Правова позиція
Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
згідно з Постановою
від 05 червня 2024 року
у справі № 520/4882/23[4]
Адміністративна юрисдикція
Щодо підстав для призначення і проведення документальної позапланової перевірки відповідно до пп. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 ПК України
ФАБУЛА СПРАВИ
ТОВ «ЕНЕРГОПРОМСТРОЙ» звернулося до суду з позовом до Головного управління ДПС, у якому просило визнати протиправним та скасувати наказ ГУ ДПС «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ЕНЕРГОПРОМСТРОЙ».
Окружний адміністративний суд рішенням, залишеним без змін постановою апеляційного адміністративного суду, у задоволенні позовних вимог відмовив повністю.
ОЦІНКА СУДУ
Відповідно до підпункту 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється у випадку, якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.
Згідно з пунктом 78.4 статті 78 ПК України про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.
ВИСНОВКИ: наявність чи відсутність у Ліквідатора документації не є обставиною, з якою пов`язуються підстави для призначення і проведення документальної позапланової перевірки відповідно до підпункту 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 ПК України. Такі обставини встановлюються після початку проведення перевірки.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: підстави податкової перевірки, компетенція податкових органів, наслідки процедури банкрутства платника податків