ЗАТВЕРДЖЕНО |
ЖУРНАЛ
обліку медичних виробів
(Форма № 510-4/о)
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми первинної облікової документації № 510-4/о «Журнал обліку медичних виробів»
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 510-4/о «Журнал обліку медичних виробів» (далі - Журнал).
2. У лівому верхньому куті Журналу зазначаються найменування та місцезнаходження закладу, в якому заповнюється форма, та ідентифікаційний код з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (Єдиний державний реєстр).
3. Журнал заповнюють усі підрозділи закладів охорони здоров’я (далі - ЗОЗ), які отримують медичні вироби. Усі медичні вироби обліковуються окремо, залежно від джерел фінансування (державний бюджет, гуманітарна допомога тощо).
4. На титульній сторінці Журналу вказуються найменування підрозділу ЗОЗ, в якому використовують медичні вироби; дати (цифрами) початку та закінчення заповнення Журналу (число, місяць, рік).
5. У разі кожного надходження та використання медичного виробу вноситься відповідний запис до Журналу. На одній сторінці обліковується медичний виріб одного найменування із зазначенням інформації про виробника, серію, термін придатності. Для обліку медичного виробу одного найменування залишаються декілька сторінок, у разі закінчення сторінки або сторінок інформація переноситься на іншу сторінку, при цьому вказується: «Перенесено на стор. № _____». У разі початку нової сторінки паспортна частина заповнюється повністю.
6. Для зручності пошуку медичного виробу в Журналі заповнюється зміст, де зазначаються найменування виробу (повне торгове найменування, серія, виробник) та номери сторінок, на яких вони обліковуються.
7. У пункті 1 паспортної частини Журналу зазначаються повне торгове найменування медичного виробу, серія відповідно до прибуткового документа.
8. У пункті 2 паспортної частини Журналу вказується найменування виробника медичного виробу відповідно до прибуткового документа.
9. У пункті 3 паспортної частини Журналу вказується одиниця виміру медичного виробу відповідно до прибуткового документа.
10. У пункті 4 паспортної частини Журналу вказується термін придатності медичного виробу (число, місяць, рік).
11. У графі 1 таблиці паспортної частини Журналу вказуються цифрами число, місяць, рік надходження медичного виробу до підрозділу ЗОЗ.
12. У графі 2 таблиці паспортної частини Журналу вказуються найменування постачальника, номер, дата прибуткового документа.
13. У графі 3 таблиці паспортної частини Журналу вказуються найменування документа про розподіл (наказ, лист тощо), номер, дата видачі документа (число, місяць, рік).
14. У графі 4 таблиці паспортної частини Журналу вказується цифрами кількість отриманих одиниць медичного виробу.
15. У графі 5 таблиці паспортної частини Журналу вказуються цифрами число, місяць, рік використання медичного виробу.
16. У графі 6 таблиці паспортної частини Журналу вказується цифрами кількість одиниць медичного виробу, що використано у цю дату. Для діагностичних наборів вказується кількість використаних цілих наборів, для реагентів - кількість у мілілітрах.
17. У графі 7 таблиці паспортної частини Журналу медичний працівник, який використав медичний виріб, ставить підпис.
18. У графі 8 таблиці паспортної частини Журналу вказується цифрами кількість одиниць медичного виробу, що залишилася після використання. Для діагностичних наборів у залишку вказується кількість цілих наборів, для реагентів - кількість у мілілітрах.
19. Журнал заповнює матеріально відповідальний за облік медичних виробів медичний працівник відповідно до покладених на нього функціональних обов’язків.
20. У разі ведення форми № 510-4/о в електронному форматі до неї має бути включено всю інформацію, що міститься на паперовому носії. Кожна сторінка має бути роздрукована, підписана медичним працівником, який здійснював роздруківку з електронного носія, та пронумерована.
21. Журнал зберігається у підрозділі ЗОЗ протягом 5 років після його закінчення.