Правова позиція
Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
згідно з Постановою
від 18 липня 2024 року
у справі № 640/6482/21
Адміністративна юрисдикція
Щодо проведення підготовчого засідання колегією суддів
ФАБУЛА СПРАВИ
ОСОБА_1 в інтересах малолітніх ОСОБА_2, ОСОБА_3, неповнолітньої ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, в якому просив:
- визнати протиправним та нечинним пункт 13 «Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632;
- визнати протиправним та нечинним пункт 13 «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632).
Протокольною ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва відмовлено у задоволенні клопотання про розгляд справи в підготовчому провадженні колегіально.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду залишені без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва та ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва.
ОЦІНКА СУДУ
Відповідно до правил частини 1 статті 180 КАС України підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи.
Судом може бути суддя адміністративного суду, колегія суддів або інший визначений цим Кодексом склад адміністративного суду. Тобто, до визначення суду слід підходити широко.
Частиною 2 статті 180 КАС України визначено комплекс дій та заходів, які вчиняються судом з метою забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 розділу II цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою (частина 1 статті 181 КАС України).
Відповідно до частин 1-3 статті 183 КАС України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті. За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: 1) залишення позовної заяви без розгляду; 2) закриття провадження у справі; 3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті. За результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем.
ВИСНОВКИ: законодавець передбачив проведення підготовчого засідання, в тому числі, колегією суддів в залежності від особливостей категорії спору.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: склад суду, процедура підготовчого засідання, провадження у суді першої інстанції