt) + Cs (Trz) + PAS + бажано Cfz (Lzd) / 12(Z) + Mfx + Et (Pt) + Cs (Trz) + PAS + бажано Cfz (Lzd)

Z застосовують лише в ІФ, у ПФ - при визначенні до нього чутливості на рідкому середовищі.

".

В.о. директора Департаменту
реформ та розвитку
медичної допомоги





Є. Мороз

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: