Про впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників
{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки
№ 735 від 24.05.2019}
З метою створення умов для якісної підготовки конкурентоспроможних робітничих кадрів, здатних задовольнити вимоги загальнодержавного та регіональних ринків праці, забезпечення гнучкості та мобільності організації навчально-виробничого процесу, оновлення змісту освіти шляхом упровадження у професійну підготовку кваліфікованих робітничих кадрів елементів дуальної форми навчання НАКАЗУЮ:
1. Затвердити перелік професійно-технічних навчальних закладів для впровадження упродовж 2017-2020 років елементів дуальної форми навчання з визначених робітничих професій (додаток 1).
2. Затвердити План (дорожню карту) упровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітничих кадрів (додаток 2).
3. Департаментам (управлінням) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій:
1) забезпечити виконання завдань, визначених Планом (дорожньою картою) упровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітничих кадрів;
2) створити необхідні умови для проведення професійно-практичної підготовки здобувачів в умовах виробництва з використанням елементів дуальної форми навчання спільно з об'єднаннями роботодавців, підприємствами, установами, організаціями-замовниками підготовки робітничих кадрів та професійно-технічними навчальними закладами;
3) розглянути питання організації навчально-виробничого процесу з елементами дуальної форми навчання на засіданні Регіональних рад професійно-технічної освіти упродовж 2017-2018 навчального року.
4. Інституту модернізації змісту освіти (Завалевський Ю.І.) та Навчально-методичним (науково-методичним) центрам (кабінетам) професійно-технічної освіти забезпечити методичний супровід упровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітничих кадрів та здійснювати щорічний моніторинг результатів діяльності професійно-технічних навчальних закладів упродовж 2017-2020 років.
5. Департаменту професійної освіти (Кучинський М.С.) щорічно за поданням департаментів (управлінь) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій здійснювати корегування переліку робітничих професій і професійно-технічних навчальних закладів, що впроваджують елементи дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітничих кадрів.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П.К.
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПЕРЕЛІК
закладів професійної (професійно-технічної) освіти для впровадження елементів дуальної форми здобуття освіти
{Перелік в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 735 від 24.05.2019}
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПЕРЕЛІК
закладів професійної (професійно-технічної) освіти для впровадження з 01 вересня 2019 року елементів дуальної форми навчання з визначених робітничих професій
{Перелік в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 735 від 24.05.2019}
ПЛАН ЗАХОДІВ
(дорожня карта)
із упровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах України
{Текст взято з сайту Міністерства освіти і науки http://www.old.mon.gov.ua}