Про порядок продажу суб'єктам підприємницької діяльності дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 56 від 25.01.2006
№ 440 від 13.04.2011}
На виконання пункту 3 статті 14 Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок продажу суб'єктам підприємницької діяльності дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння (додається).
ПОРЯДОК
продажу суб'єктам підприємницької діяльності дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння
1. Купівля-продаж дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння здійснюється за рішенням Мінфіну в обсягах, необхідних для:
забезпечення державних виробничих, наукових, соціально-культурних, інвестиційних та інших потреб, що фінансуються з державного бюджету;
закладення державних запасів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння;
продажу суб'єктам підприємницької діяльності;
закладення резерву до Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння;
продажу Національному банку банківських металів;
продажу на інші цілі, визначені Кабінетом Міністрів України.
2. Обсяги продажу дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння визначаються Мінфіном за зверненнями суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності виходячи з поточних та перспективних потреб національної економіки. При цьому пріоритетне право на придбання зазначених цінностей надається суб'єктам підприємницької діяльності для виконання державних замовлень та забезпечення інших державних потреб.
3. Продаж суб'єктам підприємницької діяльності дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння здійснюється Державним сховищем дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння на підставі рішення Мінфіну. Продаж цінностей провадиться на підставі укладеного договору купівлі-продажу після попередньої оплати їх вартості.
31. Продаж на аукціоні виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння здійснюється згідно з порядком продажу на аукціонах виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затвердженим Мінфіном.
{Порядок доповнено пунктом 31 згідно з Постановою КМ № 56 від 25.01.2006}
4. Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють операції з купівлі-продажу дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, зобов'язані забезпечити належний облік, збереження та охорону зазначених цінностей.
5. Особи, винні в порушенні порядку здійснення операцій купівлі-продажу дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, несуть цивільно-правову, адміністративну і кримінальну відповідальність згідно із законодавством.
Порядок звернення до Мінфіну щодо продажу цінностей
6. Суб'єкти підприємницької діяльності всіх форм власності подають Мінфіну письмові звернення, в яких зазначають:
найменування цінностей: дорогоцінні метали за видами продукції (із зазначенням марки, ГОСТу, ТУ), дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння відповідно до термінів, визначених законодавством;
кількість цінностей: дорогоцінні метали - у грамах із зазначенням лігатурної та чистої ваги дорогоцінного металу, дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння - у каратах, кілограмах (грамах);
підтвердження гарантії оплати.
До звернення додаються нормативно-технічні розрахунки та довідки щодо визначення потреби у цінностях.
{Абзаци шостий - дев'ятий пункту 6 замінити абзацом згідно з Постановою КМ № 440 від 13.04.2011}
7. Суб'єкти підприємницької діяльності несуть відповідальність за достовірність інформації в документах, поданих Мінфіну з метою закупівлі цінностей з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.
Порядок розгляду Мінфіном звернень суб'єктів підприємницької діяльності щодо продажу цінностей
8. Реєстрація звернення суб'єкта підприємницької діяльності проводиться Мінфіном з дня подання повного пакету документів.
Звернення з відповідними документами розглядається Головним управлінням дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння Мінфіну.
9. За результатами розгляду поданих документів приймається письмове рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на продаж Державним сховищем дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння цінностей із Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Рішення приймається і відповідь дається не пізніше 15 днів з дня прийняття звернення від суб'єкта підприємницької діяльності.
10. Рішення про дозвіл на продаж цінностей із Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння підписується керівником Головного управління дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння Мінфіну, один примірник якого видається суб'єкту підприємницької діяльності, другий надсилається на адресу Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.
11. У видачі дозволу може бути відмовлено у разі:
подання суб'єктом підприємницької діяльності неповної інформації у зверненні;
недостатнього обсягу ресурсів у Державному сховищі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.
12. Рішення Мінфіну щодо продажу цінностей Державним сховищем дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння вважається дійсним протягом 45 календарних днів.
Процедура продажу цінностей з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння
13. На підставі рішення Мінфіну суб'єкт підприємницької діяльності укладає договір купівлі-продажу цінностей з Державним сховищем дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Договори укладаються в порядку, встановленому законодавством. Невід'ємною частиною договору є протокол погодження ціни на дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння.
14. Оплата за дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння здійснюється за ринковими цінами, що діють на день продажу. При визначенні цін на дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння враховуються витрати, пов'язані з проведенням експертизи та контролю якості дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, а також на інші послуги.
Оплата виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння здійснюється за найвищими цінами, що склалися під час проведення аукціону, але не нижче ринкових.
{Пункт 14 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 56 від 25.01.2006}
Розрахунки з суб'єктами підприємницької діяльності за придбані цінності здійснюються у порядку, передбаченому законодавством.
15. Цінності, що реалізуються із Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, повинні мати відповідно:
щодо дорогоцінних металів - сертифікат якості на відповідність ГОСТу, ТУ за встановленою формою;
щодо дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння - експертний висновок Державного гемологічного центру.
16. Суб'єкт підприємницької діяльності має право на перевірку якості цінностей, їх комплектності, міри ваги та ціни. На вимогу суб'єкта підприємницької діяльності Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння зобов'язано надати контрольно-вимірювальні прилади, документ, що підтверджує утворення ціни, забезпечити іншою необхідною інформацією про придбані дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння.
17. Дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння реалізуються суб'єктам підприємницької діяльності за довіреністю, виданою в установленому порядку.
18. Спори, які виникають у разі виявлення невідповідності якості придбаних цінностей сертифікату якості або експертному висновку Державного гемологічного центру, вирішуються в установленому законодавством порядку.