open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Попередня

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

НАКАЗ

22.03.2013  № 94

(з основної діяльності)

Про утворення Комісії з розгляду питань списання майна у системі ДСНС України та затвердження її персонального складу

Відповідно до Закону України "Про управління об'єктами державної власності", пункту 8 Порядку списання об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 р. № 1314 (із змінами), а також з метою організації роботи зі списання майна у системі ДСНС України НАКАЗУЮ:

1. Утворити Комісію з розгляду питань списання майна у системі ДСНС України (далі - Комісія ДСНС України) та затвердити її персональний склад, що додається.

2. Затвердити Інструкцію щодо застосування порядку списання майна у системі ДСНС України, що додається.

3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Голова

М. Болотських



ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС України
22.03.2013 № 94

СКЛАД
Комісії з розгляду питань списання майна у системі ДСНС України


Білошицький
Руслан Миколайович

-

директор Департаменту ресурсного забезпечення, голова Комісії


Смирнов
Дмитро Олександрович

-

начальник відділу закупівель, гуманітарної допомоги та управління майном Департаменту ресурсного забезпечення, заступник голови Комісії


Семенець
Світлана Володимирівна

-

головний спеціаліст відділу закупівель, гуманітарної допомоги та управління майном Департаменту ресурсного забезпечення, секретар Комісії




Члени Комісії:


Васьковський
Олександр Миколайович

-

начальник відділу спеціального обладнання та спецтехніки Департаменту ресурсного забезпечення


Гончарук
Іван Михайлович

-

головний фахівець відділу матеріального та пожежно-технічного забезпечення Департаменту ресурсного забезпечення


Лазар
Олександр Миколайович

-

головний спеціаліст відділу правової та претензійно-позовної роботи Юридичного управління


Новіков
Олег Володимирович

-

заступник директора Департаменту - начальник відділу економічного аналізу, прогнозування, договірної та організаційної роботи Департаменту економіки і фінансів


Семенюк
Андрій Вікторович

-

заступник директора Департаменту - начальник відділу будівництва та експлуатації нерухомого майна Департаменту ресурсного забезпечення


Чернов
Олег Кімович

-

начальник відділу організації служби, підготовки та сертифікації АРС управління організації пожежогасіння, піротехнічних робіт та підготовки підрозділів ОРС ЦЗ Департаменту реагування на надзвичайні ситуації



ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС України
22.03.2013 № 94

ІНСТРУКЦІЯ
щодо застосування порядку списання майна у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій

I. Загальні положення

1.1. Цю Інструкцію розроблено згідно з Порядком списання об'єктів державної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 р. № 1314 (далі - Порядок), що визначає механізм списання об'єктів незавершеного будівництва (незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи), матеріальних активів, які відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами), іншими необоротними активами (далі - майно).

1.2. Списання майна з балансу Державної служби України з надзвичайних ситуацій України, головних управлінь (управлінь) ДСНС України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, підрозділів, підпорядкованих апарату ДСНС України, навчальних закладів та науково-дослідних установ, підприємств, організацій і установ сфери управління ДСНС України (далі - Установа) проводиться відповідно до вимог Порядку з урахуванням уточнень, викладених у цій Інструкції.

1.3. Списанню підлягає майно, що:

непридатне для подальшого використання (фізично зношене);

виявлене в результаті інвентаризації як нестача;

морально застаріле;

пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха (за умови, що відновлення його є неможливим або економічно недоцільним і воно не може бути реалізоване);

залишилося за межами України і повернення якого неможливе або економічно недоцільне.

1.4. Списання майна, що не може бути в установленому порядку відчужено, безоплатно передано державним підприємствам, установам чи організаціям та щодо якого не може бути застосовано інших способів управління (або його застосування може бути економічно недоцільне), у разі коли таке майно морально чи фізично зношене, непридатне для подальшого використання, зокрема у зв'язку з будівництвом, розширенням, реконструкцією і технічним переоснащенням, або пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха та відновленню не підлягає, або виявлене в результаті інвентаризації як нестача здійснюється:

первинною вартістю за одиницю (комплект) у розмірі до 10 тис.грн. (крім нерухомого майна) - за рішенням керівника Установи;

первинною вартістю за одиницю (комплект) у розмірі від 10 тис.грн. - за згодою ДСНС України.

1.5. Керівники Установ та посадові особи зобов'язані вживати дієвих заходів для належного утримання і збереження майна та несуть відповідальність за невиконання вищезазначених вимог згідно з чинним законодавством України.

1.6. Списання майна, виявленого в результаті інвентаризації як нестача, може здійснюватися лише після проведення службового розслідування та прийняття рішення про покарання винних, притягнення їх до передбаченої законом відповідальності (крім випадків, коли здійснити таке відшкодування неможливо або встановлено повну безнадійність її стягнення).

Втрати від нерозкритих крадіжок тощо списуються з балансів лише після ретельної перевірки дійсної відсутності винних осіб, винесення постанови про закриття кримінального провадження (ухвали суду) і вжиття необхідних заходів щодо недопущення фактів втрат у подальшому.

1.7. Списання майна проводиться за первинною вартістю або за відновлювальною вартістю (у разі проведення індексації або переоцінки майна).

При списанні необоротних активів, що були в експлуатації, у документах поряд з їх первинною (відновлювальною) вартістю вказується сума нарахованого зносу.

Усі вузли, деталі, матеріали та агрегати розібраного та демонтованого обладнання, придатні для ремонту іншого обладнання чи для подальшого використання, а також матеріали, отримані в результаті списання майна, оприбутковуються з відображенням на рахунках бухгалтерського обліку запасів. Непридатні для використання вузли, деталі, матеріали та агрегати оприбутковуються як вторинна сировина (металобрухт тощо).

1.8. Відшкодування сум збитків здійснюється відповідно до Закону України "Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), нестачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей" та Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 р. № 116 (із змінами).

II. Комісія з розгляду питань списання майна у системі ДСНС України

2.1. Розгляд питань стосовно списання майна в системі ДСНС України здійснює Комісія з розгляду питань списання майна у системі ДСНС України (далі - Комісія ДСНС України).

2.2. Рішення про надання чи відмову в наданні згоди на списання майна приймається ДСНС України протягом 30 днів з дати надходження документів.

2.3. Надання згоди на списання майна у системі ДСНС України приймається ДСНС України за пропозиціями Комісії ДСНС України та оформляється у формі розпорядчого акта (наказу), а про відмову в наданні такої згоди - у формі листа.

2.4. Рішення про надання згоди на списання об'єктів незавершеного будівництва приймається ДСНС України за погодженням з державним органом приватизації за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.

Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях Комісії ДСНС України, приймаються більшістю голосів у присутності не менше двох третин загальної кількості її членів.

2.5. Пропозиції Комісії ДСНС України щодо списання майна оформлюються протоколом, що підписується головою, секретарем та усіма членами, присутніми на засіданні, і затверджується головою ДСНС України.

При рівному розподілі голосів голос голови Комісії ДСНС України є вирішальним.

У разі незгоди члена Комісії ДСНС України з рішенням Комісії ДСНС України у протоколі зазначається його думка, що викладається на окремому аркуші.

При відмові члена Комісії ДСНС України підписати протокол про це вказується у протоколі із зазначенням причини відмови.

За відсутності голови Комісії ДСНС України виконання обов'язків покладається на його заступника.

У разі відсутності секретаря Комісії ДСНС України виконання обов'язків покладається на будь-якого її члена, крім голови та його заступника, за рішенням голови Комісії ДСНС України.

2.6. За необхідністю до засідання Комісії ДСНС України можуть залучатися представники структурних підрозділів ДСНС України без права голосу за згодою їх керівників.

III. Оформлення документів та проведення списання майна

3.1. Для встановлення факту непридатності майна і неможливості та/або неефективності проведення його відновного ремонту чи неможливості його використання іншим чином, а також для оформлення документів на списання майна утворюється комісія із списання майна (далі - Комісія Установи), головою якої є заступник керівника Установи, а членами - головний бухгалтер або його заступник, працівники інженерних, технічних, технологічних, будівельних, обліково-економічних та інших служб Установи, а також залучені за вимогою ДСНС України його представники та інші фахівці.

3.2. Для участі в роботі комісії із встановлення непридатності технічних засобів, нагрівальних котлів, підйомників та інших необоротних активів, що перебувають під наглядом державних інспекцій, Установа залучає для участі в роботі Комісії Установи представника відповідної інспекції, який підписує акт або передає комісії свій письмовий висновок, що додається до акта.

У разі порушення проти Установи справи про банкрутство її керівник або арбітражний керуючий утворює комісію, до складу якої включаються: голова комісії - керівник Установи або арбітражний керуючий та члени комісії, визначені у пунктах 3.1, 3.2 цієї Інструкції.

3.3. Порядок створення, функції, завдання та повноваження Комісії Установи передбачено вимогами пунктів 9 - 13 Порядку.

Комісія Установи повинна здійснювати узагальнення поданих підпорядкованими підрозділами матеріалів при списанні майна для направлення їх до ДСНС України.

3.4. Голова, члени Комісії Установи, які підписали акт, та керівник Установи, який акт затвердив, несуть відповідальність згідно із законодавством за правильність висновків про технічний стан майна, що списується, достовірність зазначених даних у документах, що подаються до ДСНС України.

3.5. З метою отримання згоди на списання майна Установа надає до ДСНС України через Департамент ресурсного забезпечення (далі - Департамент) разом із клопотанням керівника та протоколом засідання комісії Установи такі документи:

техніко-економічне обґрунтування необхідності списання майна, в якому містяться економічні та/або технічні розрахунки; інформація про очікуваний фінансовий результат списання майна та про те, як воно вплине на фінансовий план (для державних підприємств); напрямки використання коштів, що передбачається одержати в результаті списання;

відомість про майно, що пропонується списати за даними бухгалтерського обліку (крім об'єктів незавершеного будівництва) (додаток 1);

акт інвентаризації майна, що пропонується до списання (додаток 2);

акт технічного стану майна, затверджений керівником Установи, у трьох примірниках (додаток 3);

відомості про наявність обтяжень чи обмежень стосовно розпорядження майном, що пропонується списати (разом з відповідними підтверджуючими документами).

Комісією ДСНС України можуть бути витребувані інші документи, необхідні для прийняття рішення про надання згоди ДСНС України на списання майна.

3.6. Надані Установою документи передаються Департаментом секретарю Комісії ДСНС України, який перевіряє комплектність вказаних документів та передає їх на розгляд структурному підрозділу ДСНС України, що здійснює облік цього майна, для аналізу та надання висновку для Комісії ДСНС України про доцільність його списання.

3.7. Після проведення ретельного аналізу та перевірки вказаних у документах відомостей цей структурний підрозділ не пізніше ніж у тижневий термін з дати надходження документів надає Комісії ДСНС України через секретаря Комісії ДСНС України свій висновок про доцільність списання майна разом з наданими на аналіз документами.

3.8. Комісією ДСНС України за результатами розгляду наданих документів оформляється протокол, що підписується та затверджується у встановленому у розділі II цієї Інструкції порядку.

3.9. Витяг з протоколу засідання Комісії ДСНС України підписується головою Комісії ДСНС України та завіряється печаткою ДСНС України.

Клопотання, протокол засідання Комісії ДСНС України, по одному примірнику всіх необхідних оригіналів документів, висновок структурного підрозділу ДСНС України, що здійснює облік майна щодо доцільності списання, зберігаються в Департаменті.

Копії клопотання та по одному примірнику всіх необхідних оригіналів документів, наданих Установою для отримання згоди на списання майна, залишаються у структурному підрозділі ДСНС України, що здійснює облік відповідного майна.

3.10. Копія наказу ДСНС України про надання згоди на списання майна, витяг з протоколу засідання Комісії ДСНС України про надання згоди на списання майна ДСНС України разом з документами, зазначеними в пункті 3.5 цієї Інструкції, повертаються Установі та є підставою для списання майна з балансу.

3.11. Списання майна, що стало непридатним внаслідок радіоактивного забруднення, здійснюється відповідно до нормативно-правових актів, чинних на момент списання, які встановлюють порядок списання радіоактивно забрудненого майна.

3.12. Вторинна сировина, отримана від розбирання списаного майна і не придатна до повторного використання, оприбутковується та підлягає обов'язковій здачі відповідним організаціям для її перероблення у встановленому законодавством порядку.

Вилучені після списання, демонтажу та розбирання майна вузли, деталі, матеріали та агрегати, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, підлягають здачі Установою суб'єктам господарювання, що займаються збиранням та первинною обробкою брухту і відходів дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння на підставі ліцензій, одержаних відповідно до вимог Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

Забороняється знищувати, викидати, здавати в лом техніку, апаратуру, прилади та інші вироби, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, без попереднього вилучення й одночасного оприбуткування цінних деталей.

3.13. Установи, на балансі яких перебувало майно, подають до ДСНС України через Департамент у місячний термін після закінчення процедури розбирання, демонтажу та оприбуткування майна затверджений керівником Установи акт про списання майна залежно від виду майна та звіт про списання майна (додаток 8).

У разі наявності зауважень до звіту ДСНС України повертає його Установі для врахування зауважень та подання протягом 10 робочих днів звіту для нового розгляду.

IV. Списання транспортних засобів та іншого транспортного майна

4.1. Списання транспортних засобів та іншого транспортного майна, первинна (переоцінена) вартість яких за одиницю (комплект) більше 10 тис.грн., здійснюється із урахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції, та уточнень, викладених у цьому розділі.

4.2. На списання подаються транспортні засоби за умови списання (демонтажу) встановленого на них спеціального обладнання (крім пожежних).

4.3. За результатами обстеження Комісією Установи складається акт технічного стану транспортного засобу, погоджений із Службою безпеки дорожнього руху або Державною автомобільною інспекцією.

4.4. Для отримання згоди ДСНС України на списання транспортних засобів і транспортного майна до матеріалів додатково надаються:

розрахунок результату списання транспортних засобів (причепа, напівпричепа (додаток 5-а));

оригінали актів технічного стану транспортного засобу у трьох примірниках (додаток 6);

узагальнена відомість транспортних засобів, що подаються на списання (додаток 9);

оригінал та копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу або технічного талону транспортного засобу або технічного паспорта;

формуляр (паспорт) транспортного засобу, всі розділи якого мають бути повністю оформлені на момент затвердження акта технічного стану, завірено підписами відповідальних посадових осіб та засвідчені гербовою печаткою Установи;

фотознімки розміром 10 х 15 см (вигляд спереду, ззаду, справа, зліва, номер рами, кузова, шасі, заводського номера спецобладнання), на звороті яких зазначається модель, номерний знак транспортного засобу, а також дата і місце фотографування, посада, прізвище і підпис особи, яка здійснювала зйомку.

4.5. При списанні з балансу Установи транспортних засобів, пошкоджених і не придатних до подальшого використання внаслідок дорожньо-транспортних пригод (аварій), до вказаних у пункті 4.4 цієї Інструкції документів додаються:

відповідним чином завірена копія протоколу, складеного підрозділом ДАІ про ДТП (аварію), з поясненнями учасників ДТП;

відповідним чином завірена копія рішення суду про стягнення суми збитків з відповідача (у випадку вирішення питання про відшкодування збитків у судовому порядку) або постанова про закриття кримінального провадження (ухвала суду) за фактом події;

відповідним чином завірена копія акта (звіту) автотоварознавчої експертизи з визначенням суми матеріального збитку, завданого власнику транспортного засобу на момент скоєння ДТП;

довідка фінансово-економічного структурного підрозділу Установи про суму відшкодованих збитків (у разі здійснення відшкодування);

фотознімки пошкодженого транспортного засобу розміром 10 х 15 см (вигляд спереду, ззаду, справа, зліва, номер рами, кузова, шасі, заводського номера спецобладнання), на звороті фотознімків зазначається модель, номерний знак транспортного засобу, дата, місце та вид дорожньо-транспортної пригоди (аварії), а також посада, прізвище і підпис особи, яка здійснювала зйомку.

4.6. Списання транспортних засобів, пошкоджених при виконанні службових обов'язків, пожеж, катастроф, стихійного лиха, здійснюється після проведення службового розслідування.

У цьому разі до вказаних у пунктах 4.4, 4.5 цієї Інструкції документів додаються:

фотознімки пошкодженого транспортного засобу розміром 10 х 15 см (вигляд спереду, ззаду, справа, зліва, номер рами, кузова, шасі, заводського номера спецобладнання), на звороті яких зазначається модель, номерний знак транспортного засобу, дата, місце та вид події, а також дата і місце фотографування (за винятком випадків, коли сфотографувати неможливо), посада, прізвище і підпис особи, яка здійснювала зйомку;

відповідним чином завірена копія рішення суду про стягнення суми збитків з відповідача (у випадку вирішення питання про відшкодування збитків у судовому порядку) або постанова про закриття кримінального провадження (ухвала суду) за фактом події.

4.7. Наказ про надання згоди на списання майна (транспортних засобів) ДСНС України, витяг з протоколу засідання Комісії ДСНС України та затверджений керівником Установи акт про списання автотранспортних засобів (додаток 5) є підставою для зняття майна (транспортних засобів) з бухгалтерського (кількісного) обліку та зняття з реєстрації в СБДР (ДАІ).

4.8. Мінімальні строки експлуатації транспортних засобів у системі ДСНС України зазначено в додатку 7 до цієї Інструкції.

4.9. З моменту видання наказу ДСНС України про надання згоди на списання майна проводиться розбракування транспортних засобів та надаються у місячний термін затверджені акти про списання до структурного підрозділу ДСНС України, що здійснює їх облік (додаток 5).

V. Списання медичного майна

5.1. Списання медичного майна здійснюється із урахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції та уточнень, викладених у цьому розділі.

5.2. Для отримання згоди ДСНС України на списання спеціального медичного обладнання і медичної апаратури (приладів), вартість яких за одиницю (комплект) перевищує 10 тис.грн., до матеріалів додатково надаються:

експлуатаційні (усі розділи якого мають бути повністю оформлено, підписано відповідними посадовими особами, засвідчено гербовою печаткою Установи) і технічні паспорти на спеціальне обладнання, акти технічного стану майна (додаток 3);

посвідчення ремонтного (перевірочного) органу про непридатність до подальшої експлуатації спеціального обладнання із зазначенням причин.

5.3. З моменту видання наказу ДСНС України про надання згоди на списання майна проводиться розбракування спеціального медичного обладнання і медичної апаратури та надаються у місячний термін затверджені акти про списання до структурного підрозділу ДСНС України, що здійснює їх облік (додатки 4, ).

5.4. Демонтаж спеціального медичного обладнання здійснюється тільки після його списання.

5.5. Терміни експлуатації медичного майна визначаються експлуатаційними паспортами (технічними формулярами).

VI. Списання телекомунікаційної і обчислювальної техніки

6.1. Списання телекомунікаційної і обчислювальної техніки здійснюється із урахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції, та уточнень, викладених у цьому розділі.

6.2. Для отримання згоди ДСНС України на списання телекомунікаційної і обчислювальної техніки, вартість яких за одиницю (комплект) перевищує 10 тис.грн., до матеріалів додатково надаються:

загальні формуляри (паспорти), всі розділи яких мають бути повністю оформлено, підписано відповідними посадовими особами, засвідчено гербовою печаткою Установи.

6.3. Списання запасних частин з індивідуального ЗІП (запчастини, інструменти, приладдя) і обладнання, що входять у комплект телекомунікаційної і обчислювальної техніки, допускається в обґрунтованих випадках після використання для ремонту основних засобів, після закінчення встановлених для них термінів служби (ресурсів) і за наявності в експлуатаційній документації телекомунікаційної і обчислювальної техніки висновку про необхідність їх планової заміни. Керівник Установи, який затвердив акт на списання, зобов'язаний вжити заходів щодо відновлення комплектності телекомунікаційної і обчислювальної техніки у найкоротший термін.

VII. Списання нерухомого майна, меблів та обладнання

7.1. Списання нерухомого майна, меблів та обладнання здійснюється із врахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції, та уточнень, викладених у цьому розділі.

7.2. Для отримання згоди ДСНС України на списання нерухомого майна, меблів та обладнання, вартість яких за одиницю (комплект) перевищує 10 тис.грн., до матеріалів Установою додатково надаються:

акт технічного стану нерухомого майна (додаток 10);

фотознімки об'єкта розміром 10 х 15 см, на звороті яких зазначається дата і місце (адреса) фотографування, посада, прізвище і підпис особи, яка здійснювала зйомку;

інвентарна картка обліку нерухомого майна або технічний паспорт (у разі наявності), всі розділи яких мають бути повністю оформлено, підписано відповідними посадовими особами, засвідчено гербовою печаткою Установи;

інвентаризаційна відомість;

розрахунок залишкової вартості (за даними бухгалтерського обліку);

попередній розрахунок можливого використання матеріалів від розбирання нерухомого майна, що пропонується на списання;

відомості про земельну ділянку, на якій розташовано нерухоме майно, із зазначенням напрямків подальшого використання земельних ділянок, що вивільняються, а також копії відповідних документів, що підтверджують право на користування земельною ділянкою (державний акт, договір оренди, рішення тощо), кадастровий план;

відомості про об'єкти незавершеного будівництва, а саме: дата початку і припинення будівництва, затверджена загальна вартість, вартість робіт, виконаних станом на дату припинення будівництва (ким і коли затверджено завдання на проектування, загальна кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт, кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт, виконаних до їх припинення, стадії виконання робіт);

висновок спеціалізованої організації чи органу архітектури про технічний стан нерухомого майна.

7.3. Розбирання та демонтаж нерухомого майна, що пропонується до списання, проводиться тільки після отримання згоди від ДСНС України. Після закінчення процедури розбирання, демонтажу та оприбуткування матеріалів Установа у місячний термін подає до ДСНС України через Департамент затверджений належним чином акт про списання майна (додаток 4б).

7.4. За результатами списання меблів та обладнання Установа у місячний термін подає до структурного підрозділу, що здійснює облік цього майна, затверджений належним чином один екземпляр акта про списання майна (додаток 4б), один екземпляр акта перевірки технічного та якісного стану майна (додаток 11), попередній розрахунок розбирання майна (додаток 14), для обладнання - висновок ліцензованої організації про те, що обладнання до експлуатації не придатне, відновленню не підлягає.

7.5. При списанні меблів та інвентарю Установа зобов'язана дотримуватися мінімальних строків, визначених нормами табельної належності, витрат і термінів експлуатації пожежно-рятувального, технологічного і гаражного обладнання, інструменту, індивідуального озброєння та спорядження, ремонтно-експлуатаційних матеріалів.

VIII. Списання авіаційної техніки

8.1. Списання авіаційної техніки (літаків, вертольотів та планерів), авіаційних двигунів, засобів наземного забезпечення польотів, електрогазової техніки та спеціальних машин аеродромного обслуговування повітряних суден парашутно-десантного майна, запасних частин та іншого авіаційного майна здійснюється із врахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції, та уточнень, викладених у цьому розділі.

8.2. Закінчення визначених строків служби (придатності) або відпрацювання встановленого технічного ресурсу матеріальних засобів не може бути підставою для складання актів на їх списання, якщо матеріальні засоби за своїм станом або після ремонту ще придатні для подальшого використання за призначенням і не обумовлені відповідними постановами, інструкціями, технічними розпорядженнями та іншими документами використання матеріальних засобів після закінчення визначених строків служби (вироблення установленого технічного ресурсу).

8.3. Матеріальні засоби, що підлягають списанню, не можуть бути знищені, розібрані на запасні частини або використані як навчальні посібники до отримання затверджених актів про списання.

8.4. Матеріальні засоби, на які отримано затверджені акти на списання, підлягають розбиранню з оформленням акта, якщо відсутні інші розпорядження щодо їх використання. Матеріальні засоби, що у своєму складі містять дорогоцінні метали та каміння, підлягають збиранню, обліку, зберіганню та здаванню на перероблення уповноваженим підприємствам відповідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України та інших нормативно-правових актів, якими визначається порядок отримання, витрат, обліку та зберігання дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, здачі в державний фонд лому та відходів.

8.5. Двигуни, агрегати, вузли, прилади та деталі, зняті з авіаційної техніки при її розбиранні, що виробили міжремонтний ресурс, підлягають ремонту, а всі справні, працездатні та придатні до використання матеріальні засоби використовуються для потреби підрозділів авіації за рішенням ДСНС України.

Агрегати та вузли, прилади та деталі, отримані від розбирання авіаційної техніки, ремонт яких економічно недоцільний, можуть бути реалізовані відповідно до вимог законодавства.

Розбирання (розділення, знищення) матеріальних засобів з метою визначення технічного стану та придатності агрегатів, вузлів, приладів, деталей та матеріалів проводиться із дотриманням техніки безпеки та режиму таємності.

Непридатні для ремонту та навчальних цілей агрегати, вузли, прилади, деталі, матеріали та інше майно, отримане від розбирання матеріальних засобів, на які є затверджені акти на списання, оприбутковуються за книгами (картами) обліку як металобрухт та інше майно і реалізуються в установленому законодавством порядку.

Літаки (вертольоти) та інші повітряні судна (далі - ПС), призначені для розділення та здачі в металобрухт, після отримання затвердженого акта технічного стану повинні бути приведені в такий стан, що виключає можливість їх відновлення та використання до польотів.

У разі передачі ПС до підприємств, установ і організацій, інститутів та навчальних закладів він приводиться в нельотний стан шляхом виконання заходів, передбачених ст. 713 Настанови з технічного забезпечення (НТЗ-99), із складанням та затвердженням комісійного акта.

Рішення про передачу ПС приймається ДСНС України відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 р. № 1482 "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", із змінами та доповненнями.

8.6. За результатами обстеження Комісією Установи складаються акти технічного стану (додаток 3).

8.7. За актами технічного стану списуються:

авіаційна техніка, що враховується за номерами та технічним станом;

матеріальні засоби після закінчення встановлених строків служби або закінчення технічного ресурсу;

матеріальні засоби у запасі (резерві) після закінчення встановленого строку зберігання при дотриманні встановлених умов зберігання, порядку освіження та технічного обслуговування, якщо вони за своїм технічним станом не можуть бути відремонтовані та використані за прямим призначенням;

матеріальні засоби безстрокового використання, які набули непридатного (граничного) стану у процесі правильної експлуатації, якщо їх за технічним станом не може бути відремонтовано або використано за прямим призначенням.

8.8. За актами списання списуються матеріальні засоби:

що набули непридатного (граничного) стану і не обліковуються за номерами після закінчення встановлених строків експлуатації (зберігання);

використані за встановленими нормами на регламентні роботи, технічне обслуговування, виробничі та господарські потреби, у разі натурального зменшення під час транспортування, приймання, збереження та видачі, після закінчення встановлених строків експлуатації, коли списання не передбачено іншими обліковими документами.

8.9. Акти технічного стану та акти про списання авіаційного майна складаються комісією Установи у трьох примірниках.

8.10. З метою отримання згоди ДСНС України на списання авіаційного майна Установою до ДСНС України через Департамент надаються:

оригінали акта технічного стану у трьох примірниках;

оригінал технічного паспорта (формуляра) на авіаційно-технічне майно.

8.11 При списанні з балансу Установи авіаційної техніки та авіаційно-технічного майна, що вибули внаслідок стихійного лиха або воєнних дій, пожежі, катастрофи або аварії, а також залишилося за межами України після розпаду СРСР, повернення якого неможливо або економічно недоцільно (за наявності підтверджуючих документів), а також коли збитки було заподіяно втратою авіаційного майна під час випробувань або навчань і відсутні підстави притягнення до матеріальної відповідальності посадових та інших осіб до матеріалів, вказаних у пункті 8.9 цієї Інструкції, додаються:

акти інвентаризації майна;

матеріали адміністративного розслідування (ревізії, перевірки, дізнання) та витяг з наказу про їх результати;

виписка з книги обліку нестач;

копії наказів і розпоряджень на знищення матеріальних засобів, а також про втрату їх у результаті стихійного лиха, катастроф та аварій;

акти технічного стану (списання) матеріальних засобів, оформлені належним чином, з пропозиціями про подальше їх використання;

оформлений паспорт (формуляр), а за його відсутності - дублікат (крім випадку знаходження майна за межами України після розпаду СРСР, повернення якого неможливо або економічно недоцільно);

висновки (акт обстеження, аналізи) щодо підтвердження непридатності матеріальних засобів до подальшого використання;

розрахунок залишкової вартості матеріальних засобів, що підлягають списанню, підписаний посадовими особами.

Крім того, додаються:

завірені виписки акта ревізії або перевірки;

копія постанови про закриття кримінального провадження (ухвали суду);

довідка про часткове відшкодування збитків за рахунок винних осіб;

інші документи (акти прийому-передачі майна, документи, що підтверджують відсутність майна на території України і унеможливлюють його повернення тощо);

фотознімки авіаційної пригоди (аварії), авіаційної техніки; на звороті фотознімків зазначається модель, номерний знак авіаційної техніки, дата, місце та вид пригоди (аварії), а також дата і місце фотографування, посада, прізвище і підпис особи, яка здійснювала зйомку.

8.12. Норми та строки напрацювання авіаційно-технічного майна встановлено в додатку 13 до цієї Інструкції.

8.13. За результатами списання майна Установа в місячний термін подає до ДСНС України через Департамент затверджені належним чином два примірники акта про списання майна (додатки 4, ).

IX. Списання техніки, засобів та майна напрямків спеціально-технічного забезпечення (метрологічного, шкіперсько-водолазного, гірничорятувального, гідрометеорологічного призначення, інженерного, радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту)

9.1. Списання техніки, засобів та майна напрямків спеціально-технічного забезпечення здійснюється із врахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції, та уточнень, викладених у цьому розділі.

На списання подається техніка напрямків спеціально-технічного забезпечення за умови демонтажу та списання встановленого на ній спеціального обладнання.

Для отримання згоди ДСНС України на списання техніки, засобів та майна напрямків спеціально-технічного забезпечення, вартість яких за одиницю (комплект) перевищує 10 тис.грн., до матеріалів Установою додатково надаються:

акти перевірки технічного та якісного стану майна (додаток 11);

зведена відомість актів використання майна, що підлягає списанню (додаток 12);

затверджені копії висновків лабораторних випробувань;

акти використання майна;

формуляри та паспорти;

витяги з Планів навчань і занять.

Зазначені документи надаються залежно від виду та типу майна, що пропонується до списання.

9.2. При списанні суден до актів технічного стану (додаток 3) додаються акти останнього огляду, судновий квиток, суднове посвідчення, суднові документи, експертна оцінка технічного стану судна, яка проведена Регістром судноплавства України або його уповноваженими підрозділами.

9.3. До документів додаються фотознімки судна та характерних ушкоджень корпусу, механізмів тощо розміром 10 х 15 см. На звороті фотознімків зазначаються індивідуальні дані судна, характер пошкоджень, дата і місце фотографування, посада і прізвище особи, яка проводила зйомку.

9.4. Списання приладів та обладнання гідрометеорологічного призначення здійснюється із врахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції на підставі висновку, наданого Українським гідрометеорологічним центром.

9.5. Норми та строки напрацювання інженерної техніки, засобів, майна радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту до планового списання встановлено в додатку 13 цієї Інструкції.

9.6. За результатами списання основних засобів у місячний термін до структурного підрозділу, що здійснює облік цього майна, подається: відповідним чином затверджений акт про списання (додатки 4, ), акт розбракування (утилізації) (додаток 14).

9.7. Формуляри (паспорти) після розбракування (утилізації) майна зберігаються у підрозділі, на балансі якого обліковується це майно. За результатами розбракування (утилізації) складається акт знищення, один екземпляр якого надсилається до ДСНС України, а гідрометеорологічними організаціями - до Українського гідрометеорологічного центру у місячний термін.

9.8. У разі ненадання акта розбирання (знищення) майно з обліку не знімається.

X. Списання, розпорювання (розбракування) майна і технічних засобів за напрямком речового, продовольчого забезпечення та забезпечення пально-мастильними матеріалами

10.1. Списання майна та технічних засобів за напрямком речового, продовольчого забезпечення та забезпечення пально-мастильними матеріалами (далі - майно тилового забезпечення) здійснюється із врахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції, та з урахуванням уточнень, викладених у цьому розділі.

10.2. Для отримання згоди ДСНС України на списання майна тилового забезпечення, вартість якого за одиницю (комплект) перевищує 10 тис.грн., до матеріалів Установою додатково надаються:

акти зміни якісного стану;

акти розбракування;

оригінали формулярів та паспортів.

Зазначені документи надаються залежно від виду та типу майна, що пропонується до списання.

10.3. При настанні граничних термінів використання майна або експлуатації технічних засобів затверджені акти технічного стану та зміни якісного стану в тижневий термін після реєстрації Установою надаються до ДСНС України через Департамент для внесення змін до централізованого обліку.

10.4. Розпорювання або розбракування майна та технічних засобів здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України згідно із затвердженими Установою актами про списання та у місячний термін з підтверджуючими документами надаються до структурного підрозділу, що здійснює облік цього майна, для здійснення контролю за використанням матеріальних цінностей.

10.5. Закінчення визначених строків експлуатації (носіння) або відпрацювання встановленого ресурсу матеріальних засобів не може бути підставою для складання актів на їх списання, якщо матеріальні засоби за своїм станом або після ремонту ще придатні для подальшого використання за призначенням.

10.6. У разі ненадання актів розпорювання (розбракування) майно з обліку не знімається.

Директор Департаменту
ресурсного забезпечення



Р. Білошицький



Додаток 1
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій


ЗАТВЕРДЖУЮ
_______________________________
(посада керівника
_______________________________
Установи)
______ _________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)

___ ____________ 20__ р.

М.П.

ВІДОМІСТЬ
про майно, що пропонується списати за даними бухгалтерського обліку станом на ___ ____________ 20__ р.


з/п

Найменування об'єкта

Рік випуску / дата введення в експлуатацію

Номер об'єкта

Інформація про проведення модернізації, модифікації, добудови, дообладнання, реконструкції

Вартість здійснених капітальних інвестицій, грн.

Первісна (переоцінена) вартість, грн.

Сума нарахованого зносу, грн.

Балансова (залишкова) вартість




інвентарний

заводський

паспортний

















Усього

Дані про дорогоцінні метали та каміння _______________________________________
_____________________________________________________________________________
(подаються у разі їх наявності за кожним об'єктом)

__________
Примітка.



Надавати у друкованому вигляді та на електронних носіях.

Головний бухгалтер

___________________
(підпис)

____________________________
(ініціали та прізвище)



Додаток 2
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій


ЗАТВЕРДЖУЮ
_______________________________
(посада керівника
_______________________________
Установи)
______ ______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)

___ ____________ 20__ р.

М.П.

АКТ
інвентаризації майна, що пропонується до списання

_______________________________________________________________________
(найменування Установи та її місцезнаходження
________________________________________________________________________
(цеху, дільниці тощо), де проводилась інвентаризація)

На підставі наказу (розпорядження) від ___ ____________ 20__ р. № _____ Комісією у
складі _______________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(посада, прізвище та ініціали членів комісії)

проведено інвентаризацію майна, що пропонується до списання, вилучення з обліку і
відображається на субрахунку № ______________ станом на ___ ____________ 20__ р.

Інвентаризацію розпочато __ ________ 20__ р. Інвентаризацію закінчено __ _____ 20__ р.

Під час проведення інвентаризації встановлено таке:


з/п

Найменування об'єкта

Рік випуску / дата введення в експлуатацію

Номер об'єкта

Станом на ___ ____________ 20__ р.

Примітка




інвентарний

заводський

паспортний

фактично виявлено

за даними бухгалтерського обліку








кількість

первісна (переоцінена) вартість, грн.

кількість

первісна (переоцінена) вартість, грн.


Усього

Усього за актом: _______________________________
(цифрами і словами)

1) загальна кількість об'єктів (фактично) ______

2) на суму, гривень (фактично) _______

Голова комісії

___________________
(посада)

____________
(підпис)

____________________
(ініціали та прізвище)

Члени комісії:

________________

_____________

_____________________



Додаток 3
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій


ЗАТВЕРДЖУЮ
_______________________________
(керівник Установи)
_______________________________
(підпис, ініціали та прізвище)

М.П. ___ ____________ 20__ р.

АКТ № _____
технічного стану

_________________________________________________________________
(найменування техніки, майна)

Ознака інформації

Реєстраційний №

№ аркуша

Код документа

№ документа

Дата документа

000

001

002

003

005

032







Підстава (мета) операції

Код операції

Дата операції

Служба (відділ складу)

Установа (підрозділ, склад)

Виконання

045

004

034



207







При ознайомленні з документами, огляді (перевірці) установлено:

I. Склад і якісний стан






Категорія






з/п

Найменування техніки, майна (індекс, № креслення)

Код номенклатури

Одиниця виміру

Кількість

за документами

фактично

Початкова вартість, грн., коп.

Заводський номер

Завод-виробник

№ паспорта (формуляра)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11



075

076

097

079

083

171

007

180

012




































































































II. Техніко-експлуатаційні показники

1. Введено в експлуатацію (дата)


2. Знаходиться в експлуатації (років, місяців)


3. Має наробіток з початку експлуатації
(циклів, г, км пробігу)


4. Установлені:



ресурс (циклів, г, км пробігу)



строк експлуатації (років, місяців)



гарантійний наробіток (циклів, г, км пробігу)



гарантійний строк (років, місяців)


5. Виконаний ремонт (який, дата)


Знаходиться в експлуатації після останнього ремонту
(років, місяців)


Наробіток після останнього ремонту
(циклів, г, км пробігу)


6. Має недоробку (переробку):



за призначеним ресурсом (циклів, г, км пробігу)



за строком експлуатації (років, місяців)



за гарантійним наробітком (циклів, г, км пробігу)



за строком придатності (років, місяців)


III. Комплектність

____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________

IV. Технічний стан

____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________

V. Причини дострокового зносу або пошкодження

____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________

VI. Обсяг виконаних доробок
(№ бюлетенів доробок)

____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________

VII. Пропозиції комісії

____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________

Голова комісії

____________________________________________________________
(посада, підпис, прізвище та ініціали)

Члени комісії:

____________________________________________________________
____________________________________________________________
(посада, підпис, прізвище та ініціали)

Акт складено в _____ примірниках

Прим. № 1

- _______
________

VIII. Висновок керівника Установи

____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________

____________________________________________________
(посада, підпис, прізвище та ініціали)

"___" ____________ 20__ р.



Додаток 4
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

_____________________________________________________________________
(назва установи)

Ідентифікаційний
код ЄДРПОУ

_____________________
_____________________

Код за ДКУД

_________________
_________________


Затверджую
_______________________________
_______________________________
(посада, прізвище, ініціали; підпис)

"___" ____________ 20__ р.

М.П.

АКТ
про списання основних засобів


Номер документа

Дата складання



Відділ

Дебет

Кредит

Сума

Знос

Інвентарний номер

рахунок, субрахунок

код аналітичного обліку

рахунок, субрахунок

код аналітичного обліку

1

2

3

4

5

6

7

8

















Комісія, призначена наказом (розпорядженням) ________________________________
від "___" ____________ 20__ р. № _____ на підставі ________________________________
____________________________________________________________________________
здійснила огляд ______________________________________________________________
(найменування об'єкта)

У результаті огляду комісія встановила щодо об'єкта:

1. Надійшов в установу: "___" ____________ 20__ р.

2. Кількість ремонтів _________ на суму _______________________ грн.

3. Маса об'єкта за паспортом: _____________________________________

4. Наявність дорогоцінних металів: ________________________________

5. Технічний стан та причина списання: ________________
___________________________________________________
___________________________________________________

Код


Устаткування

Рік випуску (побудови)

Дата введення в експлуатацію, місяць, рік

вид

код

9

10

11

12









Висновок комісії:
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________

Додаток. Перелік документів, що додаються ____________________________________

Голова комісії

_____________
(посада)

____________
(підпис)

_____________________
(прізвище та ініціали)

Члени комісії

_____________
(посада)

____________
(підпис)

_____________________
(прізвище та ініціали)

_____________
(посада)

____________
(підпис)

_____________________
(прізвище та ініціали)

Зворотний бік додатка 4

Розрахунок результатів списання об'єкта

Витрати по списанню

Надійшло від списання

Найменування документа

статті витрат

сума

Найменування документа

вид

кількість

сума

цінностей



1

2

3

4

5

6

7






















Результати списання: ___________________________________________________________

У картці № __________ вибуття основних засобів відмічено.

"___" ____________ 20__ р.

Головний бухгалтер

_________________________________
(підпис, прізвище та ініціали)



Додаток 4а
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

________________________
підприємство, організація

Типова форма № ОЗ-3
Затверджена
наказом Мінстату України
від 29.12.95 № 352
Код за УКУД ____________
Затверджую
________________________
"___" ____________ 20__ р.

Ідентифікаційний
код ЄДРПОУ ____________

АКТ
на списання основних засобів


Номер документа

Дата складання

Код виду операції




Цех, відділ, дільниця, лінія

Дебет

Кредит

Сума

Сума зносу за даними переоцінки на ___ 20__ р. по документах придбання

Номер

рахунок, субрахунок

код аналітичного обліку

рахунок, субрахунок

код аналітичного обліку

інвентарний

заводський

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Продовження таблиці форми № ОЗ-3

Код

Норми амортизаційних відрахувань

Устаткування

Рік випуску (побудови)

Дата введення в експлуатацію (місяць, рік)

Дата початку сплати за основні засоби (місяць, рік)

рахунка та об'єкта аналітичного обліку (для віднесення амортизаційних відрахувань)

норми амортизаційних відрахувань

на повне відновлення

на капітальний ремонт

вид

код

10

11

12

13

14

15

16

17

18

Комісія, призначена наказом (розпорядженням) від "_____" ______________ 20____ р.
№ ____________ на підставі ________________________________________ зробила огляд
_____________________________________________________________________________
найменування об'єкта

У результаті огляду комісія встановила:

1. Надійшов на підприємство "___" ____________ 20__ р.

2. Кількість ремонтів ___________ на суму _____________________________________

3. Маса об'єкта за паспортом ________________________________________________

4. Наявність дорогоцінних металів ____________________________________________

5. Технічний стан та причина списання _________________________ Код __________

Висновок комісії: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________________

Додаток. Перелік документів, що додаються ____________________________________
_____________________________________________________________________________

Голова комісії

______________
посада

______________
підпис

_________________________
прізвище та ініціали

Члени комісії

______________
посада

______________
підпис

_________________________
прізвище та ініціали

______________
посада

______________
підпис

_________________________
прізвище та ініціали

______________
посада

______________
підпис

_________________________
прізвище та ініціали

Зворотний бік додатка 4а форми № ОЗ-3

Розрахунок результатів списання об'єкта

Витрати на списання

Надійшло від списання

Найменування документа

статті витрат

сума

Найменування документа

цінностей

кількість

сума

вид

номенклатурний номер

1

2

3

4

5

6

7

8

Результати списання ___________________________________________________________

У картці ______________________________________ вибуття основних засобів відмічено.

"___" ____________ 20__ р.

__________
* Для підприємств, установ, організацій, що не є бюджетними установами.



Додаток 4б
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій


Код за ДКУД

__________________
__________________

ЗАТВЕРДЖУЮ

_______________________________
(посада керівника
_______________________________
підрозділу)
______ ___________________
(підпис) (ініціали та прізвище)

"___" ____________ 20__ р. М.П.


Основний рахунок

Дата складання



АКТ
про списання державного майна № ________

Комісія _________________________, призначена наказом від "___" ________ 20__ р.
№ _______ на підставі ______________________________ від "___" ____________ 20__ р.
№ _______ здійснила перевірку майна, що зробилося непридатним, та встановила,
що нижчезазначене майно підлягає списанню та вилученню з обліку:


з/п

Номенклатурний номер

Найменування та опис (марка, ґатунок)

Один. вимір.

Кількість

Первинна вартість (грн.)

Сума (грн.)

Строк перебування

Дата вводу в експлуатацію

за нормою

фактично

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1.










2.










3.










4.










5.










6.











Висновок комісії:

Згідно за наказом ДСНС України від ____________ 20____ № ______ вищезазначене
майно ______________________________ служби непридатне до подальшої експлуатації
(застосування), ремонт економічно недоцільний (неможливий) та підлягає списанню
у встановленому порядку.

Додаток. Перелік документів, що додаються ____________________________________

Голова комісії

_____________
(посада)

______________
(підпис)

_____________________
(прізвище та ініціали)

Члени комісії

_____________
(посада)

______________
(підпис)

_____________________
(прізвище та ініціали)

_____________
(посада)

______________
(підпис)

_____________________
(прізвище та ініціали)

Розрахунок результатів списання

Витрати по списанню

Надійшло від списання

Найменування документа

статті витрат

сума

Найменування документа

вид цінностей

кількість

сума



1

2

3

4

5

6

7








Результати списання: __________________________________________________________

У картці № ____________ вибуття матеріальних засобів відмічено.

"___" ____________ 20__ р.

Головний бухгалтер

_______________________________________
(підпис, прізвище та ініціали)



Додаток 5
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій


ЗАТВЕРДЖУЮ
_______________________________
(посада керівника
_______________________________
Установи)
_______ ________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)

___ ____________ 20__ р.
М.П.

АКТ
про списання автотранспортних засобів

Відділ

Дебет

Кредит

Вартість, грн.

Номер

Знос

Рік випуску

Дата введення в експлуатацію (місяць, рік)

Пробіг, км

рахунок, субрахунок

код аналітичного обліку

рахунок, субрахунок

код аналітичного обліку

інвентарний

заводський

з початку експлуатації

після останнього капітального ремонту

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13














Комісія, затверджена наказом (розпорядженням) від "___" ___________ 20__ року № ____,
провела огляд автомобіля (причепа, напівпричепа тощо) марка ________________ модель
___________________ тип ______________________ вантажопідйомність/ємкість _______
двигун № _____________________ шасі (кузов) № _____________________ номерний знак
_____________ технічний паспорт / свідоцтво про реєстрацію _____________ маса об'єкта
за паспортом _________ наявність дорогоцінних металів та каміння _______________, що
належить ____________________________________________________________________
(назва Установи)

Адреса Установи _____________________________________________________________
____________________________________________________________________________

Внаслідок огляду _________________________________________________ його агрегатів,
(автомобіля, причепа, напівпричепа)

вузлів і механізмів та ознайомлення з документами (паспортом, формуляром) комісія
встановила:

1. Перебуває на балансі установи з "___" _____________ ______ р.

2. Кількість ремонтів _________ на суму

____________________________________ грн.
(прописом)

Зовнішній стан автомобіля (причепа, напівпричепа) ________________________________
_____________________________________________________________________________

На автомобілі (причепі, напівпричепі) відсутні такі вузли та деталі ____________________
____________________________________________________________________________

Зворотня сторона додатка 5

ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
агрегатів та деталей автомобіля (причепа, напівпричепа)


з/п

Найменування агрегатів

Придатні до користування

Відсоток придатності

Підлягають відновленню

Непридатні

Виявлені дефекти

1

2

3

4

5

6

7

1

Рама






2

Кузов






3

Кабіна






4

Двигун:
карбюратор
стартер
генератор
компрессор
пневмогальма






5

Коробка передач






6

Задній міст і карданний вал
картер заднього мосту
диски коліс
ресори






7

Передній міст і рульове
управління
передня вісь
диски коліс
ресори
механізми рульового
управління






8

Інші
радіатор
крила і підніжки
капот
фари
скло
акумулятор
амортизатори
головний гальмівний циліндр






9

Електрообладнання






10

Автошини






11

Додаткові пристрої






У графах 3, 5, 6 вказується: так, ні.

Висновки комісії: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________________

Додаток. Перелік документів, що додаються ____________________________________

Голова комісії:



_______________________
(посада)

______________
(підпис)

_______________________
(ініціали, прізвище)

Члени комісії:



_______________________
(посада)

______________
(підпис)

_______________________
(ініціали, прізвище)

_______________________
(посада)

______________
(підпис)

_______________________
(ініціали, прізвище)

_______________________
(посада)

______________
(підпис)

_______________________
(ініціали, прізвище)

Підлягають оприбуткуванню такі деталі та вузли:

Номер

Найменування

Одиниця виміру

Кількість

Ціна

Сума

за порядком

по каталогах

номенклатурний

1

2

3

4

5

6

7

8

















































































Розрахунок списання автомобіля (причепа, напівпричепа)

Разом ______________________________________

Витрати на списання

Надійшло від списання

найменування документів

стаття витрат

сума

найменування документів

цінності

кількість

сума

вид

номенклатурний номер









































































Результати списання __________________________________________________________
у картці _____________ вибуття основних засобів відмічено.

"___" ____________ 20__ р.

Головний бухгалтер

________________________________
(підпис, прізвище та ініціали)



Додаток 5-а
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

РОЗРАХУНОК
результату списання транспортних засобів (причепа, напівпричепа)

Разом __________________________________

Витрат на списання

Надійшло від списання

найменування документів

стаття витрат

сума

найменування документів

цінності

кількість

сума

вид

номенклатурний номер









































































Результати списання __________________________________________________________
у картці _________________ вибуття основних засобів відмічено.

"___" ____________ 20__ р.

Головний бухгалтер

________________________________
(підпис, прізвище та ініціали)



Додаток 6
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій


ЗАТВЕРДЖУЮ
________________________________
(посада)
________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
________________________________
(підпис)

АКТ
технічного стану транспортного засобу

Комісія, затверджена наказом (розпорядженням) від "___" __________ 20__ року № _____
____________________________________________________________________________
(найменування підрозділу, підприємства, установи, закладу системи ДСНС України)

провела огляд автомобіля (причепа, напівпричепа) марка ___________________________
модель ____________, тип ___________, вантажопідйомність/ємність _________________
технічний паспорт / свідоцтво про реєстрацію _____________________________________
базове шасі _________, номерний знак _________, двигун № _________, кузов __________
шасі № ___________, рік випуску __________, інвентарний № ________________________
група експлуатації _____________________________________________________________
з початку експлуатації пройдено (км) ________________ мотогодин ___________________
після останнього капітального ремонту пройдено (км) ______________________________
мотогодин ___________________________________________________________________
вартість (тис.грн.) ______________ залишкова вартість ___________ знос ______________
дата введення в експлуатацію (місяць, рік) ________________________________________
належить____________________________________________________________________
(назва підрозділу, підприємства, установи, закладу)

адреса підрозділу, підприємства, установи, закладу __________________________________

Внаслідок огляду автомобіля (причепа, напівпричепа) _______________________________
його агрегатів, вузлів і механізмів та ознайомлення з документами (технічний паспорт,
свідоцтво про реєстрацію, формуляр) комісія встановила:

1. Перебуває на балансі підрозділу, підприємства, установи, закладу з "___" ____ року;

2. Кількість ремонтів _____________________ на суму

_______________________ грн.
(прописом)

3. Зовнішній стан автомобіля (причепа, напівпричепа)
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________

4. На автомобілі (причепі, напівпричепі) відсутні такі вузли та деталі:
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________

5. Встановлено наступні технічні характеристики агрегатів, вузлів та деталей автомобіля
(причепа, напівпричепа):


з/п

Найменування агрегатів, вузлів та деталей

Придатні до використання

Відсоток придатності

Підлягають відновленню

Непридатні

Виявлені дефекти

1

Рама






2

Кузов






3

Кабіна






4

Двигун:
карбюратор
стартер
генератор
компресор
пневмогальма






5

Коробка передач






6

Роздавальна коробка






7

Задній міст і
карданний вал
картер заднього мосту
диски коліс
ресори
амортизатори






8

Передній міст і
рульове управління
передня вісь
диски коліс
ресори
амортизатори
механізм рульового управління






9

Інші:
радіатор
крила і підніжки
капот
фари
скло
акумулятор
амортизатори
головний гальмовий циліндр






10

Електрообладнання






11

Автошини






12

Додаткові пристрої






Висновки комісії: __________________________________________________________

Голова комісії:



____________________
(посада)

____________________
(підпис)

__________________________
(ініціали, прізвище)

Члени комісії:



____________________
(посада)

____________________
(підпис)

__________________________
(ініціали, прізвище)

____________________
(посада)

____________________
(підпис)

__________________________
(ініціали, прізвище)

____________________
(посада)

____________________
(підпис)

__________________________
(ініціали, прізвище)



Додаток 7
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

МІНІМАЛЬНІ СТРОКИ
експлуатації транспортних засобів у системі ДСНС України

Тип транспортних засобів

Мінімальні строки експлуатації, рік

ЛЕГКОВІ АВТОМОБІЛІ

з об'ємом двигуна до 1,2 л

5

з об'ємом двигуна від 1,2 до 2,0 л

7

з об'ємом двигуна більше 2,0 л

8

ВАНТАЖНІ АВТОМОБІЛІ

вантажопідйомністю до 0,5 т

7

вантажопідйомністю від 0,5 т до 8 т

8

вантажопідйомністю більше 8 т

10

ПРИЧЕПИ І НАПІВПРИЧЕПИ

вантажопідйомністю до 8 т

8

вантажопідйомністю від 8 т до 20 т

10

вантажопідйомністю більше 20 т

10

АВТОБУСИ

довжиною до 5 м

7,5

довжиною від 5 м до 7,5 м

9

довжиною більше 7,5 м

10

МОТОЦИКЛИ

одиночні

4,5

з мотоколяскою

5

Мінімальні строки експлуатації транспортних засобів, знятих із довготривалого зберігання, скорочуються залежно від строку зберігання:

на 20% - після зберігання протягом 10 років;

на 30% - після зберігання протягом 10 - 15 років;

на 50% - після 15 та більше років зберігання.

Строки експлуатації транспортних засобів, призначених для застосування в навчальних цілях, скорочуються на 20%.

Термін експлуатації пожежної, аварійно-рятувальної техніки складає 10 років, для навчальних закладів строк експлуатації зменшується на 40%.



Додаток 8
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій


ЗАТВЕРДЖУЮ
________________________________
(посада керівника суб'єкта господарювання)
________________________________
________________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)

___ ____________ 20__ р.
М.П.

_____________________________________
(найменування суб'єкта господарювання)
_____________________________________
_____________________________________
(місцезнаходження суб'єкта господарювання)
_____________________________________
(ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ)

ЗВІТ
при списання об'єктів державної власності

Порядковий номер

Найменування об'єкта

Рік випуску (побудови) / дата введення в експлуатацію

Інвентарний номер

Заводський номер

Витрати на списання об'єкта, грн.

Оприбутковано в результаті списання

Отримано коштів у результаті реалізації матеріалів, сировини тощо, грн.

Напрями використання коштів

Документи, що підтверджують отримання коштів

придатних вузлів, агрегатів

матеріалів

сировини

основних засобів

загальна вартість, грн.

кількість

вартість, грн.

кількість

вартість, грн.

кількість

вартість, грн.

кількість

вартість, грн.





































Голова комісії:

_______________
(підпис)

_______________________
(ініціали та прізвище)

Члени комісії:

_______________

_______________________



Додаток 9
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

УЗАГАЛЬНЕНА ВІДОМІСТЬ
транспортних засобів, які подаються на списання


з/п

Марка, тип транспортного засобу

Реєстраційний номер

Рік випуску

№ шасі/кузова

Знос, %







__________
Примітка.



Надавати у друкованому вигляді та на електронних носіях.

Керівник Установи

(Підпис)

Ініціали, прізвище



Додаток 10
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій


ЗАТВЕРДЖУЮ
_______________________________
(посада керівника
_______________________________
Установи)
______ ___________________
(підпис) (ініціали та прізвище)

_____ __________________ 20__ р.

М.П.

АКТ № _____
технічного стану нерухомого майна

Реєстраційний №

Кількість аркушів

№ акта

Дата складання

Підстава операції

Найменування будівлі







№ за генпланом

Адреса

Підрозділ

Гарнізон

Установа

Об'єднання







Показники обліку будівлі (споруди):

1. Рік побудови


7. Первинна вартість, тис.грн.


2. Будівельний об'єм, куб.м


8. Сума нарахованого зносу, тис.грн., фактично/по обліку


3. Матеріал


9. Проведені капітальні ремонти


4. Загальна площа, кв.м


10. Залишкова вартість, тис.грн., фактично/по обліку


5. Категорія за обліком




6. Термін експлуатації:




за нормою, років




фактично, років




1. При ознайомленні з документами і перевірці встановлено:

1. Технічний стан основних конструктивних елементів будівлі (споруди):

а) фундаментів стан _______________________________________________________;

б) стіни (цегляні) стан _____________________________________________________;

в) перекриття (залізобетон) стан ____________________________________________;

г) електромережі та електрообладнання стан __________________________________.

2. Об'єкт знаходиться в стані _______________________________________________.

Пропозиції комісії:

Голова комісії:

Члени комісії:

Акт складено у _________ примірниках.



Додаток 11
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій


ЗАТВЕРДЖУЮ
_______________________________
(посада керівника
_______________________________
Установи)
______ ________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)

_____ ________________ 20__ р.

АКТ
перевірки технічного та якісного стану майна


з/п

Найменування майна

Одиниця виміру

Кількість

Технічний та якісний стан

Примітка







Висновок та пропозиції комісії ___________________________________________________

Голова комісії

____________________________________________________________
(посада, звання, підпис, прізвище)

Члени комісії:

____________________________________________________________
(посада, звання, підпис, прізвище)

____________________________________________________________
(посада, звання, підпис, прізвище)



Додаток 12
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій


ЗАТВЕРДЖУЮ
_______________________________
(посада керівника
_______________________________
Установи)
_____ ________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)

_____ ___________________ 20__ р.
М.П.

ЗВЕДЕНА ВІДОМІСТЬ
актів використання майна, яке підлягає списанню


з/п

Найменування майна

Одиниця виміру

Кількість

Ціна (грн.)

Підстава

Підрозділ








1. Начальник УМТЗ (начальник служби
або інша посадова особа за напрямком)



______________________________________
(посада, звання, підпис, прізвище)

2. Особа, відповідальна за підготовку
та надання інформації



______________________________________
(посада, звання, підпис, прізвище)



Додаток 13
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

НОРМИ ТА СТРОКИ
напрацювання інженерної техніки і засобів, авіаційно-технічного майна та майна РХ до планового списання


з/п

Найменування майна

Одиниця виміру

До списання

1. Засоби ліквідації зруйнувань та перешкод

1

Інженерні машини розгородження



ІМР

мот./год.

2100

ІМР-2

мот./год.

2250

ІМР-2М

мот./год.

2250

років

10

2

Важкий механізований міст ТММ-3, ТММ-ЗМ;

мот./год.

192000

прольотна будівля (під навантаженням)

викл.

1100

років

10

3

Шляхопрокладачі гусеничні

мот./год.

2400

БАТ-2

мот./год.

3000

БАТ-М

років

10

4

Шляхопрокладачі колісні ПКТ-2, ПКТ

мот./год.

1500

років

10

2. Засоби подолання водних перешкод

1

Транспортери плаваючі ПТС-2, ПТС-М

мот./год.

1950

років

10

2

Катери моторні

мот./год.

5200

років

10

3

Мотори човнові навісні

мот./год.

2200

років

10

3. Засоби механізації дорожніх та землерийних робіт

1

Бульдозери на колісних тягачах БКТ-РК-2; БКТ-РК

мот./год.

1500

років

10

2

Бульдозери на тракторах

мот./год.

7800

років

10

3

Скрепери самохідні, напівпричіпні, причіпні

мот./год.

13000

років

10

4

Автогрейдери

мот./год.

7800

років

10

5

Машини котлованні:



МДК-3

мот./год.

2400

МДК-2 М

мот./год.

3000

років

10

6

Машина траншейна ТМК-2

мот./год.

1500

років

10

7

Машина траншейна БТМ-3

мот./год.

3000

років

10

8

Машина землерийна ПЗМ-2

мот./год.

4800

років

10

9

Екскаватори (планувальники) на автомобільному шасі

мот./год.

9600

років

10

10

Екскаватори гусеничні, пневмоколісні, тракторні

мот./год.

8800

років

10

4. Засоби лісопильні та лісозаготівельні

1

Рама лісопильна

мот./год.

8200

років

10

2

Пили моторні

мот./год.

1700

років

10

5. Машини вантажопідйомні та підйомно-транспортні

1

Крани автомобільні



вантажопідйомністю до 10 т

мот./год.

15000

років

10

вантажопідйомністю 10 - 25 т

мот./год.

15600

років

10

вантажопідйомністю 25 - 40 т

мот./год.

18800

років

10

2

Гідрокрани автомобільні в/п 0,5 - 1,5 т

мот./год.

13000

років

10

3

Автонавантажувачі в/п 3 - 10 т

мот./год.

8400

років

10

4

Електронавантажувачі в/п 0,5 - 2,25 т

мот./год.

3600

років

10

5

Вишки будівельні ВС-22, ВС-22МС, АП-17

мот./год.

3600

років

10

6. Спеціальні аварійно-рятувальні машини, піротехнічні машини та машини для перевезення ВНП, ВР та ЗП

1

Спеціальна аварійно-рятувальна машина різних типів

років

10

2

Спеціальний автомобіль для перевезення ВНП, ВР та ЗП з гідрокраном

років

10

3

Оперативна піротехнічна машина (ОПМ) на базі легкових автомобілів з колісною формулою 4 х 4

років

10

4

Піротехнічна машина легкого типу (ПМ - Л) на базі вантажопасажирських автомобілів підвищеної прохідності

років

10

5

Піротехнічна машина важкого типу (ПМ - В) на базі вантажних автомобілів підвищеної прохідності

років

10

7. Засоби добування, очищення та зберігання води

1

Станції фільтрувальні

мот./год.

10000

років

10

2

Станції опріснювальні

мот./год.

10000

років

10

3

Установка для добування води УДВ-15

мот./год.

4500

років

10

4

Мотопомпи продуктивністю до 1000 л/хв. МП-600; МП-800

мот./год.

1450

років

10

5

Плаваючі мотопомпи

мот./год.

1450

років

10

6

Колодязі МШК-2М

мот./год.

1500

років

10

7

Машини та установки бурильні

мот./год.

4600

років

10

8

Комплекти занурювальних насосів КПП-5

мот./год.

1500

років

18

9

Мотопомпи продуктивністю до 2000 л/хв. (МП-1200, МП-1600)

мот./год.

1500

років

10

10

Резервуари для зберігання води (РДВ) різної ємності

років

5

8. Засоби ремонтні та техобслуговування

1

Майстерні ремонтні інженерні МРІВ, МРІВ-2 АПРІМ-2 (М, Мl, 2М), майстерні технічного обслуговування інженерної техніки МТО-І

років

10

2

Агрегати електрозварювальні

мот./год.

1300

років

10

9. Електротехнічні засоби

1

Електростанції силові



75 кВт

мот./год.

26000

60 кВт

мот./год.

10800

50 кВт

мот./год.

26000

30 з двигуном СДМ-11В

мот./год.

10400

з двигуном 8ч - 9,5/10

мот./год.

16000

10 кВт

мот./год.

20800

років

10

2

Електростанції освітлювальні



10 кВт

мот./год.

20800

років

10

2 та 4 кВт

мот./год.

12500

1 кВт

мот./год.

7100

0,5 кВт

мот./год.

3200

років

10

3

Електростанції інженерні



ЄСБ-8И

мот./год.

13000

років

10

ЄСБ-4ИГ (ИЛ; ИД)

мот./год.

12500

років

10

4

Електростанції зарядні



2 та 4 кВт

мот./год.

12500

років

10

1 кВт

мот./год.

7100

0,5 кВт

мот./год.

3200

років

10

випрямлячі зарядні

години

50000

років

10

5

Електроагрегати



75 кВт

мот./год.

26000

60 кВт

мот./год.

10800

50 кВт

мот./год.

26000

років

10

30 кВт

мот./год.

16000

з двигуном 8ч - 9,5/10
ЯАЗ-М2041/4д-10,8/12,7

мот./год.

13000

років

10

СМД-11В/4ч-12/14/

мот./год.

10400

років

10

6

20 кВт

мот./год.

20800

10 кВт

мот./год.

20800

років

10

8 кВт: - дизельні

мот./год.

16000

років

10

1. бензинові

мот./год.

13000

2 та 4кВт

мот./год.

12500

років

10

1 кВт

мот./год.

7100

0,5 кВт

мот./год.

3200

років

10

10. Компресорні станції

1

Компресорні станції
Компресори стаціонарні та переносні

років

10

Дозволяється списання компресорних станцій після проведення не менше 2-х поточних ремонтів із заміною не менше двох двигунів, які відпрацювали міжремонтний строк служби. Списання за технічним станом після проведення не менше двох капітальних ремонтів

11. Засоби інженерної розвідки, пошуку ВНП та забезпечення проведення вибухових робіт

1

Засоби пошуку ВНП



з глибиною пошуку до 10 м
(мультисенсорна система)

років

10

глибиною пошуку до 6 м
(VALLON EL -3102 D, бомбошукач ОГФ-Л, бомбошукач ИМБ тощо)

років

10

глибиною пошуку до 3 м
(GARRETT GTI 2500 КІТ тощо)

років

5

глибиною пошуку до 0,6 м
(ИМП, РВМ, РВМ-2, РВМ-2М, ВИМ-625 тощо)

років

5

засоби для підводного пошуку ВНП
(GARRETT SEA HUNTER II. VALLON MW-1630 В МИВ тощо)

років

10

2

Підривні машинки
(КПМ-1, 1А КПМ-2, КПМ-3, ПМ-4 тощо)

років

10

3

Лінійні мости і омметри
(ЛМ-48, Р-343, Р-353, Р-3043, М-57 тощо)

років

10

4

Комплект піротехніка

років

5

5

Комплект № 77

років

5

6

СМП

років

5

7

КР-И

років

8

8

КР-О

років

8

9

КР-Е

років

8

10

Дистанційний охолоджувач підривників ДОВ

років

10

11

Дистанційний витягувач підривників

років

10

12

Прилади ПР-605, ПР-604

років

10

13

Ехолоти інженерні ЕІР, ІРЕЛ

років

10

14

Перископи інженерної розвідки

років

10

15

Далекоміри саперні

років

10

16

Прилади вибіркового вибуху "Краб-ІМ"

років

8

12. Засоби малої механізації

1

Лебідка ручна типу ТЛ-5

років

10

2

Лебідка важільна типу (3 т)

років

10

3

Механізми тягові монтажні типу МТМ-1,6

років

10

4

Домкрати рейкові типу ДР-8

років

10

5

Домкрати гідравлічні (8 - 12 т)

років

10

6

Домкрати гідравлічні типу ДГО-2ОМ

років

10

7

Домкрати гідравлічні типу ДГО-3ОМ

років

10

8

Бензодискоріз

мот./год.

1700

років

8

9

Комплекти апаратури керосино-кисневої різки металу

років

5

10

Верхолазні запобіжні пристрої типу ПВУ-2

років

5

11

Машини ручні електричні кутошліфувальні типу ВСБА-1400

років

10

12

Машини ручні електричні кутошліфувальні типу ШІ-178

років

10

13

Машини ручні шліфувальні пневматичні прямі типу ІІ-21

років

6

14

Машини ручні шліфувальні пневматичні прямі тилу ІІ-22

років

6

15

Ножиці спеціальні типу НС-І-ОО

років

5

16

Гідравлічний аварійно-рятувальний інструмент

років

10

17

Пневматичний аварійно-рятувальний інструмент

років

10

18

Ножиці для різки електродротів

років

5

19

Комплекти зажимів для стальних канатів діаметром 16, 19, 23 мм

років

5

13. Інструмент та допоміжні засоби

1

Мікрометри

років

10

2

Штангенциркулі

років

10

3

Маскувальний костюм

років

1

4

Маскувальна сітка

років

5

5

Шанцевий та ремонтний інструмент

років

3

14. Інженерні засоби та майно повсякденного використання на Чорнобильській АЕС

1

Лебідка важільного типу (3 т)

років

5

2

Механізми тягові монтажні типу МТМ-1,6

років

3

3

Машини ручні електричні кутошліфувальні

років

2

4

Машини ручні шліфувальні прямі

років

1,5

5

Мікрометри

років

4

6

Штангенциркулі

років

5

7

Стамески

років

1

8

Зубила

років

0,5

9

Плоскогубці

років

1,5

10

Рулетки

років

1

11

Ключі рожкові

років

1,5

12

Викрутки

років

1,5

13

Кувалди

років

1

14

Молотки з ручкою

років

1

15

Ножівки по металу

років

1

16

Ножівки по дереву

років

1

17

Ломи звичайні

років

3

18

Маска зварювальника

років

1

19

Окуляри захисні

років

1

15. Авіаційно-технічне майно

1

Човен ЛАС-5-МЗ

років

5

2

Рятувальний пліт ПСН-6

років

6

3

Жилет рятувальний

років

7

4

Парашут тренувальний (еквівалент) Д-1-5У

років

12

5

Парашут ППК-У

років

20

6

Парашут рятувальний еквівалент С-5К сер. 2

років

20

7

Парашут рятувальний еквівалент С-4У

років

20

8

Парашут рятувальний еквівалент ПН-58 сер. 3

років

20

16. Техніка РХБ захисту

1

Техніка РХБ розвідки



РХМ-4-01

років

18

БРДМ-2рх

років

18

РХМ-2С

років

18

РХМ-С

років

18

РХМ-1К

років

18

УАЗ-469рх

років

10

СМРХР-Л

років

10

СМРХР-В

років

10

2

Техніка лабораторного контролю



АЛ-4

років

15

АЛ-4М

років

15

ПХРЛ

років

15

СМРХР-Л

років

10

3

Спеціальна машина радіаційного та хімічного захисту



АРС-12

років

15

АРС-14

років

15

АРС-15

років

15

СМРХЗ

років

10

8Т-311

років

15

4

Спеціальний автомобіль газодимозахисної служби АГДЗС

років

10

5

Спеціальні машини ремонту



ПРХМ-1М

років

15

ПРХМ-1Д

років

15

6


років


17. Засоби РХБ розвідки та спеціального контролю

1

Вимірювачі потужності дози:

років


ДП-ЗБ, ДП-5В (А, Б)

15

"ИМД-1"

15

"ИМД-12"

12

"ИМД-21", "ДКС-01"

"ДКС-01М", "ДКС-ДЗ"

14

"МКС-У", "МКС-1Е"

10

"ТЕРРА"

6

2

Прилади радіаційної та хімічної розвідки ПРХР, ППХР

років

20

3

Вимірювальні пристрої ВП, ГО-32

років

10

4

Зарядні пристрої ЗД-6 (5)

років

12

5

Вимірювачі поглинених доз
"ИД-1", "ИД-02", "ИД-11"
Дозиметри ДК-0,2, ДП-22В

років



12
12

6

Дозиметр гамма-випромінювання ДКГ-21

років

3

7

Газосигналізатори автоматичні ГСА-12

років

15

8

Газосигналізатори автоматичні ГСП-11

років

16

9

Газоаналізатори ГС-СОМ

років

15

10

Газоаналізатори-сигналізатори ПАКТ, КОМПАС, ДОЗОР та інші

років

10

11

Військові прилади хімічної розвідки ВПХР, токсиметри

років

15

12

Напівавтоматичні прилади хімічної розвідки ППХР

років

15

13

Автоматичні газосигналізатори ГСА-1

років

16

14

Автоматичні сигналізатори для визначення аерозолів спеціальних домішок АСП

років

16

15

Індикатори-сигналізатори ДП-64

років

15

18. Засоби індивідуального та колективного захисту

1

Апарати на стисненому повітрі

років

10

2

Протигази фільтруючі, коробочні

років

3

3

Протигази фільтруючі безкоробочні

років

3

4

Протигази ізолюючі

років

6

5

Патрони регенеративні

за фактичним використанням

6

Промислові протигазові коробки

років

6

7

Респіратори "Р-2", "Тополь", "РПА-1", "Пульс-М(К)", "Росток" тощо

років

3

8

Плащі захисні

років

4

9

Панчохи та рукавички захисні

років

3

10

Костюми Л-1

років

4

11

Костюми ізолюючі типу "Рятувальник-2", "АКВА-Т", "Універсал"

років

6

12

Костюми кислотостійкі типу "Ауєр", "Треллкем"

років

8

13

Окуляри захисні ОПФ

років

6

14

Сумки для фільтруючих протигазів

років

3

15

Чохли до панчіх та рукавиць

років

3

16

Фільтровентиляційні агрегати ФВА-100/50 (50/25, 50/25Д)

років

8

17

Фільтровентиляційні установки ФВУА-100, ФВУ-15(7; 3,5)

років

8

18

Фільтри-поглиначі ФП-100, ФПУ-200, ФП-100/50 (50/25, 300, 200, 15), ФП-100М (К, Б), ФП-200М (К, Б)

років

5

19. Комплекти спеціальної обробки

1

Дегазаційні комплекти усіх найменувань

років

5

20. Інші вироби

1

Димові шашки БДШ-5, ДМ-11

за фактичним використанням

2

Ручні димові гранати

за фактичним використанням

3

Польові хімічні лабораторії

років

6

{Додаток 14 не наводиться}

{Текст взято з сайту ДСНС України http://www.mns.gov.ua/}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: