Про організацію роботи з кадрами в органах прокуратури України
{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури
№ 2гн-1 від 12.12.2014}
З метою забезпечення належного виконання покладених на органи прокуратури України завдань і функцій, визначення основних засад і напрямів в організації кадрового забезпечення, удосконалення роботи з добору, розстановки, професійної підготовки та виховання кадрів, керуючись статтею 15 Закону України «Про прокуратуру», НАКАЗУЮ:
1. Першому заступнику та заступникам Генерального прокурора України, ректору Національної академії прокуратури України, прокурорам обласного рівня, їх заступникам, головам атестаційних комісій усіх рівнів, керівникам структурних підрозділів апаратів, міським, районним, міжрайонним і прирівняним до них прокурорам розглядати забезпечення правильного добору, розстановки, професійної підготовки та виховання кадрів як ефективний засіб успішного виконання покладених на органи прокуратури завдань щодо утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку, захисту прав і свобод громадян та інтересів держави.
1.1. При доборі, розстановці, професійній підготовці та вихованні кадрів неухильно додержуватися Конституції та законів України.
1.2. Стан організації роботи з кадрами вважати одним із основних критеріїв оцінки ефективності діяльності керівників прокуратур усіх рівнів.
2. Прокурорам обласного рівня визначати щорічну і на перспективу потребу в кадрах. Пропозиції для формування замовлення навчальним закладам на наступний рік надсилати до Генеральної прокуратури України до 30 грудня кожного року.
2.1. Забезпечувати якісний добір вступників до вищих навчальних закладів, з якими Генеральною прокуратурою України укладено угоди на підготовку фахівців. Рекомендації для вступу на навчання надавати передусім особам, які успішно пройшли зовнішнє незалежне оцінювання, мають високий рівень освітньої підготовки, схильність до прокурорсько-слідчої діяльності та за станом здоров’я можуть займатися нею.
2.2. Добір вступників для Національної академії прокуратури України здійснювати за рахунок випускників вищих навчальних закладів 3-4 рівня акредитації, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр» за спеціальністю «правознавство», насамперед з числа осіб, які навчаються за замовленням прокуратури. Питання щодо надання рекомендацій для вступу на навчання до Національної академії прокуратури України вирішувати з урахуванням результатів психологічного тестування вступників.
3. Керівникам прокуратур усіх рівнів забезпечувати комплектування прокурорсько-слідчих посад професійно підготовленими, компетентними, принциповими, добросовісними, з високими моральними якостями працівниками.
3.1. Комплектувати прокурорсько-слідчі посади за рахунок осіб, які є громадянами України, мають вищу юридичну освіту, необхідні ділові і моральні якості, здатні за станом здоров’я успішно виконувати службові обов’язки, не притягувалися до кримінальної відповідальності (за винятком реабілітованих) або адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.
3.2. У міських, районних, міжрайонних та прирівняних до них прокуратурах посади прокурорів прокуратур укомплектовувати передусім за рахунок випускників Національної академії прокуратури України та вищих навчальних закладів, з якими Генеральною прокуратурою України укладено відповідні угоди на підготовку фахівців, а у військових прокуратурах, як правило, за рахунок офіцерів Збройних Сил України, які проходять військову службу або перебувають у запасі і мають вищу юридичну освіту та відповідають вимогам статті 46-1 Закону України «Про прокуратуру».
3.3. При формуванні колективів прокуратур усіх рівнів дотримуватися раціонального співвідношення досвідчених і молодих кадрів.
3.4. Укомплектовувати прокуратури міст з районним поділом, апарати прокуратур обласного рівня та Генеральної прокуратури України, як правило, за рахунок працівників, які до призначення на посаду:
- у прокуратуру міста з районним поділом мають стаж роботи в органах прокуратури не менше двох років;
- в апарат прокуратури обласного рівня мають стаж роботи в органах прокуратури не менше трьох років;
- в апарат Генеральної прокуратури України - не менше п’яти років в органах прокуратури, у тому числі працювали у прокуратурах обласного рівня чи на посадах міськрайпрокурорів.
4. При призначенні на посади прокурорів і слідчих враховувати висновки спеціальних перевірок стосовно претендентів в обсязі та в порядку, передбаченому ст.11 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
4.1. Призначення на прокурорсько-слідчі посади вперше, а також колишніх працівників прокуратури здійснювати лише за погодженням із Генеральною прокуратурою України.
{Пункт 4.1 в редакції Наказу Генеральної прокуратури № 2гн-1 від 12.12.2014}
4.2. Серед осіб, які не мають досвіду практичної роботи за спеціальністю, проводити відбір на конкурсних засадах для подальшого проходження стажування на умовах строкової трудової угоди до одного року.
4.3. При укладенні трудових угод з особами, які раніше працювали в правоохоронних, державних органах та на інших підприємствах, в установах і організаціях, як правило, обумовлювати передбачене трудовим законодавством випробування, за винятком осіб, які призначаються в порядку переведення.
5. Забезпечувати прийняття Присяги працівника прокуратури відповідно до встановленого Порядку в офіційній обстановці у місячний строк після призначення вперше на прокурорсько-слідчу посаду.
6. Приділяти особливу увагу стажуванню молодих фахівців, атестуванню прокурорсько-слідчих працівників, роботі з кадровим резервом та висуненню на керівні посади.
6.1. Постійно вивчати професійні та організаторські здібності, моральні якості прокурорів і слідчих, практикувати їх професійне та психологічне тестування, у першу чергу кандидатів на керівні посади. Результати тестувань враховувати під час проведення атестацій, вирішення питань про зарахування до кадрового резерву та заміщення вакансій.
7. Забезпечувати проходження стажування працівниками, які не мають досвіду роботи за фахом, відповідно до Положення про порядок стажування в органах прокуратури України.
7.1. Відповідальність за організацію стажування покласти на керівників прокуратур обласного рівня, безпосереднє керівництво ним здійснювати прокурорам міського та районного рівня.
7.2. Стажування проводити за індивідуальними планами, які мають передбачати вивчення законодавства, опрацювання позитивного досвіду, освоєння методик прокурорсько-слідчої діяльності, набуття професійних умінь і навиків, необхідних для самостійної роботи.
7.3. Застосовувати наставництво як засіб сприяння професійному становленню молодого працівника, формуванню у нього високих моральних якостей, вихованню почуття поваги до закону, відданості обраній професії, дисциплінованості та неухильного дотримання норм службової етики. Наставників призначати із числа найбільш кваліфікованих та досвідчених працівників.
8. Забезпечувати атестацію прокурорів та слідчих відповідно до Положення про порядок проведення атестації прокурорсько-слідчих працівників органів прокуратури України.
8.1. Розглядати атестацію як засіб визначення рівня професійної підготовки, відповідності займаній посаді, перспектив просування працівника по службі, створення дієвого кадрового резерву та визначення шляхів підвищення кваліфікації і зміцнення службової дисципліни.
8.2. Атестацію проводити на засадах гласності, принциповості, об’єктивності та неупередженості в оцінці кваліфікаційного рівня прокурорів і слідчих, їх ділових, особистих і морально-психологічних якостей.
8.3. Практикувати систематичне заслуховування на засіданнях атестаційних комісій звітів керівників усіх рівнів про стан профілактично-виховної роботи у підпорядкованих колективах, підготовку кадрового резерву, контролю за виконанням працівниками рекомендацій атестаційної комісії, організації стажування молодих фахівців тощо.
9. З метою забезпечення оперативного заміщення вакантних посад та просування по службі найбільш професійно підготовлених працівників створювати кадровий резерв:
- для висунення на керівні посади;
- для заміщення посад у структурних підрозділах центрального та обласних апаратів, прокуратурах міст з районним поділом;
- для заміщення посад начальників відділів та їх заступників, завідувачів кафедр, науково-педагогічних працівників Національної академії прокуратури України.
- для заміщення посад у прокуратурах міст, районів, міжрайонних, районних у містах та прирівняних до них (первинний кадровий резерв).
9.1. Здійснювати цю діяльність згідно з Положенням про роботу з кадровим резервом в органах прокуратури України.
9.2. Склад кадрового резерву для висунення на керівні посади щорічно розглядати на засіданнях колегій та затверджувати їх рішеннями.
9.3. Працівникам, зарахованим до кадрового резерву, самостійно підвищувати ділову та професійну кваліфікацію, сумлінно та ініціативно готуватися до роботи на вищій посаді.
9.4. Підготовку працівника, зарахованого до кадрового резерву для висунення на керівні посади, здійснювати за індивідуальним планом у разі відсутності досвіду керівної роботи чи на відповідних посаді напрямах прокурорсько-слідчої діяльності.
10. Висунення на посади у центральному та обласних апаратах проводити за рекомендаціями керівників структурних підрозділів, узгодженими відповідно із заступником Генерального прокурора України чи заступником прокурора обласного рівня.
10.1. При висуненні працівників прокуратур районного, міського та обласного рівнів на керівні посади, а також при переведенні цих працівників до апаратів прокуратур обласного рівня проводити їх дострокову атестацію, якщо з часу попередньої атестації пройшло більше року.
10.2. Перед призначенням на керівні посади практикувати стажування кандидатів в апаратах прокуратур вищого рівня та тимчасове покладання обов’язків за відповідними керівними посадами, після призначення - надання необхідної практичної допомоги.
10.3. При переведенні до Генеральної прокуратури України, як правило, проводити стажування у відповідному структурному підрозділі. Висновки за результатами стажування викладати у рекомендаціях на призначення.
11. У тижневий строк інформувати управління кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України про призначення прокурорсько-слідчих працівників в порядку переведення з інших прокуратур обласного рівня з надсиланням копій відповідних наказів.
12. Забезпечувати стабільність керівного складу органів прокуратури, не допускати випадків необґрунтованого дострокового переміщення та звільнення прокурорів районного рівня і керівників структурних підрозділів апаратів.
12.1. На вказані посади висувати найбільш підготовлених прокурорсько-слідчих працівників, які мають системні професійні знання, успішно виконують службові обов’язки, проявляють ініціативу, підвищують свій професійний рівень, володіють організаторськими здібностями, належними діловими і моральними якостями та, як правило, перебувають у кадровому резерві.
12.2. Рекомендувати на посади міських, районних, міжрайонних та прирівняних до них прокурорів переважно працівників, які мають досвід роботи в апаратах прокуратур або на посадах заступників міськрайпрокурорів.
13. Забезпечувати суворе дотримання встановленого порядку призначення та звільнення працівників, посади яких віднесені до номенклатури Генерального прокурора України, а також призначення яких здійснюється за погодженням з Генеральною прокуратурою України.
13.1. Питання щодо призначення на посади номенклатури Генерального прокурора України вирішувати з урахуванням висновків управління внутрішньої безпеки та захисту працівників прокуратури Генеральної прокуратури України.
13.2. На наступний строк повноважень рекомендувати лише тих прокурорів, які забезпечують належну ефективність прокурорсько-слідчої діяльності, виявили необхідні якості керівника, самостійні у прийнятті рішень, мають авторитет та за результатами атестації відповідають займаним посадам.
13.3. Висновки про можливість призначення на наступний строк повноважень надавати після вивчення цього питання працівниками Генеральної прокуратури України, як правило, з виїздом на місце.
13.4. Подання про звільнення прокурорів районного рівня надсилати до Генеральної прокуратури України не пізніше ніж за місяць до закінчення строку їх повноважень. У разі дострокового звільнення прокурора подання повинні містити конкретні обґрунтування причин звільнення.
13.5. Надсилати до управління кадрового забезпечення в п’ятиденний строк копії наказів про звільнення працівників, призначення яких здійснювалося за погодженням з Генеральною прокуратурою України.
14. Забезпечувати неухильне дотримання вимог Положення про класні чини працівників органів прокуратури України та відповідної Інструкції, зважаючи на те, що класні чини присвоюються у послідовному порядку з урахуванням ділових і особистих якостей працівника відповідно до займаних посад і стажу роботи.
14.1. Враховувати, що присвоєння класного чину достроково або вищого класного чину незалежно від посади може проводитися в окремих випадках за зразкове виконання службових обов’язків чи при призначенні на вищу посаду.
15. Організацію безперервного навчання вважати важливим чинником поліпшення якості кадрового складу органів прокуратури.
15.1. Забезпечувати ефективну підготовку і підвищення кваліфікації прокурорів і слідчих відповідно до Положення про єдину систему підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих працівників органів прокуратури України.
15.2. Систематично організовувати заняття з підвищення кваліфікації підпорядкованих працівників, у тому числі у Школі молодого спеціаліста, практикувати залучення до навчальних заходів науково-педагогічного складу Національної академії прокуратури України, інших вищих навчальних закладів, спеціалістів-психологів органів прокуратури, представників судових, правоохоронних та інших державних органів тощо.
15.3. Безпосередню відповідальність за належну організацію роботи з навчання кадрів покласти на керівників структурних підрозділів та прокуратур районного рівня. Її координацію забезпечувати кадровим підрозділам апаратів.
15.4. Підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих працівників в Національній академії прокуратури України проводити не рідше одного разу на п’ять років.
16. Підтримувати постійні зв’язки з вищими навчальними закладами, з якими Генеральна прокуратура України перебуває у договірних відносинах щодо підготовки фахівців, брати участь у розробці і впровадженні спеціальних навчальних програм з урахуванням потреб прокурорсько-слідчої практики. Проводити необхідну організаційну та виховну роботу зі студентами зазначених навчальних закладів упродовж усього періоду навчання.
16.1. Забезпечувати належний рівень проходження студентами практики в органах прокуратури. Закріплювати за ними найбільш підготовлених, досвідчених прокурорів і слідчих з метою надання практичної допомоги у формуванні їх професійної майстерності та відповідних навиків у роботі.
16.2. Розвивати співробітництво з Національною академією прокуратури України, надавати необхідні інформаційні та практичні матеріали. Залучати до навчальних заходів прокурорів і слідчих, які мають значний досвід роботи.
16.3. Взаємодію з Національною академією прокуратури України розглядати одним із основних засобів покращання підготовки та підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих кадрів, належного науково-методичного забезпечення діяльності органів прокуратури.
16.4. Застосовувати індивідуальний підхід при формуванні пропозицій з підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих кадрів у Національній академії прокуратури України, враховуючи стаж роботи, ступінь професіоналізму та оволодіння новими формами і методами прокурорської діяльності.
17. Ректору Національної академії прокуратури України забезпечувати розвиток і вдосконалення системи навчання та підвищення кваліфікації з максимальним наближенням навчальної та наукової роботи до прокурорсько-слідчої практики.
17.1. Одним із головних напрямів підвищення кваліфікації вважати організацію навчання за спеціалізованими програмами професійної підготовки прокурорів і слідчих, а також працівників, зарахованих до кадрового резерву на керівні посади.
18. Забезпечувати в службовій діяльності прокурорів і слідчих неухильне додержання вимог Законів України «Про прокуратуру», «Про правила етичної поведінки», Присяги працівника прокуратури, Дисциплінарного статуту прокуратури України, Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури і Правил внутрішнього трудового розпорядку.
18.1. У вихованні кадрів використовувати кращі приклади етичності, професійності, відданості дорученій справі, скромності, честі та гідності працівників прокуратури.
18.2. З метою популяризації прокурорсько-слідчої професії встановлювати в приміщеннях прокуратур Дошки пошани кращих працівників та ветеранів органів прокуратури. Питання про занесення на Дошку пошани розглядати на засіданнях колегій.
18.3. До виховної роботи залучати ветеранів органів прокуратури, практикуючи запрошення їх до виступів на заняттях у Школі молодого спеціаліста, науково-практичних семінарах та конференціях.
18.4. Пропагувати у підпорядкованих колективах здоровий спосіб життя, заохочувати до занять фізкультурою, спортом, проведення культурно-оздоровчих заходів, подолання шкідливих звичок. У цій діяльності широко використовувати можливості профспілкових організацій.
18.5. Заходами виховного впливу домагатися сумлінності, відповідальності, принциповості та неупередженості працівників прокуратури під час виконання службових обов’язків.
19. Враховувати, що головними чинниками виховання підпорядкованих працівників є виважене та справедливе застосування заходів заохочення і дисциплінарних стягнень, а також особистий приклад керівника.
19.1. Активно використовувати систему заохочень. За сумлінне та зразкове виконання службових обов’язків, ініціативу та оперативність у роботі вирішувати питання про заохочення працівників прокуратури, у тому числі відомчими заохочувальними відзнаками Генерального прокурора України, дострокове присвоєння класних чинів, преміювання, встановлення надбавок до посадових окладів тощо.
19.2. За особливі заслуги в роботі вносити пропозиції про нагородження працівників прокуратури державними нагородами, у тому числі присвоєння почесного звання «Заслужений юрист України».
19.3. При вирішенні питань про притягнення працівників до дисциплінарної відповідальності неухильно додержуватися вимог законодавства про працю та Дисциплінарного статуту прокуратури України. Не допускати упередженості та порушень прав працівника, який притягується до дисциплінарної відповідальності.
19.4. Копію наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності у триденний строк направляти до управління кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України. Невідкладно інформувати про факти задоволення судами позовів про поновлення на роботі працівників прокуратури з наданням копій відповідних судових рішень.
19.5. Управлінню кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України здійснювати контроль за обґрунтованістю і законністю застосування дисциплінарних стягнень стосовно працівників органів прокуратури, вживати заходів до скасування безпідставних і незаконних наказів.
20. Приділяти особливу увагу роботі, спрямованій на запобігання скоєнню працівниками прокуратури злочинів, корупційних правопорушень та інших ганебних вчинків. Сприяти кадровим підрозділам у вивченні причин і умов їх вчинення, ролі безпосередніх керівників у їх попередженні та невідворотності покарання за скоєне.
20.1. Прокурорам обласного рівня взаємодіяти з працівниками управління внутрішньої безпеки та захисту працівників прокуратури Генеральної прокуратури України, які дислокуються у прокуратурах обласного рівня, ініціювати залучення їх до проведення службових розслідувань (перевірок) за фактами скоєння працівниками прокуратури ганебних вчинків, порушень вимог Присяги працівника прокуратури, Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, інформувати про корупційні правопорушення та інші ганебні вчинки працівників прокуратури, дорожньо-транспортні пригоди за їх участю, інші правопорушення, скоєні ними або щодо них, повідомлення у засобах масової інформації, звернення громадян та юридичних осіб, одержані з будь-яких інших джерел.
20.2. Надавати у встановленому порядку працівникам зазначеного структурного підрозділу на місцях доступ до бази персональних даних «Кадри органів прокуратури України», інших інформаційних баз даних, особових справ, необхідних матеріалів перевірок, кримінальних проваджень тощо.
21. Забезпечувати суворе додержання прокурорсько-слідчими працівниками вимог та спеціальних обмежень, встановлених Законами України «Про прокуратуру», «Про засади запобігання і протидії корупції» та «Про правила етичної поведінки».
21.1. Організовувати подання до кадрових підрозділів працівниками прокуратури декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік щорічно до 1 квітня та надалі у день звільнення за період з 1 січня до дати звільнення із зазначенням дати її заповнення та протягом одного року за минулий рік за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, за формою і в порядку, визначеними Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
22. Постійно дбати про поліпшення умов праці, побуту і відпочинку працівників, приділяти увагу питанням їх матеріального і соціального захисту.
22.1. Забезпечувати своєчасне надання щорічних відпусток відповідно до вимог Закону України «Про відпустки», їх використання до кінця календарного року, а перенесення на інший період здійснювати лише у виняткових випадках за наявності нагальної службової необхідності чи інших поважних причин.
22.2. Створювати у кожному колективі атмосферу доброзичливості, взаємоповаги, відданості дорученій справі, зосереджувати зусилля на удосконаленні стилю і методів роботи, досягненні позитивних результатів у прокурорсько-слідчій діяльності.
22.3. Періодично вивчати соціально-психологічний клімат у колективах з метою своєчасного виявлення та профілактики конфліктних ситуацій, вносити рекомендації щодо оптимальної адаптації молодих фахівців.
24. Проявляти турботу до ветеранів органів прокуратури, їх сімей, родин працівників, які втратили працездатність, постраждали чи загинули при виконанні службових обов’язків, підтримувати з ними зв’язок, надавати допомогу у вирішенні соціально-побутових питань.
25. Управлінню кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України на основі систематичного аналізу стану роботи з кадрами спільно з управлінням організаційного та правового забезпечення і відповідними підрозділами на місцях вивчати ефективність діяльності структурних підрозділів, вносити пропозиції щодо оптимізації штатної чисельності апаратів Генеральної прокуратури України та прокуратур обласного рівня, шляхів покращання їх діяльності.
25.1. Документи щодо зміни структури та штатної чисельності Генеральної прокуратури України, прокуратур обласного, міського та районного рівня готувати управлінню кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України.
26. Забезпечувати виконання законодавства, яке регулює проходження державної служби в органах прокуратури України, зокрема щодо прийняття на державну службу, проведення конкурсу на заміщення вакантних посад; спеціальних перевірок; обмежень, пов’язаних з її проходженням; прийняття Присяги; ознайомлення та дотримання Загальних правил поведінки державних службовців; підвищення професійної кваліфікації, атестування; присвоєння рангів; створення дієвого кадрового резерву державних службовців тощо.
27. Суворо дотримуватися встановлених вимог щодо ведення обліку кадрів, зберігання та видачі особових справ, трудових книжок і службових посвідчень працівників прокуратури, забезпечуючи при цьому належний захист персональних даних працівників органів прокуратури.
27.1. Ефективно використовувати можливості автоматизованої інформаційно-аналітичної системи «Кадри», до якої кадровим підрозділом своєчасно вносити відповідні відомості.
28. Управлінню кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України, керівникам прокуратур обласного рівня та кадрових підрозділів забезпечувати мобілізаційну підготовку органів прокуратури України для функціонування в особливий період відповідно до вимог Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», інших законодавчих і нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.
28.1. Організовувати своєчасний військовий облік працівників органів прокуратури України, бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та у воєнний час.
29. Координацію кадрової роботи, організаційно-правове забезпечення кадрових рішень Генерального прокурора України та прокурорів обласного рівня, контроль за виконанням їх доручень, додержанням вимог наказів та інших документів з кадрових питань покласти на управління кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України та відповідні підрозділи прокуратур обласного рівня.
29.1. На посади керівників кадрових підрозділів висувати лише працівників, які вміють працювати з людьми, мають бездоганну репутацію, авторитет та, як правило, практичний досвід роботи на керівних посадах в органах прокуратури.
30. Керівництво кадровими підрозділами та персональну відповідальність за організацію роботи з добору, розстановки, професійної підготовки та виховання кадрів покласти на прокурорів обласного рівня.
31. Керівникам та кадровим підрозділам прокуратур усіх рівнів періодично узагальнювати стан роботи з добору, розстановки, професійної підготовки та виховання кадрів. За необхідності виносити зазначені питання на розгляд колегій.
31.1. Систематично вивчати і перевіряти стан роботи з кадрами, насамперед у прокуратурах, де не забезпечується належна службова та трудова дисципліна, допускаються порушення закону та серйозні недоліки в роботі, надавати прокурорам необхідну практичну допомогу.
32. Основними критеріями оцінки кадрової роботи вважати: укомплектування колективів прокуратур, їх структурних підрозділів кваліфікованими, сумлінними працівниками, прозорість і справедливість у доборі, розстановці та переміщенні кадрів, стабільність кадрового складу, забезпечення раціонального співвідношення молодих і досвідчених працівників, належного рівня службової та трудової дисципліни.
33. В оцінці діяльності прокурорів і слідчих визначальними критеріями мають бути: кваліфікованість, компетентність, досвідченість, відданість справі, ініціативність, особистий внесок у підвищення ефективності прокурорсько-слідчої діяльності, принциповість та неупередженість у вирішенні службових питань, уміння протистояти незаконному впливу, непримиренність до будь-яких порушень закону, дотримання морально-етичних норм.
Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника та заступників Генерального прокурора України, ректора Національної академії прокуратури України, прокурорів обласного рівня.
Наказ надіслати прокурорам обласного рівня, міським, районним, міжрайонним та іншим прирівняним до них прокурорам, ректору Національної академії прокуратури України та ознайомити з ним усіх прокурорсько-слідчих працівників.
Наказ Генерального прокурора України від 15 грудня 2011 року № 2гн «Про організацію роботи з кадрами в органах прокуратури України» вважати таким, що втратив чинність.