Правова позиція
Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
згідно з Постановою
від 18 липня 2024 року
у справі № 718/948/23
Кримінальна юрисдикція
Щодо юридичного значення факту відсутності в протоколі про надання стороні захисту доступу до матеріалів досудового розслідування переліку та найменувань відкритих їй матеріалів справи
ФАБУЛА СПРАВИ
За вироком суду першої інстанції ОСОБА_5 засуджено за ст. 128 КК до покарання у виді обмеження волі на строк 2 роки.
На підставі ст. 75 КК звільнено ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік з покладенням на нього обов'язків, передбачених ст. 76 КК.
При перегляді вироку за апеляційною скаргою захисника апеляційний суд ухвалою залишив це рішення без змін.
ОЦІНКА СУДУ
Відповідно до ч. 9 ст. 290 КПК сторона кримінального провадження письмово підтверджує протилежній стороні, а потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, - прокурору факт надання їм доступу до матеріалів із зазначенням найменування цих матеріалів.
При цьому закон не визначає певної форми процесуального документа, яким би підтверджувався факт надання доступу та ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, а лише встановлює, що цей факт повинен бути письмово підтверджений самим учасником кримінального провадження, якому надано такий доступ.
ВИСНОВКИ: сам по собі факт відсутності в протоколі про надання стороні захисту доступу до матеріалів досудового розслідування переліку та найменувань відкритих їй матеріалів справи не може свідчити про те, що ці матеріали їй не було відкрито.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: порядок відкриття матеріалів іншій стороні, критерії допустимості доказів, права сторони захисту